Mojim koníčkom sú izbové kvety. A čo vy?

daniela1977
10. dec 2006

Maminy mate niektore radi kvety ovsem nie take co dostanete.Ja strasne.Najnovsie som sa dala na kaktusi maly by na jar kvitnut tak uvidime.Inak mam doma celkom peknu botaniku aj ked na cinziaku sa moc realizovat neda.

zuzkafuny
13. mar 2008

Ja mám veľmi rada izbové kvietky... vždy som ich mala aj pekné. Ale presťahovala som sa do domu a tu sa im nechce dariť... Ale krotónika mám ukážkového 😀

mimomo
14. mar 2008

Ahoj Daniela, musím ti povedať, že aj ja mám takú istú zábavu.Parapetnú dosku mám plnú kaktusov a kvetov po byte fúha 😀 😀 😀 🙂 .Jednoducho milijem kvety a neviem bez nich žiť samozrejme aj s rod.

majulcek
15. mar 2008

baby moja svokra ma kuchynu na severnu stranu a neverili by ste ako sa tam perfektne dari orchidei a fialke ,ma ich kraaasne a to fakt vobec ziadne slnko cely den ani nevidia

pacna
16. mar 2008

orchideu by som brala len mam trošku strach je dost draha aby mi vydržala 😖

monkula
16. mar 2008

Ahojte, pridávam sa k milovníčkam kvetov, fialkám sa ozaj lepšie darí v tieni, pestujete niektorá vianočnú ružu? Ja som to tento rok po Vianociach skúsila a ešte stále žije, dokonca jej narástli nové lístočky a jeden mi začína červenať... 😵 😵 😵

majulcek
18. mar 2008

pacna teraz maju v baumaxe akci za 219,-

zuzuh
19. mar 2008

Ahojte. Ja by som chcela mat konecne tento rok pekne muskaty na balkone. Minuleho roku som si ich kupila v baumaxe- polovica zahynula hned a ta druha vyzerala cele leto biedne.
Ako postupavat ked chcem mat krasne muskaty?

pacna
21. mar 2008

zuzuh doležite je hnojit a hnojit ale neprehnojit a zaštipnut ich skor aby boli huste. 🙂

rebeca10
31. mar 2008

potrebujem poradit 🙂 mam MARANTY a namiesto ciernych tmavych flackov na listoch maju len tmavo zelane ☹ ☹ ,co ma snimi urobit,aby tie kresby boly cierne?su na okne ale nemaju priame slnecne svetlo...

rebeca10
2. apr 2008

???kde ste milovnicky izbovych rastlin?? 🙂 😉

bika
2. apr 2008

zuzuh, mne práve písala bývalá kolegyňa, ktorá máva prekrásne muškáty až do neskorej jesene. kupuje holandské plnokveté, používa hnojivo KRISTALON muškát. Sú tam dve vrecúška, jedno je na rast a druhé na kvitnutie. Najprv, keď kúpi muškáty tak asi po dvoch týždňoch začne používať modré hnojivo a hnojí, kým sa nezačnú tvoriť púčiky kvetov. Potom už dáva 2x do týždna dva týždne biele hnojivo a 1x modré, stále to opakuje. Muškáty, ale nesmieš prelievať, ale nemajú radi ani sucho. Nesmieš polievať po veľkej horúčave hneď studenou vodu. Najlepšie je polievať ráno, keď je hlina trocha chladnejšia. Nechaj si vo veľkých fľašiach odstáť vždy vodu a tú používaj. Preventívne proti škodcom používa BASUDIN 600 EW, ktorý rozriedi a poleje hlinu, niekedy, ak sú škvrny na listoch, tak aj postrekuje listy, ale ten týždeň nepoužíva hnojivo. /to som prekopírovala z jej mailu, ktorý mi poslala./ CHcem si urobiť na leto radosť, tak sa idem riadiť podľa jej rád, hádam pomôžu aj vám. jej muškáty sú výstavné... 🙂

pacna
2. apr 2008

už mam kupene muškaty a nemožem sa dočkat presadzania a kedy ich konečne dam na okna. 😀

pacna
9. apr 2008

baby idemi kvitnut prva gloxinia . 😀 😀 😀

rusovcanka
9. apr 2008

Pacna 😀 Teším sa s tebou 😉

pacna
9. apr 2008

to je uspech lebo sestra ked zasadi metlu tak aj ta jej vyrastie 😀 a jej ešte nekvitnu aspon raz ju tromfnem 😀 😝

rusovcanka
9. apr 2008

Keď som bola decko,tiež mi vyrašila každá metla,ktorú som strčila do zeme 😀 Ale vekom túto schopnosť akosi strácam ☹ Možno je to tým,že už nemám zďaleka toľko času venovať sa kvetinkám...
Pekne gloxíniu odfoť,nech máš dôkazový materiál,keby ju sestra náhodou nevidela "naživo" 😉

junovka
11. apr 2008

Baby, ma niekto skusenosti s pestovanim Chratkochlpka Iberkolisteho?Je to balkonova letnicka 😉

michalag
8. máj 2008

Ahojte,
tento rok som si kupila znova muskaty, kedze cez zimu mi odisli 😅 😠 . Chcem sa spytat hnojim ich tak ako je napisane na hnojive, su huste a pacia sa mi ale nechcu mi kvitnut☹ , mamina ich ma tiez a ta ich hnojila iba raz a uz jej aj kvitnu a mne stale nic Poradite mi niektora???

bibinka
18. júl 2008

ahojte, kvetinárky a pestovateľky
mám taký problém, neviem či ste tu už spomínali, dostala som orchideu a po troch mesiacoch mi začali schnúť kvety- viem je to normálne,kvety dlho nevydržia a odpadávajú, ale žiadne ďalšie puky okrem jediného na stonke nie sú. Začali rašiť korene či čo to je v nútri kelímku a listová časť tiež začína vyháňať nový list.
Satrám sa o ňu podľa inštrukcií ,tj. každý deň rosím odstátou vodou a na noc nechávam už suchý list, raz do týždňa ponáram do vedra s odstátou vodou a nechám odkvapkať.
Myslíte, že mi nejde "odísť?" to by som nerada, lebo v čase rozkvetu bola nádherná.

zuzidr
18. júl 2008

ahojte baby neviete mi poradiť?mám doma broméliu,stredom vyrastajú také krásne ploské šupinaté kvety alebo čo to je,je ich tam asi 5,a začali usychať,neviem či ich mám ostrihať,a narastú druhé,alebo či to má málo vody 😒

neviete poradiť?

pacna
18. júl 2008

baby skuste sa spytat v teme Kvetinky tam mame super babu -jastericu ona poradi so všetkym. 🙂

roasha
18. júl 2008

bibinka,ja aj moja mamina/ona ich ma viac ako 30druhov/,orchidei presadime hned ako ich kupime.nemusi byt ziadny priesvitny kvetinac,ale normalny umelohmotny/nie keramicke,tie orchidea nema rada/.kupis zem konkretne na orchidei,a normalne presadis.treba dat pozor,niektore firmy zvyknu dat na koren orchidei/je to presne v jej korenovom strede/,taku hrcu machu,tu treba uplne povyberat,lebo to zvykne robit velku neplechu,normalne to nici korenovy system.raz za cas prehnojis,tiez hnojivom na orchidei.
pokial odkvita,stonku neodstrihuj,na nej tiez znovu nahodi kvety/po veget.obdobi/,niektorym druhom ale stonka zaschne.mne sa teraz napr.stalo,ze som si kupila orch.s dvomi stonkami kvetov,a oni to uchytavaju takymi stipcekmi,tak jednu stonku stipcek priskrtil,az odumrela,vsimla som si to,az ked zacali vadnut kvietky,tak som ich odstrihla,supla do vazy/tie teraz kvitnu tam/.
a polievani,robis to spravne. 🙂

bibinka
20. júl 2008

roasha- ďakujem, vieš, v predajni mužovi povedali, že to nemám presádzať, len tak polievať ako som písala. No mne sa to tiež nezdalo, že by to mohlo existovať v tom priesvitnom kvetináči. Hneď ju idem presadiť.
A to myslíš, že nové kvety vyrastú na mieste tých starých lôžok? Alebo je možné, že vyženie novú stonku pre kvety? Nevieš ako dlho trvá tá vegetačná pauza? asi blbá otázka. 😅

zuz11
19. okt 2008

obnovujem zabudnutu temu a aj to koli tomu ze aj ked su mojim konickom izbove kvety akosi prezivaju krizu 🤐 🤐 🤐
presadila som dracenu pred 2 dnami z 11l do 23 litroveho crepu ( rovnaka kvalita aj tvar iba vacsi crepnik) a dracena mi akosi vedne a mam pocit ze cim dalej tym viac, pritom som ju presadzala opatrne ( uz nie prvy krat, mam ju asi aj 8 rokov) a netusim co sa deje, bojim sa ci sa spameta alebo v com moze byt ze takto vedne..... 🤐 uplne je smutna pritom som jej cca 30cm do hlbky a celu sirku korenov vzala a presadila a dala som jej hlinu na zelene rastlkiny a palmy 🤐
smutnu mam aj juku ale tu som asi prepolievala ( dnes aj presadila) tak snad ta sa spameta 🤐 🤐 🤐
netusim mam blbe obdobie 🤐 🤐 🤐

junovka
19. okt 2008

zuz11, a nebola to chyba presadzat kvety teraz na jesen, ked kvety zvyknu mat vegetacne obdobie-klud 🙂 😕

zuz11
19. okt 2008

no co som citala tak ze na jesen a na jar je dobre ich presadzat 🤐 a ten kochlik co mala jej bol tesny a hlavne potrebovala aj zmenu zeminy 🤐 netusim kde sa stala chyba 🤐

michalag
19. okt 2008

baby sa ja chcem spytat tiez ohladom draceny. Mam ju uz 4 rok a prve 2 pekne rastla, ale posledne 2 roky som si nejako nevsimla ze by sa zvacsila 😅, nie je ani vysusena, len nerastie ☹ ,neviete preco?

zuz11
19. okt 2008

a presadzala si ju do vacsieho za posledne 2 roky? ona ako moze rast dole tak rastie hore ak jej nedas vacsi priestor dole tak neporastie hore 🤐 a treba ju od jari do jesene pravidelne kazde 2 tyzdne hnojit 😉 ja som tuto sezonu presla na tie hnojacie tycinky a som spokojna 😉 uz mi zarabanie liezlo na n.... 😀

nanyka
20. okt 2008

ja som mame odpásla všetky izbové kvety čo mala.. ☹ strážim jej teraz psíka, lebo je u sestry na dva týždne..a to čo mne sa za tú dobu podarilo, je hotová pohroma 😔 všetky kvety mi vždy pokapali..som jej vravela, že neručím za to..hm..čo už.. 😒

zato záhrada ma baví..vonku..ale polievať vnútri kvety.. 😅 ..

michalag
20. okt 2008

zuz ano aj som ju hnojila, aj presadila a ..... velmi ma to mrzi, lebo sa mi velmi paci. Dala som aj mamine a ani jej nejako nerastie ☹