Nájdem tu nejaké ekomaminky?

mracik
19. sep 2006

Možno tu nájdem nejakú podobne šialenú (aspoň podľa mojho mužíčka) žienku, ktorá sa snaží žiť ako-tak ekologicky, "fanúšičku" prirodzeného plánovania rodičovstva, prirodzeného pôrodu, ekologického dojčenia, babyvakov a babyšatiek, látkových plienok, mooncupu a permakultúry atď... alebo aspoň niečoho z toho 🙂

vilkakatka
14. máj 2010

Ahojte ekomaminky ... ja k vam nepatrim 😝 ... teda len tak okrajovo. Este pre dcerku som kupila celu vybavicku plienok bamboozle ... ale nikdy som sa nedostala k tomu ich pouzivat 😖 ... su uplne nove.
Ak by mal niekto zaujem ... ozvite sa do IP.
Prajem pekny dnik 😵

zajaciq
14. máj 2010

vilkakatka to je skoda, ze si sa k tomu nedostala. 😕

petja
14. máj 2010

ten sliz je bomba nejen na praní,já tím teď gruntuju celej byt,skvěle mi to odmastilo digestoř,na kterou ani nějakej cif je krátkej.Mám ještě 2l,už neplínkujem a než bude druhý,chtěla seme udělat novej,já v tom prala jen plíny a fakt bomba tip na univerzální čistič 😀

matja
25. máj 2010

ahojte, kupovala som väčšie balenie mydlových orechov, ešte mi ostali 4 kilá, ak by mal niekto záujem, ozvite sa, inzerát mám aj v bazári.

petja
4. jún 2010

Mat,za to tě myslim brzy smáznou 😅

hexi
25. júl 2010

hallo nejake ekomaminky? 🙂

halintoa
26. júl 2010

@hexi Ahoj, tu jedna eko budúca maminka 😀 .
Kočky, ako sú na tom eko pracie prostriedky - sonnet, ecover, prípadne iné, čo sa týka stálosti farieb prádla? Bábätkovské veci a plienky periem a chcem prať v slize, ale zasa nechcem, aby môj manžel chodil vo vyblednutom/fľakatom oblečení, takže tam by som ostala pri inom pracom prostriedku. A už vôbec sa v slize neodvážim prať biele prádlo, lebo mi fakt záleží na belosti - viete mi dať dajake tipy, na dobré eko-prášky/gély?

hexi
26. júl 2010

halintoa ahoj , ja mam od ecoveru a som spokojna aj avivaz a operie pekne, a periem v tom aj malej.

alenk
26. júl 2010

halintoa, ja periem v slize aj biele, no pouzivam puer. na ten nedam dopustit, krasne udrziava biele.
inak mam tiez ecover a orechy a maximalna spokojnost na farebne pradlo a podobne.

hexi
26. júl 2010

alenk presne sliz je vyborny na biele pradlo je po nom krasne, h alintoa nemusis sa bat po prvom prani mozno pradlo bude sede ale to je len reakcia , ale potom bude uz len krasne biele

hexi
10. sep 2010

hallo to su tu neni ziadne ekomaminy??? fuha

alenk
11. sep 2010

su 🙂 len sa asi zdruzuju v teme latkoviek a slizu, no neviem.

gangulienka
12. sep 2010

ahojte 🙂.....ja som tiez malej prala v slize aj v Ecoveri....uplne super....teraz druhemu tiez budem....ale mam taku negat. skusenost, casto sa mi stalo ci uz pri slize alebo Ecoveri ze manzelove tricka po nom fakt smrdeli, ako zatuchnute 😝 nechapem preco, teraz uz pred manzelom ani nemozem spomenut sliz alebo eco prasok, este ze je taky nevsimavy ze zase pre drobca som v tom veci vyprala 😀 bbb

hexi
12. sep 2010

@alenk aha to som nevedela diky

eli77
21. sep 2010

Ahojte ekomaminky...tak ja som tu nebola hooodne dlho...ale asi o to viac som sa zazrala do eko...vlastne az tak ze sme sa prestahovali na samotu a tu zijeme s nasimi detmi co najviac eko. A na buduci rok planujeme rozbehnut eko farmu🙂

gangulienka
22. sep 2010

eli tak to je super, drzim palce 🙂

eli77
22. sep 2010

@gangulienka dakujem 😵

hexi
22. sep 2010

jej eko farma to je super to som chcela vzdycky aj ja ale moj muz neni nato 😖

hexi
25. sep 2010

@eli77 a co vnej budeete pestovat???

eli77
25. sep 2010

@hexi nooo pestovat asi len pre seba a hlavne bylinky...ale chovat by sme chceli kone, kozy, ovce, prasce, hydinu vseho druhu, kraliky a rozne ine zvery🙂 v podstate uz teraz sa nam zvery krasne rozrastaju...ale na zimu toho nechceme teraz vela az na jar to rozbehneme na plno.
Ked budes chciet bio masko, syr, mlieko...len sa ozvy...alebo dobehnite🙂
A ked by si mala fest zaujem...na mojom blogu este bezi sutaz o vikendovy pobyt na nasej farme na dalsie leto...kludne sa zapoj...budem rada🙂
tu je link...
http://eli-fredy.blogspot.com/2010/07/sutaaaaaa...

hexi
25. sep 2010

@eli77 jej diky za ponuku pozriem aj link a super mozno si urobime vylet na taku eko farmu xi

crawler
29. sep 2010

ahoj holky🙂 hodně přemýšlím, co koupit na praní...co poradíte?

chtěla jsem ořechy, ale potřebuju, aby bílé bylo bílé a nějak nevím, zda by to sůl zajistila...???máte zkušenosti?

a co prášek excel od Qualtu? je dobrý???

hexi
30. sep 2010

moja pre mna je najlepsie sliz na pranie

dancicka
6. okt 2010

Nejsem si jistá, jak se používají ty ořechy 😅 Ty se používají jen na tmavé a barevné? Ne na bílé prádlo?
A to se do pračky dají ty ořechy v pytlíku, nebo se musí dělat ještě nějaký ten "odvar?" 😕

A sliz se dělá pokaždé nebo ho skladujete? 😵

Díky holky.

impka
12. okt 2010

slizu si na jeden raz narobis asi 10 litrov, vydrzi pomerne dlho 🙂 ja ho mam vo vedri s vekom. Orechy sa tusim pouzivaju iba na biele, ale moj muz vravel, ze smrdia 🙂 ja neviem, este som ich nepouzila, ale mame ich. Sliz je fajn, dobre vyperie a je lacny a ekologicky.

alenk
12. okt 2010

crawler, pouzivam aj orechy aj sliz.
orechy pouzivam na tmave oblecenie a na svetre a vlnu, pridu mi take setrnejsie. niekedy ich hodim aj k bledemu ci bielemu (s jednou davkou orechov periem dve pracky, takze to rozne kombinujem) k bielemu pouzivam stale puer, osvedcil sa mi skvele, namiesto avivaze ocot (aj do farebneho, celkom osviezuje farby)
je pravda, ze starsie biele veci mi po vyprani v orechoch ci slize zosedli, zoskaredeli, ale po par vypraniach sa to poriesilo, hlavne vdaka pueru (napriklad biele tricka, ci ponozky som po tom zosednuti namocila na par hodin do studenej vody s puerom a potom oprala) a dokonca napriklad biele kuchynske utierky mi puer a sliz operu na 50stupnov lepsie ako persil na 60.
nove biele veci, ktore od zaciatku periem len v slize ci orechoch a octujem (takze sa mi v nich uklada menej vodneho kamena) su stale biele, aj po mnohych praniach. a to mame veeelmi tvrdu vodu.
plienky periem len v slize, minule som klasicke stvorce prala u rodicov (moja mama na sliz pozerala skepticky, je narocna na biele, ako vela ludi) a ked som vonku povesala krasne snehovobiele stvorcove plienky a suseda len zirala, tak sa mama rozhodla vyrobit sliz 😉
takze zhrniem, ze mne sa osvedcil aj sliz aj orechy, ale pouzivam k nim zlcove mydlo (na plienky a muzove goliere) a puer (biele je biele)

alenk
12. okt 2010

hej, orechy su lepsie ako sliz napriklad pri prani na 30stupnov (sliz sa mi nerozpusta pri tejto teplote uplne, ostavaju kusky v gumovom tesneni pracky, nie v obleceni)

impka
12. okt 2010

@alenk co je to puer? Pocuj a ked si taka zbehla v tom prani, porad mi prosim ta ako vybielit uz zazltnute plienky? pouzivam zlcove mydlo a periem so slizom, ale stale su zltkaste - akoby to cele uz nabrali....

alenk
12. okt 2010

@impka puer je 100% perkarbonat sodny, bielidlo a odstranovac skvrn na baze aktivneho kyslika. v prirode sa kompletne rozklada, soda obohatena o kyslik. dufam ze sem mozem dat link, je tam pekny popis http://www.biosen.sk/bieliaci-prasok-puer-2000g...
takze na zazltnute plienky by som skusila namocenie v pueri, hocaj cez noc (neposkodi to plienky, ja som tak namacala ked mi nasmradli cpavkom) a potom oprat v slize s pridanim pueru.

ja ho objednavam z tej stranky co som dala link, to dvojkilove balenie sa oplati super (rozne plienkove stranky ho maju, ze kilo za cca 7e), a vydrzi mi dlho (periem plienky a biele a obcas ho pouzivam na cistenie, kychynsky drez krasne vycisti a vydenzifikuje, zachodovu misu atd.)
na podobnom principe je aj Denk mit Oxi energy (predavaju v DMku, vacsinou tam kde zlcove mydlo), ale ten nema take zlozenie, je tam len nejakych 30% perkarbonatu a potom este nieco ine, co neviem identifikovat, takze asi nie je az tak uplne eko. a teraz maju v Lidli v akcii nieco podobne tomu Oxi energy. takze mozno to by som vyskusala na zaciatok na tie zazltnute plienky

impka
12. okt 2010

@alenk diki moc, ceknem to a vyskusam!