Nájdem tu nejaké ekomaminky?

mracik
19. sep 2006

Možno tu nájdem nejakú podobne šialenú (aspoň podľa mojho mužíčka) žienku, ktorá sa snaží žiť ako-tak ekologicky, "fanúšičku" prirodzeného plánovania rodičovstva, prirodzeného pôrodu, ekologického dojčenia, babyvakov a babyšatiek, látkových plienok, mooncupu a permakultúry atď... alebo aspoň niečoho z toho 🙂

dasap
22. dec 2008

my jsme kdysi s jednou stejně střelenou kolegyní sbíraly papír v práci, tam toho byly kvanta, a stejně se nám to nemohlo vejít do firemní popelnice, tak jsme sbíraly a když toho bylo víc, tak nám to kolega odvezl do sběrny, už nevím kolik bylo za kilo, ale mám dojem že za jednu várku bylo i přes stokorunu. nám teda nešlo o peníze, ale nějak spíš nám bylo líto kolik se promrhá papíru zbytečně. pak už ale ve sběrně taky nebrali, tak to kolega vozil do modrého kontejneru🙂 co tam ani jedna už nepracujem, tak už to zase kolegové sypou do popelnice:( takový jsme měly fungující systém:( škoda no

tannawe
22. dec 2008

holky poradte, pouzivate nektera tenhle odlakovac na nehty?
http://www.vsebio.cz/sante-bio-odlakovac-na-nehty/
nebo jony? dekuji 😉

kili
22. dec 2008

bambu, si ma inšpirovala pre dokonalý darček pre deti: zabalená krabička, v nej zabalená krabička, v nej zabalená krabička... 😀

bambusko
22. dec 2008

kili, tak sa balia prstene 😉 moj otec dospel az ku krabici od vysavaca 😀 ked pradavno kupil mame

kili
22. dec 2008

hej? to som nepočula. no to musela byť prekvapená, keď sa konečne dopracovala k darčeku 😀

kili
22. dec 2008

ale aby sme zostali v téme, dosť neekologicky zabalené 😀

bambusko
22. dec 2008

vtedy mozno este slovo ekologia ani neexistovalo. to sa este praskovalo ddt 😖

etuska
22. dec 2008

dik baby za tipy-baliace papiere a "putovne tasky" pouzivame opakovane aj my 😅
A napr. teraz sme dcerke kupili detsku kuchynku-co je dost velky darcek,tak tiez premyslam,ze zabalim do plachty a previazem velkou maslou 😀 😀

audreyd
22. dec 2008

jej, tu to žije 😵 no my daršeky balíme tiež "eko", ale ekonomicky 😅 vždy dostaneme k nejakému väčšiemu nákupu rolku papiera 🙂

s tou euronou ste ma nepotešili ☹ a tak krááásne mi to vyčistilo práčku 🙂 píše sa tam, že to obsahuje 100% ovocné kyseliny...

babalala
22. dec 2008

Audrey - vyper jeden cyklus s pytlíkem kyseliny citronové a máš stejný efekt.. 🙂

herminka
22. dec 2008

Tak se dívám, že jsem spustila lavinu přiznání k opakovanému použití balicího papíru 😀 Na ekodiskusi se k tomu přiznám, jinak ne 😀 Stejně si myslím, že kupování nového a nového papíru je "normálníí" až v dnešná konzumní době 😒 , dřív by se nad tím nikdo nepozastavoval.

Babalala, skvělý nápad! Škoda, že už mám pro letošek zabaleno, musím si to zapamatovat.

Dasap, je fajn, co jste dělaly s kolegyní v práci. Nevím, kdo to zavedl u nás, ale třídíme docela důsledně - asi to ale bude tím, že jsme neziskovka a vyvezení kontejnerů stojí (pro nás) celkem velký peníz.

audreyd
22. dec 2008

baba, dobrý nápad 🙂 funguje ajj ocot, vyskúšamm tú kyselinu 🙂

my "naše" letáky škrečkujeme na kôpky, balíme a posúvame našim dôchodcom v baráku :-ň z času na čas dojde tento auto a vykupuje papier. buď dá korunky alebo pár roliek toaleťáku 🙂 ste mali vydieť, ako sa minule trhali o naše kopy papiera 😀 včera som nachystala do kartónu nejaké materiály zo školy a suseda, že či to pre nich 😅 no to určite! do mojich rozumov si nikto prd.l utierať nebude 😅

babalala
22. dec 2008

Já nejenže každý jen trochu slušný kousek balpapíru recykluju, ale některé historické kousky dokonce schovávám a ochraňuju s velkou láskou a úctou.. jako tenhle: https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... 😉

Audrey - holt těžký život literátky.. 😀

etuska
22. dec 2008

babalala 😀 😀 😀

audreyd
22. dec 2008

baba, čo už... aj tak nakoniec skončia tie papiere tam 😖

dasap
22. dec 2008

babal ten je ale výbornej🙂)

valka
23. dec 2008

kocky, cim cistite drevene podlahy? a cim "luxujete"?

olinka6226
25. dec 2008

ja sa este pridam k tomu baleniu... ja som leniva balit do papiera tak uz niekolko rokov tocim take tie tasky... moja mama vdakabohu tiez a svokra obcas, cize uz teraz mam odlozene tasky na dalsi rok 🙂

ja zatial neekologicky minam zasoby - cize nabytok pronto, sklo a zrkadla clin a podlahy pur pripadne taka ta biela vec na parkety ale to uz minam stvrty rok 😅 tak tiez privitam tipy na eko cistenie

vikinka27
25. dec 2008

ad. balenie: pridavam sa do klubu 😉
predchadzajuce roky, ked sme nemali deti som to pekne recyklovala a pouzivala (dokonca som papaiere poskladala aj u nasich a odlozila im o rok neskor). teraz bohuzial, ked dostaneme zabalene v papieri, tak deti to roztrhaju :(
co je najhorsie, babky zasadne balia do papiera a este aj hovoria: no, roztrhaj to 😖
doma tomu predchadzam pouzivanim tasiek, od nas kazdy dostane v taske 😵 rotuju po rodine uz paru rokov...

olina.s
1. jan 2009

Maminky, chtěla bych vás poprosit o radu. Máme holčičku s atop.ekzémem. Peru prádlo v Ecoveru. Chtěla jsem se zeptat, nevíte z vlastní zkušenosti, jestli je něco šetrnějšího? A ještě jeden dotaz: ráda bych myla nádobí eko. Poradíte nějaký osvědčený přípravek? Vyhovuje vám Ecover?

kili
1. jan 2009

oli, skúsila si sliz na pranie?

lenki33
1. jan 2009

oli, ja som pouzivala ecover,este nieco aj pouzivam, ale potom som presla na sonet, zda sa mi silnejsi, okrem toho som pocula ze sonett ma na rozdiel od ecoveru certifikat, ale to neviem neoverovala som to.
Sonett pouzivam uplne na vsetko, uzasny je od nich napr cistic na kupelne, ale ja tym cistim aj linku, nerez, sporak a cisti to uplne super, aj na riad pouzivam Sonett, ale si ho dost riedim
periem v slize, speci veci ako vlnu a pod v Ecoveri

olina.s
2. jan 2009

Sliz jsem nepoužila, jen o něm slyšela - kamarádka mi cosi říkala, ale pokud si to dobře pamatuju, tak se vyrábí a nejsem si jistá, jestli bych připravila dobře. Kamarádka říkala, že měla potom prádlo zaprané.. Mně jde hlavně o to, aby to bylo dost šetrné, aby jí to nedráždilo ten ekzém.

herminka
3. jan 2009

Oli, na praní je dobrý i Sonett - připadá mi, že pere líp než Ecover a vyrábí se i varianta bez parfemace:
http://www.biosfera.cz/search.asp?EXPS=sonett+n...
Zaprání se slizem se bát nemusíš, pokud Ti vyhovuje Ecover, mně sliz vypere líp. Dobrý a neparfemovaný je taky Ulrich: http://www.ekoprani.cz/index.php?action=ulrich&...
Na nádobí používáme doma Sonett a v práci Ecover a oba myjí dobře.

olina.s
3. jan 2009

Děkuju vám všem za rady. Ráda bych pro malou to nejlepší a mám ráda i ekologické věci, ale ještě teprve objevuju.

etuska
4. jan 2009
olina.s
15. jan 2009

Maminky, mám na vás opět dotaz: čím perete skvrny? Malá se pokapala mandarinkou, taťka hned v ruce nevypral a Ecover to taky nevypral? ☹

lucinkag
19. jan 2009

Ahojte, idem ku ku vám po radu 🙂 Máte presondované, či majú v DMke nejaký ekologický prací prípravok? Teraz mám na mysli tie ich Dm-kácke výrobky. Všimla som si tam nedávno Ecover, ten ja používam už dávno, ale rada by som skúsila už aj niečo iné a Dm-ku mám skôr po ruke ako Bio obchody. Za každú radu vďaka 😉

audreyd
19. jan 2009

licinkag, v dm kúpiť mydlo a sódu a zarobíš si sliz na pranie 🙂 na škvrny kúpiš žlčové mydlo 😵

lucinkag
20. jan 2009

Jéé, ahoj Adi. Nece sa mi miešať 😒 Niečo nezmiešavacie namáš otestované? Také už ready aby to bolo. Ja periem momentálne v Sonete ale mám pocit, že nevyperie dobre a že mám zažltnuté prádlo. ☹ Aviváž mám Ecover a tiež ju už necítim.