Nájdem tu nejaké ekomaminky?

mracik
19. sep 2006

Možno tu nájdem nejakú podobne šialenú (aspoň podľa mojho mužíčka) žienku, ktorá sa snaží žiť ako-tak ekologicky, "fanúšičku" prirodzeného plánovania rodičovstva, prirodzeného pôrodu, ekologického dojčenia, babyvakov a babyšatiek, látkových plienok, mooncupu a permakultúry atď... alebo aspoň niečoho z toho 🙂

ezi
17. okt 2007

Halusko - uff,ja si ted nedavno koupila hodne veci z Lush a jsem fakt zklamana. Mam takovy fialovy sampuk🙂 a normalne mne z nej totalne zacala svedit hlava. Uz jsem ho asi tri tydny nepouzivala, ale furt to svedi! Zacalo to evidentne tim Lushem, vsi nemam, to jsem kontrolovala. Ale muj muz pouziva takovy ten silene smrduty proti lupum a nic mu to neudelalo. Ja jsem vsak uplne zanevrela a vratila se k Urtekramu.

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
haluskacz
17. okt 2007

listicko,
prosteredek na zachod od Ecoveru pouzivam taky a jednak mi hrozne hezky voni a jednak jsem spokojena i s jeho ucinnosti. Jinak moc cisticich prostredku nepouzivam. Nadobi myju v mycce a tam davam vetsinou tablety od Ecoveru. Jinak na bezny uklid vodu, pripadne vodu s mydlem ci slizem a staci to.

ezi,
mozna jsi citliva na nejakou slozku toho sampuku. Fialovy jsem nezkousela, tak nevim. Ja ted stridam tuhy sampon Reincarnate s henou a takovy ruzovy sampuk, co pry je proti padani vlasu. Jestli mi na ty vlasy pomohl ten sampuk nebo jen cas, to nedovedu posoudit. Kazdopadne mi padat prestaly 🙂

Taky pouzivam lushovy krem na ruce a sem tam si dopreju neco do koupele. Nedavno jsem chtela otestovat vuni Karma, tak jsem si koupila penu do koupele, ale je to fakt sila, Vasik se po te koupeli vubec nechtel prisat. Tak s tim budu muset pockat, az prestanu kojit, protoze jinak se mi ta vune libi.

A co je jeste od Lushe neprekonatelne, jsou cerstve pletove masky. Obcas to voni tak, ze by to clovek ochutnal 😀

mumumu
17. okt 2007

Teda Haluško, to jsem se navnadila 😀 .

No, nakonec jsem se vrátila k Ecoveru na nádobí a univerzálu na podlahu, ten záchodovej jsem vzala taky, to jste mě potěšily, že je tak fajn.

Do myčky jsem vzala Sonett prášek, sůl, leštidlo, já nák tablety nemusím...

A na hlavu Laveru, ještě Ecover sprcháč.

Schválně jsem nedokupovala už žádnou chemii, takže nám pomalu vše dochází a tak to byl celkem velký nákup.

Docela by mě zajímalo, jak se používají doma dělané čistící prostředky, třeba na nádobí. Ocet do dřezu, kolik? Jak je to na podlahu? A tím slizem se myje taky dobře?

haluskacz
17. okt 2007

mumumu,
proc tablety nemusis? Ma to nejaky prakticky duvod?

bebe001
17. okt 2007

Ahojte holky, ja sice ještě nejsem maminka, ale pracuju na tom, tak doufám, že vám to nevadí. Chtěla bych se Tě halusko zeptat ohledně těch tablet do myčky z Ecoveru. Používáš jen je? Nebo i leštidlo? A co sůl? Vím, že Ecover žádnou sůl nemá, tak nevím, jestli je to už v těch tabletách a nebo to prostě neřešíš. Jinak já od Ecoveru používám zatím jen čistící prostředky, ale jsem s nimi fakt moc spokojená. Teď jsme koupili myčku, tak řeším co do ní.

kitka123
17. okt 2007

Bebe, ty tablety od Ecoveru jsou uz 3v1, takze nepotrebujes dalsi prisady, lestidlo atd. Kdyz pouzivas napr Sonett, tak ty nejsou 3 v 1 a tudiz musis pridat i sul a lestidlo.
Halusko je to tak ne?

kitka123
17. okt 2007

Jinak my krome tablet a WC cistice tech cisticich prostredku v domacnosti moc nepouzivame. Sampony a zubni pasty, tam jsme se ustalili na Urtecramu, ostatni kosmetika prevazne Hadek a Weleda. Ale tak nejak toho pouzivame cim dal min, dite toho moc nepotrebuje, do koupele a na plet vetsinou vystacime (obe) se sezamovym nebo mandlovym olejem. Ale zato si ulitavam na eterickych olejickach od Hadka 🙂

herminka
17. okt 2007

Sice nejsem maminka, ale připojím se 🙂
Na čištění domácnosti používám převážně sliz (na podlahu, umyvadla a vanu, WC - střídám s Ecoverem na WC) a ocet (při utírání prachu namokro, na skla a zrcadla, na nádobí). Zdá se mi, že nic víc není nutné (teď jsem ale koupila vzorek Sonettu na nádobí a manžel říká, že je to lepší než ocet, tak pak možná koupím Ecover na nádobí, bo není tak drahý jako Sonett).
Zubní pasta: Supirivicky (ájurvédská)
Na vlasy a obličej: lávová zem
Na tělo: srchový olej Salus (obsahuje sice PEG, ale jiný u nás neseženu a určitě je to lepší než "klasika")
Na mazání: bambucké maslo Saloos nebo něco od Cannadermu

Pozor na Lush, není přírodní (zejména právě šampuky jsou v podstatě koncentrovaný Sodium Lauryl Sulfát, což je celkem svinstvo 😖 ).

lusinta
17. okt 2007

tablety od Ecoveru i leštidlo jsou skvělý!Sůl nedělají,ale Sonett jo.

mumumu
17. okt 2007

Haluško, nemám až tak praktický důvod, ještě jsem je nikdy nekoupila. Mám jen pocit, že mi tam nadávkujou vše podle nějakýho normálu, přitom my tady ve Varech moc soli nepotřebujeme, tak to radši mám nastavený v myčce a dávám sůl dle potřeby. Taky mi furt nějak přijde, že vyjdou dráž...

peter26
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
haluskacz
17. okt 2007

tablety od Ecoveru nejsou 3 v 1, musi se pridat i sul i lestidlo. Lestidlo pouzivam taky od Ecoveru a sul Sonett. Jestli vyjdou draz, to jsem nezkoumala.

peter26
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bebe001
17. okt 2007

Lusinto: Takže používáš tablety a leštidlo od Ecoveru a k tomu sůl Sonett?

bebe001
17. okt 2007

Jééé, tak haluska mi právě odpověděla. Děkuji moc, halusko.

mumumu
17. okt 2007

Pak jsou ty tablety slisovaný prášek 🙂 ...jo? Toho jsem si fakt nevšimla, já znám jen tablety 3v1, doteď jsem používala pouze nonecological...No, nevím, mě to taky nebaví počítat, jak to vyjde, ale vždy jsem měla ten dojem.

ezi
17. okt 2007

herminko - taky mi ten Lush prijde dost podezrely... dik za info. Cetla jsem ty prisady a byli tam i parabeny atd.

siloe
19. okt 2007

mracik:hoď nějaký "receptík" na vlastnoručně vyrobený čistící prostředek 😀 ...já vyrábím akorát prostředek na WC ocet+voda+sůl,na sporák,vanu a umyvadlo dávám jedlou sodu a na podlahu ocet do vody....na nádobí jde ocet taky?? 😎 ...a co na okna,zrcadla..a na co dáváš ten alkohol?..dík 🙂

johanda
20. okt 2007

Siloe, já dávám na nádobí sliz + ocet, myje to srovnatelně s jarem. Okna myju jenom horkou vodou a mikrohadrem, leštím octem. Vypadají taky k světu

siloe
20. okt 2007

johanda:no,když já mám ze slizu trochu strach. Jednou jsem slyšela,že prý ucpává odpad,takže mi ho manžel dá se říct zakázal...bydlíme v paneláku,takže to nechci riskovat 😉

olianko
21. okt 2007

ahojky 🙂
chcela by som sa opytat ..kocky ktore pouzivate moonocup nemali ste s tym na zaciatku problemy pri zavadzani?

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
herminka
22. okt 2007

Olianko, ač jsem vždycky bojovala s tampóny (prakticky jsem je nepoužívala, po každém pokusu jsem měla vždycky pár měsíců pauzu 😀), kalíšek se mi povedlo krásně zavést už napoprvé. Je hladký, a když ho správně složíš a navlhčíš, není problém 😉 S vyndáváním jsem zpočátku celkem bojovala (poprvé jsem ho dolovala snad 20 minut), ale časem jsem si našla grif, díky kterému ho můžu vyplachovat i v práci a nestrávím tam o moc delší čas než jindy. To, že každý začátek je těžký, u kalíšku platí na 100%, ale naučíš se to s ním rychle 😉

johanda
22. okt 2007

Siloe - to s tím odpadem je fakt? Za jak dlouho se to projeví? Já už takhle myju nádobí cca 2 roky a dobrý. Často ale myju v lavóru a vodu pak vyliju do záchoda, takže asi ucpu záchod 😨

listicka77
22. okt 2007

Johando, četla jsem kdysi na nějaké diskuzi (asi na emiminu), že to někomu ucpalo odpad z pračky (takže né tu velkou odpadní rouru, záchod určo neucpeš), pak jsem to psala i tady (takže Siloe to má možná ode mě a já tady šířím poplašné zprávy). No ale nikdo jiný nikdy nic takového nepsal. Tak snad to takový problém nebude. 🙂

johanda
22. okt 2007

No tos mě Lištičko uklidnila. Kdybychom museli rekonstruovat i ucpané odpadní trubky v tom našem historickém baráku 🙄 , asi bych se musela přihlásit do nějaké té stupidní soutěže v TV a vyhrát🙂

olianko
22. okt 2007

tak zaciatky su ozaj tazke 😅 a...ako casto si ho "vymienate"-vylievate?
nemuseli ste zo zaciatku pouzivat este slip.vl. pre istotu?

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
haluskacz
23. okt 2007

herminko,
laurylsulfat sodny obsahuji i sampony Weleda. Oni pisou, ze synteticke latky, ktere jejich vyrobky obsahuji, jsou povoleny v prirodni kosmetice, protoze neexistuje zadna rovnocenna nahrada.