Nájdem tu nejaké ekomaminky?

mracik
19. sep 2006

Možno tu nájdem nejakú podobne šialenú (aspoň podľa mojho mužíčka) žienku, ktorá sa snaží žiť ako-tak ekologicky, "fanúšičku" prirodzeného plánovania rodičovstva, prirodzeného pôrodu, ekologického dojčenia, babyvakov a babyšatiek, látkových plienok, mooncupu a permakultúry atď... alebo aspoň niečoho z toho 🙂

ene
24. jan 2008

Gedren, tampony se musi menit cca do sesti hodin, ze hrozi nejaky sok, to u mooncupu ne? Ja teda tampon nemela snad vic jak dvakrat, treba uz je vsechno jinak od te doby, nevim 😕

yenn
24. jan 2008

Ene, u kalisku toxisok nehrozi, protoze tam ta krev nema s cim reagovat a vytvaret toxiny

olianko
24. jan 2008

a nejaku dobru knihu o kamenoch? o ich ucinkoch a podobne?
gedren v hospde mozes urobit speci cajovu miestnost 😉

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
herminka
25. jan 2008

Etusko, mně se líbila Praktická aromaterapie od Barbory Novákové a Zbyňka Šedivého (vyšla v Praze v nakl. Pragma v roce 1996).
Ene, u kalíšku spíš záleží, jak máš silnou MS a podle toho ho vyléváš. Já jsem vylévala dříve po 4 hodinách (i z hygienických důvodů, přes všechna ujištění jsem měla trochu obavy), ale bylo to zbytečně často, teď dodržuji interval přibližně 6 hodin.

lila16
25. jan 2008

Ahojte, asi sa opýtam blbo ale čítať tých 19 strán ktoré ste už zapísali sa mi nechce len sa spýtam..:
Používa tu niektorá LEN Menštruačný pohárik? a je s ním 100% spokojná? Neviem ja mám predsa len dojem, že by ma to asi dosť tlačilo a asi by som sa bála, že mi to vypadne?! 😅

ene
25. jan 2008

Myslim, ze kazdy kdo ma kalich, pouziva jenom ten a nic jineho, alespon nevim o nikom, kdo by kombinoval 🙂 Jde asi jenom o prvnich par pokusu, nez si clovek zvykne, ale odhodlat se k tomu.... 😅 😅

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lila16
25. jan 2008

Tá stopka ti zaptičiňovala to, že si pretekala??

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emjee
25. jan 2008

ja kombinujem, ale ja mam extremnu ms, takze preto 😝

etuska
25. jan 2008

aj ja kombinujem

etuska
25. jan 2008

A ako pisali baby na novej teme o Mooncupe/ktora bola uzamknuta/-nic na tom nie je nechutne,treba vyskusat. Ja som kupila za akciových 670,-Sk a myslim,ze teraz je za 712,-????-no kazda zena ma pravo volby 🙂

A Mooncup nemoze vypadnut 🙂 -to si ani neviem predstavit ako,zo zaciatku sa mi prave zdalo,ze je velky,ale ked to clovek spravne posklda

emjee
25. jan 2008

lila ale je to pohodlne, dokonca pohodlnejsie ako tampon a nevypadne 😉

emjee
25. jan 2008

ja som kupila za vyse 1400 aj s postovnym z ceska 😀 ale to bolo pred skoro 2 rokmi

dendisa
25. jan 2008

ekomaminky, máte některá vlněný svetr? Myslím merino nebo něco kvalitního z pravé vlny? Kde se to dá koupit?

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dendisa
25. jan 2008

gedren, díky, překvapuje mě, že to je za malý peníz 😲 . Nehryže to, že?

listicka77
25. jan 2008

Teda baby, to je nějaké podezřelé... takhle levné vlněné svetry!

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
draga
25. jan 2008

holky tak to jste mě docela uklidnily, my totiž auto taky nemáme a asi ani mít nebudeme sice oba řidičák máme ale nějak neřídíme a navíc mi to připadá docela dost zbytečný, tak díky už si nepřipadám taková... ježíši mi vypadlo to slovo, mateřská dělá svoje... no prostě už si nepřipadám tak blbě 😀 😎

listicka77
25. jan 2008

No ale i normální ovčí vlna je drahá jak prase.

anza
25. jan 2008

Ahoj, my taky nemáme auto a po těch všech rodinnejch hádkách, kde vždy stojíme na protimoto pozici, už bysme ho ani mít nemohli 🙂 Vlak, kolo, nohy! Začíná mě zajímat ten Mooncup, asi si časem někde najdu, teď ho ale, jak pevně doufám, nebudu ještě 5 měsíců potřebovat. Díky za ten recept na čisticí prostředek o pár stran vejš...

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
amalia_wrr
26. jan 2008

Ahojte babenky...etuska predávame sypané čaje..firma však nie je moja, ja som tam len zamestnaná....a čaje všeho druhu...www.sannytea.sk myslím že tak je tá stránka...máme dvoch synov..Kubko už mal ísť teraz v septembri do školy, ale dali sme mu odklad, nech si chlapec ešte užije..potom bude musieť už metrixovať furt.... 😒
jak tak čítam....babenky ste ma naštartovlali, idem si prevariť ten mooncup a vyskúšať to...už je aj na čase... 😉
len nieviem ako v práci,bo tam som 12 hodín, a máme spoločné vécka s inými ženskými.... 😖

valka
27. jan 2008

ahojte kocky, no...nemam pocit, ze ovcia vlna je moc draha...aspon na slovensku sa da kupit za 350sk/kg...a aj podla info co mam, tak nejde moc na odbyt...teda cena ide dolu...skuste zavolat do pradiarni v novom meste nad vahom 🙂 ine to je s merino vlnou...ta je fakt draha....rozdiel bude asi od firmi a od jemnosti...ta co mam ja nie je super jemna, ale na druhej strane nemozem povedat, ze hryzie 🙂
mozno najdete pradiaren aj v cechach a cena bude obdobna...

jabber
2. feb 2008

Ahoj holky, chci začít prát v ekologickém prášku na praní (nebo gelu) - můžete mi nějaký doporučit? Který je nejlepší? Já jsem jich na netu našla několik a nějak nevím, pro který se rozhodnout..... 😅 dík

haluskacz
2. feb 2008

jabber, vetsina tu pere asi ve slizu (nastrouhane mydlo na prani se sodou rozmichane ve vode). Jinak bych doporucila Ecover. Ja ted peru v mydlovych oresich a az dojdou, tak asi zase prejdu na sliz nebo Ecover, podle toho, jak moc budu lina 😀

lusinta
2. feb 2008

ecover je asi nejlepší..a ten sliz pokud máš i látkovky..ale dá se dělat i z těch vloček vladěnka-haluš bez práce🙂

haluskacz
2. feb 2008

to je fakt, ty vlocky jsem jeste nezkousela...