Nájdem tu nejaké ekomaminky?

mracik
19. sep 2006

Možno tu nájdem nejakú podobne šialenú (aspoň podľa mojho mužíčka) žienku, ktorá sa snaží žiť ako-tak ekologicky, "fanúšičku" prirodzeného plánovania rodičovstva, prirodzeného pôrodu, ekologického dojčenia, babyvakov a babyšatiek, látkových plienok, mooncupu a permakultúry atď... alebo aspoň niečoho z toho 🙂

etuska
20. dec 2008

zienky,taka "provokacna" otazka-do coho balite vianocne darceky? Ja som videla niekde rozne napady-ako zabalene do novin a previazane farebnou stuhou,alebo dokonca zabalene v latke.To druhe sa mi celkom pacilo,lenze ziadnu zvysnu nemam...

kili
20. dec 2008

som ani netušila, že môj otec je taký ekológ 😀 , raz zabalil knižku tak, že vyvrátil ten obal, takže to bolo biele, zalepil hnedou páskou, čo sa balia balíky a na to napísal meno 😀 😀 😀

kili
20. dec 2008

normálne mi až slzy vyhrkli, ako som si na to spomenula, sa tu rehocem 😀

etnicka
21. dec 2008

kili 😀

etuska
21. dec 2008

😀 hmm,tak tak asi darceky tento rok nezabalim,ale dik za inspiraciu 😅

bambusko
21. dec 2008

co tak recyklovany papier v kotuciku? po rozbaleni sa da este pouzit 😀

etuska
21. dec 2008

bambusko-myslis toaletny? 😅

bambusko
21. dec 2008

etuska, hej, presne ten 🙂

kili
21. dec 2008

ste šialené 😀 a niekto sa rozčuluje, ako môžte byť také ekomaniačky a používate látkové vložky 😀 , si čítajú zlú tému, mali prísť sem 😀

kili
21. dec 2008

ale ináč to nie je zlý nápad, teraz sú toaleťáky také pekné, ešte aj voňavé, to len tak nenájdete u bežného baliaceho papiera. Teraz akurát máme tuším 2x12roliek takých, tak možno nejaké padnú za obeť 😀 😀 😀

bambusko
21. dec 2008

kili, ved nie pouzity 😀 😀 😀 ale niektore toaletaky su krajsie ako baliaci papier - kvetinkove, vonave 😕 no tie nie su z recyklovaneho papiera 😒

etuska
21. dec 2008

baby 😠 😀
ja som chcle vazne poradit a vy si tu robite srandu 😅

kili
21. dec 2008

bambu, som ťa predbehla 🙂 , ako mňa teda ani nenapadlo použitý 😀 to už nejak preháňaš 😀

bambusko
22. dec 2008

etuska, vec sa tes, idu vianoce 😅

no fakt, ja nechapem, naco si niekto na utieranie zadku kupuje papier s potlacou 😨 navyse, vselijake tie farebne a vonave su dobre akurat na vyrobenie si gynekologickych problemov

kili
22. dec 2008

ja na obhajobu, tieto kúpil MM 🤐 . Ale inač kupujeme také fajnovejšie, mne to proste vadí tie tvrdé papiere 😅

kili
22. dec 2008

ale už ma napadlo, či nebudem používať plienku, keď už aj tak periem 😀 , ale som sa teda na to neodhodlala

bambusko
22. dec 2008

kili, ja som ich u teba videla cez monitor 😀 ved nie tvrde, su aj mekke recyklovane, dokonca 2-vrstvove 😉 napr. tento ich robi

takze predsa len zabalis darcek 😀 tu flasu 😉

kili
22. dec 2008

bambu, vieš že som chvíľku rozmýšľala, že ako si ich videla?
už je moc neskoro, idem spať 😝 😀

a musím baliť aj iné darčeky, nie len jemu, ale že by do toaleťáku? 😀

bambusko
22. dec 2008

eko-neeko, ja balim do pekneho vianocneho papiera, nech to pod stromom krasne vyzera 🙂 neznasam darceky v igelitkach. a este su celkom eko darcekove tasky, u nas ich volame "putovne" 😅 v jednej takej s mackom pu uz dostali darceky deti v celej rodine, stale kto ma sviatok ju dostane 😀

bambusko
22. dec 2008

ale vianocne su vlastne na figu, to musis skladovat cely rok do dalsich vianoc, takze radsej neutralne vzory 😎

herminka
22. dec 2008

Lenki33, trouba apod. se celkem dobře čistí slizem, případně tekutým pískem Ecover (obojí mám vyzkoušené, ale neměla jsem tam nic extrémně připečeného).

Audreyd, musela bych vidět složení Eurony, ale holky na jiné diskusi ho někde vyhledaly a zjistily, že se jako eko jen tváří (navíc je prodávána MLM 😖).

Etusko, snad to nebude znít divně, ale my balicí papír používáme opakovaně - samozřejmě pokud se při rozbalování nepotrhá nebo není pokrčený, nevidím v tom problém. Je to eko i levnější než pořád kupovat nové a nové papíry. A ty putovní tašky máme taky 😀

valka
22. dec 2008

my tiez balime do papiera...ale ak mame, tak do "putovnych tasiek" 😀 strasne vela sme ich dostali na svadbu a teraz aj pri narodeni lucky...takze ked nieco neviem pekne zabalit (napr. teflonovu panvicu) tak to supnem do tasky...je to elegantne a aj ekologicke...
igelitove tasky vyzeraju pod stromcekom uplne strasne 😝

babalala
22. dec 2008

Promiňte, že vám sem lezu, ale mám tip pro Etušku na balení (dárečků) - drobnosti balím do kapesníků (nových - jasně) - nahoře svážu stužkou, větší věci do polštářových cích, případné obří dary, se kterými jsou vždycky potíže (kolo. lyže..), do cíchy na přikrývku nebo do prostěradla. "Kuchyňské" dárečky do utěrek.. Když se to omašličkuje, vypadá to hezky a po nadílce to strčím zpátky do almary a netopíme se v papírech..

Jo a už kdysi, asi před deseti lety, jsem nakoupila dárkové krabičky asi za dvě stovky tady: http://www.packshop.cz/katalog.php?d1=1 - a dodnes je točíme po rodině.. Ale na to už je letos pozdě.

Hezké svátky!

elitera
22. dec 2008

Baba, to vůbec není blbej nápad. My jsme loni dostali roli mirelonu a kýbl primalexu (měli jsme před rekonstrukcí), zabaleno v dece 😉

dasap
22. dec 2008

ahoj, tak to jsem docela ráda že nejsem jediný exot, který opakovaně používá použitý balicí papír🙂)) popravdě bych se asi neodvážila to nikomu přiznat, ale když už to zaznělo 😎 ozdobné taštičky jsou u nás taky putovní.

jinak já bych tedy osobně jako větší ekologickou a finanční zátěž viděla kupování leckdy nesmyslných dárků, případně jejich velikého množství, než pořízení pár archů vánočního papíru.

venonna
22. dec 2008

tak ja sa vam tu baby priznam k uchylke - mna priam vytaca, ked niekto pri rozbalovani nedbalo papier rozdriape 😠 ja ich vzdy po rozbaleni darcekom pekne pozbieram, poskladam a odlozim na dalsi rok 🙂

marse
22. dec 2008

tak s tymi ozdobnymi tastickami to je tiez u nas putovne, ale papier zbierame poctivo cely rok a potom to davame do zberu a su z toho celkom slusne prasulky 🙂

bambusko
22. dec 2008

ven, ty uchylacka jedna 😀 to nedovolis ani helenke rozbalovat darceky? 😕 pri detoch totiz take nehrozi, oni to driapu hlava-nehlava 😒 a maly bude mat z papierov iste viac radosti ako z darcekov 😵 ale moja babka tiez uhladzala a odkladala papiere, a pritom to bola slusna zena 🙂 😅 asi to bolo skor zo sporovlivosti ako kvoli ekologii

s.arik
22. dec 2008

no u nás v Ostravě právě OZO zrušilo výkup papíru, z důvodu "nepříznivého vývoje cen na trhu s druhotnými surovinami". ale mě to je fuk, já stejně papíry peru do modré popelnice.
ač jsem na prachy škrt, nechtělo by se mi dlouhodobě v bytě papíry skladovat a pak vlášet bez auta do sběru za pár kaček...

ostatně, my toho papíru moc nemáme, jenom co já popíšu výpočty do školy a pak obaly od mouky, cukru a jiných potravin. noviny nekupuju a letáky neberem.

johanda
22. dec 2008

haha, stejné úchylačky na recyklaci vánočních obalů ? Já mám nejstarší kousek cca 10, 12 let starý, heč 😀 . Papíry nosím do školky/školy, kupují za to hračky a školní pomůcky. BTW Sarik, fakt OZO zrušilo výkupy? Tak kde to ty školy vozí ? 😨
Peníze za starý papír? Vždyť to jsou halířové položky, to by člověk musel odevzdat tunu, aby se mu to jakžtakž rentovalo.