Nájdem tu nejaké ekomaminky?

mracik
19. sep 2006

Možno tu nájdem nejakú podobne šialenú (aspoň podľa mojho mužíčka) žienku, ktorá sa snaží žiť ako-tak ekologicky, "fanúšičku" prirodzeného plánovania rodičovstva, prirodzeného pôrodu, ekologického dojčenia, babyvakov a babyšatiek, látkových plienok, mooncupu a permakultúry atď... alebo aspoň niečoho z toho 🙂

impka
21. okt 2010

@alenk uz su plienky zase biele ako ked som ich zacala pouzivat, diki za rady 🙂 nemas nieco este na zmakcovanie, zjemnenie? ten ocot akosi nezabera... pouzivam ho, ale stale su tie plienky nejake tvrde...hm?

alenk
21. okt 2010

@impka tak to som rada. skus sa spytat v teme plienok, rozoberala sa tam dekalcifikacia plienok (kyselina citronova rozpustena vo vode a do toho namocene plienky na par hodin), ale vraj to nici bambusove plienky, vlakna. tak som to nakoniec neriskovala so ziadnymi, nase stvrdnute tots bots som suchala (zohnes, posuchas, zmakne).

a teraz zase k orechom 🙂 oprala som v orechoch kravatu, ktoru manzel namocil do polievky a v cistiarni nam ju nevycistili, ostal mastny flak. prala som ju s farebnymi vecami na 30 stupnov a cuduj sa svete, flak zmizol a kravata vyzera ako nova 🙂

hexi
21. okt 2010

cauko baby po dlhom case sa ozvyvam ako pozeram preberate pranie s orechami , uz sa nam zozimuje xi a ja pomaly malej sijem fusak do kocika , sijete aj vy nieco doma???

naturbaby
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mima777
30. okt 2010

Ahojte, tiez sa k vam pridavam🙂. Skusila som orechy aj puer a som velmi spokojna.
Jedna otazka pomimo: co rocnemu dietatku na pusu a tvaricku v zime? Skusala som kokosovy olej, no nie som si ista, ci neobsahuje aj vodu, aj olivovy olej, no moc nepomohlo, malemu popraskala pusa:(. Co prirodne mozem davat? Dakujem za rady

alenk
6. nov 2010

@mima777 hm, ja by som skusila bambucke maslo, su aj verzie pre deti, ale asi to uplne najobycajnejsie by som dala.

@hexi ja nesijem, nemam priestor ani masinu ani sikovnost 🙂

hexi
7. nov 2010

@alenk nemam ani ja moc priestoru a sikovnost u mna je taka ze ake to je taketo je ved to mame len doma xi, ale nesijem stale xi

mima777
7. nov 2010

alenk- vidis, to ma nenapadlo, hoc som aj ja pocas tehu pouzivala...ozaj dik🙂

domika007
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bleble
21. jan 2011

mate nejake skusenosti so znackou greenbaby?

hexi
21. jan 2011

@bleble ahoj a co by si o tom chcela vediet?

bleble
22. jan 2011

@hexi ci ste spokojne s kozmetikou l a oblecenim a kde ste kupili, dakujem

simona55555
22. jan 2011

no neboj som rovnaká... plánujem , plánujem , plánujem... 😉

hexi
23. jan 2011

@bleble ahoj ja som bola na ich stranke ale to si musis objednat z anglicka ale co som pozerala tak tam maju super veci, ci oblecko ,alebo kozmetiku , velmi ma to laka

hexi
24. jan 2011

hallo ekomaminky neviete mi niektora poradit kamaratkina mala ma suchy, drsny ekzemik na tvaricke a nechce jej nicim ustupit poradte mi nieco na to aby to nebolo pre nu skodlive

bleble
4. feb 2011

maminky velmi by ste mi pomohli ak by ste si nasli chvilku cas na vyplnenie tohto dotaznika:
http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/bio-ko...
dakujem

hexi
6. feb 2011

@bleble vyplnila som ten dotaznik a naco je to dobre??,

ohnivazena
18. apr 2011

Zdravim, mate skusenost s cistenim lanovych veci? Konkretne ide o sako, ktore je z lanu a podsivka je z bavlny ale nemam velmi chut ho davat do cistiarne kvoli chemii,ktorou to cistia. Za kazdu radu vdaka!

ohnivazena
20. apr 2011

Mate niektora skusenosti s eko-jednorazovymi plienkami? Nieco som nasla na internete,ale je to dost drahe, pochybujem, ze si to bezna zena na materskej moze dovolit... Potom ozaj ostava len pri ekologickom zmyslani a nie konani .

bihan
22. apr 2011

@ohnivazena eko jednorázovky v drvivej väčšine prípadov používajú maminky, ktoré väčšinu času látkujú, takže to nie je na full time nosenie. Ja som skúšala Alany a Nature Babycare, cenovo sú na tom rovnako, kvalitou sú Nature BC jemnejšie, majú lepšie elast. pásiky, ale zase sa pomerne často uvoľňujú guličky z absorbčného jadra na kožu.

jaroe
23. apr 2011

ahojte, mozno trochu od veci, ale suvisi to s eko....

http://www.slobodazvierat.sk/Peticia-za-ukoncen...

alenk
24. apr 2011

@ohnivazena ja som skusala moltex, v zahranici, napr. v nemecku su za polovicne ceny ako na slovensku (zohnala som tam balenie 42ks za 6e). neviem ich porovnat s inymi eko jednorazovkami, minuli sme jedno balenie a neuvolnilo sa nic zo saveho jadra, sali nadherne, akurat smrdkali pocikane.
a my sme na bavlne uz stale, eko jednorazovky sme zrusili, uz sme boli aj u lekarky v kravickovych mommys touch 🙂 zozali uspech 🙂 a vsade na vylety a navstevy uz nosime vrecko s plienkami, je to uplne v pohode.

ohnivazena
27. apr 2011

tak som objavila v dm tie alany a zatial su fajn 🙂

jaroe
22. jún 2011

ahojte, mate nejaky tip na doma robeny cistic na okuliare?

alenk
8. júl 2011

@jaroe hm, ja uz na vsetko doma pouzivam vyvar z orechov zmiesany s kvapkou silice a octom. nerobi to zazraky ake slubuju mnohe prostriedky v reklamach 😉 ale ja som spokojna. okna aj zrkadla s tym umyvam, aj ked prave rozmyslam, ci okuliare nemaju nejake speci povrchove upravy, slnecne ci dioptricke? tak na okuliare by som skusila asi len cisty vyvar, bez octu.
a urcite viem ze sliz nie, umyvala som s nim zrkadlo v kupelni, raz 😵 smuhyyyyy

zuan
13. júl 2011

ahojte, neviete mi niekto poradit, co robit? ked som pravala v eko pracich praskoch (mala som Ecover, aj Frosch, aj eko avivaz), tak po case to oprate pradlo vobec nevonalo, bolo take akoby stuchnute. aj som dezinfikovala pracku s octom, ale nepomohlo. dala som 4 litre octu a pustila program na 90st. a nic, nepomohlo. ked periem obycajnym praskom, tak vsetko pekne vonia.

kacenkaharris
13. sep 2011

@zuan To moze byt tou eko avivazou, ktora je vyrobena z prirodnych olejov (u nas v USA hlavne sojovy olej) a tie casom stuchnu. Skus len oprat bez avivaze niekolko krat a uvidis, ci ten zapach zmizne. Nedaj sa odradit od pouzivania eko prostriedkov, lepsie pradlo bez vone, ako oprane v chemikaliach!

zuan
13. sep 2011

@kacenkaharris dakujem za radu. vyskusam teda bez avivaze. uvidim, ci to pomoze.

tinkerbell
22. sep 2011

Ahojte, neviete mi poradit nejaky dobry eko prostriedok na umyvanie riadu? Moze byt aj domaci.