Nájdem tu nejaké ekomaminky?

mracik
19. sep 2006

Možno tu nájdem nejakú podobne šialenú (aspoň podľa mojho mužíčka) žienku, ktorá sa snaží žiť ako-tak ekologicky, "fanúšičku" prirodzeného plánovania rodičovstva, prirodzeného pôrodu, ekologického dojčenia, babyvakov a babyšatiek, látkových plienok, mooncupu a permakultúry atď... alebo aspoň niečoho z toho 🙂

puncochacek
14. apr 2007

o těch ořeších se dočtete na www.ekolist.cz tam je článek o tom, že lépe používat ekologické prostředky z domova a jsou tam popsány i důvody proč...

puncochacek
14. apr 2007

konkrétně je ten článek tady: http://www.ekolist.cz/zprava.shtml?x=1973300

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
macik
14. apr 2007

holky a ty látkové vložky fakt neprotečou? Já semo tamo s mooncupem trošku proteču, tak nosím kompostovatelné vložky (sice trošku mimo, když zatím nemáme kompost, ale už brzy se přestěhujem a pak bude), ale látkové by mi přišly jako lepší varianta, pokud by byly opravdu spolehlivé. Hlavně pak na noc, to je mi mooncup trošku nepříjemnej...

LUSINTA: já nepřednáším, já učím angličtinu pro děti - jsem zbrusu nově vyškolená i na nový kurz pro mimísky od tří měsíců..kdyby tě to zajímalo mohla bys klidně zajít ke mě do centra, až budu mít ukázkovou hodinu..i kdybys vůbec neuvažovala o zapsání, ono je to vždy příjemnější, když je tam víc maminek..takže naprosto nezávazně a bez nátlaku na další účast...vlastně se mi ještě nikdy nezapsal někdo z okruhu známých, vždy jen cizí 🙂...když jsem v září začínala, tak mi sem tam přišly udělat křoví děti příbuzných-cítila jsem se jistější a při více dětech to bylo i zábavnější 🙂 (přestože děti příbuzných byly nadšené a já jim nabídla výuku zadarmo, tak rodiče odmítli je zapsat, to jsou ty paradoxy, jak je to zadara, tak si toho lidi neváží)
....jinak já chodívám na srazíky z beremese, ale nebyla jsem na všech-nebylas někdy?..zrovna příští týden se jeden chystá, kdybys měla chuť...já mám v Brně spoustu známých, ale kamarádky jsem měla jen spolužačky a protože už studium přetahuju, tak mi holky mizí do dáli a všechny mé dobré kámošky jsou různě rozstrkané po světě, takže mi v Brně někdo na pokec docela chybí...i když vlastně na nějaké velké kamarádění ani moc čas nemám...ale já prostě ráda poznávám nové lidi 🙂

lusinta
14. apr 2007

Gedren-samozřejmě máš pravdu, že pár pytlů s ořechama nás nevytrhne...Ale stejně nám na to praní zas až tak nevyhovovaly🙂Ale s nádobím je to fajn nápad...

Macik-já teďka taky nebudu mít nějakou dobu vůbec čas🙂 A s tou angličtinou-myslíte si,že je to dobré,učit takto malé prcky ještě další řeč? A hlavěn bych musela umět anglicky dobře já,abychom pak tak mluvili někdy i doma,jenže to jsem nějak nezvládla...Sice jsem z ní maturovala a taky měla zkoušky na VŠ,ale stejně nic neumím...

Achjo,musím jít,za chvíli jsou tady známí mrknout na mimi☹(( Tady ty čumendy mě strašně lezou na nervy! Ještě že se začli všichni somrovat až teď...🙂

macik
14. apr 2007

Lusinta-upřímně, taky jsem na začátku měla pochybnosti, jestli to není příliš brzy, ale líbila se mi metoda, tak jsem musela přistoupit i na výuku velmi malých dětí, protože celá metoda je v jednom balíčku pro mimi i větší děti...a po zkušenostech z necelého roku učení jsem do toho stále víc zažraná..zatím jsem teda učila mrňousky přes rok, ale někteří jsou úžasní a hlavně ty historky maminek, jak se děti projevujou doma..to stojí za to 🙂 ...je ovšem pravda, že opravdu zjevný je pokrok hlavně u dětí nad dva roky, ti malincí holt nejsou vždycky v náladě...ten novej kurz pro úplný mimísky není zaměřený tolik na angličtinu,ale spíš na celkový rozvoj dítěte...každopádně maminčina znalost není podstatná, od toho jsou poslechová CD, která jsou součástí výukových materiálů...a i maminky co přišly s nulovou znalostí se hoooooodně chytaj..ona je to dost názorná metoda...a dost už nebo tady popíšu tři stránky a do tohoto tématu to stejně nepatří 😀

listicka77
14. apr 2007

Kytka123: K těm tampónům z mořské houby: Tobě by nevadilo, že je to z mrtvého zvířete? Protože houba není rostlina, ale živočich. Mně to teda přijde fakt úchylné, cpát si tam kus mrtvého živočicha. Možná jsem moc outlocitná. Taky jsem vegetariánka. Prostě si tam radši dám mooncup.

emjee
15. apr 2007

baby tie latkove vlozky - pouzivate to aj mimo domova? lebo to si fakt neviem predstavit 😲 ale ked ste doma, je to podla mna dobra vec

lusinta
15. apr 2007

já jsem zatím skoro jen doma,6tinedělí🙂Takže jen na doma...Asi bude záležet na situaci,ale první 2dny bych si asi ven netroufla s látkovýma..Ale i tak ušetříme nějaký odpad🙂A hlavěn je to pohodlný...

haluskacz
15. apr 2007

emjee,
ja pravda nejezdim nikam, kde nemam moznost prat, a taky nejezdim nikam nadlouho. Takze kdyz je skladuju v neprodysne uzvrenem igelitaku, je to vlastne uplne to same, jako kdybych mela normalni vlozky v odpadkovem kosi. A v prirode, tam bych s sebou stejne pak musela vlacet i ty umelohmotne, to vyjde nastejno. A az treba zacnem jezdit nekam na delsi dobu bez moznosti prat, tak uz budu mit mooncup 😀

emjee
15. apr 2007

ja pouzivam mooncup uz rok 🙂
tie latkovky mi pripadaju vhodne, ked sa neda pouzit mooncup, napriklad v sestonedeli

puncochacek
15. apr 2007

emjee: já je začala používat teprve nedávno, tudíž když už jsem byla na MD doma a to s tím nemám problém. Pak až začnu znovu chodit do práce, tak tam je možnost je soukromně přeprat od nejhoršího a pak je dám do pytle a odvezu si je domů...nebo se třeba odhodlám k tomu mooncupu (ale zatím fakt není třeba, cítím se v nich výborně).

kitka123
15. apr 2007

listicka, ja o tech tamponech zatim nic nevim, jenom jsem tu zaregistrovala ze existuji a zaujalo me to jako alternativa a pochopila jsem to tak, ze jsou rostlinneho puvodu ... musim si o tom neco zjistit.

gedren, puncochacek, ja diteti nedavam maso vubec, mozna po druhem roce nebo az o nej projevi zajem, nemame problem se zelezem ani bilkovinama, dokonce ani detska doktorka nema namitky. Me taky prijde dost sileny doporucovany masovy prikrm 5-6x tydne jeste pred jednim rokem, nic tezsiho na traveni nez zivocisne bilkoviny snad neexistuje a kdyz si predstavim to temer bezzube miminko, prijde mi to i neprirozeny to do nej cpat

listicka77
15. apr 2007

kitka123: O tampónech z mořské houby je např. na sluneční ženě. V popisu produktu se ale nic nedovíš (jen takové ty informace, že je přírodní a tak), ale je tam poznámka, že více je v otázkách a odpovědích. A tam je mj. tohle: "Málo kdo ví, jak vypadá mořská houba a pokud ji známe, netušíme, že se nejedná o rostlinu, ale o mořského vícebuněčného živočicha. Žije pod mořskou hladinou, v hloubce od 5 do 60 metrů, ale někdy i mnohem hlouběji. Živí se planktonem, ten si opatřuje filtrováním mořské vody. V mořích světa existuje více než 5000 rozmanitých druhů mořských hub, ale jen asi 15 z nich má užitkovou hodnotu."

sisstin
15. apr 2007

listicka: ono všechno je asi o zvyku..např. pro mě je milionkrát lepší představa mořské houby než látkové vložky 😠

kitka123
16. apr 2007

sisstin, a ty znas ty tampony? Zkousela si je?

listicka, myslim, ze tvoje hlaska: "cpat si tam kus mrtveho zivocicha" by odradila kazdyho 😀 😀 😀

haluskacz
16. apr 2007

s tim "mrtvym zivocichem" bych to nebrala tak vazne 😀, houba je mnohobunecny organismus, ale neni to klasicky "zivocich", protoze nema zadnou tkan. To by mi fakt nevadilo 🙂

froschka
16. apr 2007

😨 to sa uz zivocichy pouzivaju ako tampony???

fifla
16. apr 2007

cafte kocky,
no ja sa obcas nakuknem do temy ekorodicovstva.
My sme sa s manzelom tiez rozhodli pre poppoliny, resp. iny druh. Co sa tyka riadov som zastavca jednoznacne umyvacky.
Len s cim mam trosku problem ako vascina z Vas, to su odpady. Ja teda pouzivam pri vareni konzervovy, hlavne rajciny a trosku mam vycitky ohladom odpadu, ktory produkujeme.

A chcela som sa vas este nieco predsa len spytat na ekoplienocky....skutocne im staci 60-stupnova voda na uplnu dezinfekciu? to je jedina vec, ktora mi trosku vadi...

listicka77
16. apr 2007

No jó, nechtěla jsem vypadat jako extrémistka, ale tak asi jsem, no. Ale živočich je živočich, i když je to jen "mnohobuněčný organismus". Ale každému, co chce. Taky nejsem tak důsledná, abych třeba nenosila kožené boty... Takže vlastně extrémistka nejsem. Ale stejně mi připadá divné, "lovit" houby, aby se z nich pak vyráběly tampóny nebo príma luxusní houby na mytí.

sisstin
16. apr 2007

kitka: nezkoušela..zatím jsem ochotná vyzkoušet mooncup..musím na to jít pomalu 😉

puncochacek
16. apr 2007

právě mi dorazila zásilka s imse vimse látkovýma plenkama 2v1 a jsou super!!!! perfektně sedí a jsou jako jednorázovky 🙂 jen s našitou látkovkou uvnitř.
http://www.mamaja.cz/scripts/podrobnosti.php?ID...

no u mě jak tampony z živočichů, bavlny nebo mooncupy neprojdou, já jsem šťastná za ty látkovky 🙂 a ještě že tak...že máme každá na výběr co zvolíme a že existuje tolik variant jak být v pohodě i po ekozpůsobu.

haluskacz
16. apr 2007

listicko,
taky nosim kozeny boty, jim maso a uzivam veci zivocisneho puvodu, takze mne to opravdu nevadi. Ale chapu lidi, kterym to vadi z principu - treba vegany. Na me to spis pusobilo jako: fuj, mrtvy zivocich - no ja si pod tim predstavim mrtvou mys...chapes 😝

listicka77
16. apr 2007

No já jenom nosím ty boty. Nic lepšího, než je kůže, ještě nikdo nevymyslel. Ale maso nejím, bez toho se můžu naprosto klidně obejít. Kdybych byla eskymačka, tak samozřejmě vegetariánka nebudu... Ale u nás to není problém. Ale tohle asi patří do jiné diskuse, tak se omlouvám... 😉

haluskacz
16. apr 2007

listicko,
ja myslim, ze to sem taky patri, i kdyz lidi nejedi maso z ruznych duvodu, ale casto prave ekologicky smyslejici lidi si kladou otazky ohledne konzumace a jineho uzivani zivocisnych vyrobku

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
listicka77
17. apr 2007

Jo, ale živočišná výroba zabere mnohem větší plochu půdy než rostlinná. Aspoň to tvrděj nějaké studie (ale to jsou určitě studie objednané vegetariány, takže nevylučuju, že studie "mosažravců" a hlavně producentů masa tvrděj něco jiného; někdy mám pocit, že lze objednat jakoukoli studii na cokoli a vždycky se najde někdo, kdo to "vědecky" dokáže). Takže kdyby se toho masa jedlo méně, tak si třeba naše zemička trochu vydechne... Ale pro mě je tohle mnohem víc etická otázka. Prostě nechci zabíjet zbytečně.

haluskacz
17. apr 2007

listicko,
to uplne chapu... taky si tuhle otazku kladu, taky nechci zabijet zbytecne a momentalne resim, co je to zbytecne. Zatim proste bojuju s tim, ze na jednu stranu se mi nelibi, jak se se zviratama ve velkochovech zachazi a nechci to podporovat, na druhou stranu proste nejsem schopna to maso nejist - a manzel a deti teprve. Ja bych treba zvladla maso max. dvakrat do tydne, ale holky, kdyz jim uvarim zeleninu, prskaj a chtej maso. Manzel v pohode, ten se stravuje mimo domov, takze toho resim jen o vikendu. Ale fakt si to ted proste nejak nemuzu uspokojive vyresit. Vegetarianska strava mi nechutna (obcas se to da, ale porad to jist nemuzu) a sladkostma se taky porad cpat nechci 🙂 Tak co mam delat???

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lusinta
17. apr 2007

haluska,je spousta dobrých veg.jídel..A stále nějaké novinky,takže se ani moc nemůžes tát,že by se člověk všeho přejedla (a šmakoun je vynikající!!!A robi taky,dá se udělat na milion způsobů.A hlavně je veg.strava rychlá,proto vařím hlavně bezmasý jídla)
My teda veg.nejsme,ale maso jíme málo a většinou BIO(tak mám alespoň vyřešený ty velkochovy🙂Ale stejně mi to vadí,zabíjet zvířata-ale chutná mi to a ještě se mi to nepodařilo odnaučit..Bavila jsem se o tom s 6tiletým dítětem od kamarádů vegetariánů-že mi maso moc chutná a i když bych ho chtěla přestat jíst,nejde to..A on na to-mě taky moc chutalo,ale když jsem se doopravdy rozhodl,že ho jíst nebudu,andělíčci mi pomohli a já už si je nikdy nevzal!!I když mi je pořád někdo nutí a pokouší.

Ty děcka jsou moudřejší než my všichni🙂🙂
Jde jen o to,rozhodnout se stoprocentně🙂