Nájdem tu nejaké ekomaminky?

mracik
19. sep 2006

Možno tu nájdem nejakú podobne šialenú (aspoň podľa mojho mužíčka) žienku, ktorá sa snaží žiť ako-tak ekologicky, "fanúšičku" prirodzeného plánovania rodičovstva, prirodzeného pôrodu, ekologického dojčenia, babyvakov a babyšatiek, látkových plienok, mooncupu a permakultúry atď... alebo aspoň niečoho z toho 🙂

zdenkaamarosko
11. máj 2007

ahojte. Tak tu len tak pozerám. O plienka Popoliny som počula, ale o tých druhých babylucy ešte nie. Dokonca som to našla teraz na mimibazáre. Keď chcete mrknite sa http://www.mimibazar.cz/bazar.php?id=3114450 😉

kili
11. máj 2007

fifla, keby ti prišiel taký strýček príhoda ako mne, a porodila by si v 27tt, tak aj tak by si mala kooopec času na vyberanie a kupovanie.
Ale je pravda, že na čo to zdržiavať. Ja ešte síce nekupujem nič, stále len pozerám a potom poobjednávam. Asi po tom 19-tom. Ale už sa strašne teším, keď to všetko príde 😵

kili
11. máj 2007

ja som tu niekde videla na výrobcu BL mail, tak som im napísala a poslali mi pár fotiek a cenník.

fifla
11. máj 2007

no kili, ja este nemam kupene absolutne nic. Nie je to ani tak povercivost, ako skor nie dobre skusenosti v rodine. zatial len zajednavam a postupne obzeram, co kde zozeniem. Kociarik uz mame objednany a vezmeme ho az po narodeni snorchlaca, postielku tiez. Do porodnice tak ci tak budem brat jednorazovky. Ale aby som mala doma potom nachystane veci, tak to bude len nachystane po obchodoch a mojkoo pobeha kade tade a nachysta nam doma vsetky veci. Este sme sa dohodli, ze aj prvu vybavicku pre miminko, ked pre nas pride do porodnice, kupi on sam :o))) nech je sranda. Ale pre istotu bude nieco tajne v zasuvke, keby to velmi zapijal :o)

papaya
11. máj 2007

Haluško a Ukano, díky za odpověď 😉 Já uvažovala o tom krému do Weledy, jen právě nevím,jestli vůbec dávat opalovací krém. Ze začátku se chci kosmetice co nejvíc vyhýbat a používat jen třeba mandlový olej na promazávání. A nepočítám,že bych dávala mimčo na sluníčko, tak jsem přemýšlela,jestli by do toho stínu nestačilo jen promazat. I když v dnešní dobře je to slunko tak agresivní,až se člověk nestačí divit 😖 😔

listicka77
11. máj 2007

Papayo, taky existuje opalovací olej od Hadka (podívej na ckhi.cz), je na bázi přírodních olejů, žádné ropné produkty (+ samozřejmě UV).

kitka123
11. máj 2007

Zrovna jsem tu chtela napsat ze jedine opalovaci olej od Hadka a koukam, ze Listicka me predbehla. Ja na nej nedam dopustit, to byl prvni olej po kterym jsem se nespalila a konecne si mohla uzivat slunicka bez vyrazek atd. Samozrejme ho pouzivam aj na dite, ale co se tyce dotazu Papayi, tak fakt nevim jestli i takove novorozenatko mazat, ja rodila v zime.

lusinta
15. máj 2007

Ahojky...
látkový plínečky-měla jsem nakoupených tak 12kusů+2svrchní kalhotky(určitě stačí!!)a pak jsem dokupovala až podle praxe...Nejlepší je vyzkoušet,protože na každé mimi s ehodí jiné...Ale Popolinky jsou fajn. Ze začátku na novoška mi vadilo,jak je v nich objemný zadek-nejvíc ze všech,ale jsu čím dál víc oblíbené...Biofroté a taky flanelky. Zkuste zajít na rady na www.rodina.cz-diskuze-látkové plínky.

A k těm opalovacím krémům..Já mám od Lavery-taky čistě přírodní.Používám na Emily od nich mandlový olej a mandlovou koupel.Má velikánský ekzémek(asi po mně chudinka)a toto jí pomáhá..Tak jsem koupila i stejný opalovák,ale ztaky nevím,kdy ji mazat a jestli vůbec..když bdue třeba zakrytá plínkou,jestli raději jo,protože to prosvítí?
Ale včera bylo vedro a byly jsme venku zrovna skoro celý den a ona v pohodě🙂 Tak jí asi léto vadit nebude🙂

listicka77
15. máj 2007

Holky, určitě je vás tu víc, co máte zkušenosti s látkovými vložkami. Mě to teda nelákalo, nějak jsem si neuměla představit, jak se perou vložky tak nasáklé krví atd. Ale pořídila jsem si kalíšek a v prvních dvou až třech dnech ho jistím intimkou. Tak jsem si říkala, že ta intimka by klidně látková mohla být (protože účelem je zachytit opravdu jen trošičku nebo vůbec nic). Poradíte? Mám pocit, že takové nějaké úplně malé a tenké intimky se nevyrábějí a že budu muset něco spáchat sama. Máte radu? Jaký materiál? Jak to udělat? Pokud to dobře chápu, tak všechny látkovky mají křidýlka. To je ale pro tenhle účel úplně zbytečné. Co ale dělat, aby to drželo? Přichytit třeba dvěma kousky oboustranně lepící izolepy? Budu vděčná za vaše tipy. Díky.

herminka
18. máj 2007

Listicko, Imse Vimse dělá nějaké minivložky:
http://www.slunecnizena.cz/index.php?main_page=...

listicka77
19. máj 2007

Díky, ale stejně to asi není přesně to, co bych si představovala. A nejsou tam bohužel uvedeny rozměry, takže těžko říct, co si představit pod pojmem "mini".

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
listicka77
19. máj 2007

Díky Gedren, ale k tomu kalíšku právě nepotřebuju, aby to moc sálo. Jen takovou pojistku proti znečištění prádla. Ale pokud máš mini, mohla bys mi je prosím tě přeměřit a napsat, jak jsou velké? Dík moc. A ta patentka tě netlačí?

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
listicka77
20. máj 2007

Díky. Jasně, že mi nevadí, že by to sálo. Jen jsem to myslela tak, že to je celkem zbytečné. Že by třeba možná stačilo sešít dvě vrstvy flanelu nebo tak něčeho a je to. Ale pokud to má "nulovou tloušťku", tak je to super. Zauvažuju o nich... Zvlášť když se to dá koupit. Výroba vlastních mě z principu sice neděsí, ale kde na to vzít čas, že...

herminka
21. máj 2007

Listicko, ještě mi napadlo, že někdo používá jako slipovky vložky od Popolini - buď samotný jeden "vnitřek" nebo samostatný "obal". Sama zkušenosti zatím nemám, ale chci si koupit aspoň na vyzkoušení Imse Vimse.

entik
28. máj 2007

ahoj holky, mam na vas dotaz ohledne prani a pracich prasku. Vzhledem k tomu, ze chci pouzivat latkove pleny dostala jsem se i k tomu, jak ekologicky prat. Koupila jsem si indicke orechove slupky, tak jsem zvedava, jak to s nimi pujde.. Krome toho jsem dnes byla koupit jadrove mydlo a sodu, ze si vyrobim mydlovy sliz... a pak jsem nasla na stare krabici od Lanzy, ze je bezfosfatova! tak ted nevim, co si o tom myslet. V cem je napr. sliz lepsi? myslim ekologicky? ta soda mi prijde celkem chemicka, ale vubec tomu nerozumim!!! 😖

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lusinta
28. máj 2007

to jo,taky tomu slizu moc nerozumím,tak by to někdo mohl rozebrat...My jinak kromě slizu(ale v tom jen dospělácký prádlo) pereme v Ecoveru a jsem spokojená moc. Pro malou tekutý a pro nás a plínky prášek. Ale je to hodně drahý,tak právě prokládám tím slizem🙂

entik
28. máj 2007

Diky moc, asi to fakt bude souviset s tou rozkladovosti a skodlivosti na pokozku.. hledala jsem na netu, ale zatim ne moc uspesne...

herminka
29. máj 2007

Zde http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&f... je pěkná diskuse o slizu a ekologii vůbec 🙂 Po chvilkách jsem ji přelouskala celou, je moc zajímavá a poučná 🙂 A myslím, že tam holky právě psaly, že soda je sice chemická a v "sypkém stavu" agresivní na pokožku a sliznice, ale je snadno v přírodě odbouratelná. Já mám svou domácnost teprve něco přes 2 týdny, ale i dříve jsem se aspoň částečně snažila používat ekologické věci (např. ocet atd.) a teď jsem si koupila svůj první Ecover na praní - zatím jsem v něm prala jen v ruce (do pračky ještě dopotřebujeme zbytek prášku, co měl manžel z dřívějška), ale jsem spokoojená a chci vyzkoušet i sliz 🙂

entik
29. máj 2007

diky, hned to prostuduji🙂

sarincek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ezi
9. okt 2007

Super, ze nejake ekomamky tu tez jsou🙂 ja pouzivam latkove vlozky, a dobre jsou Perfect Pads. Jinak mam asi 5 ruznych druhu, a popolino mi nevyhovuji. Jsou prilis kratke. Zjistila jsem, ze nejlepsi jsou vlozky, kt. jsou dlouhe a uzke. Nejsympatictejsi jsou jedny, ale ty prodava tu jedna mistni norska maminka 🙂 Taky se daji usit (ale ja neumim sit :( ) Imse Vimse slipova vl. je taky dobra. Mam i par WAHMaramas, ktere nemaji plastik ale vlnu a ty jsou tez dobre (ale bohuzel kratke).

haluskacz
9. okt 2007

ezi,
ja jsem si vlozky usila z rucniku presne na miru 😀, akorat ted uz mam mooncup, tak je tolik nevyuziju (akorat prvni dva dny jeste musim mit vlozku, protoze neco se ven prece jen dostane. Jo a sit taky neumim (teda na stroji, myslela jsem uz minule Vanoce, ze poridime sici stroj a ze se naucim sit, ale nejak z toho seslo, tak jsem je spichla v ruce 😀)

ezi
9. okt 2007

aha, no teda. to bych mozna taky zvladla to usit v ruce! Akorat jak tam na ty kridla pak pridelat ty cvoky?? Hm. ale je to dobry napad.misto cvoku by sel i suchy zip treba... dobry napad! dik!

siloe
11. okt 2007

jéé ahojky ezi a haluskacz 🙂 ..tuhle diskuzi jsem objevila teprve teď :o)
jinak vložky mám imse vimse,popolini a hapipa-daipa.A pak mi nedávno známá ušila vložky,tuším že podle vzoru MaM,jsou z flanelu a froté,ještě jsem je teda netestovala. Vyhovují mi tak nějak všechny,ale každá jen na určité dny. Ty popo mě štvou,že od nich ztrácím ty vnitřky,když je třeba suším,takže mám jich pár už vykuchaných,takže jsou k ničemu. :(
Ručně by vložky ušít určitě šly, šila jsem tak malému pár plín a taky to šlo. Jak cvočky na vložky jdou koupit přece takové ty železné,které se tam zašijou. Taky je na těch ušitých vložkách mám.
Jinak co se týče kalíšku,nějak jsem na něj pořád ještě nenašla odvahu 😀

listicka77
11. okt 2007

Siloe, neboj! Kalíšek je supééér! Já bych zas asi nenašla odvahu prát vložky... 😝 Jen se chystám, že si pořídím jednu nějakou úplně mini, na první den s kalíškem. Ale teď to není aktuální a snad ještě dlouho nebude... 🙂

siloe
11. okt 2007

listicka:no,taky mi je trochu líto,co s těmi vložkama,kdybych už měla jen kalíšek 😀 ...dyť ony jsou některý i fakt hezký...třeba zrovna Haipa daipa /jen ty základní křidélka/ by se dala použít i jako minivložka,dovoluji si tvrdit,že je hezčí než imse 😎 ...teda jen pokud máš ráda barvičky.
nevím,jestli jste tu haipy řešily,ale jsou třeba tady: http://haipa-daipa.com/media/gallery/2007-Apr/z...

ale na tyhle úvahy máš opravdu ještě čas. Nebo už můžeš přemýšlet,jaké vložky budeš používat po porodu /jestli půjde o přirozený/...některé mamči si opravdu praly látkovky,ale já jsem v té době měla fakt jiné starosti,než zrovna o vložky 😀 😀

siloe
11. okt 2007

omlouvám se,dala jsem tu špatnou adresu. tobě by stačila slipovka /ta je bez těch šedých poutek/ http://haipa-daipa.com/media/gallery/2007-Apr/s... 🙂 🙂