Nájdem tu nejaké ekomaminky?

mracik
19. sep 2006

Možno tu nájdem nejakú podobne šialenú (aspoň podľa mojho mužíčka) žienku, ktorá sa snaží žiť ako-tak ekologicky, "fanúšičku" prirodzeného plánovania rodičovstva, prirodzeného pôrodu, ekologického dojčenia, babyvakov a babyšatiek, látkových plienok, mooncupu a permakultúry atď... alebo aspoň niečoho z toho 🙂

petja
31. jan 2010

tak ať to brzy zvládneš...Mě teda na jakýkoliv zapařeniny VŽDY zabrala Rybilka

barica
31. jan 2010

hm, ja Rybilku nepouzivam, protoze to neni ciste prirodni kosmetika... a hlavne, pokud ji neco ted na to namazu, tak to zcervena, takze nam pomaha jen radne umyvat a vetrat...

luthien.k
31. jan 2010

barica, žádná kosmetika není čistě přírodní 😉 Rybilka je narozdíl od těch ostatních prostá zbytečných aromat apod. Například Weleda, která se tváří jako "přírodní" obsahuje esenciální oleje (díky nim hezky voní), které citlivou pokožku dráždí a může to vést až k těm opruzeninám. Vím to od své poradkyně přes atopické problémy, ta Rybilku hodně chválí 😉 Nicméně umývat vodou a větrat je taky účinné 😉

barica
31. jan 2010

no vidis, to me vubec nenapadlo a bylo mi divne, ze prave po te Welede to bylo jeste horsi?! a to umyvani "pouze" vodou to u nas opruzeniny asi prave zpusobilo! dokud jsem pouzivala myci olejicek Eone a k tomu celulozove ubrousky, tak jsem nevedela, co opruzenina je, pak jsem si precetla chytry nazor, ze se ma kakani umyvat pod tekouci vodou, tak jsem to zacalal praktikovat, na to jsem ji jeste natrela olivovym olejem a po 2 dnech jsem se nestacila divit?! a kdyz jsem patrala po pricine, tak na netu nejaky odbornik upozornoval na to, ze samotna voda tuky ze stolice neumyje, zustavaji na pokozce a pak jsou prave pricinou opruzeni... takze ja se vracim k zajetemu rezimu a snad bude klid... ty papirove pliny delaji priserneho odpadu a jeste mrchy protekaji🙂?!

petja
31. jan 2010

No pokakanou prcku chce vždy umýt s nějakým mycím olejíkem nebo washem,malému dělal dobře i Yves Rocher pro mimča,ale to taky není čistě přírodní.
Tak se vrať k mycímu olejíku a ono se to určo spraví.
Ta Rybilka nám funguje skvěle
Hlavně,že jsi našla příčinu zhoršení!

barica
31. jan 2010

jo, to uz ted taky vim🙂... chudak mimco, co musi vydrzet, nez na vsechno nezkusena matka prijde🙂! ale hlavne, ze je mamka vnimava a snazi se🙂...

luthien.k
1. feb 2010

barica 😉 😀 To je normoš, já taky každou chvíli zjistím, že dělám něco blbě 😉
Jinak to, že voda pořádně neumyje kákoše, to slyším prvně 😕 Spíš bych viděla příčinu v kombinaci s tím olivovým olejem. Voda i olivový olej vysušují (to opět není z mé hlavy, ale od té poradkyně), takže to by mohla být ta příčina... Možná, kdybys myla vodou a mastila něčím vhodnějším, například tou Rybilkou, tak by to bylo OK. Ale návratem s osvědčenému taky nic nezkazíš 🙂

sorathia
1. feb 2010

Hola hola, nema tady nekdo prebytecne zizalky do vermikompostu? 😉

barica
1. feb 2010

luthien.k, já zase slyším prvně, že by olivový olej vysušoval?! právě naopak se olivový olej doporučuje na natírání celého těla, obsahuje celou řadu cenných látek a neměl by alergizovat?! a neříkala ta poradkyně proč olivový olej vysušuje? neříkala něco na bambucké máslo?

luthien.k
1. feb 2010

barica, fakt nevím, ale na vlastím dítěti jsem si ozkoušela 😅 , že opravdu na suchou pleť nepomáhá. Pro atopiky se nedoporučují žádné oleje, ale pro ně speciálně určená kosmetika, která je samozřejmě skvělá i pro neatopiky (A-Derma, Bioderma apod.). Bohužel se jí na to nemůžu zeptat, je na MD, takže ani na to bambucké máslo.

barica
1. feb 2010

hm, to je fakt zvláštní, neboť dle italu je nejlepší "mast" na opruzeniny namíchaná 1 lžíce vody a 2 lžíce olivového oleje, ale já už to zkoušet znovu nebudu🙂

wild.horses
1. feb 2010

ahojte holky,
trochu sa vam sem zamiesam.
moj syn ma tiez ekzem, vyskusala som snad vsetky recepty, masticky a olejceky na svete....

Akykolvek olej je u nas 0 bodov. Kupem ho v speci roztoku s obsahom lanolinu alebo v organic bublinkovom kupeli. Natierame 2 az 3 razy denne cele telicko speci kremom a tiez kremom vyrobenym zo 70% bio zloziek.
Tento jeho problemik ma vlastne doviedol k tomu, ze sme zalozili eshop a predavame tuto hypoalergennu kozmetiku, latkove plienocky a organic oblecko.

Nevravim, ze to pomoze kazdemu babatku, ale my sme spokojnucki a uz bez ekzemu, len so sklonom k suchej kozicke.

petja
2. feb 2010

Nejlepší je udělat si z oleje a vody mycí olej,emulzi,ta nevysušuje.Olej jako takový vysušuje proto,že ucpe pory kůže napovrchu a nedostane se tím pádem do hlubších vrstev kůže,proto udělá film,přes který se nemůžou už pak žádné složky dostat dovnitř.Když ještě vlhké tělíčko olejem namažete uděláte si vlastně takovou emulzi,která je bělavá v kombinaci s tou vodou,funguje to skvěle.Nebo olej ze 3/4 smíchat s 1/4 vody a tím natírat

dahlia23
2. feb 2010

no, s tými olejmi je to pravda, že vytvoria takú membránu na koži... preto ich treba dávať na vlhkú pokožku.
ja aj dcérka fičíme na kozmetike od nobilisu a tie oleje sú fantastické. len je samozrejme rozdiel olej a olej, že...
a na zadoček som pre malého kúpila hydrofilný olej Medvídek (riedi sa do vody 😉) a na natieranie zadočka nám poradili jojobový olej od nobilis. ja teda už do žiadnej rybacej masti ísť nehodlám 😅

petja
2. feb 2010

Já používám taky vše od nobilis,ale rybilka je prostě na opruzeniny u nás jednička.Zmizí do do půl hodiny...Ty co používáš od nobilis na opruzení?

barica
2. feb 2010

já používám na mytí také Medvídka a jsem spokojená... dnes jsem vytáhla do boje zmiňovanou Rybilku, vrátila jsem se k látkovkám a bojím se, aby se opruzeniny nevrátily, kdyz jeste kůze není uplne zahojená, také bych radeji neco úplně přírodního, ale Weleda se neosvedcila, co doporucujete od toho Nobilise? a nemáte nekdo zkusenosti s kosmetikou EBF? konkrétně s tímto krémem?
http://www.branakdetem.cz/krem-na-zadecek-efb.htm

dahlia23
2. feb 2010

petja, my už skoro rok neplienkujeme, takže opruzeniny neriešime 🙂
ale ešte keď sme plienkovali (to som bola na míle od nobilisu, nevedela som, že niečo také existuje) sme používali sudocrem.

petja
3. feb 2010

Taky už neplenkujem,ale zajímalo mě,jak jsi to řešila? Malý má občas dnes kolem řitního otvoru jakoby zapařeninu a právě i toto rybilka vyřeší,takzatim nemám důvod řešit to jinak...

dahlia23
4. feb 2010

petja, to sme používali práve ten spomínaný sudocream.
teraz, keď má občas červenú pišulu, tak ju umyjem s Femou (rozriedila som si to aj do flaštičky ako Medvídka 🙂) a natriem ju jojobovým olejom. a býva pokoj. ale tá Fema sama o sebe je super, rozmýšľam aj nad Femou G, tá sa už nezmýva. Keby sme nečakali chlapca, ale dievča, tak Medvídka ani nekupujem, je to tiež hydrofilný olej ako Fema. 😉

lu777
11. feb 2010

ahoj holky, pardon, že vám sem lezu, jdu na radu

ráda bych jela na eko jednorázovkách.... Alany mám na noc na staršího syna, ale nejmenší velikost je od 4-9 kg :|
Matýsek měl 3 kg rovná (a to byl přenošený) a teď to taky vypadá na naprosto stejnou váhu, takže počítám, že tak 6-8 týdnů nám zase bude trvat dostat se na 4 kg... takže ty Alany by asi byly velký 😠

pak už mě napadají jen Moltexky, ale ty jsou šííííleně drahý 😝 ještě s tím, že malý mimi kaká a čurá hodně, takže těch plenek padne víc...

neporadíte někdo?? jsou ty Alany tak velký?? nebo nedají se moltexky sehnat levněji? minule jsem měla 2. a 3. jakost, ale ta se prý už do ČR vůbec nedováží 😒
pak už jsem našla jen plenky Wiona a ty jsou ještě dražší než moltexky....

dahlia23
11. feb 2010

lu, ja som nad tými Alanami rozmýšľala do nemocnice. ale nakoniec som ich nekúpila. zabalila som si látkovky a kúpila som najmenšie balenie newborn hnusiek, čo som našla - pre prípad, že by niekto mal veľmi veľký problém v pôrodnici.
ale podľa toho, čo som čítala príspevky od báb, tak by tie nové Alany mohli byť v pohode. škoda, že som si to neprečítala skôr, resp. že ma nenapadlo sa skôr spýtať, bola by som radšej kúpila tie Alany. pri Lenke som ich mala, ale to už bola väčšia.
nad látkovkami si nerozmýšľala? 😉

barica
12. feb 2010

ja jsem Alany pouzivala od narozeni, mala mela porodni vahu 3,2 a spadla na 3kg... byly v pohode, paradoxne me zacaly protekat, az kdyz mala mela kolem 4-5kg, ale to bylo spis tim, ze jsem ji kojila v leze na boku, ted uz je to zase dobre a protecou jen vyjimecne, ale to asi vsechny plenky... tedy krome latkovek, ty udrzi temer vse🙂

lu777
12. feb 2010

hm, tak jste mě teď nahlodaly holky... asi koupím jedno balení hnusek newborn a pak jedny Alany a porovnám to velikostně... však do porodky můžu vzít obojí a uvidím, když to proteče, tak holt budu muset dát ty hnusky 😝

Alany jsem měla na malýho a byla jsem naprosto spokojená, jen právě se bojím, že to bude protejkat..
včera jsem hledala moltexky online, ale i ty nejlevnější jsou tak drahý, že to si fakt nemůžeme dovolit...
nechápu proč jsou 2x dražší než ty Alany! 😠

Dahlia: látkovala jsem s malým ale teď o tom neuvažuju vůbec, malej je hodně hodně aktivní, mám někdy potíž ho zvládnout samotnýho, vůbec nevím jak do toho budu stíhat vůbec NEJAK přebalit 😅 hlavně budu muset pořád hlídat jeho, aby si neudělal nějakej úraz

luthien.k
12. feb 2010

lu, na netu se dají občas sehnat Moltexky druhá jakost, švagrová je kupovala (taky zrovna neoplývají penězi, ale kdo jo, že 😀 ), sem tam třeba chybí suchej zip nebo tak, ale používala je hodně a byla spokojená. Nebo je kupovala na Bráně...? Už nevím. Mají prodejnu i v Praze, tak se tam můžeš zkusit zeptat.
Mimochodem, u vás v porodnici nedávají plínky zdarma? U nás to tak bylo a doma jsem najela na ty eko...

dahlia23
12. feb 2010

lu, no tak to ti verím... ja tiež neviem, ako budem chodiť trebárs na wcko, pretože Lenka mi už teraz rozpráva, ako bude Jurka sama prezliekať. keby sa dalo, tak postieľku zavesím niekde pod strop, aby na neho nedočiahla. 😀

ale pre látkovky som rozhodnutá, mne to neprišlo viac práce, tak dúfam, že sa tento môj postoj ani nezmení 😅

dahlia23
12. feb 2010

jaaj, a ja som tie hnusky kúpila tie DMkové babylove, je to 2-5 kg, prídu mi ako na bábiku 🙂 ale boli prvé skraja, 28 ks za 4,80 €, viac ich dúfam potrebovať nebudem 😅

mneme
27. feb 2010

ahojte, chcem poprosit o radu - ake etericke oleje je kvoli voni (namiesto avivaze) vhodne pridat na extra plakanie pradla k octu a v akom mnozstve? je levandula ok, nenecha skvrny?

bihan
28. feb 2010

Levanduľa škvrny určite nerobí, ale problém s EO do plákania je v tom, že to cítiť len po vytiahnutí prádla z práčky, takže som s tým rýchlo prestala. 🙂

mneme
28. feb 2010

hm, no ja by som chcela, aby mi pradlo aspon trosinku vonalo, lebo toho mydloveho pachu slizu sa dost desim. mas nejake vonave alternativy?

bihan
28. feb 2010

Eko aviváž 😅