Nájdem tu nejaké ekomaminky?

mracik
19. sep 2006

Možno tu nájdem nejakú podobne šialenú (aspoň podľa mojho mužíčka) žienku, ktorá sa snaží žiť ako-tak ekologicky, "fanúšičku" prirodzeného plánovania rodičovstva, prirodzeného pôrodu, ekologického dojčenia, babyvakov a babyšatiek, látkových plienok, mooncupu a permakultúry atď... alebo aspoň niečoho z toho 🙂

etuska
19. apr 2008

ahojte ekomaminky,co mate nove???-ja zacinam studovat knihu o Aromaterapii 😉

aniska
19. apr 2008

kitka: ma existovat ekologicky prostriedok bioformitox, ale bohuzial osobnu skusenost nemam..

aniska
19. apr 2008

jo, a tam kde ich nie je prilis vela - hladká mouka na noviny a doprostřed něco sladkýho. Vrhnou se na to sladký a při zpáteční cestě se obalí moukou a udusí se. Ale jestli, jich je hodně, tak chemie
a potom este nemaju radi citron- pomazes tam, kadial chodia dnu a nemali by

ankaa
27. apr 2008

Skúšal niekto orechy na pranie? Ako ste boli spokojné?

johanda
28. apr 2008

ankaa, ořechy ujdou, používala jsem na plíny a tmavší prádlo, na hodně ušpiněných věcech nechávají skvrny. Někde jsem četla, že jejich prací účinnost se rovná teplé vodě, ale myslím, že je o chlup vyšší. 😉
Pokud chceš ekologický prací prostředek, doporučuju vyrobit si ze sody a mýdla sliz, pere líp než ořechy a je nesrovnatelně levnější.

audreyd
1. máj 2008

ahojte dievčatá, sledujem vašu diskusiu už nejaký čas 🙂 vaše chcela by som vás pekne poprosiť, či by ste mi do IP neposlali aspoň stručne nejaké info, čo sa týka vás, vašich detičiek a používania eko postupov.
pre vysvetlenie - som novinárka na MD a pripravujem článok o ekomaminkách, tiež tam budem mať interview s mojou sestrou, ktorá používa bezplienkovú metódu a je jej tiež sympatické všetko eko a bio, ale zišli by sa mi aj iné názory a pohľady na tento spôsob života. 🙂
kedy ste sa prvýkrát stretli s týmto sympatickým prístupom k životu, odkiaľ beriete info, poznáte viac mamín vo vašom okolí, ktoré ju používajú, ako prijalo tento spôsob života vaše okolie, ako dlho trvalo, kým ste sa zžili vy a vaša najbližšia rodina s tým zžili a pod. napíšte mi, prosím, vašu osobnú skúsenosť, výhody, nevýhody atď... poprosím aj meno, počet a vek detičiek a aspoň mesto odkiaľ pochádzate... ďakujem veľmi pekne, sľubujem, že nezneužijem vašu dôveru...
keď článok vyjde, hodím vám sem aj link 😀 vychádza aj v tlačenej podobe, ale je nepredajný ☹ je to časopis Únie materských centier, môžete ho nájsť v každom MC na Slovensku 🙂

vďaka, adriana

etuska
1. máj 2008

ankaa-ja periem s orechami asi 4-tí mesiac a som celkom spokojna. Biele pradlo vsak stale periem v prasku,orechy pouzivam na farebne a tmave pradlo

lubii
1. máj 2008

Ja používam na biele sliz a na farebné orechy. Zistila som, že sliz mi lepšie vyperie špinu a orechy spotené veci 😉

lenki33
2. máj 2008

Co pouzivate na umyvanie plavajucej podlahy?? Musim ju umyvat dost casto a chcela by som nieco lacnejsie a ekologickejsie, ale zase aby to umylo a neboli potom smuhy. Asi chcem vela 😅 😀

lenki33
2. máj 2008

Co pouzivate na umyvanie plavajucej podlahy?? Musim ju umyvat dost casto a chcela by som nieco lacnejsie a ekologickejsie, ale zase aby to umylo a neboli potom smuhy. Asi chcem vela 😅 😀

etuska
13. máj 2008

Kocky, boli ste niektora na nejakych vikendovkach napr. v Zajezovej, Brdarke....?????

vikinka27
13. máj 2008

etuska: na zajezke, na sekieri, ale nie vikendovka (teda, povodne tyzdenny pobyt, ale skrateny...)

etuska
13. máj 2008

...alebo poznate aj ine podobne miesta na Slovensku, kde sa napr. dozviete vela o bylinkach, permakulture?

eriqe
13. máj 2008

mam kamosov co ziju na ocovskych lazoch, tak chodime za nimi.

etuska
13. máj 2008

ziju v nejakej komunite?-alebo len tak samy?nerobia napr. nejake workshopy?Konecne by sme chceli aj s dcerkou niekam vypadnut 🙂

eriqe
13. máj 2008

no oni ziju sami, lebo kolo nich tam toho moc nieje ale su v kontakte aj so Zajezkou. Da sa ku nim normalne ist. Oni su uz na to nauceni a hned zapriahnu do roboty 😀

etuska
13. máj 2008

😀 v zivote som tam nebola,no pozeram si ich web stranku a rada by som na nejaku vikendovku,ale aj s dcerkou 🙂

ella1
14. máj 2008

mňa to tiež nejako chytilo,takže sa snažím hlavne vodu šetriť,tej sme minuli dosť,triediť odpad,prechádzam na prírodnú a bio kozmetiku,pestujem na záhrade bio ovocie 😀 (rozumej rastie samo ako sa mu chce)
rozmýšľam ale či nie je horšie plienky prať(voda,prášok,elektrina) ako kupovať jednorazovky(videla som už aj ekologické)

lenki-na to je naj octová voda.ocot je prírodný,dezinfikuje a super umyje.....

viete aj o niečom do umývačiek?nejaký prostriedok......

eriqe
14. máj 2008

myslim, ze orechy davaju aj do umyvaciek. Ja nemam umyvacku tak neriesim 😅 a na umyvanie aj citron namiesto octu obcas pouzivam

miquel
14. máj 2008

já používám do myčky Ecover tablety nebo prášek od Sonettu 😉
na plovoučku většinou sliz, když je hodně špinavá nebo jen vařící vodu ( myju mopem) a je to taky v pohodě

lenki33
15. máj 2008

baby a aku koncentraciu toho octu alebo slizu tam davate?? my mame drevenu plavajucu a muz by ma asi prizabil, keby som ju znicila 😅 teraz som kupila ecover na podlahy tak nasjkor radsej skusim to a ked nepojde prejdeme k agresivnejsim prostriedkom 😀
Inak na cistenie domacnosti pouzivam ecover a som max spokojna nie je to ani drahsie a umyje to super
Na pranie sliz, ekologicke jednoraz sa mi zdaju dost drahe a aj tak nie su plne rozlozitelne, ja periem plienky na 60 na setriacom programe, takze si stale myslim ze to je lepsie, ale to je vec nazoru,je to asi len moj pocit 😉

elenik
15. máj 2008

lenki33, ja pouzivam na plavajucu podlahu handru z mikrovlakna (svedsku utierku) a cistu vodu, pripadne len par kvapiek octu - nemam cmuhy, handra sa da oprat do 60 stupnov v pracke 😎
😵 okna umyvam svedskou utierkou + cista voda(niekedy trocha octu)
😵 wc umyvam kyselinou citronovou potravinarskou - trocha nasypem do wc-misy, necham posobit, potom prebehnem kefou

ella1
15. máj 2008

ja sa len pýtam,či ako je to stými plienkami.kedže nepotrebujeme,tak to neriešim,len zo zvedavosti......
ten ecover je ekologický?

lenki33
15. máj 2008

ano ecover je ekologicky, vacsina tych prostriedkov je na baze mydla este poznam a sonett ten je tiez eko 😉 a dobre to vonia

mata79
15. máj 2008

Ahojte,
ja som dostala tie orechy na pranie, ako mam s nimi prat? Periete v nich vsetko alebo len detske pradlo?

etuska
15. máj 2008

Mata, ja v nich periem takmer vsetko, ale na biele prdlo pouzivam zatial prasok-sila zvyku 🙂
nemala si vo vrecusku prilozeny letacik?Pise sa tam,ze ak peries na 60 C,tak orechy mozes pouzit aj na 2x, myslim,ze sa do vrecuska dava 6-8 supiek orechov.

mata79
16. máj 2008

Etuska, radili mi tusim na farebne pridavat morsku sol. Davas?

fifla
16. máj 2008

mata 79, ja mam orechy a skusala som v nich prat bielucke pradlo, ale cira bielost to nebola. ale na farebne je to uplne skvele a uplne perfktne su na uteraky. zostanu uplne makucke. na spinavsie pradlo pridavam sol na skvrny ulrich.

ella1
16. máj 2008

a tie orechy sú na koľko použití?to sa potom akože ,,vyperie" alebo sa vyhodia?