Nájdem tu nejaké ekomaminky?

mracik
19. sep 2006

Možno tu nájdem nejakú podobne šialenú (aspoň podľa mojho mužíčka) žienku, ktorá sa snaží žiť ako-tak ekologicky, "fanúšičku" prirodzeného plánovania rodičovstva, prirodzeného pôrodu, ekologického dojčenia, babyvakov a babyšatiek, látkových plienok, mooncupu a permakultúry atď... alebo aspoň niečoho z toho 🙂

mimi
14. júl 2012

@danabel ja pouzivam prasok SONET, riady su dobre po nom umyte 🙂

meleri
14. júl 2012

@danabel ja se snazim pouzivat ek. prostredky, ale co se tyce tech tablet na mycku tak mi prijde, ze at to dela jakakoliv firma, tak jsou proste spatne...gel je lepsi, to ano, ale nevidela jsem zadny eko. kdyby byl byla bych rada zkusila... jo taky se mi to stava hlavne pribory jsou dost hnusne a pak je treba umyt znova...

danabel
14. júl 2012

@mimi aha, super, ďakujem za tip 🙂

luthien.k
14. júl 2012

@danabel u nás používáme z DMka Denk mit Natur a dávám jen půl tablety a je to OK, my je srovnatelně s neeko prostředky. Nicméně máme hodně měkkou vodu.

luthien.k
14. júl 2012

Jinak jsme měli nedávno doma na myčku opraváře (značkový servis, bylo vidět, že je to profík) a on nedoporučoval jakékoli tablety, že myčky jsou vymyšlené a konstruované na použití soli, prášku, případně leštidla, které se dávkují přesně dle potřeby toho mycího programu, což tablety neumějí, takže efektivita mytí s nimi je vždy horší. A schválil mi to půlení tablet (když už), klidně prý stačí dávat i méně než půlku, protože stejně jako u prášku na praní tady platí, že méně je více.

meleri
15. júl 2012

@luthien.k diky za radu! asi prejdu trvale na ten gel....

1jack
28. jan 2013

@katako
Četl jsem tu, že máte pračku Philco WDS 1074 T. Sháním nějakou na opravu té stejné svojí. Nedosloužila ta Vaše mezitím náhodou? Ta moje byla těsně před smrtí ve velmi dobrém mechanickém stavu a myslím si, že půjde opravit pomocí dílů jakékoli takovéhle dosloužilé pračky (potrhaly se mi v té mojí dráty...). Díky za odpověď emailem na adresu 1jack a za to přijde ještě @post.cz. Díky, Jakub

hexi
29. jan 2013

vsetkym eko natur maminam, vo fotoblogoch v oddeleni skupiny je nova vytvorena skupinka ekonatur maminy radi vas tam uvidime

lovesista
6. mar 2013

@lowike ahoj danka, peries v tom marseillskom mydle aj plienky, prosim ta?

lowike
9. mar 2013

@lovesista prala som, ale je dosť drahé - potom som zase prešla na sliz vyrobený z Lanza mydla ... a potom na persil sensitive, ale u toho mám stále podozrenie, že je príliš agresívny , takže dohojíme zapareniny, docestujeme a po veľkej noci vyperiem všetky plienky v octovej vode a prechádzam zase na pranie v slize z lanza mydla ...

adel22
16. apr 2013

Ahojte babule, pridavam sa, mozem? 🙂

hexi
25. apr 2013

@adel22 ahoj vitaj

mija_ja
2. máj 2013

Ahojte, nevedeli by ste mi prosim poradit nejaky bio-opalovaci krem pre rocne dieta? Kupila som Daylong a strasne ho to vysusuje, tak teraz Biodermu a doma pozeram ze to ma parabenoooov. Tak to mu ani davat nejdem. Na nete co som pozerala bio opalovacie, tak vsetko su len male SPF do 25. Jediny jeden bol 50, ale ten zas bol nehorazne drahy 50ml za 20 eur., a este pisali ze je husty. To by som malemu vypatalala za tyzden.Krasny den :O}

lowike
6. máj 2013

@mija_ja Alverde Kleine Elfe - ten ma spf 30, čo pre malé dieťa stačí, lebo bábo/batoľa nemá čo hľadať na priamom slnku ...
a tie krémy sú husté preto, lebo detské musia byť husté, aby boli deti dobre natreté (a ešte sa im tá biela vrstva často aj páči...)

mija_ja
6. máj 2013

@lowike
Zasa som nasla nieco na nete ze tieto Alverde a podobne eko znacky maju v zlozeni nejake nanocastic aby nebol ten biely film na kozi a ze to sa nesmie dostat dietatu do ust. Tak to si neviem predstavit ktore dieta si neda sem tam rucku do ust, moj ju tam ma skoro stale. Ja nemam uz babo, ma 15 mesiacov a bezka, takze tomu slnku sa neda predist. Chodime von len do 11 a potom po 4 tej, ale aj tak chranit treba a poriadne.

lowike
6. máj 2013

@mija_ja to som ešte nepočula, mohla by si dať link na ten článok?
no a veď do 11oo a po 16oo by spf 30 malo stačiť, nie?

mija_ja
6. máj 2013

Neviem, zevraj taketo male deti by mali mat 50.Aj ked my davme ten Daylong stale kym ine nemam a ten je tiez len 30 a nejaky opaleny nie sme, len rucicky trochu. ten clanok uz neviem, ja som len luskala net a nadabila som nanho. keby sa mi ho este podarilo najst , poslem ti ho

adel22
7. máj 2013

ja som kupila avelanovy olej na opalovanie

miumia
17. jún 2013

@adel22 ahoj chrani ten avelanovy olej ? Akurat som chcela kupit malinovy ten ma vraj faktor az 40-50 co sa mi celkom
Nechce verit ale skusim a uvidime len sa mi moc nechce s malym experimentovat :( odporucali mi aj ten avelanovy alebo olej z mrkvovych semien.. A co Sante neskusal niekto?
Ten alverde mame ale to zlozenie..je tam toho kopec vratane aluminy atd

inka070707
17. jún 2013

@mracik to je ake ekologicke dojcenie?

adel22
17. jún 2013

@miumia no zatial sa mazeme a nic sa nedeje...ale slnku ju nevystavuje....citala som ze aj kokosovy je ok....ten malinovy musel byt drahy, hm?

katrenka111
18. jún 2013

baby mate niektora vyskusaný ten malinový olej na opalovanie? chcem vyskusat pre maleho....

miumia
18. jún 2013

@adel22 malinovy stoji 100ml 12€ akurat ho idem objednat tak este neviem, nemam tym co stratit ked nechcem maleho mazat chemikaliami ina moznost nieje ;)
Kokos mame ale ten ma slaby faktor asi 4-5 takze nic moc ale malemu ho davam kazdy den do kase a strasne mu chuti a je to zdravsia alternativa nez maslo.. A tiez sa nim natieram ja, nahradil mi vsetky kremy takze kokosovy olej odporucam vsetkym;)

alenk
15. dec 2013

ekomaminky, puzivate niektora morsku hubu na odlicovanie? neviem sa nikde docitat, ci sa moze pouzivat napriklad s odlicovacim olejom saloos (ci sa olejom nezanesu jej pory)

porinka
30. apr 2014

@miumia ahoj, chcem ss spytat, ci si teda pouzivala na opalovanie ten malinovy olej a ci si bola spokojna. dakujem

miumia
30. apr 2014

Ahoj min leto sme pouzivali iba na dovolenke ale samozrejme sme sa vyhybali silnemu slnku od 11-15 a ked bolo stale velmi silne pouzivali sme uv overal do vody a kombinovali olej a alverde baby opal kremom len na ruky a nozky co mu trcali..
Zatial sme boli spokojni nikto sa nespalil

graziela
19. máj 2014

Ahojte, prosim Vas, ake mate skusenosti s olejom z malinovych jadier? Ma porovnatelny ucinok s beznymi ochrannymi kremami? Samozrejme nehovoriac o tom, ze je to cisto prirodny produkt , to bez debaty ;)

lafleurmonika
6. aug 2014

ahojte, je kozmetika Alverde naozaj prirodna? Ake s nou mate skusenosti? Prave som si kupila denny krem z kamilky, tak snad sa osvedci 🙂

emjee
7. aug 2014

#recenzia #malinovy_olej #biopurus
http://www.biopurus.sk/biopurus/eshop/36-1-BIOP...

Testované počas 10 dní v období júl / august 2014 v Turecku

- podarilo sa mi otvoriť fľaštičku tak nešikovne, že sa nedala dobre zavrieť a preto som sa rozhodla nenosiť ho so sebou na pláž
- hneď prvý deň mi pripieklo chrbát (ale pripisujem to tomu, že som sa natrela len ráno a poobede a vo vode olej zliezol), preto som po vylezení z vody dodatočne natierala chrbát aj alverde detským opaľovákom, ostatné časti tela som už nenatierala iným
- za 10 dní som minula 200ml oleja a to som sa naozaj natierala ráno na izbe a občas (keď sa nám chcelo vrátiť naobed na izbu, osprchovať sa, ísť na obed a poobede sa opäť pripraviť na pláž, čo bolo asi v polovici prípadov) aj poobede - natierala som polovičku chrbátu, tvár, ruky, nohy (brucho nie, ani spodok chrbta, nakoľko som mala tankini)
- po čase som zaznamenala neuveriteľný smrad plaviek, obzvlášť tých najčastejšie používaných (točila som troje, ani jedny neboli fungl nové)
+ opálilo ma pekne, tak akurát

suma sumárum - nabudúce si vyberiem niečo iné, lebo som typ, čo neleží na slnku hodiny, aby sa opálil, skôr sa dokážem dlho čľapkať so synom vo vode, čiže si to odnesie najčastejšie chrbát, z ktorého olej zlezie najskôr
viem si ho predstaviť používať ako doplnok doma - napr. na tvár

ramzesa
29. jan 2016

prave Vas eco maminy som hladala... kupila som si od Feel Eco prasok, sol aj lestidlo... je to biologicky odburatelne, ale akosi som sa nedocitala, ci aj co sa tyka zdravia... hlavne by ma zaujimalo to lestidlo... na obale som sa akosi nedocitala, co to obsahuje 😒 ... vdaka