Nájdu sa tu veriace mamičky?

sulamith
6. nov 2006

Chcem otvorit novu temu,ktora mozno viacerym nic nehovori,(a inym zase toho hovori vela)... predsa to len skusim... 🙂 Ja sa za svoju vieru nehambim,a velmi rada by som si na tuto temu pokecela,...je tu este niekto taky...?

dadus
25. jan 2007

ahoj magg, mas pravdu,ja si myslim, ze Boh sa ma nosit v srdci,a nezavisi to odpoctu nastev v kostole.

sulamith
autor
25. jan 2007

Ahojte, chodit do kostola s takym malym dietatkom je isteze narocne...poznam to...
...chcela by som vam odporucit jednu super knizocku od Jo Croissant: Knazstvo zeny, alebo knazstvo srdca. Autorka hovori ako naplno prezivat osobitost a krasu vlastnej identity a zaujat spravne miesto vo svojej rodine, v Cirkvi i v spolocnosti. Kniha je urcena kazdej zene bez rozdielu , moze vsak pomoct aj muzovi, aby pochopil tajomstvo zeny.

Je to super kniha, opat a opat sa ku nej vraciam... 😉

magg
25. jan 2007

Dik za tip, uz som o nej kdesi pocula, ale zatial som sa k nej nedostala, uz cakam kedy sa otepli a malu dam do sportiaka a konecne pojdeme do kostola. Vravia mi aby som ju nechala doma s manzelom a tak, ale kedze ju kojim je to tazke, pretoze na sidlisku kostol nemame a dostat sa do najblizsieho a naspat mi trva dve a pol hodiny

veronika13
25. jan 2007

ahojte, ešte síce nie som mamička, ale už sa k tomu blížim 😀 dlhšie sledujem túto tému, ale ešte som sem neprispela. Ja som tiež veriaca, ale keď mám pravdu povedať v poslednom čase (asi 2 roky) taká akási vlažnejšia. Už sa odhodlávam s tým niečo spraviť, ale akosi sa nedarí. Veľmi by som chcela mať v sebe taký vnútorný pokoj, vyrovnanosť ako kedysi, dúfam, že som to nestratila navždy. Kedysi som chodila do kostola každý deň, ale teraz už z toho nemám takú radosť, možno k tomu prispieva aj to, že teraz v tehotenstve mi tam je často zle, musím sedieť, lebo sa mi točí hlava, zahmlieva pred očami a z omše nemám nič, lebo sa sústredím len na to ako mi je.Ale to určite nie je najväčší problem. Držte mi palce, aby sa mi podarilo dostať bližšie k Bohu.

sulamith
autor
25. jan 2007

magg, z ktoreho si sidliska ?

mracik
25. jan 2007

Môj druhý synček bol ako bábetko naopak v kostole veľmi tichučko, ležkal si v babyvaku, uchvacoval ho zvuk organu, len občas sme sa museli ísť vonku nakojiť. Teraz to už taká selanka nie je. Starší synček si nedeľu bez kostola nevie predstaviť, minule sa nám nepodarilo ísť v nedeľu do kostola, bol z toho veľký plač, že sme neboli poďakovať Ježiškovi.
Keďže je hyperaktívny, tak doteraz sme vlastne behali okolo kostola. Lenže teraz už chce ísť dnu do kostolíka a mladší chce ísť samozrejme s ním. Takže viete si predstaviť dve deti - jedno hyperaktívne a druhé dvojročné čo tam vyvádzajú...
Ako to vysvetliť tým pohoršeným babičkám, že oni sa tešia, že sú pri Ježiškovi, ale jednoducho nevedia ešte obsedieť na zadku?

veronika13
25. jan 2007

presne tak isto im to povedz ako si to napísala na konci 😉

sulamith
autor
25. jan 2007

Veronika,clovek v takychto pripadoch potrebuje asi nakopnut,a ked neprichadzaju ludia,ktori by ta povzbudili,tak ja mam vzdy plan b: t.j.:rychlo zohnat nejaku dobru knihu...skus si zohnat tu , co som spominala vyssie 🙂 .Kupis ju v spolku sv. Vojtecha, alebo vo Frantiskovi...
...skus..

expertka8
25. jan 2007

...mracik...do ktoreho kostola xodite???

danka1
25. jan 2007

mracik ja to budem riešit asi chodením na detsku omsu, my chodime do Sv. Vincenta v BA a tam je vzdy na detsku kopec mamiciek s detmi rozneho veku a pocita sa tam s tym ze deticky aj debatuju aj bezkaju troska a tak, cize sa nikto nemoze stazovat 🙂

mracik
25. jan 2007

expi asi do toho istého ako vy, v meste...

ak si bola v nedeľu večer v kostole, tak si ich mohla vidieť v akcii 😀

danka my väčšinou chodíme na detskú omšu, ale keďže to je o pol deviatej ráno tak ju niekedy prespíme 🙂

magg
25. jan 2007

Sulamith som so svabov

lasenka
25. jan 2007

ahojte 🙂
neuci niektora z vas v cirkevnej zakladnej skole? potrebujem nejake zborniky o cirkevnych skolach na rigoroznu pracu

sulamith
autor
26. jan 2007

magg myslela som si,lebo iba tam nie je kostol....na solivar to mas blizsie ako do mesta 😉
Ja som s malou chodila od malickeho mala do kostola,teda castejsie sme boli vonku ako vo vnutri 😉 ...no teraz uz mozeme byt aj vo vnutri v chodbicke,tam je kopec deti s ktorymi sa Sarka skamarati 🙂

lasenka,ja som chodila na CZS,a neskor som tam aj praxovala,ale v SKD,asi ti nepomozem,...skus napisat ake zborniky...konkretnejsie... 😕

lasenka
26. jan 2007

sulamith
maju to byt nejake zborniky o vzniku a rozvoji jednotlivych cirkevnych škol...

expertka8
26. jan 2007

..mracik...my xodime do kaplnky v nemocnici 😅 ..takže zatiaľ som nemala tú česť 😀

sulamith
autor
31. jan 2007

Ahojte ako sa mate?
Magg ako sa ti dari? Bola si uz medzicasom v kostole? Ako sa dari Lujzke?
Lasenka asi ti nepomozem ☹

lasenka
31. jan 2007

sulamith
nevadi, aj tak dakujem 🙂

majoli
31. jan 2007

ahoj Lasenka,
a neskusala si niekoho kontaktovat v Ruzomberku, alebo niekoho kto studuje katechetiku?

magg
31. jan 2007

ahojte, sulamith neda sa, velmi by som chcela, ale pokial niekam dojdeme, tak mala sa uz aj zobudi a ked nespi tak nevydrzi nikde

lasenka
31. jan 2007

jeeej ahoj majoli 🙂
uz som kontaktovala krstneho v Blave, ma prist do Sniny vo februari a hovoril, ze mi nieco prinesie 😉 hmmm, dobry je 😉

sisulik
31. jan 2007

ahojte....
pred par dnami sa tu niekto pytal, kto odtial chodi na spoved...ja ako moslimka mozem na to odpovedat asi takto a pravdivo, ze kedze v islame sa spovedame priamo Bohu (nie cez nejakeho sprostredkovatela), tak ja osobne sa Mu spovedam kazdy den. Z celeho srdca dufam, ze moje spovede su dost uprimne... 😉

veronice
31. jan 2007

ahojte mamulky 🙂
ja este mamulka nie som len by som sa chcela trochu zapojit...

mracik
aj nase babky maju stale namietky ze na DETSKEJ omsi deticky behaju pred oltarom pripadne kade tade po kostole a ze ich to vyrusuje - mna to strasne rozculuje tento ich pristup bo v nedelu mame 4 omse a oni zrovna musia prist na detsku.....myslim ze je to od nich nefer....sak co maju rodicia s tymi detmi robit? a oni nikdy neboli mlade? Ked sa im nepaci nech tam na tu detsku nechodia, no nie?

tot moj nazor 😵

sisulik
31. jan 2007

veronice...mozno tam chodia preto, lebo sa hovori, ze ked clovek zostarne je ako dieta o ktore sa treba starat... 😀

magg
31. jan 2007

berte to proste tak, ze starych ludi rozculuje absolutne vsetko a vlastne, oni sa tesia z toho ze sa mozu rozculovat, tak to jednoducho prehliadnite, niekedy mam pocit, ze je to ich jedina radost

sulamith
autor
31. jan 2007

sisulik,k tej spovedi by som chcela povedat,ze my sa tiez spovedame priamo Bohu, knaz je len prostrednikom.Aj my sa takto mozeme spovedat kazdy den Bohu(lutost nad hriechmi).
...dýchol na nich a povedal im: Prijmite Ducha Svätého. Komu odpustíte hriechy, budú mu odpustené, komu ich zadržíte, budú zadržané“ (Ján 20,22-23). ...to povedal Jezis svojim ucenikom...
sisulik, mozno to mame v nobozenstvach trochu ine...ale podstata je ta ista. Ty svoju vieru prezivas a zijes naplno a to je spravne.Aj tvoje vyznania ak su uprimne su spravne. Boh ta miluje lebo mas v srdci Lasku....a to je spravne.
Nemyslim, aby sme mali hovorit co je lepsie a ako to ma byt....dostali sme inu vieru a navzajom by sme sa mali respektovat....ved Boh je len jeden.
A tie najdolezitejsie prikazania su predsa o laske.
Prajem ti zivu vieru...

expertka8
31. jan 2007

...maminky.....ako je to s vierou a antikoncepciou u vás???? 😕

mracik
1. feb 2007

Expi, tak tento problém som začala riešiť asi v jedenástich rokoch, keď som už tomu začínala rozumieť. Najprv som odmietla interupcie, potom hormonálnu antikoncepciu a rozmýšľala som, že to asi budem riešiť kondómami ako moji rodičia. Keď som mala 13 na našej cirkevnej škole sme mali sexuálnu výchovu a tam nás učili bilingsovu ovulačnú metódu. Ako by mi to spadlo z neba. Odvtedy som presvedčená zástankyňa prirodzených metód.

verulka
1. feb 2007

hmmm, mracik, ja si v tomto neverim a nemozem pri mojej plodnosti riskovat 😉 i ked som presvedcena, ze ked sa ten hore rozhodne, ze nam posle dalsie babo, nic mu v tom nezabrani 😉
Ja mam kopu problemov v tejto oblasti, Beriem HA , teraz ako horm. liecbu(mam iste problemy), kondomy mi vyhovuje iba 1 typ a v podstate ostatnemech. prostriedky nemozem mat.
PRirodzene metody- ja pri nich nemam doveru v seba 😉

mracik
1. feb 2007

Verul, práve preto si myslím, že tieto metódy by sa mali začať dievčatá učiť už od veku, keď začínajú menštruovať. Lebo začať sa ju učiť, keď má baba "odrodené" je už neskoro, pretože nemá ako píšeš v seba dôveru, je v strese a predsa sa len môže pomýliť.
Keby som mala dcéru, určite ju v tom takto zaučím.