Nájdem tu nejaké ekomaminky?

mracik
19. sep 2006

Možno tu nájdem nejakú podobne šialenú (aspoň podľa mojho mužíčka) žienku, ktorá sa snaží žiť ako-tak ekologicky, "fanúšičku" prirodzeného plánovania rodičovstva, prirodzeného pôrodu, ekologického dojčenia, babyvakov a babyšatiek, látkových plienok, mooncupu a permakultúry atď... alebo aspoň niečoho z toho 🙂

kitka123
11. okt 2007

Holky prosim vas, objednavate nektera na slunecnizena.cz? Ted jsem tam poslala objednavku a je tam nejake oznameni, ze docasne nefunguji, tak nevim jestli posilat penize. Diky moc za info.

siloe
12. okt 2007

kitka: nikdy jsem tam neobjednavala,ale slysela jsem,ze i bez oznameni jejich sluzby nejsou vzdy o.k. ..nechci je tu pomlouvat,osobni zkusenost fakt nemam a nekdo si je i chvali,ale pokud jsi jeste neposlala penize,asi bych to zrusila a koupila jinde.pokud to jde.

kitka123
12. okt 2007

Siloe, dekuji ti za zpravicku, radeji to zrusim, jeste jsem nemela spatnou zkusenost s zadnym e-shopem, tak pohledam jinde.
Schanim ty biovlozky a biotampony, minuly mesic jsem je vyzkousela a poprve od porodu jsem nemela vubec zadne menstruacni bolesti, tak to jdu zkusit znova jestli to souvisi. Mate nekdo podobnou zkusenost?

listicka77
12. okt 2007

Siloe, díky. Vložkový trh už jsem trochu projela, tak vím, co je. Na tyhle účely by mi ale stačila úplně maličká. Jako jsou jednorázové intimky. Délka tak 10-12 cm, úplně tenká, nemusí mít křidýlka (ale to zas nevím, jak by tam držela...). Jde o to, aby zachytila jen kapičku. A takovou jsem nikde nenašla, takže přistoupím asi buď k samovýrobě nebo zůstanu u intimek. Je to jen na první den, takže žádné balíky.
Po porodu se chystám na klasické porodnické vložky. Myslím, že Lusinta tu psala, že po nějaké době (asi už po návratu z porodky) začala používat látkovky a jak se jí ulevilo, ale na to bych v šestinedělí fakt asi neměla. Budou stačit látkové plíny... 😉

haluskacz
12. okt 2007

listicko,
v sestinedeli latkovky vubec nejsou zatez, ono je docela casto co prat, takze k tomu vzdycky par vlozek prihodis. Teda ja jsem to mela obzvlast vesely, jak jsem zacinala s bkm a obcas si vylila nocnicek na postel, tak bylo opravdu porad co prat 😀

Mela jsem par klasickych porodnickych vlozek v zaloze, kdyby treba latkovky nestacily uschnout, ale pouzila jsem jen parkrat. Fakt uplna pohoda.

listicka77
12. okt 2007

Jenže haluš, přece si nebudu kupovat látkové vložky kvůli očistkům, když bych je potom už nevyužila. A já nevím, mně se ta krev furt tak jako malinko ekluje...

herminka
12. okt 2007

Listicko, co se té "látkové intimky" týče, říká se, že látka po látce neklouže, takže křidélka nepotřebuješ, ale moje zkušenost je trochu jiná: občas (když si nestihnu vyvařit kalíšek apod.) použiji látkovou vložku Imse Vimse s křidélky, a než dojdu do práce (cca 2 km) je úplně jinde; bez křidélek si to vůbec neumím představit. S kalíškem používám první dny kompostovatelné minivložky Natracare.

siloe
12. okt 2007

listicka:jo,haipy jsou hodně tenké,akorát ta slipovka má 16cm a píšou tam,že je velkmi vhodná v kombinaci s kalíškem :o)))...a jinak co se týká krve...mám tak trochu pocit,že krev na papírové vložce se ani nedá srovnat s krví na látce. Ale je jasný,že každý na to žaludek nemá...mě takové věci nikdy nevadily 😎 😎 ...už víš jaké plenky budeš používat na mimi? 🙂

listicka77
12. okt 2007

Mně prostě přijde divný hodit zakrvácenou vložku do pračky... Jinak mi krev nijak zvlášť neva (to bych nemohla ani ten kalíšek).

Jsem "zblblá" do bkm, takže se ani moc nechystám na kalhotkové plenky. Nejvíc pořídím čtvercovek. K tomu tedy i nějaké ty tvarované nebo kalhotkové, ale fakt jen pár. Určitě zkusím haipa-daipa a moc se mi líbí bamboozles od Tots bots (ale jsou dost drahé). Ještě uvažuju kvůli nízké ceně o Baby Lucy. Jo a taky Lotties nejsou tak drahé. Jenže u těch HD je výhoda, že jsou tak přizpůsobivé a přitom jednovelikostní. U těch vícevelikostních - z S prcek vyroste raz dva...

siloe
12. okt 2007

listicka:no,ja zkrvavenou vložku neházím hned do pračky,mýdlové ořechy na tom nejsou tak dobře,aby ji vypraly 😀 😀

jinak co se týče plenek,tak bkm mě taky láká,ale u případného druhého dítka fakt nevím,jestli bych to zvládla.Ty plínečky co uvádíš,jsou fajň,akorát Haipa Daipa ne vždy vydrží celé plenkové období...záleží dle hubenosti /tloušťky/ dítka...má celkem krátké ty "uši"....na Baby lucy mám taky zálusk,viděla jsi už tu jejich novinku? vyrábějí krásné barevné bambusové plínečky 🙂 ...akorát co jsem slyšela od holek,tak ta tyrkysová pouští barvu ☹ ....já na Danyho používám nejvíce čtvercovky a vícevrstvé a na to vázačku,pak jsem sehnala z druhé ruky popoliny /nedoporučuji/ froté Tots bots /dají se/ a konopnou ellas house/super/ takže asi tak 😀 😀 ....jo a na noc je nepřekonatelná Bamboo extra od Baby Idea 😀 😀 😀 ..a samozřejmě vlňáčky!! ty musí být 😎 ..tolik plenkové okénko

ezi
12. okt 2007

dobre diskuse 🙂 jinak chci poslat tip na super obchod (urcite uz znate) vzdycky tam nakupuju, kdyz jsme v CR. Maji tam prave ty Natracare vlozky i plinky Moltex. www.biosfera.cz
mejte se.

listicka77
12. okt 2007

Siloe, díky za tipy. Bambusky od BL už jsem objevila. Ale barevné plínky obecně mě vůbec nelákají. Nejradši bych vše nebělené. Nebo aspoň bílé. Ale nevím, proč cpát nějakou chemickou barvu (je mi jasné, že má asi nějaký atest, takže by to asi mělo být nezávadné) do něčeho, co není vidět? Ty barevné plenky jsou krásné, ale k čemu, když to pak schovám do svrchňáčků...

siloe
12. okt 2007

listicka:no jo,máš pravdu,barvičky nejsou děcku k ničemu,to spíš tak pro maminu,když přebaluje někde na veřejnosti či u doktorky ať je za frajerku 😀 😀 😀 ...já taky moc barevné plínky nemám,jen zelené Baby idea /bamboo a vázačky- ty jsou takové přírodní zelené/ ..ale barvičky se mi líbí 😉

siloe
12. okt 2007

a ještě mě napadl dobrý důvod...k nalákání ostatních hlavně jednorázových maminek ...na nebělenou plínu nikoho neulovíš 😀 😀 ..leda tak další ekomamku 😎

haluskacz
12. okt 2007

listicko,
to chapu, ze porizovat latkove vlozky jen na sestinedeli se asi nevyplati 🙂

ezi
12. okt 2007

u mne kalisek nesel (zkusila jsem ho jednou) protoze mam takovou svalovou nemoc, takze mi nesel vytahnout!!! (nemela jsem silu v rukou) takze jsem to ihned vzdala, byl by to jen stres... 🙂 Ale segra a jina kamosky v pohode pouzivaji.

listicka77
13. okt 2007

Siloe, já snad ani nikoho lákat nechci... Na to prostě nemám. Výhoda toho je, že na barevných asi nejsou moc vidět fleky (předpokládám, že se občas stane, že se něco nevypere pořádně). U těch nebělených asi taky celkem pohoda, ale na bílých je vidět každý flíček (mmch máma mi vyprávěla, jak vyvařovala plenky - teď nevím s čím, snad s vodním sklem?, aby byly bílé a měla jich jen pár právě k doktorce, ostatní klíďo flekaté a zaprané...)

kitka123
14. okt 2007

Ezi, biosfera me nadchla, hned jsem objednala, diky za typ 🙂

ezi
14. okt 2007

kitko-super🙂🙂

mumumu
16. okt 2007

Ahojky, co používáte na čištění v domácnosti a na nádobí? Mám vyzkoušený Ecover, je i něco levnějšího?
Dál by mě zajímala vlasová kosmetika 🙂 a zkušenosti, já zatím používám NaturVital a Hennu.

izy
16. okt 2007

ja pouzivam tohle http://www.missiva.cz/produkty/default.asp?l=c&...
ale uz si nepamatuju, kolik stoji. moc casto to neobjednavam. vydrzi to hrozne dlouho.

ezi
16. okt 2007

ja pouzivam skoro vsechno Weledu - sprchovy gel, vonavku, kremy (pro me i Z), zubni pasta pro Z.
Jinak Urtekram - sampon, zubni pasta.
Sampon na Z - Lavera.

V kuchyni Ecover.

lusinta
16. okt 2007

ahojky🙂
na vlasy jsou výýýborný šampony Urtecram!Ale dobrých je jich víc-i ty Lavera, Ecover šampon taky.

Na čištění používám Ecover. Jsou i jiné výrobky-sonett,sodasan,ale vše je v podobných cenách. Nic o hodně levnějšího eko neznám.
Ještě Frosch je eko, ale nevím,kolik stojí.

mumumu
16. okt 2007

Holky, kde se dá ten Urtercram koupit na netu? v CR?

mumumu
16. okt 2007

Už to mám naobjednaný, díky 🙂

haluskacz
16. okt 2007

mumumu,
ja uz bych mohla byt placena za reklamu, ale na vlasy i jinak na telo pouzivam Lush. Ale je treba davat pozor na slozeni, v nekterych (tekutych) samponech a kondicionerech je synteticky konzervant (nejaky paraben). Ale Lushova hena je neprekonatelna. A tuhe sampony taky.

mumumu
16. okt 2007

Ajaj, už mám objednanou Laveru🙂))

mracik
autor
16. okt 2007

Pridávam sa k Haluske, Hena a šampón z Lusha sú super 😉 a čistiace prostriedky si najradšej vyrábam sama - stačí mydlo, sóda, ocot, alkohol, a nejaké voňavé olejčeky a dá sa z toho vyrobiť takmer všetko.

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
listicka77
16. okt 2007

Kosmetiku používám od Hadka.
Na nádobí jsem používala Ecover (ale vyšel hrozně špatně v testu, že má za ty peníze velmi malou účinnost), teď se furt chystám na Missivu, ale chystám se tak dlouho, že jsem nakonec koupila nějaký obyčejný sajrajt a je to fakt fůůůj. Od Ecoveru používám ještě prostředek na záchod, funguje dobře.