Nájdem tu nejaké ekomaminky?

mracik
19. sep 2006

Možno tu nájdem nejakú podobne šialenú (aspoň podľa mojho mužíčka) žienku, ktorá sa snaží žiť ako-tak ekologicky, "fanúšičku" prirodzeného plánovania rodičovstva, prirodzeného pôrodu, ekologického dojčenia, babyvakov a babyšatiek, látkových plienok, mooncupu a permakultúry atď... alebo aspoň niečoho z toho 🙂

zuzana76
31. dec 2011

@mariynka ja na plet pouzivam toto bambucke maslo vecer natriem , do rana sa vstrebe, rano si davam alverde krem z DM

zuzana76
31. dec 2011

@mariynka mary kay nie je ani nahodou prirodna, je to humus

mariynka
31. dec 2011

@zuzana76 zuzi a to bambucke maslo nie je vhodne na rano? tak pozriem tu alverde v dmke? 🙂 prave citam, ze bambucke maslo nie je vhodne pre alergikov-na orechy.. ja nie som alergicka,ale z vlasskych orechov mi trpne jazyk 😒 😒 tak teraz neviem, ci to mam vyskusat,abo nie 😅 😉

mariynka
31. dec 2011

@zuzana76 nasla som aj vyhodne balenie bambuckeho masla s levandulou: http://www.sashe.sk/fibska/detail/naslahane-bam... 🙂 🙂 🙂

zuzana76
31. dec 2011

@mariynka na sashe som pozerala aj ja, len ked sa mi to zase zda take nekontrolovane, ved ti ludia co to vyrabaju nemusia mat ziadny certifikat, ziadna kontrola, co ked sa v tom najde nejaka bakteria, no je to z orechov, tak asi preto, neviem, prid vyskusat, ti natriem to moje a uvidis ci bude reakcia

mariynka
31. dec 2011

a co poviete na prirodny kremovy deodorant? 🙂 http://www.sashe.sk/fibska/detail/prirodny-krem... ja momentalne pouzivam detsky zasip.. lebo klasicke deodoranty ma uz davno "omrzeli" (hlinik 🙄 )

zuzana76
31. dec 2011

@mariynka na rano je velmi mastne

mariynka
31. dec 2011

@zuzana76 hej,aj ja som nad tym rozmyslala 😉 tak asi aj ja skusim saloos 😉 zuzi a deti cim natieras? po kupeli napr.? 😉

zuzana76
31. dec 2011

@mariynka ja pouzivam alverde za 3 eura s vonou citrusu z DM, ale ak chces nieco luxusne, tak ti odporucam toto

http://www.naturshop.sk/produkty-e-shop/prirodn...

mariynka
31. dec 2011

@zuzana76 zuzi a aky krem od alverde rano pouzivas? 😵

zuzana76
31. dec 2011

@mariynka raz za cas tym istym, ale nenatieram pravidelne

zuzana76
31. dec 2011

@mariynka neviem najst jeho foto, mala som ho v albume o tehotenstve, skus kuk ci tam nie je

hexi
2. jan 2012

@zuzana76 diky za tipy na dobru vonavku, ja tiez pouzivam prirodnu kozmetiku, pre malu som pouzivala z DM Babylove, a ja som mala aj alverde, aj bambucke maslo ale len klasik, lebo som to pouzivala len ked bola tuha zima, lebo na leto nemozem mat krem

mariynka
3. jan 2012

@zuzana76 tak dnes som zainvestovala do alverde kozmetiky, aj spiralu som si od nich kupila, krem na tvar-olivovy a telove mlieko s bielym cajom a jazminom 🙂 🙂 🙂 som spokojna 🙂 tych mliek a masiel s orechami sa troska bojim 😅 😅 ale nikdy som si ani nevsimla, ze maju tolko druhov vyrobkov.. cez sampony, sprchace, este aj zubnu pastu som tam nasla 😀 ale je s flurom,tak zostavam verna stome bez fluoru 😉

mariynka
3. jan 2012

@hexi babylove je taktiez prirodna kozmetika?mam od nich sprchac 😅 😅 😉

zuzana76
3. jan 2012

@mariynka babylove tusim nie je prirodna, aj ja mam alverde aj dekorativnu, aj tiene, aj pudre, spiralu, lesk na pery, ceruzku na pery, aj podkladovy krem, okrem bazy pod ocne tiene, tu mam gosh a alverde mam aj sprchac a sampon, ale mlieko mam objednavane odinakial, odlicovaci olej mam Saloos,

mariynka
3. jan 2012

@zuzana76 no ved poskusam 😉 ale na sprchaci je napisane, ze bez farbiv a konzervantov a pekne vonia 😅 😵

hexi
3. jan 2012

ale nie je asi priamo prirodne ale najviac pouzivane mamickami ktore maju radi vyrobky bez chemie

mariynka
3. jan 2012

@zuzana76 ja mam bazu od mary kay 😉 ale nepouzivam ju casto 🙂

hexi
3. jan 2012

prirodne je vtedy ked je vyrobene s nejakych bylin, ale babylove pouzivame doteraz

egrt
4. jan 2012

Kocky, bio kvalitku ako Alverde maju aj ceske vyrobky Egrt, len ceny su neporovnatelne lepsie. Moja bambula ma taky ekzem vo vlaskoch, tak som skusila BIO sampon s aloe vera a je skvely, po 1 umyti to ma krasne ciste. http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=12635393&tab=1. Dermatologicka nam to odobrila, takze som spokojna, ze sme to konecne po 4 rokoch dali do poriadku. Neobsahuje tenzidy a ine pridavne latky, takze je vhodny aj pre krpcov. Inak aj ja zacinam byt strelena eco matka este v inom smere - ako rastu deti, zhanam iba domacu jahnacinu, telacinu, kuracinu 😀 .... takze v mrazaku u mna najdete uz len domace masko.

luba41
4. jan 2012

tak ja som si teda kúpila od Saloos to 100% bamb. maslo. Je to strašne tvrdé, kým to vydolujem z nádobky. Natierala som malej líčka asi po 3 dni a mala ich z toho také suché a červené 😒 Chcela som hlavne pre nu, teraz to musím minúť ja. A potrebovala by som radu, nejakú fľašu na pitie deťom do školy by ste mi nevedeli odporučiť?

meleri
4. jan 2012

@luba41 nektere ty bambucke masla nejsou dobre ono zalezi na jak kvalitni clovek narazi...vetsinou teplem by melo roztat. takze to ze saloos je asi nic moc? flasku neporadim ja mam jeste male deti....🙂

zuzana76
4. jan 2012

@luba41 ono je tvrde, ale aj Nobilis Tilia ma tvrde, podla mna vacsina tych masiel je tvrda, mne staci, ked torsku naberiem spachtlou z masla a medzi prstami sa mi to uz rozpusti same a mne to draplave lica v zime prave vyliecilo

luba41
4. jan 2012

@zuzana76
@meleri no budem teda naberať špachtličkou, potom sa to už krásne roztopí. Ale zarazilo ma to, že dcéra mala potom tie suché líčka a červené. Nenatieram ju ničím, alebo len málokedy, umývam len vodou. A tie fľaše musím pozrieť, už sa mi hnusia tie plastové, čo nosia 😖

zuzana76
4. jan 2012

@luba41 tak skus nejake oleje pouzivat pre malu , saloos, alebo aj ine znacky maju aj rozne druhy olejov, napr mandlovy, skus popozerat v lekarnach, alebo e-shopoch s prirodnou kozmetikou, tam mas aj popis, ze ktory je pre dieta najvhodnejsi

ja nakupujem zvacsa v naturshope, bio-market.sk alebo jvnatur.sk -ten posledny spominany obcas vidavam aj tu na MK jeho reklamu , zatial som bola spokojna.

emogeon
4. jan 2012

@zuzana76 stymi saloos kremikmi som velmi spokojna mame takmer vsetky doma...ten s cickou je vyborny na zapareniny

sammy19
4. jan 2012

Ahojte, trosku sa k vam pridam, ak nevadi 🙂 Aj ja sa snazim pouzivat prirodnu kozmetiku, okrem ineho. A napr. to bambucke maslo od Saloos je u nas teraz na dennom poriadku - je sice tuhe a niekedy chvilku trva, kym sa da poriadne rozotriet (obzvlast, ak mam studene ruky 😅 ), ale ide to. Vzdy v zimnom obdobi ho pouzivam na moje priserne suche ruky a ekzem na rukach, no a neskutocne sa nam osvedcil teraz pri lieceni dcerkinej popaleniny (obliala sa horucim cajom 😔 ). Poradili nam v nemocke na to davat modru indulonu, no ta ju stipala, ked som jej to s tym chcela natriet - predsa len to nie je prirodne a je to aj parfumovane, takze jej to nerobilo dobre. A jedine, co ma napadlo, bolo skusit to bambucke maslo, tak to sa nam fakt v tomto smere osvedcilo. Ja ho davam aj detom na suche a vystipane pery a teraz si s tym obcas aj brusko natriem (strasne ma svrbi koza na bruchu v tomto tehu).

A inak este milujem 100% prirodny kokosovy olej, s tym sa natieram po sprchovani alebo kupani cela 😀 Mala som jeden z Dm-ky a teraz mam od Saloos, dobre su, myslim, oba. Da sa pouzit aj na vlasy - skusila som dvakrat a bolo to fajn, vlasy pekne leskle.

No a tiez pouzivam dost veci z Alverde kozmetiky - hlavne dekorativnu kozmetiku a velmi mi vyhovuje od nich tonovaci mandlovy krem, ten pouzivam namiesto make-upu. Jedine, co mi z Alverde velmi nesedi, su sampony. Neviem preco... vyskusala som ich uz kopec, ale z kazdeho mam vlasy akesi tazke a vyzeraju ako mastne 😕 Tak pouzivam z Hippu detsky sampon, i ked nie je celkom prirodny, ale lepsie asi ako tie bezne chemicke 😅