Nájdem tu nejaké ekomaminky?

mracik
19. sep 2006

Možno tu nájdem nejakú podobne šialenú (aspoň podľa mojho mužíčka) žienku, ktorá sa snaží žiť ako-tak ekologicky, "fanúšičku" prirodzeného plánovania rodičovstva, prirodzeného pôrodu, ekologického dojčenia, babyvakov a babyšatiek, látkových plienok, mooncupu a permakultúry atď... alebo aspoň niečoho z toho 🙂

pd900bo
18. feb 2008

amalia-wrr daj si : odmietnutie ockovania, je to niekde dalej uz lebo nikto neprispieva- kazdy na to kasle

zdenkaamarosko
19. feb 2008

Gedren, mracik tak som to našla na českom. Len kedy to všetko prečítam 😅 😀 ?

Andora, tak zostanem nadalej pri tuhom 😉 , aj tak nemám kde kúpiť to tekuté.

Miquel, ten Salus mi fakt príde kvalitný. Zainvestujem a uvidím. Už sa mi fakt nechce používať komerčné veci na pleť. Najmä keď čítam to zloženie.

xsipm04
20. feb 2008

Holky, díky za ty rady na fleky. Asi fakt zkusím víc sody a přistrouhat trošku žlučového mýdla. Když to nepomůže, tak tam lupnu ještě tu sůl, tak snad už nebudou některá naše trička vypadat tak ušmudlaně 😉

jabber
21. feb 2008

Holky, máte někdo, prosím, zkušenosti s výrobky firmy Missiva? Zajímá mě hlavně prací program Permon, dcera má atopický ekzém, díky 😉

johanda
21. feb 2008

xsipm, já do slizu trochu žlučového mýdla přistrouhala ale výsledný efekt nulový - to mýdlo musí zřejmě nějakou dobu na skvrnu působit

kitka123
21. feb 2008

Ja pouzivam taky zlucove mydlo na skvrny, nechavam pusobit i pres noc a pak teprv do pracky a vysledek stejne nic moc, vetsina fleku tomu odola 😒

amalia_wrr
21. feb 2008

ahojky..etuska,ten preklep som si všimla až ked si ma nan upozornila...mne sa to stáva..som dislektička....resp. umelkyna... 😀 pd900 neviem to nájsť, ešte to poskušam...
babenky čo sa týka flakov, čo mi sa mi nevypere riešim batikovaním.... 😀 a potom veci vyzerajú ešte dlho ako nové, pekne farebné... 😉

bora.b
21. feb 2008

tak ja nevim, joje mama je missivova umelkyne, hakliva na fleky byla uz i pred tim, a i ted se ji podari vyprat uplne vsecko. Normalne vam na ni budu rozdavat telefon 😉 ani ja tak prat neumim jak ona...

herminka
22. feb 2008

Jabber, na jiné diskusi dělaly holky rozbor přípravků od Missivy (rozumějí tomu) a zjistily, že není úlně tak čistá, jak se tváří. Ale jistě tam jsou pozitiva v tom, že je to český výrobek (i když suroviny jsou možná dovezené kdoví odkud) a že si můžeš objednat neparfemovanou variantu.
Pro ekzematiky (taky jsem jedním z nich) je nejhorší to, že rezidua prášků zůstávají v oblečení a dráždí, tomu se člověk začne prát v prostředcích tekutých, byť "neeko". Pokud Ti můžu radit, zkus začít slizem (viz téma tady na koníkovi), případně nějakým dostupným eko pracím gelem (Ecover či Sonett bývají bežně k dostání v obchůdkách se zdravou výživou; Ulrich, který je neparfémovaný a velmi dobře pere, je asi dostupný jen na netu - většinoou v obchodech, co prodávají látkové pleny) a uvidíš, jak budeš spokojená (co se ekzému i čistoty prádla týče). Zdá se mi zbytečné se uvrtávat do Missivy a pak zjistit, že to není to pravé ořechové...

miquel
22. feb 2008

jabber, já jsem zkusila základ na praní od missivy, Permon U, permon-D a Permon M
můj dojem byl trochu rozpačitý, vyprala mi prádlo asi tak stejně jako sliz jenže to vyjde 10x dráž
to co píšou v letácích se mi teda rozhodně zdá trochu přemrštěné
jediné pozitivum které na tomto výrobku vidím je že prádlo bylo opravdu pěkně měkké, ale ma můj vkus až moc navoněné

já peru převážně ve slizu, jinak lepší prádlo občas peru v Ecoveru, který se mi zdá lepší než missiva, hlavně jejich aviváž je co se vůně týče opravdu decentnější 🙂

xsipm04- odstraňování fleků na oblečení našich lumpiků je nadlidský úkol
mám pár tipů, co se my osvědčily
světlé oblečení před praním namáčím ( tak jak to dělaly naše babičky) rozhodně se běžně ušmudlané oblečení lépe vypere
docela se mi osvědčil Ecover na skvrny
žlučové mýdlo hlavně ma mastné skvrny od jídla
na skvrny od ovoce a zeleniny je dobrá sůl na skvrny- pozor používat jen na bílé nebo opravdu stálobarevné- nejlepší je udělat ze soli takovou čistící pastu, a to tak že do trošku soli přidám horkou vodu rozmíchám na pastu a dám na mokrý oblečení přímo na skvrnu, pak to jakoby zabalím aby to nevysychalo a nechám působit několi hodin nejlépe přes noc
takto jsem odstranila i fleky na několika kouscích ze sekáče 😀 , ale třeba na jedněch béžových teplᚨčcích jsem odstranila kromě fleku i barvu a to fakt vypadali stálobarebně

a když se nepodaří tak ta batika zní taky dobře 😅 😀

jabber
23. feb 2008

Holky, díky 😉 . Já peru v Ecoveru, ale mám ho krátce, takže změny na ekzému zatím nepozoruju. Tak jsem si právě říkala, že až ho dodělám, tak zkusím toho Permona, četla jsem na něj samou chválu, ale to co píšete mě teda o něm nepřesvědčilo 😖

herminka
23. feb 2008

Jabber, ale být Tebou, na moc velké zlepšení ekzému při přechodu na Ecover nečekám. Ekzémy mají přece jen složitější příčiny a u změny prášku jde spíše o to ten ekzém co nejméně dráždit. Abych Ti napsala upřímně, mně se ekzém docela zhrošil přibližně v době přechodu na ekopraní (zprvu jsem používala jen Ecover, pak i sliz), byla jsem z toho dost rozčarovaná a zděšená, ale nechtěla jsem se vracet ke komerci. Praní s tím ale asi nemělo nic společného, po pár měsících trápení jsem se dozvěděla o zkřížené alergii trávy x obiloviny, vyřadila své oblíbené vločky, které jsem snídala asi 7 let a je (téměř) po problému, musím to zaťukat 😉

jabber
23. feb 2008

herminka - no u nás to právě vypadá spíš na ty chemikálie než na jídlo. Ale je jasné, že lepší je ekzém chemií nedráždit ať je to tak nebo tak 🙂. Nám se ekzém při přechodu na eko praní teda nezhoršil, zlepšuje se, ale tím, že má malá homeopatické léky, tak to přisuzuju spíš jim 🙂

xsipm04
24. feb 2008

miquel: Díky za další tip 🙂 už si tady ty vaše rady normálně radši překopírovávam do wordu, abych je byla schopná najít 😀

etuska
24. feb 2008

Baby,ja som vcera prvykrat prala "v orechoch" a celkom sa mi pozdavaju.Na flaky som este pred pranim dala jadrove mydlo,tak celkom O.K a dnes som uz pokvapkala vrecusko s orechami aj vonavým olejcekom.
Este chcem vyskusat sliz,ale az ked "vybabreme" stary prasok. 🙂

ene
24. feb 2008

Etu, lepsi je sliz vyzkouset hned a otestovat si, co ti vypere a co uz ne, na co budes muset pouzit prasek. Pere dobre, ale neni to na odolne skvrny, to pak leda kombinovat s dalsim mydlem. Puvodne jsem ho chtela pouzivat hlavne pro mimco a dopadlo to presne opacne - mimcu peru v Persilu a nam ve slizu 🙂)

etuska
24. feb 2008

Ene,a nebojis sa,ze jej tie chemikalie "ublizia"?Ja viem,zie prasky su "sensitive" a pod,no predsa.Ked bola nasa Miska mal,tak som prala jej veci v Batole a neskor sme presli na Lovelu,teraz skusame tie orechy a mne trosku vonaju za medom 🙂

johanda
24. feb 2008

ene, od čeho máš na mimiňáckém oblečení skvrny?
Já peru momentálně ve slizu naše dospělácké, plíny a hadry holek na doma, Kristýnce do školky a Johance "do práce" v Batoleti

ene
26. feb 2008

Etu, Anezka jeste nemela jediny pupinek, jedinou zapareninu apod. Je to Persil sensitiv, koupila jsem ho jeste v tehu, nez jsem se nechala uvrtat do slizu.
Johando, kdyz ji protece plinka - nejcasteji v noci moltexka, jak lezi na boku. Vcera jsem koupila zlucove mydlo, ale kdyz ty skvrny zustaly po vyprani, tak mu uz nedavam velkou sanci ☹

etuska
26. feb 2008

mate niektora skusenost s francuzskym ilom?na co vsetko ho pouzivate?-lebo ja som si zatial z neho spravila len raz masku na tvar,ale ma vraj sirokospektralne pouzitie

herminka
27. feb 2008

Etu, četla jsem návod na výrobu zubní pasty ze zeleného jílu, ale zatím jsem ji ještě nevyzkoušela:
Miešam íl s filtrovanou vodou, trochou oleja na hustejšiu kašu. Pridám extrakt z grepového jadra, éterické oleje (podľa chuti - šalvia, tea tree, manuka, levanduľa, máta, citrón, borovica, klinček - väčšinou kombinujem tri).

etuska
27. feb 2008

Herminka-dik za radu,nertusila som,ze aj zubna pasta sa da z toho vyrobit 🙂

ene
4. mar 2008

Zlucove mydlo fakt funguje! Neverila jsem svym ocim, ale vsechny fleky jsou fuc! Diky moc za tip 😎

etuska
6. mar 2008

Baby,aky je vas nazor na zubnu pastu bez fluoru pre deticky?Ja som malej objednala od Lavery a zda sa mi v pohode,no zubar ma mierne zjazdil,ze ved fluor neskodi ani ked prehltne,no ja mam na to iny nazor.Niekde som citala,ze nepriaznivo posobi na mozog 😒
Dokonca mi este spominal,ze davaju niektorým detom fluor v tabletkach.Dcerka ma takmer 4 roky a krasne biele zubky,ziaden kaz.Skusim kombinovat,napr. rano umyjeme s takou bez fluoru a vecer s fluorom.-zeby kompromis?? 🙂

herminka
6. mar 2008

Etu, četla jsem, že u dětí doporučují lékaři pasty střídat, eěláš to dobře 😉

etuska
6. mar 2008

vdaka herminka 🙂

pd900bo
6. mar 2008

etuska ja som tiez o fluore vela citala a tak som zacala kupovat pastu bez fluoru.. moj maly bol prvy krat u zubara v 12 rokox a zubar povedal ze take pekne zuby este nevidel .. kupujem bezfluorovu parexil ale xystam sa nejaku si vyrobit sama..

etuska
9. mar 2008

Pd900bo-to si ma potesila 🙂 -si myslim,ze ten fluor je len take "masove bububu" pre konzumnu spolocnost,podobne ako rozne vakciny a lieky 🙂

kitka123
13. mar 2008

Neznate nekdo nejaky setrny zpusob jak se zbavit mravencu? Mame dvakrat do roka v baraku invazi, jsou uplne v kazde mistnosti a jedinej, kdo z toho ma radost, je nase dcerka, ktera je pozoruje, chyta a zavira do ruznych nadob ... no ja jeji nadseni moc nesdilim. Nechce se mi kupovat ty chemicke nastrahy co prodavaji v drogeriich

dasap
13. mar 2008

kitka: my je doma měli taky a prý jim vadí ostré pachy, tak třeba ty jejich cestičky posypat skořicí nebo něčím ostřejším. ovšem to se spíš asi jenom přesunou kousek vedle.
já to zkoušela. časem pak zmizeli úplně, ale nevím zda to s tím souviselo, protože zas tak důsledně jsem to neprováděla🙂