Nájdu sa tu veriace mamičky?

sulamith
6. nov 2006

Chcem otvorit novu temu,ktora mozno viacerym nic nehovori,(a inym zase toho hovori vela)... predsa to len skusim... 🙂 Ja sa za svoju vieru nehambim,a velmi rada by som si na tuto temu pokecela,...je tu este niekto taky...?

vevaoli
22. feb 2007

Mracik, vidim ze si za tou metodou tvrdo stojis.V skole zaujala aj mna, no nepripadala mi sto percentna.
Bilingsovu metodu by, alebo urcite vyuzijem v case, ked sa budem snazit otehotniet, ale v case, ked to vobec nevyhovuje by som sa na nu nespolahla, urcite nie 100% a pouzivala by som dalsiu ochranu. Ale som rada, ze tebe uz tak dlho vyhovuje. 🙂

mracik
22. feb 2007

melory keď sa to nerobí naplno? nerozumiem, myslíš ak sa PPR kombinuje s inými metódami

rebeka, ja bom Bilingsovu metódu bez problémov používala, kým som mala normálny cyklus, ale počas dojčenia, kým som nemala menštruáciu, som prešla na STM.

čo sa týka STM, mala som rôzne príručky, ale najviac mi vyhovuje STM, ktorú propaguje LPP(liga pár páru) www.lpp.sk . Pár krát do roka nám posielajú aj svoje noviny, je to veľmi povzbudzujúce, najme keď v mojom okolí nie je veľa manželov, ktorý PPR používajú...

melory
22. feb 2007

vevaoli ja si musim zastat metodu co spomina mracik, ved jasne ze viem aka to je len som nikdy nepocula odborny nazov a mne pomohla na treti mesiac otehotniet pri prvom synovi.

mracik no je to taka citliva tema, ale myslela som to tak, ze ked muz neda semeno do zeny, lebo aj tak su tam odchylky ktore mozu zmenit plodny den dehom hodinky dvoch.

mracik
22. feb 2007

melory, tak my ju teda využívame naplno 🙂 neviem si predstaviť, že by som sa vzdala tých krásnych minútiek po...

vevaoli, za PPR si stojím, lebo som si ich vyskúšala vo viacerých situáciách, aj vtedy keď sme dieťatko v blízkej dobe neplánovali...

Samozrejme ako každá vec na svete má aj nevýhody. Oproti HA je hlavne v začiatkoch používania zložitejšia, takže verím tomu, že mamičky, ktoré už majú dve-tri detičky a ďalšie detičky neplánujú, budú mať strach ju používať. Preto je najlepšie sa ju učiť v období, keď dieťatko v blízkej dobe plánujete (pokiaľ je to možné)

Druhou nevýhodou je, že je menej spoľahlivá ako HA. Keď som si to spočítala (pretože matematika je moja láska), pri HA "riskujete" približne 0,2 neplánovaného dieťatka za život, pri PPR (ak urobím priemer medzi nejskeptickejšími a najoptimistickejšími štatistikami) je to asi tak jedno dieťa.

Takže je to na každom z nás, ja som ochotná radšej to jedno prípadné dieťatko navyše prijať, akoby som riskovala, že by čo len jedno moje počaté dieťa zásluhou HA prišlo o život.

melory
22. feb 2007

je to moc komplikovane, lebo ozaj mam strach hned otehotniet, ale antikoncepciu odmietam aj vseliake prostriedky k tomu urcene, a tak je tu dilema co s tym?
mne sa to uz vyskusat neda, kedze mam pred druhym porodom.
vyskusala som len pri prvom tehotenstve a ako som pisala na treti mesiac som otehotnela.

mracik
22. feb 2007

áno Melory, viem, že je to ťažké, poznám v okolí viac mamičiek, ktoré majú takúto dilemu. Obdobie po pôrode je vôbec najťažšie, čo sa týka sledovania plodnosti.

Ešte prvých šesť mesiacov, kým sa dá používať ekologické dojčenie, sa to dá, dokonca je to veľmi pohodlné, ale obdobie pomaly nastupujúcej plodnosti, keď je menštruácia nepravidelná alebo vôbec nie je dalo zabrať aj mne a to som už mala niekoľko ročné skúsenosti. Pár krát bolo potrebných aj niekoľko týždňov abstinencie, keď som si nebola celkom istá. Trvalo to asi tri mesiace.

Preto sa o PPR snažím hovoriť najmä dievčatám, ktoré ešte nemajú partnera, vtedy sa pre spôsob predchádzania tehotenstva možno rozhodnúť naozaj slobodne. Aj keď väčšina z nich si myslí, že majú ešte fúru času o tom rozmýšľať.

alenkap
5. mar 2007

Ahoj maminky!
O tomto fóre som sa dozvedela len včera, takže som tu úplne nová, ale táto téma ma dosť zaujala! Pozrie sa sem ešte občas niekto?

melory
5. mar 2007

samozrejme ze ano.

janinah
5. mar 2007

jasné, len ja viac čítam ,málo píšem,nemám toľko času,pozdravujem všetky "naše" mamičky

marfusaklimca
5. mar 2007

Čaveste babenky! V túto chvíľu som našla vás, v tejto téme.pustupne tu preskúmam, kto čo napísal, som rada tu existute...

lidka619
5. mar 2007

aj ja vsetky zdravim vospolok - ak tu samozrejme niekto este ostal 😉

marfusaklimca
5. mar 2007

No tak zľahka som to prešla, a to sa stále diskutuje len o PPR, HA...? Jasné mala by som k tomu čo dodať, len čo to bude dakoho ešte zaujímať 😉

elliana
5. mar 2007

poradte, mracik pisala o ekologickom dojceni, co to je?
Ak to uz nahodou bolo vysvetlene, ospravedlnujem sa, nestiham citat celu diskusiu

alenkap
5. mar 2007

nie som žiadny školený odborník, ale základné pravidlá ekologického dojčenia by som zhrnula asi takto:
* v prvých šiestich mesiacoch dieťatko papá LEN materské mliečko - mamička pije viac tekutín
* neobmedzovať frekvenciu ani dĺžku kŕmení - čím častejšie mamička dojčí, tým viac mlieka sa jej tvorí
* dojčiť aj v noci, ak si to dieťatko žiada
* nepoužívať cumlík, ak to nie je z nejakých vážnych dôvodov nevyhnutné
* lieky a neskôr aj iné tekutiny treba podávať lyžičkou alebo injekčnou striekačkou, teda nepoužívať fľašu s cumľom
* neopúšťať dieťatko, ak je to už nevyhnutné, tak nie na dlhšie ako hodinku-dve
* a hlavne nedať sa ničím odradiť!

Ak som na niečo dôležité zabudla, spokojne ma doplňte 🙂

mracik
6. mar 2007

elliana skús si pozrieť aj diskusiu ekomaminky vo voľnej diskusii, tam som písala viac,
marfusa, práveže HA a PPR sa rozoberala až na konci diskusie a možno aj preto nám to tu trošku zamrzlo ☹
chcelo by to zmeniť tému 🙂

ako prežívate pôst, babenky?
ja sa už snažím aspoň týždeň dostať na spoveď, ale môj drahý manžel má stále nejaký program. Lyže, služba a neviem čo ešte. Ale dúfam, že sa už sdo konca týždňa odtrhnem.

Práve som rozmýšľala čoho takého by som sa vzdala, keďže postiť sa moc teraz nemôžem a napadol ma práve net... takýže sa tu možno v najbližšej dobe neukážem 🙂

lidka619
6. mar 2007

mracik to nemyslis vazne s tym netom 😒 radsej si daj predsavzatie, že budes chodiť skôr spavat napríklad 😉 , nie je to konkretne vzdanie sa niecoho, ale ako predavzatie je to dobre.
- ja som si dala zaväzok nekričať do detí a nebyť nervózna 😅 - zatial sa mi to celkom darí

marfusaklimca
6. mar 2007

jáj, kamošky! mám pocit, akoby pôst bol mino mňa, akoby som to prežívala inak ako po minulé roky, alebo skôr akoby teraz to neprežívam, akoby pôst bol dajaké auto, na ktoré treba nasadnúť, a ja som to nestihla....samozrejme "auto" som myslela obrazme, aby ste ma pochopili...
potrebujem "taxík"pa

mracik
6. mar 2007

nekričať na deti... to som si už vravela tisíckrát. Ale dnes som sa neovládla. Matejka som nechala asi dve minúty samého a za tú chvíľku stihol rozdrobiť na kúsky celú čučoriedkovú tortu a rozhádzať ju po celej obývačke...
Ale domáce úlohy s Kubkom sme dnes zvládli bez zvýšeného hlasu 🙂

lidka619
6. mar 2007

No mracik, ja som dnes aj hlas zvysila, kôli domacim úloham - a zevraj predsavzatie 😀 . Normalne ma tak vytocila, lebo sa jednu poučku učila 3 hodiny, a aj tak ju nevedela - ale behať a vystrajať, na to by ju bolo - ale učiť sa - to nie. 😠

mimusiacik
11. mar 2007

🙂 Spytas sa ateistu:
"Veris v Boha?"
a ten Ti mozno odpovie:
" verim v lasku,konam dobro,bezpodmienecne prijimam kazdu bytost(bez kladenia podmienok - budem Ta lubit,ked..)
Laska k ludom je pre mna Bohom...nachadzam ho vsade...vo svojom srdci...v usmevoch a skutkoch krasnych duchovne cistych ludi...v prirode...

🙂 😀 😵

ramzesa
11. mar 2007

joj ale som tu dlho nenakukla... 😠
mamule mne pomohlo sumive magnezium, aby som nebola nervozna 😅 , ale uz mi doslo, tak musim rychlo do lekarne, skor nez prasknem od zlosti 😀 😀 😀
asi to najlepsie predsavzatie je naozaj vsetko riesit s pokojom a nie nervozne a krikom 😅
a asi tiez by som sa mala vzdat casteho surfovania po internete, zabera to veeeelmi veeeeela casu ☹

saska73
25. jún 2007

Dievčatá ale už je dávno po pôste, kde ste ?

lalitagopi
26. jún 2007

Pridávam sa do klubu (nie slepo!🙂)veriacich maminiek a buducich maminiech. 😉 Však Boh je len jeden, no nie? 😎
http://www.mojasvadba.sk/album/album.php?vAlbum...

sulamith
autor
26. jún 2007

Ahojte 😉

lasicka_
1. apr 2009

oprasime tuto temu? 🙂

bambi09
2. apr 2009

lasicka,upratovat sa ti zachcelo??? 😀 😀 😀
tak pod,oprasime spolu,beries??? 🙂 😉

tanya32
6. feb 2012

ahojte, vidim, ze k tejto teme uz davno nik neprispel, nie je tu nejaka veriaca maminka , ktorej manzel je neveriaci? chcela by som vediet, ako to riesila napr pri vychove deti...

hanahsuza
6. feb 2012

@tanya32 Ahoj 🙂 Keď som sa spoznala s mojim manželom bol tiež neveriaci, ale veľa som mu o Bohu a živote s ním hovorila, takže nakoniec i on prijal pred rokom do svojho života Ježiša. No ako to bolo kým neveril..no nebolo to vždy ľahké, ale jedno bolo super, že môj manžel nebol konfliktný a vedeli sme sa dohodnúť a väčšinou s mojimi výchovnými praktikami súhlasil.Ak ti môžem poradiť žehnaj neustále svojmu manželovi, modli sa za to, hovor mu ak je tomu otvorený a najdôležitejšie nech tvoj život prezrádza komu patríš a ako je napísané v 1 liste Korintským 7,13-14 A ak niektorá žena má neveriaceho muža a on chce žiť s ňou, nech neopúšťa muža. Lebo neveriaci muž sa posväcuje v žene a neveriaca žena posväcuje sa v bratovi, veď ináč vaše dietky boli by nečisté, a predsa sú sväté.

tanya32
7. feb 2012

@hanahsuza Dakujem krasne za povzbudenie, kiez by sa to aj mne podarilo, nejak ho k tomu priviest. U nas je to tak, ze manzel je pokrsteny, to bol este ako maly, no rodicia ho k viere neviedli. Pred svadbou si spravil prijimanie, no a odvtedy nic. Sme manzelmi uz 8 rokov, je pravda, ze doteraz mi to nejak nevadilo, do nicoho som ho nikdy nenutila, ani sme sa o tom nejak nebavili. Tiez nie je konfliktnty typ, myslim, ze vo vsetkom ostatnom je uplne super, venuje sa detom, pomaha mi, fakt sa nemam na co stazovat. S tym, ze budem deti viest v tomto duchu tiez nema problem, syn je druhak a chodi na nabozenstvo. Len mne to akosi zacina velmi vadit. Ze nechce ist s nami do kostola. Teraz to este synovi vysvetlim tak, ze nemoze ist do kostola, lebo mame malu dcerku, tak ju kocikuje popred kostol, no dcera bude o chvilu starsia, tak neviem, ako mu to vysvetlim. Ale este raz dakujem a budem sa modlit.

jankabodka
8. apr 2012

@tanya32 Ahoj! Suhlasim s "metodami" - rozpravanim o Bohu (a isto aj modlitbami), co pisala Hanahsuza. Moj manzel je asi veriaci, chodime spolu do kostola, len ja skor nevidim "nic viac" (akoby nejaku duchovnu aktivitu a zaujem z jeho strany). Hej, viem si predstavit, ze to pre teba nie je lahke. Ale tiez mi napada - aj ja sa snazim tak zit - ze pred Bohom som aj tak zodpovedna hlavne sama za seba - ako ja zijem, ako sa buduje moja viera, ake ovocie viery a tym aj skutky su u mna... Prajem ti, aby si vo svojom usili kracat za Bohom vytrvala a prajem ti taky zazrak obratenia manzela, ako prezila Hanahsuza 🙂.