Nájdem tu nejaké ekomaminky?

mracik
19. sep 2006

Možno tu nájdem nejakú podobne šialenú (aspoň podľa mojho mužíčka) žienku, ktorá sa snaží žiť ako-tak ekologicky, "fanúšičku" prirodzeného plánovania rodičovstva, prirodzeného pôrodu, ekologického dojčenia, babyvakov a babyšatiek, látkových plienok, mooncupu a permakultúry atď... alebo aspoň niečoho z toho 🙂

etuska
4. jan 2008

Žienky,posielam link na ten Mooncup v akcii. Stojí ako som spomínala 665,-Sk/zlava 30%-ale len do 15.1!!!
Ja som si ho uz objednala,dufam, ze budem spokojna.Takze: http://kalisok.biznisweb.sk/

Kde sa daju kupit výrobky z biobavlny?Nasla som jednu web-stranku,no vecicky su tam dost drahe.

aponchie
4. jan 2008

mracik:dost me to stve ze se na to neda spolehat pac nesnesu zadnou antikoncepci zatim.jinak me celkem udivuje ze jsem mela menzes hned po porodu porad hodne a casto ,mela jste to nektera taky tak?verim ze nekomu to funguje asi ale u me nevim nevim 😀

amalia_wrr
4. jan 2008

ahojtte....etuska dakujem za info..objednala som si to tiež, dúfam aj ja že budmee spokojné 😉

aponchie
4. jan 2008

ten kalisek nemuze vypadnout?a neboli si ho tam zavest treba?

amalia_wrr
4. jan 2008

aponchie, ja som mala dva pôrody, z toho jeden cisársky....na tvoju prvú otázku: menštruáciu som od pôrodu nemala pekne dlho...a netreba sa spoliehať na to, že ked nemenštruuješ, že nemôžeš otehotnieť - to len okrajovo...
na druhú otázku: ja používam tampony, viem ako to už s nimi chodí, nebolí to, musíš len poriadne uvolniť svaly...tampon bolí len vtedy ked si ho tam zle dáš, alebo ked ho chceš vybrať a ešte nie je dostatočne nasiaknutý....vtedy to nai nejde vybrať..
tento kalich píšu, že nemusí byť ani hlboko--uvidím, objednala som si ho, uvidím...dám vedieť aké to je.. 😉
fakt ma nebaví vyhadzovať do odpadu tolko vložiek a tamponov... 😖

herminka
5. jan 2008

Aponchie, zavádění kalíšku nebolí, mně přišlo zavádění jednodušší než u tamponu (s těmi jsem bojovala, tak jsem je použila jen párkrát), protože kalíšek je hladký, a když se navlhčí, pěkně kouže. Zavádí se jen na kraj, když se zavedehluboko, může protékat. Vypadnout nemůže, protože ho drží "vnitřní" svaly a přes poševní vchod bez pomoci neprojde. Zpočátku máme asi každá trochu problém s vyndáváním, ale velice rychle se získá cvik.

etuska
6. jan 2008

No aj ja som zvedava na Mooncup,som rada ze nieco take existuje a myslim,ze je to pre zivotne prostredie i nasu penazenku super vec.

haluskacz
6. jan 2008

aponchie, o kalisku je tu ve volne diskusi cele jedno tema, tam je tech zkusenosti az az 🙂

etuska
7. jan 2008

Maminy,s ktorou prirodnou kozmetikou ste spokojne?Poznate aj nejaku ,ktora sa vyraba na Slovensku?

tlapicka
10. jan 2008

ekomaminky poradte, cim mejete v mycce nadobi? moc ekomaminka teda nejsem, ale ty tablety mi pripadaji nechutny 😔

entik
11. jan 2008

je, tlapicko, tak jsem se tu prihlasila, abych se zeptala na uplne to same jako ty😀

nimmo
11. jan 2008

ahoj, ja pouzivam tablety od Ecoveru - je to jen slisovanej prasek, lestidlo a sul davam zvlast, sul jsem eko nesehnala, ale lestidlo jo - taky od ecoveru 🙂 nekdo rika, ze je ta davka prasku v ty tablete moc velka - ale na tu nasi vecne preplnenou mycku je to uplne akorat 😎

nimmo
11. jan 2008

jo a taky jsem si koupila takovej ten papirek co zmeri tvrdost vody - takze pres masaze televiznich reklam jsem zjistila, ze nase voda je celkem mekka 🙂 tak tu sul jsem si nastavila na minimum a lestidlo sem dala taky na min a v pohode

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nimmo
11. jan 2008

ten papirek jsem sehnala uplne nahodou na nejakym stavebnim veletrhu a stal asi 5 Kc 🙂 a byla k nemu pribalena cokoladova mince - nekecam 😀

etuska
16. jan 2008

Maminy,zbierate ,ale kupujete bylinkove caje?Ja som maniak na zbieranie byliniek-najde sa este niekto? 🙂

johanda
16. jan 2008

etuska, já se hlásím 😉

etuska
16. jan 2008

Johanda,co najradsej zbieras?

etuska
16. jan 2008

my klasika-materinna duska,jahodove a malinove listy, mäta.šípky... 🙂

valka
17. jan 2008

ahoj etuska...som tvoja krvna skupina...🙂 zbirame vselico, ale uz sa snazim aj doma pestovat...mam pocit, ze v okoli bratislavy toho vela nerastie...aspon z toho, co poznam z oravy...nevies poradit nejaky obchodik, v ktorom predavaju semiacka aj liecivych rastlin? medovka, materina duska, salvia a mata su bezne, ale islo by skor o napr. prvosienky, skorocel, repik...
my doma okrem zeleneho a roibosu pijeme iba bylinky..🙂 naj je podla mna baza (kvet) sladena karamelom, pamajoran (vnat), cierne ribezle a lipa...mnam mnam...

valka
17. jan 2008

maminky, co latkujete...ako ste zabezpecili balenie na siroko s latkovymi plienkami? nemyslim stvorce...skor mi ide o nohavickove plienky typu bamboozle...davate postolky? alebo len latkovu plienku a na to vrchne nohavicky? alebo ako vlastne? lebo davat nohavickovu, potom vrchne, potom latkovu a postolky mi pride dost komplikovane 😖

jabrunko
17. jan 2008

no podla mna uz samotna tvarovana plienka zabezpeci dost siroke balenie ... takze my balime proste do latkoviek a priznam sa, ze klbiky ani nechodime kontrolovat ....
co sa tyka byliniek tak kombinujem bazu, nechtik /mesicek/,lipu a do toho sipky a roibos

aniska
17. jan 2008

Mile mile ekomaminky. Prosim Vas, neviete o nejakom ekospolocenstve v okoli Hradca Kralove?
My sa tam cochvila na nejaku dobu prestahujeme koli mojej skole(asi na dva roky). Sme sice normal, mame ovsem byt v takej nobl stvrti, a zatial sm tam stretla len nobl prachacov s ktorymi sa asi nebude dat pokecat o zbierani byliniek, suseni hribov, latkovych plienkach,bkm a o mojej laske pouzivat uz uzite veci kym este sluzia- to ako fakt na to ti ludia nevyzeraju Za odpoved vopred vdaka.

aniska
17. jan 2008

Ano, este som chcela napisat postreh. Zila sm poslednych 7 mesiacov vkuse s chlapom(a posledne 4 mesiace i s mimi🙂) na polosamote na horach, no teraz sm musela stravit tyzden v tom nasom byte v HK a chytala sm sa za palicu. Jako keby zisla dole "Mara z lazu", nad vsetkym sa cudujem, napriklad v tom panelaku mi prislo divne, ze mam okolo seba byty a v nich inych ludi, a nie les, a ked rano otvorim dvere na balkon tak ma ovali taky smrad.. a vidim nie stromy ale spinave ulice. pocut neustaly hluk z ciest, nie cisty vzduch a sum lesa a potoka. A sm z toho uplne mimo, trpela sm tam jak zviera. Pride mi cudne ze voda z kohutika sa neda pit, a ze sa kuri v kupelni(v nasej mame 5 stupnov)- divne, ze sa kupem a miesto chladneho vanku nad hlavou je tam stuchnuty teply smrad. a pred domom ma necakaju a nevyprevadzaju zvieratka. niet tu nicoho ziveho, aj za vtacikmi musi clovek par krokov spravit. Tu stretavam tak 1x do tyzdna nejakeho cloveka, ale porozpravame sa, V obchode, co je od nas najblizsi 3 km ma poznaju a daju aj na sekeru, ked nieco chcem, co nemaju objednaju na buduce, vzdy povedia aj nejaky ten drb. V HK do seba ludia narazaju, nezdravia, vsaetci sa ponahlaju, vsetci chodia autami -aj ked maju obchody pod nosom a jazdi vsade mhd... a je z toho jeden kontinualny sum zlozeny z hluku, smradu a stresu.
no a zaujimave je, ze
v tom ti ludia nemozu fungovat a pridu potom na hory, ale cudujte sa svete, nie aby si uctili prirodu a oddychli si v nej, a povedali si, aspon tu je krasne, cisto, pocut prijemne zvuky-
oni pridu na autach, aj tu to zasmradia, ked je teplo, ti co tu maju chalupy vytiahnu kosacky a snazia sa v ChKO o anglicky travnik- robia hluk, jazdia zase len na autach(tak naco su na horach, ked si aj tu vozia zadky???), po lese na stvorkolkach, v hotely na izbe si pustia telku(sm bola minule na jednom hotely a tam som bola svedkom ako sa jeden pan ubytoval, o 5 minut bol dole na recepcii a robil bordel ze nejde nejaky kanal), a zaujimaju sa ak tak o to, ci aj mimo sezonu jazdi lanovka az na hrebene.... 😲 no a potom sa vratia do mesta a tam idu do fitka riadne sa vypotit
a koli takymto konzumentom bude jedna luka zrovnana s povrchom zemskym a miesto nej bude ohromne bowling centrum(preco, to ich v mestach nie je dost, musia byt vsade?) a wellness rekreacny areal s kupelmi...
mama moja
a teraz vidite preco v tom meste budem velmi velmi sama

jabrunko
17. jan 2008

viem so myslis, prave preto som sa pred pol rokom s detmi prestahovala do Banskej Stiavnice ... nechcela by som vychovavat deti uprostred mesta ... tu uprostred kopcov je to nadhera ... aj ked dieta v satke a latkove plienky su celkom mimozemske temy

tlapicka
17. jan 2008

etusko, taky jsem sberatel bylinek!!! lipa, cerny bez je zaklad, pak pestuju matu a medunku, ty miluju... no pak co na prochazce vidim, tak skubu, nicmene cilene nic vic 🙂

tlapicka
17. jan 2008

anisko, v rickach bude bowling? to snad ne!!! no ale uprime receno, na lyze jezdime autem taky... ale krasne tam je, to tda jo... jenze prachy vladnou svetem a za ptacky a vuni lesa se neplati, tak musi vyrejzovat jinak... taky je mi z dnesni doby smutno.... jsme z malickeho mestecka a velkomesto mi taky nesvedci!!!

etuska
17. jan 2008

Aniska-dore si to opisala 🙂 -az takto ☹ ☹ ☹ "-smutnokrasne".Ludia sa ponahlaju,stresujú....A je to tak ako pises,chodia okolo seba a nic nevnimaju....
Aj my bývame v malom mestecku a uz chapem preco sa nasi neodstahovali ked mali este moznost.Tu clovek vybehne z domu a o 10 minut je pesi v lese 😀 -parada!
Byvame s rodicmi este v dedkovom dome a hoci je stary,je tu fajn 🙂 -mozme si zakurit do kachlovej pece,vodu mame super kvality z vlastnej studne.... a veeelku záhradu, v ktorej som sa ako dieta stverala na strom 🙂
A baby-dnes mi prisiel postou Mooncup 🙂 -tak sa tesim,ze nebudem nasu Zemicku zatazovat dalsim odpadom 🙂

lusinta
19. jan 2008

mám pro vás story- omlouvám se, že s tím otravuju, ale musím si ulevit...

kamarádka mi půjčoala oblečky pro Emily a teď jsem jí to po 5ti měsícíh vracela,něco jsme ani nenosily a když, tak stejně minimálně a ona mi napsala, že prý proč jsou takový zažloutlý..že je má moc ráda,tak je jí to líto...

😠

pereme v eko prášcích a vůbec mi nepřipadá,že byhcom měli naše věci nějaké šedé nebo zažloutlé-..tak jsem se teda docela nasr...
Pak mi psala,že to už 2krát vyprala ve vanishu a je to prý skoor dobrý!!!!

já teda raději budu dál prát v eko prášcích a aspoň minimálně tím šetřit přírodu, než aby si moje dítě hrálo pak v nějaké žumpě vodě...

miquel
19. jan 2008

lus ☹ 😅 😀
takový věci už pouštím, některý lidi jsou tak zblblý reklamou, že jim zakrněl mozek

mě fakt může trefit šlak čemu všemu jsou lidi schopni a ochotni uvěřit jenom proto že to říkají v televizi, nebo píšou v novinách, teda že tomu věří moje 80letá babička 😀 tomu se nedivím, ale že i mladý lidi 🙄
když vidím reklamu na prací prášky tak přepínám 😝

dlouho jsem tu nebyla nějak mi v poslední době nešel koník tak vás nestíhám dočítat
do myčky používám Ecover tablety a leštidlo jsem spokojená,ale chci vyzkoušet i něco jinýho ať mám porovnání

musím vám sem napsat jeden recept na který jsem nedávno narazila a jsem s ním moc spokojená, je to údajně na čistič wc , ale já ho používám i na koupelnu hlavně baterie, sprchovou zástěnu , nerez dřez apod.

100 ml octa
50 g kys citronove
20 ml univ cisticiho prostředku (použila jsem Ullrich)
200 ml vody

ještě jsem k tomu přidala 5 kapek tea tree EO

mám to nalité v láhvi s rozprašovačem, je to rychlé, učinné a přitom mnohem šetřnější než komeční hnusy 😉