Nájdem tu nejaké ekomaminky?

mracik
19. sep 2006

Možno tu nájdem nejakú podobne šialenú (aspoň podľa mojho mužíčka) žienku, ktorá sa snaží žiť ako-tak ekologicky, "fanúšičku" prirodzeného plánovania rodičovstva, prirodzeného pôrodu, ekologického dojčenia, babyvakov a babyšatiek, látkových plienok, mooncupu a permakultúry atď... alebo aspoň niečoho z toho 🙂

siloe
23. okt 2007

haha..tkaže koukám,že tu plaším...se omlouvám...nevím,o jaký odpad se to už jednalo,a psaly to asi dvě holky v plenkové diskuzi na baby-cafe...bylo to už ale celkem dávno,ale pak už nikdo o ničem takovém nepsal....jenže tohleto manžovi nevymluvím..jednou jsem se prokecla o tom ucpání a už mám zákaz asi nadosmrti 😀 😀 😀 😀

johanda
23. okt 2007

Siloe - ono závisí i na trubkách odpadu. My bydlíme v baráku, který se stavěl někdy v roce 35 a má jakési litinové trubky, které korodují a postupně zužují průměr. Včera jsem nad tím uvažovala, mýdlo se na nich může usazovat asi celkem obstojně, protože tou korozí se vytváří ohromný povrch a ocet jako kyselina to reznutí nejspíš podporuje ☹ . Takže to ucpání to časem u nás asi hrozí. No, nejvyšší čas koupit myčku

dahlia23
23. okt 2007

Ahojte Ekomaminky,
ja sa nepovažujem za ekomaminku, hoci máme látkovky, triedim odpad a používam mydlový sliz a ocot. Myslím si, že ak je niekto eko, tak robí pre matičku Zem viac. Ja som iba tyký snaživec. 🙂
Mám pol ročné mimčo a pomaly sa obávam príchodu menzes. Neviete mi poradiť, kde sa dá na SK zohnať mooncup? A ktoré látkové vložky sú najlepšie? Ja už by som si ten igelit na seba nedala ani za nič....

androna
23. okt 2007

dahlia tak ja som si nedavno objednavala latkove plenky a nasla tam aj latkove vlozky je to na www.plienka.sk ale mooncup to neviem.

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvetinka13
23. okt 2007

Holky, vcera jsem si koupila testovací vzorek mýdlový ořechy + sůl + levandulová esence a natěšená jsem se pustila do praní..a mám z toho takové smíšené pocity..prádlo (ručníky, kapesníky) se vypralo, docela i malinko voní..ale říkám si, jestlipak by nebylo bez skvrn i bez použití ořechů, jen vyprané na 90? Protoze hned potom jsem tam vhodila ponozky (ořechy jsem vyměnila, levanduli dala novou) a prislo mi, ze se nevypraly dokonale - trochu smrdely (proste asi jako ponozky 😀)Nemate prosim nektera zkusenost? Bud jsem paranoidni nebo orechy nevyperou zapach z fusekli :-/ Dobre by bylo, ze by teda vypraly aspon znecistene kapesniky..

lusinta
24. okt 2007

holky, jdu vás všechny pozvat do nově oteřeného obchodu pro maminky a miminka
www.branakdetem.cz

Možná se ještě vloudí nějaká chybička, ale pracuje se na zlepšení
Velký výběr přírodní kosmetiky a ekologické drogerie🙂

androna
24. okt 2007

tak ta olinka s cislom je olinka6226

ezi
24. okt 2007

lusi- ja bych hned neco koupila, ale skoro zadny obrazek se mi neukaze zvetseny (u latkovych vlozek) a to je pro mne docela zasadni. (Pouzivam Firefox).

ezi
24. okt 2007

lusi-jsem nadsena, mas tam same "skandinavske" produkty!🙂 Hlavne ze do cech dorazila 100%bavlna hackovana deka!!! To je tu v Norsku popularni snad od 50let!! Pry to ma nejake super ucinky (jeste jsem nevypatrala jake), ale je to super, mam tri! Vetsinou se to tu hodi pres kocarek, kdyz dite spi, aby tam melo vzduch ale nefoukalo mu a taky treba proti slunku!
Urcite si u tebe koupim🙂

ezi
26. okt 2007

lusi???

kitka123
29. okt 2007

Lusinto, prosim te posilate zbozi i na Slovensko?

lusinta
29. okt 2007

už jsem tady,fakt nestihám..maléa si rostou zoubky,tak musím pořád nosit a na net se moc nedostanu,tak kdyžtak pište do IP,jo?
Na SR zasílám🙂Ještě jsem nebyla schopná zjistit, kolik tos tojí,ale myslím okolo 100,-Zítra se na poště zeptám.

Ezi-fotky by se měly postupně doladit..pracuje na tom kamarád...Deku mám,používám celé léto🙂ani jsem netušila,jaké úžansé účinky má🙂Ale byla fakt vzdušná,tak jsem ji dávala jako přehoz, aby na malou netáhlo, ale zároveň jí nebylo vedro...Jinak finská firma Babyidea je moje nejoblíbenější🙂

kitka123
29. okt 2007

Lusinto, super, dik za odpoved 🙂

johanda
30. okt 2007

Holky, právě jsem provedla inspekci WC a seznala jsem, že je plný vodního kamene. Drhnu ho zpravidla octem, horkou vodou a solí, občas ho projedu savem, ale ten vodní kámen se mi tam nějak drží. Máte nějaký grif, jak se ho zbavit?

morusa
30. okt 2007

Ahojte holky, se omlouvám ,že jsem sem tak vtrhla, ale koukám na ty háčkované deky do kočárku a mně ten rozměr přijde malej pro třeba roční dítko, nevíte ,kde by se dala sehnat větší?

emjee
30. okt 2007

johanda - coca cola 😉

herminka
30. okt 2007

Johando, WC mám naštěstí v rychtyku (na běžné čištění střídám sliz a WC Ecover), ale prý je dobrá kyselina citrónová (když se rozpouští, "lokálně" je hodně koncentrovaná a měla by pomoct). Jedna holka myslím na BRMS psala, že to dělá tak, že z WC "vyšťouchá" štětkou většinu vody, zbytek vysaje hadrou na podlahu a přes noc nalije do WC cca litr čistého octa.

terrazita
31. okt 2007

Ahoj ekomaminky, mohly byste mi prosím poradit s ekokosmetikou? Co máte vyzkoušené a osvědčilo se vám speciálně na vlasy? Myslím jako který šampón, kondicionér případně nějakou kůru na vlasy. Mám vnité vlasy, takže celkem suché, a tak si jenom se šampomen nevystačím. A používáte něco jako vosk na vlasy? Nebo něco na konečnou úpravu vlasů? Moc děkuji.

ezi
31. okt 2007

na vlasy pouzivam Urtekram, da se koupit tady:
www.bisfera.cz

Moruso- ta deka se samozrejme muze pouzivat jako deka, tada na prikryti, ale nejlepsi je na takove ruzne zakryvani, nebo na prikryti ve vedru. Jakoze ne primarne jako tva jedina deka na zakryti. Takze ten rozmer mi prijde ok. Vim ze treba tu v Norsku, kde jsou desne rozsirene, se da dost tezce sehnat takova pro dospele, i kdyz je tu hodne pouzivaji v nemocnici.
Norsky se jmenuje "zdravotnicka deka" - asi to ma nake super ucinky (ale nevim jake) 🙂 Pry to tu axistovalo uz v 50 letech. Neci deda ma takove hackovane tilko🙂

Lusi -uz se nemuzu dockat na vlnene oblecky -budes tam jako mit vse co maji vlneneoblecky.cz nebo??? A ceny?

ezi
31. okt 2007
sanya
1. nov 2007

dahlia23 - Skus sa spytat na www.nosime.sk

olianko
4. nov 2007

ahojky 🙂
kocky chcem sa este opytyt trosku na moonocup.ked si ho uz date dnu tak s nim aj trosku potocite? nikde vas nepicha, necitite ho? a nemate taky zvlastny pocit v bruchu? dakujem

listicka77
5. nov 2007

Olianko, já zažila s mooncupem jn dvě MS. Cítila jsem ho vždycky první den (kdy je tam u mě vše citlivější a mám i bolesti a tak), pak už ne.

dahlia23
10. nov 2007

Ja som si už mooncup objednala, zatiaľ som čakateľka na MS. 🙂 A objednala som aj látkové vložky. Tak som zvedavá.
Ešte sa chcem spýtať, či sú na Slovensku bežne v obchodoch dostupné tablety do umývačky a leštidlo Ecover a soľ Sonnet. Nechce sa mi ešte aj to nakupovať cez internet.....

kitka123
11. nov 2007

Dahlia, bezne v obchodech ne, spis v ruznych zdravych vyzivach, biopotravinach atd, koukni na bio-obchod.sk, je tam kontakt na prodejnu v Trencine

amalia_wrr
12. nov 2007

ahojte mamičky 🙂 začítala som sa do vašej diskusie, nedá sa nepripojiť 🙂
chcem sa vás opýtať na ten sliz, ktorý používate ako čistiaci prostriedok, čo to je? ja sa považujem tak trochu za ekomaminku, recyklujeme odpad, teraz som začala používať mydlové orechy, myslím, že sú super ( najlacnejšie čo som našla na nete je obchod Barata)... skúsim ich aj ako čistidlo na okná, dlážku,aj na vlasy, keď tam pridám nejakú silicu voňavú..tak som si urobila pleťovú vodu..dala som pár kvapiek tea tree oleju do vody, a moja pleť ju má rada.. čitala som, že aj ako leštidlo na šperky je to dobré...

dasap
12. nov 2007

ahoj ekomaminky, nevíte někdo jak by se měl správně likvidovat olej z fritézy? Je možné ho normálně vylít do kanalizace?

listicka77
12. nov 2007

amalia: mýdlový sliz je prací gel domácí výroby, vyrobený z mýdlových vloček nebo nastrouhaného mýdla a prací sody. Kromě praní se s ním dá právě i kdeco umýt. Je tu o něm samostatná diskuze (zadej si do hledání v názvech "sliz" a ono ti to vypadne), tam najdeš návod i zkušenosti.

mracik
autor
13. nov 2007

dasap, olej patrí do koša, najlepšie je naliať ho do nejakej fľaše, čo sa nedá zrecyklovať , nemal by sa vylievať do umývadla-záchoda 😉