Nájdu sa tu veriace mamičky?

sulamith
6. nov 2006

Chcem otvorit novu temu,ktora mozno viacerym nic nehovori,(a inym zase toho hovori vela)... predsa to len skusim... 🙂 Ja sa za svoju vieru nehambim,a velmi rada by som si na tuto temu pokecela,...je tu este niekto taky...?

sisulik
14. jan 2007

kafulienka..velmi pekny pribeh... 😉

kafulienka
14. jan 2007

sisulik,
a je to pravda, ze muslimske nabozenstvo plne respektuje fakt, ze Jezis Kristus ako prorok zil a posobil na tejto Zemi?

sisulik
14. jan 2007

kafulienka..samozrejme..moslimovia musia verit v Jezisovi ako v Prorokovi, ktory sa v Sudny den este vrati. islam uznava dve nabozenstve (zidovske a krestanske) kedze vsetky tri veria v jedneho a toho isteho Boha a na seba nadvazuju. Ako moslimovia musime verit v Jezisovi, v Abrahamovi a aj v ostatnych Prorokoch, ktorych okrem Koranu spomina aj Torah ale aj Biblia.

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kafulienka
14. jan 2007

Ked sme boli v lete v UK, tak som chodila na akupunkturu k jednemu super uzasnemu a velmi scitanemu chlapikovi, a kedze som bola ja vychovavana v prisnej katolickej rodine doma na SK, tak som sa velmi hanbila, pretoze vedel o krestanstve a katolickej viere bohate viac ako ja (ktora som sa, samozrejme, ku krestanstvu hlasila), mal velmi dobre vedomosti a prehlad o jednotlivych nabozenstvach. Mne je strasne luto, co sa udialo s krestanstvom a jeho prezentovanim V KOSTOLOCH na Slovensku ☹ ,najtazsie si spominam na vyrok resp. hrozbu, ktoru som nielen ako dieata opakovane pocuvala: "Vidis, to Ta Boh(Jeziko) potrestal (napr. ked som sa posmykla a spadla...atd)

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisulik
14. jan 2007

snezienka...a odkial mas, ze v islame sa automaticky odriekavaju modlitby??? tie povinne modlitby ktorych je pat denne maju svoju formu ako sa ich modlit a kedy...pocas povinnych modlitieb mozes vo viacerych momentoch prosit Boha o co len chces, dakovat Mu, plakat k Nemu, atd...popritom mas aj na vyber, ktore verse alebo casti z Koranu chces odrecitovat...taktiez k Bohu sa mozes obracat denne viac nez len pat krat, co je silne odporucane Ho spominat neustale, prosit Ho, dakovat Mu za vsetko, za kazdy novy den, za jedlo, za krasu prirody, atd...
modlitby nie su rovnake, pretoze v kazdej ziadame Boha okrem beznych veci aj o veci, ktore nas v tej chvili napadnu, ale nas trapia, atd...islam je priamy kontakt s Bohom....

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lasenka
14. jan 2007

ahojte veriace maminky 🙂
som tu nova a hned sa hlasim k veriacim maminkam 🙂 som rada, ze je tu aj taka pekna tema 🙂

kafulienka
14. jan 2007

...na tie VLASTNE SLOVA tu mam opat jeden pribeh: Dosli do kostola raz dvaja muzi. Jeden sa zacal modlit odriekavanim komplikovanych modlidieb, druhy zacal potichu hovorit: "A, B, C, D..." atd atd, ten prvy sa ho pyta: "To co robis, prosim Ta? To akoze sa modlis?"
A ten druhy mu odpoveda: "Ano, toto je moja modlitba k Bohu, on pozna moje myslienky este skor, ako ich vyslovim. On si sam posklada z abecedy moju najkrajsiu modlitbu" 😉

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisulik
14. jan 2007

snezienka...samozrejme...ved to je priamy kontakt s Bohom...a samozrejme z respektom k Nemu. v islame neexistuje ziadny sprostredkovatel medzi nami a Bohom ako napr. farar...a len sam Boh rozhodne, ci nam odpusti a kedy nam odpusti. ako veriaci nevieme ci a kedy nam Boh odpusti, preto pokanie musime vykonavat z uprimneho srdca a casto.
keby sme presne vedeli ze kedy nam Boh odpustil a ci odpustil, tak po pokani by sme hresili dookola a vzdy pocitali s tym, ze "co, no ved vykonam pokanie a Boh mi odpusti".
ale ako vidim, uz idem do inych tem. 😕
ano aj ja som z KE. ty odkial z KE?

lasenka
14. jan 2007

snezienka, zo Sniny - východ

sisulik
14. jan 2007

kafulienka..tak nad tym pribehom som sa aj ja pobavila. 😉

lasenka...vitaj, vitaj!

lasenka
14. jan 2007

dakujem sisulik 🙂
tato stranka sa mi velmi paci 🙂

sisulik
14. jan 2007

myslim si, ze je dobre sa podporovat vo viere v Boha, nech uz sme krestanky, ci moslimky, pretoze vsetci sme len ludia stvoreny tym istym Bohom. verim tomu, ze tu nikomu nejde o to, aby zviedol z cesty hociktoru z tohto fora...tak preco nie sa podporovat? 🙂

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kafulienka
14. jan 2007

lucim sa, dobru noc vsetkym 🙂

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisulik
14. jan 2007

v Ke na terase...
asi si ma zle pochopila snezienka...pretoze ani v krestanstve nevieme, ci staci jedno pokanie..zavisi aky to bol hriech a ako uprimne prosime...a ci naozaj prosime uprimne. ano, Boh odpusti, ak uprimne Ho o to prosime, len aby uz nebolo neskoro. ked som pisala, ze veriaci nevieme kedy nam Boh odpusti, tym som myslela ako som uz pisala, ze nevieme ci nam Boh odpusti po jednom alebo viacerych pokaniach.

dobru noc prajem aj ja vam....papa...

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
meggi
16. jan 2007

Eileen Caddyová - Otevíraní dveří do nitra:
Kdykoli miluješ, muluj z celého srdce a nikdy se neboj sou lásku projevit. Nechť je tvá láska jako otevřená kniha, kterou mohou číst všechny duše. Je to ta nejkrásnější věc na světě, proto nech tuto božskou lásku v sobě volně proudit. Láska není slepá, ale vidí v milované bytosti opravdu to nejlepší, a tím to nejlepší přivoláva. Nikdy si nevybírej, koho chceš milovat. Prostě měj srdce otevřené a nech lásku plynout ke všem duším stejně. Činíš-li tak, miluješ Mou božskou láskou.Je jako slunce a záři na všechny stejně. Láska nikdy nemá být spouštěna a zastavována jako voda v kohoutku. Láska nikdy není výsadní ani vlastnická. Čím více jsi ochoten ji sdílet, tím větší se stáva. Budeš-li na ní príliš lpět, ztratíš ji. Nech ji odejít a vráti se ti tisíckrát a stane se radostí a požehnáním pro všechny, kteří ji s tebou sdílejí.

rebeka
16. jan 2007

Ahoj babule.
tiez sa pridavam k tym, co maju neveriaceho muza. Tomu mojmu vieru vobec nevnucujem. Zijem si ju sama a za neho sa modlim. Obcas so mnou ide do kostola, hlavne vecer, aby som nechodila sama po tmavom sidlisku 🙂
A rad si vypocuje nasich mladych knazov. Jedine, k comu som ho ukecala, ze ked budeme mat miminko, tak s nami bude chodit do kostola. On bude vonku kocikovat a ja si uzijem omsu. Tym im obom vytvorim zvyk, ze v nedelu sa chodi do kostola. A viera uz pride lahsie sama 🙂

a k tomu odriekaniu: netvrdim, ze cirkev je skvela a dokonala. Ani ja som dlho nerozumela ruzencu. Prislo mi to presne ako to nekonecne odriekanie bez ducha. Ked som vsak prisla o prve mimi, vrhla som sa prave k ruzencu. Tych 20 minut mam pocit, ako by ma niekto mocne obimal a utesoval. Za odriekanymi slovami mam vlastne prosby a modlitby a kazdy desiatok obetujem za nieco ine.

sisulik: je krasnym spestrenim, ze si tu medzi nami. Myslim si, ze co sa tyka temy islam+terorizmus, zaziva asi bohuzial islam obdobie, ktorym si presla krestanska cirkev. (kriziacke vypravy, desiatky, ...)
Par ludi nieco zle vysvetli, ale dopad to ma na cele nabozenstvo. Treba s tym bojovat a stat si za svojim.

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
butrus
16. jan 2007

ahojte, ja síce nie som mamička, ale Boh je môj najlepší priateľ.
čítala som teraz naposledy skvelú knihu od Eliasa Velu - Uzdravenie a oslobodenie v Kristovi. odporúčam!!! Veľmi mi pomohla. Teraz je pre mňa modlitba ten najkrajší rozhovor s Bohom. 🙂

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
butrus
16. jan 2007

snežienka - ja som si ju objednala cez internetový obchod zo spolku svätého vojtecha. Je to súbor Velových prednášok. V každej hovorí o niečom inom, o modlitbe, odpustení, diablovi...Naozaj mi v mnohom pomohla a otvorila oči. Odporučil mi ju náš pán farár Janko pred sobášom a zmenila môj pohľad na svet.

dadus
25. jan 2007

Ahoj je tu nejaka veriaca mamicka, ktora chodi pravidelne na spoved?

magg
25. jan 2007

Ahojte, pridavam sa... aj ked v kostole som poriadne nebola od kedy sa narodilo moje vrestadlo, zvladli sme este krst a potom boli asi dva pokusy, ale utekali sme z revom domov. Ale viera sa tiez neda ratat od navstev kostola, podla mna...