Nájdem tu nejaké ekomaminky?

mracik
19. sep 2006

Možno tu nájdem nejakú podobne šialenú (aspoň podľa mojho mužíčka) žienku, ktorá sa snaží žiť ako-tak ekologicky, "fanúšičku" prirodzeného plánovania rodičovstva, prirodzeného pôrodu, ekologického dojčenia, babyvakov a babyšatiek, látkových plienok, mooncupu a permakultúry atď... alebo aspoň niečoho z toho 🙂

alenk
16. okt 2011

@tinkerbell su ludia co umyvaju riad v slize, takisto si mozes zarobit vyvar z mydlovych orechov, ja ho na riad nepouzivam, len na bezne cistenie v domacnosti, pridavam do neho citrusovu silicu na prevonanie a ocot na dezinfekciu.
z kupovanych odporucam ecover s harmancekom. paci sa mi na nom, ze sa rychlo oplachne, netreba tolko vody.

tinkerbell
17. okt 2011

@alenk dakujem 🙂

hexi
30. okt 2011

ja pouzivam na riad ecover asom s nim veeeeelice spokojna

bleble
15. nov 2011

eko maminky nieco pre vas: bleble.sk 🙂

jaroe
18. nov 2011

ahojte, mate nejaky tip ako prevonat byt, WC, skrinu, botnik,....? Inak po takmer dvoch rokoch, co periem v slize, pouzivam len mydla a doma robenu kozmetiku, takmer ziadne chemicke cistiace prostriedky, mi uz celkom vadia synteticke vone. Je to neuveritelne, ako si nos odvykne.

bfbisau
21. nov 2011

ahoj mohli by ste mi niektora poradit, ak sa opakujem ospravedlnujem sa ale nemam cas precitat si celych 34 stran aj ked su zaujimave,
Zadovazila som si mydlove orechy z eko dovodov. Pouzila som ich, vypralo sa pradlo ale na konci prania sa zastavila pracka a blikal nam errroor.
Na druhy den prisiel opravar a skalopevne bol presvedceny ze prasok kt. sme pouzili (cize orechy) penil a voda ci pena sa dostali hore(nad gumu) a tym automaticky zastavili pracku.
Je mozne ze tie orechy tak penia? Mam z nich spraveny saponat na cistenie v domacnosti ale nic extremne, ani na diskusiach som sa toto nedocitala. Pouzila som len 3-4ks a to mame extremne tvrdu vodu, pri 40st.

Kedze zijeme zatial u nasich neodvazim sa este raz ich pouzit a nahodou pokazit opat pracku. Dakujem

alenk
7. dec 2011

@bfbisau no tak orechy ti urcite nevypenili.
mne raz vypenil vanish (ostal mi este taky stary tak som dala prat kupelnovu rohozku), ale vypenilo to tak jednoducho, zacala voda s penou vytekat cez ten davkovac, to som vypla pracku, vypustila vodu, otvorila, vybrala rukami penu do kybla 😀 a nechala dvakrat preplachnut a pohoda, nadalej funguje bez opravara.
mne tiez obcas blika eror, ale to vacsinou ma len nejaky mentalny problem, vypnem ju, pockam a znovu zapnem.

no ale aby som to uzavrela, mam zpredu plnenu pracku, velakrat som sledovala pranie s orechmi a penu som veru nevidela

alenk
7. dec 2011

@jaroe uplne suhlasim, ked idem v obchode len okolo regalov s praskami a avivazami a spol, strasne mi to vadi.
v skrini mam ulozene mydlo na prevonanie (nejake broskynove alverde)

crysmile
12. dec 2011

ahojte, mozem sa pridat?

hexi
12. dec 2011

@crysmile jasne budeme radi 😀

crysmile
12. dec 2011

@hexi nejako to tu viazne.. 🙂

hexi
12. dec 2011

@crysmile no nechodi sem moc mamiciek len ked su nieco poradit , ja by som bola radsej keby tu bola diskusia, vymenit si skusenosti, radi, pomoct si aj, recepty zdrave a tak

crysmile
12. dec 2011

@hexi no presne, bolo by fajn tu to trosku ozivit.. ja akurat riesim domacu kozmetiku.. a trosku aj riesim s cim umyvat riad, ci sa neda doma nejaky saponat vytvorit.. lebo kupujem frosh, alebo teraz mam nejaky eko z kauflandu, ale ma napadlo ci to nejde aj nejako inak.. som pozerala aj anglicke stranky, ale tam uz riesia co do umyvacky a nie na rucne umyvanie..

hexi
12. dec 2011

ja pouzivam ecover a som spokojna vydrzi dlho a domacu kozmetiku myslis vyrobit alebo aku kupit
@crysmile

crysmile
12. dec 2011

@hexi ecover som pouzivala na pranie, ale po case mi zacala vadit vona.. a domacu kozmetiku, nie kupovanu, aj ked aj s tou mam skusenosti.. robis nejaku doma?

hexi
12. dec 2011

nerobim si doma, lebo moc nepouzivam kozmetikku, mala len bambucke maslo na tvar, ja som moc neni na kozmetiku , len na vonavky xi

luba41
12. dec 2011

aj ja by som si občas niečo tuto prečítala, ešte musím poprečitovať spätne pár strán. Akurát hľadám po internete ešte nejakú prírodnú kozmetiku pre staršiu dcéru. Nemáte nejaký overený e-shop?
@crysmile aj ja na riad niečo potrebujem, skúšala som si robiť z orechov, ale bola to len "špinavá voda". Musím skúsiť ešte raz, či som niekde pochybila..

crysmile
12. dec 2011

@luba41 a co hladas, nejaku kozmetiku na akne, alebo na aku plet? neskusala si nieco namiesat? e-shop som mala, ale je v brne, parkrat som tam nakupila.. a potom eone tu na slovensku, alebo nobilis je dobry..
orechy som mala, len na pranie, ale aj plienky mi dost zozltli po nom a to som davala aj puer.. a tak idem teraz na sliz.. ale na riad netusim co.. keby som vedela lepsie anglicky, snad by som daco aj nasla..

luba41
12. dec 2011

@crysmile pozriem sa po tých značkách. Ona sa dala tiež tak na "prírodno", ale ešte žiaden extrém. Teraz je akože vegetarianka. A chcela som jej ešte k vianociam skôr nejaký deodorant, krém na ruky. A namiešať, to nie, to nemám naštudované. 🙂 Aj ja periem v orechoch, sem tam šupnem trochu Batole prášku, teraz som si kúpila gulu praciu, tak uvidím.

crysmile
12. dec 2011

@luba41 potom deodorant tusim dostat v dmke znacka asi alverde.. nemam ju odskusanu, ale vraj dobra, pouzivala som alverde na vlasy.. ale gulocku som nepouzila este.. hlavne aby tam nebol hlinik, to je dolezite aj ako prevencia rakoviny prsnika tusim.. krem na ruky sa da fajne vyrobit, kupis bambucke maslo, vitamin E, glycerin a olej podla preferencii aky chces aby mal krem ucinok.. poradim pri priprave, ak to chces vlastnorucne.. ja to teraz natieram malemu na zadok, alebo aj na cele telo, alebo na tvar ked ideme do zimy, je mastnejsi.. alebo sa da kupit na sashe a dobre kvalitne rucne vyrobene kremiky.. rovnako aj balzamy na pery.. teraz do zimy velmi super..
aj ja som teraz minula batole, tak uz idem na sliz.. dufam ze maly bude dobre reagovat..

meleri
12. dec 2011

@crysmile bambucke maslo je super! jen me mrzi ze je to dost drahe. od alverde mam sampon je moc fajn. jako antiperspirant se da pouzit nejaky slany kamen jenze nevim jak se jmenuje zapomnela jsem to. vubec to nevoni. je to prirodni.

hexi
12. dec 2011

no ja uz moc nepouzivam kozmetiku, ale na vlasy si davam len zihlavovy sampon, obycajny, co spominala
@crysmile tak od alverde som mala aj dezodorant aj gulicku, pre dceru som pouzivala babylove a na pranie pre malu lovelu, teraz orechy, na tvar bambucke maslo

luba41
12. dec 2011

@crysmile tak pozriem to alvedre v DM. A krém by som chcela tak na ruky. Poradíš mi teda z toho bamb. masla? Že by som skúsila.

crysmile
12. dec 2011

@hexi ved ani ja, ale napr. taky krem alebo sampon je treba.. a ked sa da inak ako s kadejakymi chemickymi konzervantami, tak este lepsie, ze?

@luba41 poslem ti do ip aj adresu aj navod z kade to mam, lebo tu by to bola asi reklama..

hexi
12. dec 2011

@crysmile ja nenavidim vsetko co je umele, som prirodny clovek, a mam rada veci ktore niekto spravil a dal do nich dusu milujem hand made, a to sa tyka kozmetiky bez konzervantov, farbiv, chemikalii

crysmile
12. dec 2011

@hexi hii, a tak sme dve, ja sa nemozem aj na sashe vynadivat co vsetko dokazu krasneho ludia vytvorit.. napr. da sa aj balzam po holeni vyrobit, na to sa chystam, len nemam material.. 🙂 a kvoli tomuto som rozmyslala ako by som vyrobila aj tu jar na umyvanie, ved to nemoze byt velky rozdiel, ked sa to moze dat na ksicht, tak aj na tanier mozno daco vytvorit.. zisla by sa tu nejaka dusa co vie po anglicky..

crysmile
12. dec 2011
hexi
12. dec 2011

@crysmile ja na sashe vela kupujem, ci na dekoraciu i na seba a to je aka dobra stranka fiha idem ju viacej prestudovat diky za tip

crysmile
12. dec 2011

@hexi za malo.. ved ja som tiez na nu nahodou natrafila a teraz ma to tak zaujalo.. lebo ja som si krvopotne nejaky recept vymyslela a tato baba toho uz vyskusala.. horsie ze tie zakladne veci aj nieco stoja, ale ked uz to mas, narobis toho dost a kazda ta zlozka ma svoj vyznam v tej kozmetike, nie je to len sama chemia, mozes si kozmetiku namiesat podla seba..

hexi
12. dec 2011

@crysmile no ved i mna si tak teraz trochu nastartovala ze si mozem radsej doma vyrobit a viem este lepsie co v tom mam