Nájdem tu nejaké ekomaminky?

mracik
19. sep 2006

Možno tu nájdem nejakú podobne šialenú (aspoň podľa mojho mužíčka) žienku, ktorá sa snaží žiť ako-tak ekologicky, "fanúšičku" prirodzeného plánovania rodičovstva, prirodzeného pôrodu, ekologického dojčenia, babyvakov a babyšatiek, látkových plienok, mooncupu a permakultúry atď... alebo aspoň niečoho z toho 🙂

jabber
14. mar 2009

Mně se to zdá právě krajně podezřelé 😀 tak jsem byla zvědavá, jestli to k něčemu je 😉 díky. A do alternativ mrknu 🙂

mahima
15. mar 2009

dahlia - ahojki Ecover ma aj vacsie balenie ecoveru asi 5 litrove co som najviac zatial videla. Maju to sem tam v NATUR SHOPe, mozes si to tam aj objednat pripadne dat odlozit. www.naturshop.sk Sonett ma aj na capovanie tekuty na rpanie, Ecover som nevidela len tu 5 litrovku...

gulu som neskusala neviem ☹ ... olejceky som skusala, tiez mi vonalo pradlo velmi pekne, ale rychlejsie to vyprchalo pri suseni. daval som to ale len na pracie orechy zatial...inu skusenost nemam...teraz mam avivaz Ecover.

katka.carska
21. mar 2009

maminy, mate niektora skusenosti so znackou Alverde (DM) ?

vikinka27
21. mar 2009

katka, ja som si zatial kupila Alverde sampon, a je fajn. kamoska ma navnadila, ona je spokojna.
tiez sa neskor (az mi dojdu zasoby) chystam na ich kozmetiku.

mahima
22. mar 2009

ahojki ja som mala par veci alverde, pokial sa nemylim tak to vyraba ta ista firma co LAVERu akurat alverde je podla mna menej kvalitne, lavera je kvalitnejsia - ma viac olejov atd., je to fakt citit... ale aj na cene trochu,... no kto si potrpi na kvalitu tak odporucam radsej laveru alebo jej podobne znacky... ked poznam a pouzivam laveru tak mnezial uz alverde velmi nestaci ... rpzdiel fakt pocitujem...

indy
22. mar 2009

my pouzivame s manzelom uz len alverde kozmetiku a velmi nam vyhovuje. Uz sme od nich vyskusali skoro cely sortiment a som spokojna.Hlavne ze nie je testovana na zvieratach a neobsahuje ziadne zivocisne a chemicke prisady. Najnovsie som dostala deo rozprasovac s limetovou silicou a extraktom zo salvie a eterickymi olejmi a to je uuuzasna vona, dobre mi pozdvihne naladu v tieto pochmurne dni 🙂

emogeon
22. mar 2009

ja som tiez po nej pokukavala 😨
teda odporucate ?

ja som si teraz kupila bio farbu na vlasy ... 😅

lindulak
2. apr 2009

Ahojte ekomaminky! Mozem sa vas opytat na mydlove orechy? Nenasla som taku temu. Kupila som si taky maly balicek na vyskusanie a neviem, kolko prni mozem prat s jednou davkou orechov? Nepisu kolko presne, len ze to zavisi od teploty a neviem rozoznat, kedy uz nie su dobre. Pripadaju mi rovnake po jednom aj po troch praniach. A viac som neskusala. 😉

susik77
22. apr 2009

Ahojte. Neviete preco sa stale keca o ekologii ale stat do toho nic nechce investovat? Aspon tu v CR sa stale vyhrazaju zakonom o odpadoch-ze ludia, co nebudu triedit tak budu platit viac a pritom tie kontajnery na triedeny odpad su tu furt preplnene, a vsetko lieta po ulici? Kopecd ludi kvoli tomu triedit prestava...
A tiez doprava...Zrusili nam kopec spojov-ze dopravny podnik nema peniaze a musi setrit-a tym nas vlastne nutia viac jazdit autami...Uz ma to dost stve...

bihan
22. apr 2009

Lebo do toho treba investovať ;) Aby každý platil len toľko, koľko odpadu vyprodukuje, sú potrebné špeciálne nádoby s mikročipmi, neviem si to celkom predstaviť napr. v tých našich klasických bytovkách...

susik77
22. apr 2009

no prave...byvame v bytovkach a pri nas su vilky a ti ludia z nich k nam vyhadzuju ich odpad...

angelik
23. apr 2009

zas poniektori prehrabavaju a vyberaju...
mikrocipy by im branili, takze by to bolo o chvilu rozbite 😖
a tiz triedene byvaju preplnene
a ked som pisala, ze preco tu nemame kos na papier, tak mi odpisali, ze pokus nevysiel, lebo do neho hadzali iny komunalny odpad... (aj tie na plast-kov a sklo su dalej, ale chlapci odnasaju)
ani bio odpad niet kam dat, tak hadzeme spolocne

sorathia
8. jún 2009

Pridavam se k dotazu s mydlovymi orechy, nevim jak je prakticky pouzit... v kombinaci s automatickou prackou.... tedy chapu davkovani, dokonce poznam i kdy je jeste orech pouzitelny (je leskly a pri doteku lepkavy), ale nevim jak vyresit praci cyklus...jak sem vycetla odpada nutnost pradlo machat - neni potreba odstranovat prasek... takze by stacil jen cyklus prani a odstredeni... ale nevim jak to udelat moje pracka takovou funkci nema.... take se obavam ze pokud projdou orechy odstredovanim dopadnou spatne....
poradi mi nekdo kdo v oresich pere....?

androna
8. jún 2009

sor no ja som v orechoch neprala,ale myslim ze ich davas v pytliku rovno k pradlu. 😵

lenki33
20. júl 2009

viete mi poradit nejake "ekologicke" skratka co najprirodnejsie vlhcene utierky pre babatka
prosim recept na vyrobu tych domacich nedavajte to poznam 😎

bihan
20. júl 2009

Lenki, v DM-ke má kopec vlhčených utierok v Oko-Teste veľmi dobré hodnotenie, potom Natracare a určite aj iní vyrábajú Eko obrúsky a ten rozrábací olejík asi tiež poznáš.

matilko
20. júl 2009

Lenki a čo Medvídek a Perlička od Eone? Ja som s nimi veľmi spokojná 🙂

lenki33
20. júl 2009

matilko dakujem za tip, ale ja hladam fakt len obrusky, nechcem ich pouzivat dlhodobo, prakticky len v porodnici
takze len jedno balenie
natracare som uz nasla, no celkom palka to je 😒 este kuknem tie dmkove

jarka007
20. júl 2009

lenki33 DM, v takom bielom baleni. Ako jedine nedrazdia pokozku, nie su tak silno parfemovane ako ostatne a do porodnice som isi ich tiez niesla. Ak chces uplne eko, pouzivam s DMka take vatove tampony na ktore natriem obyc. Welleda krem (ale pozor ten bez Zinku, nie ten na zapareniny). AK ma zapareny zadocek, tak krem je lepsi ako akakolvek vlhcena utierka.

dahlia23
25. aug 2009

baby a čože tu tá debata tak ustala? ja že idem na nové múdrosti... 🙂

nsoci
26. aug 2009

Veru veru a ja ze sa pridam. 😉

dahlia23
26. aug 2009

nsoci, tak sa pridajme spolu a možno zase niekto nakukne. 🙂
ja som sa chcela spýtať, či má niekto skúsenosť s výrobkami Eurona. vyrábajú to Česi. odkaz na stránku je tu:
http://www.euronabycerny.com/index.aspx
mne sa to celkom pozdáva, asi pol roka fičíme na Ecoveri, lenže mám pocit, že mi nejak zosmradlo prádlo. ☹
tak by som rada zmenu.

blovitc120
26. aug 2009

Dahlia, o eurone je tu celá téma https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... 🙂

dahlia23
26. aug 2009

ďakujeeem, nenašla som to. 😉

monikajan
28. aug 2009

Ahojte,
ma niekto skusenosti s tymto pracim systemom bez pouzivania pracich praskov?

http://www.tessa-group.eu/

Vyzera to zaujimavo. Je to nieco ine ako ta gula na pranie.

lubicanoemi
28. nov 2009

hele, matil a andronka, tak tu nebudem sama😀
Ahojte slovač milá alter-eko🙂 Ja som odrodilec z českého AP, ale chcela som sa popýtať na tejto pôde - sme teraz chvíľu u rodičov v Blave a nie e nie naraziť na baby-friendly podniky. Existuje tu vôbec niečo? Na zajtra by som potrebovala niečo v centre - prcek si síce pobehá po akomkoľvek lokále (nefajč. samozrejme), ale keby niekde náááááááhodou bol kútik s hračkami a nejakým tým ďalším dieťaťom, nebolo by to vôbec od veci a mohla by som sa dokonca aj porozprávať s kamoškami 😀 Som trocha skeptická, či to nebude len "odkladáreň" detí v Avione, ale nádej umiera posledná...viete o niečom?

monika my sa tú guľu tiež chystáme vyskúšať, práve preto, že NIKOHO, kto by s tým mal fakt skúsenosti, som zatiaľ nenašla...na aukre som videla nejaké po 150Kč, tak to nie je také hrozné...

Alverde je myslím tá istá značka DM-eko-radu ako tá ich Alnatura medzi potravinami. Fajná, ja som osobne totálne zamilovaná do Weledy, je síce drahá, ale vydrží mi to niekoľko mesiacov všetko (hehe, asi sme špindíry 😀), takže to neriešim.

a obrúsky - najviac sa mi páčilo ako to vyriešila kamoška - pri prebaľováku mala malú mištičku s vodou a odličovacie tampóny😀 super.

lubicanoemi
28. nov 2009

jejda monika, teraz som si vsimla že si napísala že je to niečo INE ako gula na pranie (nerozklikávala som odkaz) tož pardon...

hm, tak tu to moc nežije...idem vás hľadať☹

bleble
1. dec 2009

chcem sa opytat ci poznate zahranicnu znacku greenbaby a co na nu pripadne hovorite, ceny sa mi zdaju prijatelne

tynushqa
4. dec 2009

Ahojte,
neviete mi niekto poradit ako na ten vyluh z mydlovych orechov??? vsade pisu ze 10 - 15 min povarit ale kolko orechov a kolko vody? dakujem 🙂

danu
18. jan 2010

hexi • 1d • Včera o 22:36
ahojte vsetky priaznivci bio stylu, bio potravin a vsetko co je zdrave pre nas a nase deti, tesim sa na vase prispevky

egyptanka • 1d • Včera o 23:43
Mame to tazke ... neviem zohnat bio maso (kuracie, morcacie, kralicie, telacie) v BA 😠 ... tak poradte.

teodorka • 2d • Dnes o 07:25
podobne je to aj u nas ...v obchode nezozenies dokopy nic ...
egyptanka skor a dedinach kupis masso ...ja chodim do madarska na trh a tam od starych babiek kupujem domace sliepky ,kurcata,kacky ...

ikke • 38tt • Dnes o 08:45
suvisiace temy a mozno aj par tipov:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
🙂

murcos • 3d • Dnes o 08:46
egyptanka, ak byvas v ba, tak si zbehni do hainburgu. bio maso maju uz vlastne v kazdom obchode.
nielen maso, zelenina, chlieb, mliecne vyrobky....a velmi slusny vyber.

murinka • 1d • Dnes o 09:09
ahojte baby,ja sice ni som bio ale chcem sa vas opytat-kde beriete tu istotu ze bio potraviny su zdravsie? 😒 myslim ze to bolo v spravach na markize kde robili testy bio potravin a normalnych ,,nebio,, a tvrdili ze nebio su ovela zdravsie 😒 a bio obsahovali pesticidy 😒 nechcem sa tymto vsak nijako dotknut len si myslim ze bio potrviny su ovela viac predrazene,niektore su doslova ,,nedostupne,, a propaguje ich reklamy tym ze su ,,zdravsie,,............co si myslite? 🙂

jalao • 3d • Dnes o 09:47
hm, idealne by bolo mat vlastnu zeleninku...tam vies, cim si zalievala...Ale jasne, ze kazdy tu moznost nema...Ja ked uvarim polievku z mojej mrkvy atd, to je neskutocny rozdiel oproti Tesco zelenine 😉 Tiez by som rada nejaku hydinu, ale nepoznam taku...na mrazenom kurati mas skoro vsade uvedene, ze ako to bolo zdravo chovane...ale napisat sa da hocico... 😉

hexi • 1d • Dnes o 10:36
jejky baby no vitajte , som rada ze sa vas tolko nazbieralo. No co sa tyka bio masa je mam svoje domace a zeleninku takitak. Baby moja mala ma polroka mozem jej uz davat puding a pribinacky???

hexi • 1d • Dnes o 11:09
maminy mozete sem pisat aj take co ste eko??? cize prirodne

dadka212 • 2d • Dnes o 11:12
hexi nie, ešte nemôže puding ani pribináčik 😉 je velmi skoro až od 8-meho mesiaca jej môžeš dať jogurt a pribináčik až od roka kvôli tvarohu a puding asi tiež tak...

dadka212 • 2d • Dnes o 11:14
Egypťanka na bioprevas.sk je ponuka aj nejakého mäska, len ešte velmi slabá budú rozširovať ponuku a prinesú ti to aj domov aj zeleninku 😉

jalao • 3d • Dnes o 11:15
Hexi, ja by som sa s takymito vecami zatial tiez nenahlila... A zrovna eco nie som...tak ale snad tu nevadim... 😉 😉

hexi • 1d • Dnes o 11:17
dadka diky a co jej mam davat na desiatu ked mi uz nechce vyzivu???????
a jalao to nevadi ze si neni eco ja som len pisala ze aj take sem mozu prispievat

jalao • 3d • Dnes o 11:20
dadka, tak ona by uz pomalicky mohla mrkvu popucenu s nejakym zemiacikom napr...alebo bananik...take nedrazdive veci a zaroven lahko dostupne.. 😉

dadka212 • 2d • Dnes o 11:25
hexi moje deti teda moc jedáci nie sú, ale malej robím takú domácu výživku, uvarím jablko alebo hrušku to pomixujem s banánom a sunarkou keksíkmi a to mi zje alebo s ovsenými vločkami...proste skúšať treba, čo im chutí...moja doteraz nezjedla nič, až posledných pár dní sa rozjedla a to už prikrmujem skoro 2 mesiace ona iba cecek chcela 😝

jalao • 3d • Dnes o 11:35
moj nazor je, ze cim neskor s kadejakymi experimentami ohladom stravy, zbytocne sa nenahlit...tym lepsie... Ja viem, ono to zvadza na nove chute...aj ja som sa uz nevedela pri malej dockat, kym jej budem davat to a to, ale treba byt opatrny..ked dnes vsade tie alegrie cihaju 😉 😉 A mam doma 3 ks...a klop klop klop... 😀 (hoci - nikdy nehovorim nikdy)

spevacka • 2d • Dnes o 11:36
hexi, vyživu (asi myslíš ovocnú) si mala dávať až neskôr. začína sa zeleninkou. Uvar do mäkka mrkvičku, o tri dni pridaj napr.zemiak...ale vieš čo? Najlepšie bude nájsť si tu tému prvé príkrmy, tam máš všetko napísané, aj nejaké receptíky. Ale fakt ju ešte nekŕm pribinákom, je príliš skoro. Aj tie jogurty od 8.mes. len také s krátkou trvanlivosťou, čo nemajú rôzne farbivá a Ečka, takže najlepšie len biele. Potom môžeš na večer kaše.
Inak ja tiež nie som až tak striktne bio, ale snažím sa chrániť prírodu a živ.prostredie...môj syn už má teraz hlboko vštepené, že odhodiť niečo len tak na zem sa u maminy rovná hrdelnému zločinu. 😉
aj keď napr.plienky máme pampersky, ale keď budeme starší, ideme na látkovky

mneme • 1d • Dnes o 11:39
egyptanka, v biologike maju momentalne morcacie aj kuracie prsia, prave som si ich objednala. v slnecnici ti na objednavku tiez masko dodaju. najlepsie vyzera ponuka na bioprevas, co ti hodila link dadka, ale u nich platis 2,50 za dovoz.

jalao • 3d • Dnes o 11:43
mneme...co su to za dodavatelia? je to realne len v BA?

hexi • 1d • Dnes o 11:47
baby to moja uz davno je s prikrmami, rano je vyzivu , na obed polievocku alebo masko zo zemiakmi , pooobede mliecko a na veceru kasicku , a preco je skoro zacat s pribinacikmi ved je to uz mliecne a to oni smu od siesteho mesiaca co ja viem, no a ja neviem ci mi mala bude chcet biely jogurt toho sa obavam, spevacka a co sa tyka latkoviek ja somto skusila a bavila ma to tyzden neviem sa k tomu nejako dokopat

mneme • 1d • Dnes o 11:49
jalao, ano, bohuzial len v BA a okoli. viem, ze tu je to jednoduchsie, ale skus googlit, mozno najdes aj nieco v okoli PB 😉

mneme • 1d • Dnes o 11:50
hexi, lebo pribinacik je v podstate tvaroh - okrem toho, ze ide o BKM je to brutal zataz na pecen. nevraviac o tom, ze je to sladene jak slak.

bihan • 1d, 13tt • Dnes o 11:59
hexi, v čom je tvoj štýl eko-bio? to som celkom nepochopila. Čo vlastne hľadáš?

Na všetko, čo si sa pýtala, tu už témy sú, nechápem, prečo je táto ešte otvorená...

veronika81 • 1d • Dnes o 12:07
mne príde divné to, že biomamina chce dávať pribináčika 😒

hexi, ako tu už baby písali, pribináčika určite nie, až od roka najskôr. nie je mliečne ako mliečne! Pozri si zloženie pribináčika, také veci v brušku 6 a pol mesačného dieťatka nemajú čo hľadať. Ak tie jogurty (biele a tučné) až po 7. alebo až 8. mesiaci. Dojčíš ešte?