Nájdem tu nejaké ekomaminky?

mracik
19. sep 2006

Možno tu nájdem nejakú podobne šialenú (aspoň podľa mojho mužíčka) žienku, ktorá sa snaží žiť ako-tak ekologicky, "fanúšičku" prirodzeného plánovania rodičovstva, prirodzeného pôrodu, ekologického dojčenia, babyvakov a babyšatiek, látkových plienok, mooncupu a permakultúry atď... alebo aspoň niečoho z toho 🙂

monkula
8. dec 2007

Gedren, také som tu nevidela.
Luko, u nás sa to tam hádzať môže, len to musí byť vyumývané...

A dievčatá, tiež máte taký fajn pocit, keď to hodíte tam a to onam?
Len škoda, že s nerobí väčšia propagácia separovania odpadu...

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucijeja
8. dec 2007

No já jsem se teda přestěhovala na vesnici na Slovensku a tady zbírají jen plastové láhve a o nějakých kontejnerech nemůže být ani řeč, což mi dost vadí.

lu777
8. dec 2007

ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli někdo perete v mýdlových ořechách.. dneska jsem vyzkoušela a nic moc teda, slabota.. měla jsem světlé prádlo, ne moc zašpiněné, na 50 C.. přidala jsem tam trochu sody.. je možné, že by to bylo tím, že by to nějak ty ořechy vyrušilo?
na sáčku píšou 4-6 slupek ořechů, dala jsem 6.. mám dát víc a nebo to na nízkou teplotu moc nefunguje (i když to na sáčku tvrdí) 😕 ?

prosím poraďte... ráda bych prala ekologicky, chci vyzkoušet i sliz, ale mám doma kilo těch ořechů, tak abych je nějak vypotřebovala aspoň, kdyby to už nefungovalo.. takhle to bylo skoro na přeprání (a to nejsem pedant)

díky moc!

haluskacz
8. dec 2007

lu777,

orechy mi perou dobre. Sodu nepridavam, davam jich ale asi 8. Pouzivam dvakrat. Oprvdu hodne spinave veci to nevypere, to musim predepirat, ale tak normalne uplne v pohode.

lu777
9. dec 2007

ahoj Halusko, aha, takže jich dáváš trošku víc.. ono je to takové jako napůlené ty šlupky, takže dáš těch půlek 8, rozumím tomu správně? 😕

haluskacz
9. dec 2007

jo, tak nejak 🙂 proste 8 kousku z toho pytliku

lu777
9. dec 2007

ok, dík, tak já to vyzkouším takhle a zkusím možná 60 C,uvidím, co to urobí.. a když ne, tak jdu na ten sliz 😅

haluskacz
9. dec 2007

tak dej vedet, jak jsi dopadla 🙂 Mne orechy teda perou dobre i na 40. ale co ja vim, muze na to mit treba vliv i kvalita vody a nadmorska vyska 🙂

luko
9. dec 2007

monkula,
ja som pisala do OLA (odvoz likvidacia odpadu) a odpisali mi, ze nie ☹ tak neviem, mozno to zavisi od mesta, lebo ked som robila jeden projek ohladom separovaneho odpadu, tak v materialoch a na nete som sa docitala, ze zavisi od konkretnej obce alebo mestskeho obvodu a ked clovek chce vediet presne, tak s musi popytat sam.
Inak z toho Ola mi poslali taku odpoved, ze stiahnute a okopcene z ich stranky, ziadna adresna odpoved ☹
pekny vecer 🙂

orisek1
9. dec 2007

lu777:možná záleží na tom, jakého druhu byla ta špína na oblečení. něco ty ořechy vyperou a něco ne. Jinak já peru v ořechách plínky na šedesát (pokaděný nejdřív vyperu v ruce s jelenem), množství ořechů nepočítám, prostě dám hrst do pytlíčku a do odměrky na aviváž naliju ocet. Naše oblečení peru v ořechách jen tmavý, tam nejsou různý zbytkový skvrnky vidět 😉

monkula
9. dec 2007

luko, môže byť, asi podľa dohody s nejakým tým odberateľom, ktorý separované veci ďalej spracúva...
To v OLO je teda hrozné, najprv chcú, aby sme separovali a potom nie sú ochotní odpdovedať na pár otázok... 😠 😠

luko
10. dec 2007

jo jo, presne tak, bola som sklamana ich pristupom 😖

kitka123
14. dec 2007

Mam dotaz na maminky Moltexkarky:
davate pleny na kompost? Zajimalo by me, jestli se opravdu uplne rozlozi a za jak dlouho. Obcas tam nejakou hodim, ale zda se mi, ze jeste ty lonske jsou porad ve stejnym stavu 😕

A potom druha otazka, v DM drogerii se objevily ekologicke pleny ALANA (myslim ze nemecke?), jsou o polovinu levnejsi nez Moltexky, mate s nimi nekdo zkusenost?

arabela36
16. dec 2007

Kitka: Prave ideme cez posledne Moltexky. Mne sa ale zda, ze oni sa rozlozia iba na 70%. To ten obal zeleny plastovy sa rozlozi na 100%.
Velmi sa mi ale nepozdavali, mala stale smrdi ako keby je pokakana. Stale ju chuda kontrolujem tak mi smrdi.
Ake mate vy skusenosti?

Ake pouzivate utierky na ritku? My Beaming Baby a sme velmi spokojny http://www.beamingbaby.co.uk/cat.asp?c=31&1=org...

Latkove plienky pouzivame Tots Bots Bamboozles. ale teraz, ked je mala vacsia tak ich hned precika ☹

johanda
17. dec 2007

Taky jsem na chalupě zakopala do kompostu moltexku, ještě tak je a to už hnije půl roku. Nemáme ale žížalový kompost - ten je na jejich rozklad nejúčinější.
Arabelo, mě teda smrdí každá jednorázovka, i moltexka, to asi ten absorbční gel. Zkus skočit do tématu Látkové pleny v diskusi Kojenci.

kitka123
17. dec 2007

Me prave prijde, ze Moltexky jedine nesmrdi.

Arabelo, uterky na ritku pouzivam od Natracare z biobavlny a doma namocenou zinku 🙂

miquel
17. dec 2007

mě taky smrdí i moltexka, teda trochu míň než jiný papírovky ale i tak hned poznám že je plínka počůraná 😀

chci se zeptat jestli nemáte někdo nějaký osvědčený návod jak odstranit ekologicky plíseň, my nemáme v koupelně okno a i když odvětráváme o sto šest tak se mi ve sprcháči drží na silikonovým těsnění plíseň , už jsem rezignovala a koupila nějaký chemický hnus s chlorem ale stejně to vůbec nepomohlo a pak mi smrdí celej byt 😝 ještě půl dne 🙄

johanda
17. dec 2007

miquel, už jsem to tu kdysi psala, na plíseň používám alkohol (slivovici 😉 ). Plíseň smyju horkou vodou a dočistím tou slivkou. Snad ti to nesežere ten silikon, raději to vyzkoušej na malém kousku.

miquel
17. dec 2007

no teda johando, taková škodááá 😀 😀 , to by mě ten můj hnal 🙂
no ale máme doma čistej líh tak to zkusím tím 😉 díky

johanda
17. dec 2007

miquel, my máme doma chlastu 🙂 , manžel o tom též neví, občas čistím i nějakou tou tulamórvisky a tak, co mi přijde pod ruku a obsahuje přiměřeně alkoholu. Čistý líh je děsně drahý, to asi máte technický, ne?

listicka77
17. dec 2007

Plísně prej ničí i ocet.

miquel
17. dec 2007

ááá barbarkooo, tulamurka je moje oblíbená 😅 😵 tu bych na sprcháč nedala ani za nic
my máme doma jak čistej tak technickej ten můj to občas donese z práce 😨 ale ten čistej si škudlí na elektroniku
ještě mě napadlo že bych mohla zkusit francovku tam je taky líh a ještě svěže voní 😀 😀

johanda
17. dec 2007

Miquel, ta francovka je dobrý nápad, kolik to má %, že bych ji koupila, abych nečabrala drahé pití? 😀

etuska
19. dec 2007

Ake eko -cistiace prostriedky používate? Ja umývam kuchyn. dres +kupelnu octom-nici bakterie...Poznate nieco co prijemnejsie vonia a zaroven je eko?
Co si myslite o plienkach Popolini?

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
etuska
19. dec 2007

Gedren- dik za info 🙂 Dcérka "odrástla" na papierových plienkach, no ak budeme mat druhe babo, tak by som rada "presedlala" na niečo ekologickejsie.

aponchie
20. dec 2007

na zacatku diskuze se resilo eko kojeni antikoncepce atd plati to jeste?? 😀 jinak ta maminka tady psala o tom kojeni a spolehlivosti atd ja mela menzes od prvniho dne od porodu pravidelnou a dost silnou a obcas i castejsi a to jsem prosim kojila plne!!jen mliko7mesicu a velmi casto skoro porad vlastne prijde mi blbost budit dite na nakojeni 😉 a navic to nepovazuju za spolehlivou metodu leda bez sexu 😀

haluskacz
21. dec 2007

kojeni jako antikoncepce - na to bych nespolehala....

ad plisne: bezva je tzv. chytra houba. Ta tu plisen znici. Sama je neskodna. Da se koupit v drogerii - bezva na plisne ve zdi. Tea tree olej taky nici plisne, ale je to trosku drazsi reseni... protoze je ho potreba dost.

mracik
autor
21. dec 2007

aponchie, eko kojenie a laktačnú amenoreu som rozoberala ja 🙂
neviem, čo myslíš tým, či to ešte platí, teda či som neplánovane neotehotnela?
Ja ekokojenie na zabránenie počatiu používam už dokopy (pri dvoch deťoch) viac ako dva roky, no a zatiaľ spoľahlivo 😉
Ak si mala hneď po pôrode menštruáciu (stáva sa to aj plne kojacim maminám), tak by si sa na kojenie samozrejme spoliehať nemohla