Nájdem tu nejaké ekomaminky?

mracik
19. sep 2006

Možno tu nájdem nejakú podobne šialenú (aspoň podľa mojho mužíčka) žienku, ktorá sa snaží žiť ako-tak ekologicky, "fanúšičku" prirodzeného plánovania rodičovstva, prirodzeného pôrodu, ekologického dojčenia, babyvakov a babyšatiek, látkových plienok, mooncupu a permakultúry atď... alebo aspoň niečoho z toho 🙂

kitka123
22. apr 2007

puncochacku, presne, my taky stravu hlidame urcite vic, nez bezne konzumni rodiny a konkretne bilkoviny jsou u nas taky priorita (bilkoviny a Becka). My totiž nejime vic veci nez jen maso, takze bez spousty informaci by to neslo.

Holky mam kamaradku, co pracuje na mestske skladce a udajne hlavni problem s bioodpadem je ten, ze o jeho zpracovani musi mit nekdo zajem. Pry je to hrozna veda udrzovat to megakompostoviste, porad tam chodi merit vlhkost a teplotu a nevim co jeste. Jo a mimochodem, ze pry se trideny odpad aj tak sesypava do jedne diry, jen kdyz je o neco konkretniho zajem, tak si to zpracovatel odveze. Takze hlavni problem tridenych odpadu je asi to nasledne zpracovani

haluskacz
22. apr 2007

kitko,
odkud mas informaci, ze se to sesypava do jedne diry? Ja totiz nemam zatim duvod neverit, ze se to recykluje. Aspon co jsem mela moznost si o tom doposud precist...

kitka123
27. apr 2007

Halusko, mam kamaradku, co pracuje na jedne mestske skladce a jelikoz me to zajima, tak mam celkem podrobne informace jak to tam chodi. Ale treba to tak neni vsude

papaya
27. apr 2007

Holky já jsem kolikrát viděla, jak přijelo jednou auto a nasypali do něj najednou obsah z popelnic na papír i plast... no prý se to ale třídí potom. Je teda fakt, že spousta lidí strká do těch popelnic všechno možný i nemožný a tak se to stejně musí přebírat 😖
Mě teda žere, že u nás ve městě není ani jedna popelnice na tetrapakový krabice ☹

lenchita
28. apr 2007

Jojo, to mě taky dokáže vytočit - jednou jsem vezli spoustu odpadu do sběrného dvora a roztřídili jsme to málem na prvočinitele. A kdyžjsme se tamtoho šéfíka zeptali, kam máme hodit "nebezpečný odpad", mávl rukou k přeplněným kontejnerům a prohodil: kamkoli... 😒 takže jsme si nakonec lehce postěžovali na MÚ (v té době byl kamarád zastupitel 😉 , ale jestli to mělo nějaký reálný efekt, to nemůžu potvrdit ☹

a tetrapakový krabice tady taky není kam házet 😒

haluskacz
28. apr 2007

nj tak ja teda doufam, ze u nas je to v poradku, i kdyz jsem to nijak podrobne nezkoumala. Ale ted se tu dokonce uvazuje o zrizeni kontejneru na bioodpad, takze zastupitelum (alespon nekterym) o to jde. Kontejnery na tetrapaky tu mame. To chce tlacit na zastupitelstvo, porad otravovat...

mihapiha
2. máj 2007

Holky, mám dotaz, dá se prát jen v ořechu? Nemusím používat odstraňovače skvrn? Jsem v tomto směru tak trochu začátečník. Uvažuji o ekopraní a hledám tu nejjednoduší cestu. Ještě jsem se dočetla o výrobcích ULrich, tak zkušené poradte. děkuji

mracik
autor
2. máj 2007

teoreticky sa dá prať len v orechu, ale zažraté škvrny ti to nevyperie, takže záleží od toho, čo očakávaš. Inak ja som sa vrátila ku slizu, jednak perie lepšie a orech si pošetrím na umývanie riadov, tam funguje v pohode...

yenn
2. máj 2007

jak vyrabite z orechu ten prostredek na nadobi? Diky

haluskacz
2. máj 2007

mne se orech teda osvedcil zatim nejlip ze vsech ekoprostredku, mam pocit, ze pere lip nez sliz. Ale na skvrny porad pouzivam perkarbonat sodny, ty to opravdu nevypere.

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mihapiha
2. máj 2007

A holky ještě jeden dotaz, kde ten sliz koupím, můžete mi tu hodit odkaz, nebo napsat do IP, díky 😀 ... Nějak se začít musí,že?

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mihapiha
2. máj 2007

Gedren, hned jak jsem to tu napsala, tak jsem si to našla na netu. Jen mi to nějak nedošlo... No, každý se učí. 😀 😀 😀 Tak jsem o něco moudřejší. No, to bude mít manžílek radost, když mu dám strouhat mýdlo. Recept jsem našla na latkove pleny. cz Ještě malé nečekáme, ale už ted se zajímám o látkové pleny a taky mám v tom pěkný guláš, na trhu je jich tolik, že asi budu mít problém si později vybrat.

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mihapiha
3. máj 2007

Gedren
Včera jsem strávila asi 3hod na netu čtením o popolinkách a bambino mio atd.Už si ani ty názvy nepamatuji, ale asi se mi nejvíce zamlouvaly bambino mio.Takže až to bude třeba hopsnu sem a spustím dotazy,zatím je čas. Jinak díky 😉

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mihapiha
3. máj 2007

No, jo snažíme, od listopadu, ale prcek si dává na čas... No, co, musíme být trpěliví.Děkuji za ty palečky 😉

papaya
11. máj 2007

Holky potřebuju se na něco zeptat a nevím kam ten dotaz frknout (nové téma se mi nechce zakládat) a doufám,že tady bych mohla najít nějakou rozumnou radu...
Zajímá mě, jak jste to dělaly s úplně malýma dětma během léta co se týče opalovacích krémů. Je mi jasný,že pidimimčo by na sluníčko asi moc nemělo,ale přeci jen se opalujem i ve stínu a já nevím,jestli mám pořídit něco, čím budu prcka mazat. Zase si říkám,že opalovací krém by mohl být moc "hutný" na úplně novorozeneckou kůži. Tak mě zajímá, jestli není nějaký příjemný způsob,jak tohle řešit...

haluskacz
11. máj 2007

papayo,
existuje, pokud vim, opalovaci mleko od Weledy, to by melo byt setrne. Jinak ja ted pouzivam superdrahy krem od Vichy, protoze muj drobecek ma velmi citlivou kuzi a jen tak neco nesnese :( a zaroven ho jen tak neco neochrani (ma slunecni alergii)...

fifla
11. máj 2007

babulky jedna otazocka...kolko latkovych plienok na zaciatok treba? Moj muzicek chce kupovat nejake baliky poppolinike, ale videla som u nas celkom podobne a o polovicu lacnejsie. Viete mi poradit co pre zaciatok treba?
Dik

kili
11. máj 2007

fifla, ahoj. Super, ďalšia Bratislavčanka s látkvými plienkami 🙂 . Ja budem objednávať výbavu s čiech, je to o niečo lacnejšie, ale hlavne omnoho väčší výber. Ale najprv sa idem pozrieť na prezentáciu Popolini na kramároch, čo bude 19-teho a ešte si chcem pozrieť Babylucy, tie sa dajú v Živica. Popolini sú fakt dosť drahé a tie BL vyzerajú na obrázku tak isto a sú o polovicu lacnejšie. Ale s tých zoberiem len pár.

fifla
11. máj 2007

no ja sa chystam si kupit jeden kus tych mojich vyhliadnutych (neviem si spomenut na znacku)ale maju ich kusovo. Stoja okolo 140 Sk za kus. A chcem ich porovnat s Popoliny, tie maju tiez myslim v Zivici. Ale planujem pre zaciato aspon 15 ks mat, potom mozem priebezne dokupit.

kili
11. máj 2007

fifla, ja sa tiež chystám len na taký základ. 24ks s 3 druhov a popri tom mám kopec štvercovek, tak v prípade nedostatku na doma budú dobré.
Už si bola omrknúť v živici? Ja zatiaľ nie, ale už sa tam chystám dobre dva týždne.
Na tú prezentáciu chcem ísť, lebo tam určite poukazujú všeliake tipy-triky, čo využijem aj pri iných druhoch plienkach.

ukana
11. máj 2007

papaya, ja som mala maleho v lete a snazila som sa vybrat mu krem co najmenej vonavy, v lekarni ti poradia, radsej drahsi a kvalitnejsi, od VICHY je super. Hlavne som maleho nedavala na slnko a ak tak bol aspon prikryty tenkou latkovou plienkou. Ked bolo moc teplo tak sme von chodili az po 16.00. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

fifla
11. máj 2007

no kili, nebola som este v Zivici, ale maju to na nete. Ale tie plienocky by som mozno Na Kramare pozriet isla. Kedy presne to bude?
Hlavne nam tam zrcite povedia, co bude treba. Len hadam aj baby tu na konikovi poradia na zaklde vlastnych skusenosti, ako zacat, s akym poctom a tak. Ty toho budes potrebovat zrejme kusok viac :o)

haluskacz
11. máj 2007

akorat Vichy testuje na zviratech, coz mi vadi, ale v tomto pripade je mi jaksi moje dite prednejsi, ale treba jeste najdu neco lepsiho a ekologictejsiho

ukana
11. máj 2007

AVON netestuje, ale strasne vela vonnych latok tam bolo, teraz ho uz pouzivame, ale ked bol Matko mimi, tak som davala ine kremy 🙂

kili
11. máj 2007

fifla, presne neviem. Zapamätala som si len dátum a miesto. Majú to na stránke prebalovanie.sk

fifla
11. máj 2007

oukej kili, pozriem to a ked to poviem doma manzelikovi, urcite sa tam bude chciet pozriet. Zatial mame este kusok casu, ale ja mam rada veci nachystane pre strycka prihodu