Nájdem tu nejaké ekomaminky?

mracik
19. sep 2006

Možno tu nájdem nejakú podobne šialenú (aspoň podľa mojho mužíčka) žienku, ktorá sa snaží žiť ako-tak ekologicky, "fanúšičku" prirodzeného plánovania rodičovstva, prirodzeného pôrodu, ekologického dojčenia, babyvakov a babyšatiek, látkových plienok, mooncupu a permakultúry atď... alebo aspoň niečoho z toho 🙂

anza
21. dec 2007

Chytrá houba, aby nebyla chytřejší než já 🙂 Teď mi na Starší generaci vmetli, že mám nosit medvědí kůži a vařit na ohýnku, tak na to už po těch letech nemám náladu 🙂 Já jsem takovej blázen (teda mně to připadá normální!), že se chystám i na látkový plíny, přijde mi, že pohodlí, na které si člověk nezvykne, mu potom nechybí 🙂 No povíme si potom, ale dost si věřím 🙂

mracik
autor
21. dec 2007

no Anza aby to bolo naozaj eko tak musíš jesť surové jedlo a behať nahá 😀 😀
k tomu vyhadzovaniu starých vecí, na mňa sa všetci divne dívajú, že prečo si nevymením starý mobil, keď nový dostanem za korunu. Ale ten môj je len trochu oškretý, ale inak funguje 😒 Neviem si predstaviť, čo budeme robiť s tými miliónmi mobilov, keby ich ľudia aspoň vracali do obchodu...

anza
21. dec 2007

mracik: to je svatá pravda 🙂 Jasně, můj manžel má mobil z roku raz dva, a po Praze s ním chodí dosti hrdě 🙂 Rodiče nám zase chtějí zakázat starý kočárek, v kterém jsem před 26 lety jezdila i já 🙂

mracik
autor
21. dec 2007

tak z kočiarika, v ktorom som sa tiež pred 26 rokmi vozila ja, sme s bráchom spravili káričku a celá ulica sa ne nej vozila, tak sme ho v podstate zrecyklovali 🙂)

anza
21. dec 2007

No to je ideální 🙂 Náš je myslím v dobrém stavu, mimina různých známých se v něm houpají na zahradách, protože moderní kočáry často nepérují. Ale doufám, že v červnu nám ho vrátí 🙂

johanda
21. dec 2007

Já jsem používala kočárek, kterému je 36 let a odvozili se v něm v podstatě všichni vnuci mé babičky, včetně mě. Když se mi narodila Kristýnka, taťka ho odreznul, vymyl, naolejoval a na zahradě byl skvělý i pro moje děti. Perfektně houpal, což se o mé slavném Chiccu, který mi ostatně šlohli bezdomovci (snad ho užívají ve zdraví) nedá vůbec říct.
Tady v Ostravě jsem před pár lety potkávala mamku s osmipérákem (to byl takový ten bytelný bílý, jakoby pletený kočárek s malými chromovanými koly někdy z 50 let), to byla teprve frajeřinka.
Mracik, ty kárky jsem taky ze starých kočárků vyráběli, říkalo se jim "vuzek".

haluskacz
21. dec 2007

jejda, me hrozne mrzi, ze nam kocarek po mne nezustal. Ani nevim, co s nim mamka udelala. Ale jeden takovy ma na chalupe po znamych a vozi se v nem vsechny deti (obcas i vsechny najednou) a hrozne rady v nem v lete venku spi. Teda Anicka uz by se na spani do nej nevesla, ale Kacenka jeste jo 😀

johanda
21. dec 2007

No právě Haluš, do těch starých kočárů se vlezla děcka i vě 3 letech, což bylo super třeba v zimě, nehledě na to, že když přišla s tím kočárem "řada" na mou mamku, vozila v něm 2 roky 2 děcka, páč mezi ségrou a mnou je jen jeden rok. Si nedovedu představit, jak rvu do těch moderních korbiček dva novorozence, natož dvě batolata. Zase do MHD je absolutně nevhodný a do auta se nevleze, byť je to kombík, ale na to všeobecné víceméně bezbariérové kočárkování je perfektní.

dasap
22. dec 2007

ahoj ekomaminky, mám dotaz, tedy trochu mimo zrovna probírané téma, ale když už jsou ty Vánoce, tak se to celkem hodí. Nevíte, jak je to se škodlivostí/neškodlivostí čajových svíček? Tedy nemyslím až tak k životnímu prostředí všeobecně, ale spíš pro lidi, co jsou se zapálenou svíčkou v jedné místnosti. Já si je dost často zapaluju do solné lampy, ale tuhle mě napadlo, jestli škodliviny ze spálené svíčky náhodou nejsou horší než případný dobrý vliv té solné lampy. 😅

lusinta
22. dec 2007

etuska- už jsi byla v látkových plínkách? tam ti poradíme🙂
a čistící prostředky Ecover a Sonett-ten je dražší, ale trošku účinější. A na praní mýdlový sliz v kombinaci s Ecoverem na Emilino oblečení.

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aniska
23. dec 2007

Damy dobry den, ja Vas zdravim , uz par krat sm Vas vselikde citala ale moc neprispievam, tak skusim..
Mam take otazky, co este povazujete za eko a co uz nie,
napr lyzovanie, autach....
Ja zijem na horach, a tak to vidim co to robi nemym tvorom a ma to stve a nic s tym nenarobim... Ono to asi mestskym ludom ani nepride, ale ja ked vidim ze cez vikend ked sem dojdu ludia na vleky tak proste srnky nemaju sancu a potom ich aj dva tyzdne clovek nevidi tak ma triofa slak. Dochadza to vobec tym ludom??
Mi pride ze beru prirodu ze sluzi akurat tak na ich "relax" a nie pre zivot aj inych zivocisnych druhov ktore proste potrebuju svoj klud..
Teda neviem, ci tu nie sm celkom od veci, ja su totiz casto od veci ked tak mi poradte ine forum 😕

mracik
autor
23. dec 2007

aniska, podľa mňa sa nedá povedať čo ešte je a čo už nie je eko...Všetko je otázka priorít. Napríklad papierových plienok sa dokážem ľahko vzdať, ale napríklad autom chodím každý deň so synom do školy. Mohol by chodiť aj do školy vedľa nášho bytu, lenže je tam priveľa žiakov v triede...

Čo sa týka lyžovania, to milujem, ale snažím sa chodiť skôr na skialp, alebo na bežky, na vleky chodíme len s Kubkom.
Lyžiari na vlekoch ma až tak strašne neiritujú, sú aspoň na ohraničenem priestore, ale keď vidím, čo v prírode porobili ľudia na štvorkolkách, skútroch a motorkách, tak to už naozaj nechápem. A je ich bohužiaľ stále viac a viac, najmä tých štvorkolkárov.

Inak v ktorých horách bývaš?

etuska
23. dec 2007

Mráčik , vy ste veľmi sympatická ekorodinka 🙂 Kde bývate vy? my zatial na severe Slovenska, no v lete sa asi sťahujeme.
Aj ja si myslím, že niekedy sa nedá konat úplne "ekologicky", no je fajn, ak si človek aspon trochu uvedomuje, že moze svojou ciatkou prispiet k ochrane prostredia v kt. zijeme.

mracik
autor
23. dec 2007

dík etuska, bývame v Martine, ale som rodená oraváčka 😉

amalia_wrr
23. dec 2007

ahoj holky....zvlášť aniska..ja mám riadne depky ked vidím čoho sú ludia schopní a kam sa uberajú...na jesen sme boli na horách a ked sme zišli dolu do mesta, to bol ešte len šok...ten neopísateľný rozdiel..

ale teší ma že je nás eko ludí stále viac..majte sa babenky a prajem pekné a šťastné Vianoce 😵

aniska
24. dec 2007

Sme v Orlickych horach. Tak na takej polosamote, ale ked je sezona stane sa ze k nam obcasne zabludi nejaky turista 😉

aniska
24. dec 2007

jojo, je to na palicu dnesny svet. Tak si vravim ze budem aspon takym tichym pozitivnym vzorom, to som celkom aj inspirovala par ludi kym sm este nebyvala na samote, teraz sa uz len inspirujem ja...

dasap
24. dec 2007

anisko, věř tomu, že lidi z města fakt nenapadne myslet na zvěř. A to bydlení na samotě na horách, to Ti teda závidím 😅 🙂

haluskacz
24. dec 2007

to jo, lidi z mesta prijedou na hory a jsou jak utrzeny ze retezu... vzdyt to znam, sama jsem v tom meste bydlela a kdyz se jelo huraaa na hory, tak me taky nenapadlo, ze by tim silenstvim mohla zvirata trpet. Ale dneska uz nejezdim (ani nevim, jak bych to s mrnatama delala, ale ani me to nijak zvlast nelaka). Co jsem teda byla naposledy v Orlickych horach pred dvema roky, tak jsem byla za cely tyden jednou na bezkach a tim to haslo. Jinak jsme s detma sjizdeli na bobech kopecek za barakem a staveli snehulaky. To bylo neuveritelny, co tam bylo snehu. Bylo to zacatkem brezna a ja byla zrovna cerstve tehotna, mam to v zivy pameti - ten snih a nadheru a to, jak mi bylo celou dobu blbe a ja si furt rikala, ze to prece neni mozny, abych byla tehotna 😀

etuska
28. dec 2007

Ja sa vraciam k téme Mooncup/už sa rozoberala na začiatku/. Práve som si ho objednala cez internet,je nan do 15.1 super 30%zľava,cca 670,-Sk,ak zaplatíte na účet, neplatíte ani poštovné a balné. Nájdete na hlavnej stránke www.mamaaja.sk na pravej strane 🙂

etuska
2. jan 2008

Maminy,je tu niekto z obce Brdárka,alebo boli ste tam v minulosti na nejakých akciách,workshopoch? 🙂 Inac nam sa dnes pokazila pracka,takze na chvilu setrime el.energiu 🙂

monkula
2. jan 2008

Aj ja som začala šetriť prírodu, prestala som používať vlhčené utierky...

etuska
2. jan 2008

Ahoj Monkula,dnes sa stretavame uz pri druhej teme 🙂 Mas skusenosti aj s bavl. plienkami-napr.Popolini....Moja Mimi je sice uz velka,plienky ma len na noc,no pri druhom by som rada pouzivala ekoplienocky 🙂

monkula
2. jan 2008

ahoj Etuš
Ja sa hanbím, ale používam papierové 😔 😔 😅 😅

etuska
2. jan 2008

My tiez,no uz ozaj len 1 denne 😔 -ale polepsime sa pri druhom babu 🙂

monkula
2. jan 2008

A ja teda pri treťom? 😅 😅

etuska
2. jan 2008

Nooo,ak sa chystate aj na tretie,preco nie? Nikdy nie je neskoro 🙂

monkula
2. jan 2008

Preboha, nestraaaš, ešte jedno také dieťa ako sú oni dvaja a odvezú ma do blázinca... 😀 😀

etuska
4. jan 2008

Baby,kde ste?