• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Nájdem tu nejaké ekomaminky?

12. apríla 2016 
Gedren, tampony se musi menit cca do sesti hodin, ze hrozi nejaky sok, to u mooncupu ne? Ja teda tampon nemela snad vic jak dvakrat, treba uz je vsechno jinak od te doby, nevim :confused:
24. jan 2008 o 22:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ene, u kalisku toxisok nehrozi, protoze tam ta krev nema s cim reagovat a vytvaret toxiny
24. jan 2008 o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a nejaku dobru knihu o kamenoch? o ich ucinkoch a podobne?
gedren v hospde mozes urobit speci cajovu miestnost :wink:
24. jan 2008 o 22:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja teda kdyz jsem doma, tak ten kalich taky pro lepsi pocit vylejvam castejs, ale jde o to, ze neni problem s nim bejt celej den mimo dum a proste vyndat a vymejt az doma - takze zadna manipulacre na verejnym zachodku neni nutna :slight_smile:

jo, sok se trychtejre netyka :slight_smile:
24. jan 2008 o 23:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Etusko, mně se líbila Praktická aromaterapie od Barbory Novákové a Zbyňka Šedivého (vyšla v Praze v nakl. Pragma v roce 1996).
Ene, u kalíšku spíš záleží, jak máš silnou MS a podle toho ho vyléváš. Já jsem vylévala dříve po 4 hodinách (i z hygienických důvodů, přes všechna ujištění jsem měla trochu obavy), ale bylo to zbytečně často, teď dodržuji interval přibližně 6 hodin.
25. jan 2008 o 08:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, asi sa opýtam blbo ale čítať tých 19 strán ktoré ste už zapísali sa mi nechce len sa spýtam..:
Používa tu niektorá LEN Menštruačný pohárik? a je s ním 100% spokojná? Neviem ja mám predsa len dojem, že by ma to asi dosť tlačilo a asi by som sa bála, že mi to vypadne?! :sweat_smile:
25. jan 2008 o 14:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Myslim, ze kazdy kdo ma kalich, pouziva jenom ten a nic jineho, alespon nevim o nikom, kdo by kombinoval :slight_smile: Jde asi jenom o prvnich par pokusu, nez si clovek zvykne, ale odhodlat se k tomu.... :sweat_smile: :sweat_smile:
25. jan 2008 o 14:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja taky trychtejr s nicim nekombinuju. Akorat k nemu pro jistotu pouzivam latkovy slipovky Imse Vimse - ale co jsem ustrihla tu stopku, tak nic neprotejka :slight_smile:
25. jan 2008 o 14:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tá stopka ti zaptičiňovala to, že si pretekala??
25. jan 2008 o 14:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
25. jan 2008 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja kombinujem, ale ja mam extremnu ms, takze preto :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. jan 2008 o 15:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj ja kombinujem
25. jan 2008 o 15:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A ako pisali baby na novej teme o Mooncupe/ktora bola uzamknuta/-nic na tom nie je nechutne,treba vyskusat. Ja som kupila za akciových 670,-Sk a myslim,ze teraz je za 712,-????-no kazda zena ma pravo volby :slight_smile:

A Mooncup nemoze vypadnut :slight_smile: -to si ani neviem predstavit ako,zo zaciatku sa mi prave zdalo,ze je velky,ale ked to clovek spravne posklda
25. jan 2008 o 15:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lila ale je to pohodlne, dokonca pohodlnejsie ako tampon a nevypadne :wink:
25. jan 2008 o 15:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som kupila za vyse 1400 aj s postovnym z ceska :grinning: ale to bolo pred skoro 2 rokmi
25. jan 2008 o 15:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ekomaminky, máte některá vlněný svetr? Myslím merino nebo něco kvalitního z pravé vlny? Kde se to dá koupit?
25. jan 2008 o 15:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zkus na mimibazaru vyhledat slovo "lambswool" :slight_smile:
25. jan 2008 o 15:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gedren, díky, překvapuje mě, že to je za malý peníz :astonished: . Nehryže to, že?
25. jan 2008 o 15:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Teda baby, to je nějaké podezřelé... takhle levné vlněné svetry!
25. jan 2008 o 16:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ono asi jak co, "lambswool" je IMHO normalni vlna a ne merino. Ja mam takhle jeden outletovej svetrik z MMB asi za dve stovky, moc prijemnej, ale ma vadu, ma naruby prisity rukavy - na doma to nevadi, ale ven v tom nemuzu :slight_smile:
25. jan 2008 o 16:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky tak to jste mě docela uklidnily, my totiž auto taky nemáme a asi ani mít nebudeme sice oba řidičák máme ale nějak neřídíme a navíc mi to připadá docela dost zbytečný, tak díky už si nepřipadám taková... ježíši mi vypadlo to slovo, mateřská dělá svoje... no prostě už si nepřipadám tak blbě :grinning: :sunglasses:
25. jan 2008 o 16:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No ale i normální ovčí vlna je drahá jak prase.
25. jan 2008 o 16:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, my taky nemáme auto a po těch všech rodinnejch hádkách, kde vždy stojíme na protimoto pozici, už bysme ho ani mít nemohli :slight_smile: Vlak, kolo, nohy! Začíná mě zajímat ten Mooncup, asi si časem někde najdu, teď ho ale, jak pevně doufám, nebudu ještě 5 měsíců potřebovat. Díky za ten recept na čisticí prostředek o pár stran vejš...
25. jan 2008 o 17:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No my bydlime v Praze, proto auto nepotrebujem, kdybysme bydleli nekde na konci sveta, tak nevim, zda bysme to bez nej uspokojive zvladali. Takze nemuzu pausalne rict, ze auto neni potreba, ale ve meste teda rozhodne potreba neni, mne by prislo spis jako zatez ho mit.

Moje maminka uz nejaky tendence "a nechcete si koupit auto" nastesti vzdala, stejne jako s televizi nebo s mobilama. Jinak u ni je zajimavy, jak auta formujou jeji zivot, ona totiz sama neridi (ridicak ma, ale jen formalni), ale mysli si, ze auto je k zivotu naprosto nezbytne, takze chodi s partnerem, kterej ji sere, a muj osobni nazor na to je, ze je s nim jen proto, ze ma auto a vsude ji doveze. A kdyz je s nim rozhadana, buzeruje segru, aby ji zaridila tohle a tamto. Tak jsem rada, ze auto nemam, a tudiz nebuzeruje me :slight_smile:
25. jan 2008 o 17:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte babenky...etuska predávame sypané čaje..firma však nie je moja, ja som tam len zamestnaná....a čaje všeho druhu...www.sannytea.sk myslím že tak je tá stránka...máme dvoch synov..Kubko už mal ísť teraz v septembri do školy, ale dali sme mu odklad, nech si chlapec ešte užije..potom bude musieť už metrixovať furt.... :unamused:
jak tak čítam....babenky ste ma naštartovlali, idem si prevariť ten mooncup a vyskúšať to...už je aj na čase... :wink:
len nieviem ako v práci,bo tam som 12 hodín, a máme spoločné vécka s inými ženskými.... :confounded:
26. jan 2008 o 16:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kocky, no...nemam pocit, ze ovcia vlna je moc draha...aspon na slovensku sa da kupit za 350sk/kg...a aj podla info co mam, tak nejde moc na odbyt...teda cena ide dolu...skuste zavolat do pradiarni v novom meste nad vahom :slight_smile: ine to je s merino vlnou...ta je fakt draha....rozdiel bude asi od firmi a od jemnosti...ta co mam ja nie je super jemna, ale na druhej strane nemozem povedat, ze hryzie :slight_smile:
mozno najdete pradiaren aj v cechach a cena bude obdobna...
27. jan 2008 o 20:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky, chci začít prát v ekologickém prášku na praní (nebo gelu) - můžete mi nějaký doporučit? Který je nejlepší? Já jsem jich na netu našla několik a nějak nevím, pro který se rozhodnout..... :sweat_smile: dík
2. feb 2008 o 16:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jabber, vetsina tu pere asi ve slizu (nastrouhane mydlo na prani se sodou rozmichane ve vode). Jinak bych doporucila Ecover. Ja ted peru v mydlovych oresich a az dojdou, tak asi zase prejdu na sliz nebo Ecover, podle toho, jak moc budu lina :grinning:
2. feb 2008 o 16:44  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ecover je asi nejlepší..a ten sliz pokud máš i látkovky..ale dá se dělat i z těch vloček vladěnka-haluš bez práce:slight_smile:
2. feb 2008 o 17:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to je fakt, ty vlocky jsem jeste nezkousela...
2. feb 2008 o 17:42  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok