Nájdem tu nejaké ekomaminky?

mracik
19. sep 2006

Možno tu nájdem nejakú podobne šialenú (aspoň podľa mojho mužíčka) žienku, ktorá sa snaží žiť ako-tak ekologicky, "fanúšičku" prirodzeného plánovania rodičovstva, prirodzeného pôrodu, ekologického dojčenia, babyvakov a babyšatiek, látkových plienok, mooncupu a permakultúry atď... alebo aspoň niečoho z toho 🙂

lenkanemeckova
17. máj 2008

Ahojky... taky jsem před cca měsícem najela na ořechy... a zatím jsem teda spokojená... peru s nimi vše... do čistě bílého přidávám sůl na skvrny (dostala sem vzorek k těm ořechům) v infošce je: do malého plátěného pytlíčku dát 4-8 šlupiček, případně lžičku soli) pevně se zaváže a hodí do pracího bubnu... při teplotách do 60°C lze použít opakovaně až 4x, ale pozor mezi praním nesmí vyschnout! (nevím proč, ale píšou to)... já si vžyd nachystám víc praček a je... když skončím sáček pověsím i s prádlem aby vyschnul... trochu šlupiček a zbytků tam ještě je... ty před dalším praním vydrolím ven 😉 ... na nádobí sem si koupila Ekover a jsem s ním teda spokojena víc než s klasickým jarem... no uvidíme časem ... zatím jsem opravdu v začátcích 😀

Co se týče plen jsem rozhodnutá pro kompromis... částečně bavlna, ale výhoda papírových plen na cesty, na noc atd je bohužel taková, že neodolám... 😅

Taky třídím odpad... i když manžel se jen směje, že to stejně kromě petlahví skončí v jedné spalovně... tak nevím...

johanda
17. máj 2008

lenko, tříděný odpad ve spalovně nekončí, to si města hlídají, bylo by značně nerentabilní pořizovat popelnice a pak to nechat sakumprásk všechno najednou spálit. 😉
Já osobně peru ve slizu, bílé i tmavé a dále neexperimentuju, páč mi to maximálně vyhovuje.
Látkovky používám - teda používala jsem, ve dne v noci, jednorázovky občas během šestinedělí (hlavně Moltexky, málo Huggies), protože právě jen látkovky mi holka nepročůrala. V létě jsem zase ocenila to, že v látkovkách se moje tlusté mimčo nepotí, v pampers byla zpocená až na zádech. Už se ti to blíží, tak hodně štěstí 🙂

sonica
17. máj 2008

holky zaujali me ty orechy, o co se jedna, to jako normalni orechy nacpete do pracky a perete? muzete mi to nekdo vysvetlit? a ten sliz je co? asi jsem trosku mimo ale zaujima me to. dik. 😅

johanda
17. máj 2008

Sonica, 😀 , normální ořechy do pračky necpem 😉 , jsou to plody stromu druhu Sapindus, obsahují přírodní saponiny a perou docela dobře, podrobnosti třeba na www.branakdetem.cz v sekci eko prací a čistící program. Slizu a jeho výrobě se na koníkovi věnuje celá diskuse
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

venonna
17. máj 2008

Cafte dievcence! mam otazku - ale idem po poriadku: prave zhanam info na nete, bo si chcem nakupit nejake latkove plienky. Donedavna som pouzivala len obyc. stvorce a tak som myslela, ze nakupim hlavne kapsove plienky, kde sa stvorce daju vkladat na zvysenie savosti. LENZE - docitala som sa, ze pri niektorych kapsovkach je uvedene, ze sa NEMAJU prat v mydle ☹ a ja zatial veselo pouzivam doma vyrobeny sliz... Fakt sa tym kapsovky nicia? A plati tento zakaz pre vsetky kapsovky? PROSIIIIM, poradte mi, ak mate niektora skusenosti... DIK

johanda
17. máj 2008

vennona, zkus dotaz hodit do Látkových plen v kojencích. Mýdlo by mohlo vadit mikroflísu, který tvoří tu kapsu, mohl by provlhávat a zadek mimča by nebyl v suchu. Já jsem měla jenom Stuffable Lite, prala jsem je ve slizu a nic se nestalo, ale celkově to byly kapsovky naprd. Na čvercovky a léto doporučuju spíš nějaké vlňáky.

sonica
17. máj 2008

holky dekuji jdu studovat at jsem zas chytrejsi. 😀 😀 😀

etuska
17. máj 2008

Kočky,už som sana to raz pýtala,ale neda mi 🙂 Chodite s detickami do prirody,napr. aj stanovat, na chaty a pod.???Dajte nejaky tip.
Uz som omrkla stranku o Zajezke,Polomoch,Brdarke...

mata79
18. máj 2008

Etuska, my sme s maly este neboli ale laka nas to. Mozno ze uz toto leto oprasime nas stan a vyberieme sa do prirody. A kam, to je este vo hviezdach.
A prvy vylet pred dvoma tyzdnami v Tatrach nam nedopadol dobre, lebo sme boli po ockovani 3.Hexavakcinou a po horuckach, ale maly bol tyzden mimo, bol agresivny, nesvoj, malatny, nejedol, nespal.
Nabuduce to naplanujeme tak, ze nepojdeme po ockovani... 😉

vikinka27
18. máj 2008

etuska
http://www.salasrabcice.szm.sk/
boli sme min. rok, je tam nadherne, domaci maju 3 deti, najmladsi mal teraz 4...

mata79
19. máj 2008

Vikinka, to je nadhera. Chodili sme na chalupu do Oravskeho Veseleho, ale aj toto vyzera lakavo. Uz som to ukazala aj manzelovi. Tam si veru bude mat kde Matej pobehat....

etuska
19. máj 2008

..a ja som poslala link kamoske,tak sa hned pýtala,kedy ideme 🙂

venonna
10. jún 2008

cafte kocky! Prosim vas, nie je tu niektora z Trencina? Zhanam totiz lanolin na impregnaciu doma pletenych vlniacikov na latkove plienky a zatial som nenarazila na tu spravnu lekaren ☹ 😝
Neviete poradit???

stresmenka
9. júl 2008

Caute kocky,
potrebujem od Vas skusenejsich radu. Pouzivam zasadne latkove plienky periem ich v slize, ale na dupu maleho pouzivam Jekoris pastu ( rybacia mast ) plienky su krasne biele, ale ostavaju mi flaky s tej masti. Periem ich vzdy na 70 - stupnoch. Viete mi poradit ako sa tych flakov zbavyt? ☹

johanda
9. júl 2008

stresmanka, zkus žlučové mýdlo (prodává se v DM drogerii, asi za 25 Kč), vyprat na 90 a pověsit na slunce. Mně osobně fleky nevadily, někdy byly holt plíny jak dalmatin

venonna
9. júl 2008

stresmanka, ja tiez pouzivam latkovky a malej nedavam ziadnu mast. Len ked sem tam trocha zacervenie (najma ak ju chvilu necham na starosti unavenemu manzelovi, ktory zabudne prebalit). Ale najlepsie sa mi na cervenu prdku osvedcilo dat do kupela odvar z alchemilky, to jej vzdy krasne preslo aj bez masti.
Inak na skvrny, ako pise johanda, je zlcove mydlo vyborne.

stresmenka
9. júl 2008

vennona, ja davam koli tomu melemu mast, lebo ma len 2 tyzdne a casto kaka a ta mast je mastna a na plienkach to dost vidno ☹ . Dakujem za rady 🙂

anza
13. aug 2008

Ahoj holky, nemáme a nebudeme mít auto, přesunovat se ovšem plánujeme - a to vlakem. Jenže s naším kočárkem - Roan Marita - se nevejdeme do dveří do vlakové chodbičky 😒 😠 Nechce se mi hledat bůhvíkde, nevíte, jaké jsou možnosti cestování s kočárkem rychlíky? Vejdete se s vaším kočárem do vlaku, nebo se musí improvizovat a kočár vozit mezi zavazadly a dítě zvlášť atp.? Díky předem za zkušenosti...

audreyd
13. aug 2008

ahoj vieri, moja sestra niekde v ba zohnala čistý lanolín v nejakej obyč lekárni. aj ja som si dala u nej kúpiť 🙂 chceš? 😉 alebo skús v hocijakej takej, kde zarábajú lieky... najskôr asi v arnike... môžem sa tam spýtať, mám to cestou 😵

lindulak
30. nov 2008

Ahojte dievcata! Chcem sa o niecom poradit a tu asi najskor pochodim 🙂 Ako cistit nocnicek, ked nechcem pouzivat nejake chemicke cistiace prostriedky, no zase cista voda sa mi zda malo... Pouzit ocot napriklad alebo co?

venonna
30. nov 2008

lindulak, ja pouzivam ocot a zda sa mi to OK, pripadne raz za cas pouzijem trosku klasickeho pracieho mydla (ja kupujem najma kokosove) 😉

vikinka27
30. nov 2008

ja cistim nocnik hubkou a mydlom ;) tak ako vanu... 😵
ale ani ten ocot nie je zly napad... 😅

indy
30. nov 2008

ja pouzivam ecover univerzalny (multi surface), ked je moc znecisteny. Inac tiez len vodu a mydlo.

lindulak
30. nov 2008

Diky baby 😉 A ake mydlo pouzivate? Klasicke detske? Ja tak umyvam detsku vanicku. No chcem kupit prirodne mydlo od Sonettu.

vikinka27
30. nov 2008

na umyvanie sanity obycajne jadrove alebo kokosove mydlo.
Sonettove mydlo setrim pre drobca 😵

lenki33
7. dec 2008

baby, viete nieco eko cim sa da vycistit truba, grill a podobne??
diky

kili
7. dec 2008

lenki, mňa napadá ten parní čistiť, ale ešte nemám odskúšané, až po vianociach 😎 😀

audreyd
7. dec 2008

ekomaminky, čo hovoríte na toto? 😕

http://www.eurona.kozmetika-drogeria.sk/eurona/...