Nájdu sa tu veriace mamičky?

sulamith
6. nov 2006

Chcem otvorit novu temu,ktora mozno viacerym nic nehovori,(a inym zase toho hovori vela)... predsa to len skusim... 🙂 Ja sa za svoju vieru nehambim,a velmi rada by som si na tuto temu pokecela,...je tu este niekto taky...?

imanuel
5. júl 2013

@ewellina Ahoj, myslím si že by to tu mohlo ožiť, veď veriace maminky na Mk nie sú len katolíčky ale aj žienky od evanjelikov, baptistov, apoštolskej, kresťanských zborov, ........... Myslím, že ak nás spája viera a Pán Ježiš Kristus, tak si určite máme čo povedať a povzbudiť sa navzájom vo viere. Napísať o rôznych osobných sklúsenostiach. 🙂 🙂

ewellina
5. júl 2013

@imanuel áno, určite si môžme byť navzájom obohatením, aj keď v niektorých situáciách to môže byť aj zložitejšie. Teším sa, že si sa ozvala. Ako si sa dostala k viere? Vychovávali ťa vo viere rodičia, alebo si zažila niečo ako osobné obrátenie?

hanculka
11. júl 2013

ahojte, chcem Vás poprosit o modlidbu vo velmi tažkej situacii...Pán Boh zaplat a vynahrad🙂

imanuel
14. júl 2013

Ahoj, samozrejme sa budeme modliť, mohla by si byť trošku konkrétnejšia, samozrejme, len pokiaľ ti je to príjemné, aby sme vedeli za čo. Ďakujem
@hanculka

imanuel
14. júl 2013

@hanculka Ahoj, budeme sa samozrejme modliť, mohla by si byť prosím trošku konkrétnejšia, samozrejme, len pokiaľ ti je to príjemné, aby sme sa vedeli za čo, akú oblasť. Ďakujem.

imanuel
14. júl 2013

@ewellina Ahoj, prepáč, že sa ozývam až teraz, dietky prázdninujú doma + manžel, tak mám oveľa menej času na PC. + prirátam zaváranie 😉 . Takže, so mnou to bolo takto, že k viere som bola vedená len babičkou na prázdninách, boli to povinné jazdy do kostola. Ale s mojim chápaním som myslím že vôbec nerozumela o čo tam ide. Tak som vyrástla na asi tak 12 ročnú slečnu, ktorá už mala problémy s rôznymi strachmi, fóbiami, zakúsila som v praxi okultizmus, čo malo samozrejme nepríjemné následky. Vyrastala som nie v práve harmonickej rodine, nemala som s rodičmi ani súrodencami práve dôverné , dobré vzťahy, bola som typ zádumčivého, osamelého, ťažko prispôsobivého dieťaťa. A kdesi v hĺbke som často rozmýšľala o zmysle života, o šťastí, o tom, čo bude po smrti. Maminka mi však, keď som sa jej pýtala, dokázala dať len odpoveď, že možno mimozenšťania 😒 . A tak som vo svojom hľadaní odpovedí pokračovala. V 15- tich rokoch vo vzťahu s chlapcom, na diskotékach, baroch, v skupinách na chatových výletoch. Ono sa mi to zdalo fajn, no len čo som prišla domov, znovu som sa cítila prázdna a osamotená. Nikdy som nemala naozajstného priateľa či priateľku, ale v srdci som veľmi túžila po niekom, kto by ma mal bezpodmienkovo rád a nesklamal. 😵 V treťom ročníku na strednej škole sme mali triedny výlet, bola som na jednej izbe s kresťankou, spolužiačkou. Tej som sa málinko zdôverila so svojim problémom so strachom a ona mi povedala vetu, na ktorú nezabudnem: " Pán Ježíš chce byť tvojim priateľom, je živý, reálny, On je autoritou nad celým duchovným svetom, ak mu budeš patriť, tak nikdy sa ťa nič zlé, už žiadne strachy nemôžu dotknúť, premáhať. " Potom mi dala malú modrú Bibliu a povedala, že ju mám čítať a v nej spoznám Boha. A že ak budem mať nejaký problém, mám sa modliť a On mi určite pomôpže. 😵 😵 Tieto slová ma veľmi mocne oslovili, prišla som domov, začala čítať Sväté písmo, keď prišli problémy, tak som sa začala modliť. A Boh začal veľmi mocne odpovedať. A ja som spoznávala, že BOH JE ŽIVÝ, ODPOVEDÁ, dočítala som sa, ŽE ZOMREL ZA MOJE HRIECHY, ktoré keď mu vyznám, ODPUSTÍ. Uvedomila som si ŽE BOH JE DOBRÝ A ŽE MU CHCEM PATRIŤ CHCEM SA STAŤ KRESŤANKOU. 🙂 🙂 🙂 Jeho dobrota ma viedla k vyznaniu hriechov, prijatiu odpustenia, rozhodla som sa mu patriť, aj dôverovať na ceste počas celého môjho života. Zaradila som sa aj prakticky do spoločenstva novoobrátených kresťanov, konkrétne do apoštolskej cirkvi. Rozhodnutie stať sa kresťankou som urobila asi pred 18-timi rokmi. NEĽUTUJEM, PÁN JEŽIŠ JE SVETLOM MOJHO ŽIVOTA, MOŽEM OKÚŠAŤ JEHO LÁSKU A DOVERNÝ VZŤAH, POMOC I ODPUSTENIE, MOŽEM ZAKÚŠAŤ PRAVDIVOSŤ JEHO SLOVA. 😀 😀 😀 😀 😀 Ďakujem mu, že vyriešil otázku môjho žitia po smrti tu na tomto svete, Biblia hovorí o tom, že keď HO prijmeme do svojich životov, dá nám právo stať sa Božími deťmi, ktorým v nebesiach pripravuje príbytky. A som Mu vďačná, že túto nádej môžem mať vo svojom srdci. Božie slovo hovorí: " Okúste a vidzte, že dobrý je Hospodin." Okúsila som a vidím. Prajem to z celého svojho srdca každému. 🙂 🙂 🙂

jamabe
14. júl 2013

@imanuel Je tu skupina Veriace mamičky. Môžeš sa pridať aj tam, aj keď veľmi sa tam nediskutuje... môžeš to zmeniť 🙂

ewellina
14. júl 2013

@imanuel Ďakujem. Akosi ma hrialo pri srdci, keď som čítala Tvoje svedectvo. Také pohladenie duše. Ďakujem veľmi pekne. 🙂

Áno, Boh je úplne super. 🙂 Aj v mojom živote konal... 😉 Za dar viery som mu veľmi vďačná.

A z apoštolskej cirkvi poznám asi len Mira Tótha.

imanuel
15. júl 2013

@ewellina Ahoj, ďakujem za povzbudenie, tak, máme spoločného známeho, len neviem ktorého. Poznám aj M.T. z Košíc, aj M.T. z Nesvád, teraz je v Nitre. Myslím, že obidvaja sú 🙂 🙂 🙂 . Budem veľmi rada, ak mi tiež napíšeš, ako si " prijala dar viery". 😉

olejka
15. júl 2013

peknaaa vec spojit sa v ekumenickej teme...tesim sa ze to niekomu napadlo... 😉

ewellina
22. júl 2013

@imanuel Napíšem, len na to budem potrebovať viac času. Čoskoro pôjdu deti na prázdniny, tak snáď vtedy napíšem. 😉

ewellina
30. júl 2013

@imanuel som ešte dlžná svoje svedectvo... 😉 Takže... Naši ma viedli k viere, vychovávali vo viere, v podstate prvý krát som sa "zoznámila" s Bohom prostredníctvom mojich rodičov. Avšak nespomínam si, že by mi nejako zdôrazňovali to, že Boh nás má rád. Skôr mi hovorili o tom, že Boh ma potrestá, keď budem zlá. Potom som sa zoznámila s takými mladými, nadšenými kresťanmi, čo boli zapálení pre Boha. Vtedy som vlastne začala spoznávať, že Boh je predovšetkým milujúci, že ma miluje aj napriek všetkému, čo som kedy povyvádzala. 😉 Avšak keď som bola na strednej, začala som sa Bohu akosi vzďaľovať a najviac zo všetkého ma zaujímalo to, aby som si našla super chalana. Začala som si kupovať časopisy Bravo, Bravo-girl a aký vplyv to na mňa malo, to asi nemusím vysvetľovať. 😖 Stále som verila v Boha, ale pritom som si žila svoj život, so svojimi pravidlami a dospela som k presvedčeniu, že Cirkev sa určite mýli, keď mi "nanucuje" svoje pravidlá, sama pre seba som si hovorila, že verím v Boha, ale v Cirkev nie (čo je, samozrejme, poriadny nezmysel). Potom sa stalo niečo, čo nechcem bližšie rozoberať, poviem len, že som kvôli svojmu spôsobu života "padla na hubu" a zistila som, že tá Cirkev predsa len mala pravdu. Niekedy v tom čase bol v našom meste worshipfest, išla som tam a videla som, ako mladí ľudia chvália Boha a vtedy ma to chytilo, chcela som to tiež. Videla som, ako boli z toho nadšení, cítila som, ako tam bolo prítomné niečo, niekto komu patrí všetka česť a chvála a nemohla som odolať túžbe pridať sa k tým mladým ľuďom, ktorí vyzerali byť takí nadpozemsky šťastní. Ale nešlo to. Nemohla som tak ako oni dvihnúť ruky a chváliť Boha s nimi, preniesť sa s nimi do tých výšav, kde boli oni. Nemohla som, lebo ma ťažili moje hriechy. Tak som odtiaľ odišla a našla som si tiché miesto, kde som Bohu vyznala svoje hriechy, povedala som mu, že už nechcem žiť svoj život viac podľa seba, podľa svojich pravidiel, ale chcem žiť už len podľa Božích pravidiel a poprosila som o odpustenie. Vrátila som sa potom na ten worship a potom to už šlo. 😵 😵 😵
To bolo pred desiatimi rokmi. Odvtedy sa môj život veľmi zmenil k lepšiemu. Zažívam to, ako sa Boh o mňa stará, aj o moju rodinu, že keď budem uplatňovať vo svojom živote "hľadajte najprv kráľovstvo Božie a jeho spravodlivosť a všetko ostatné vám bude pridané", tak to naozaj platí. Boh je dobrý a naozaj svoje prísľuby plní.

u2jana
8. dec 2013

ahojte, mozno ste to uz čítali, ale dam to aj tu...
http://www.cestaplus.sk/cestaplus/clanok/otvore...
nakonci je peticia, ktoru treba podpisat.

keziah
19. jan 2014

@imanuel @ewellina @u2jana a vsetci, koho to zaujima (mne osobne sa velmi taketo nalezy potvrdzujuce bibliu pacia) zaujimavy clanok, ale celkovo, podla mna sa oplati preluskat celu stranku
http://www.tlg.estranky.sk/clanky/sira-zo-sodom...
A pripajam este zaujimavu seriu videji o zazrakoch v krestanskych spolocenstvach:

https://www.youtube.com/watch?v=vF36tVmiunw
cherset
13. apr 2014

Veriace maminky, chcem Vás poprosiť o radu - mám 30, som dospelá sebestačná žena s dobrou prácou a neviem si poradiť s vlastnou mamou - totiž, s priateľom sme spolu dva roky a na budúci rok máme naplánovanú svadbu, nič veľké, len pár ľudí. Ja som otehotnela, aj keď sa priznám, že som to nečakala a som dosť prekvapená, lebo doktori mi hovorili že budem mať veľké problémy otehotnieť - a či sa mi to vôbec podarí - bábätko veľmi veľmi chcem. No nechcem sa vydávať tehotná, tak sme zostali pri pôvodnom pláne svadby na budúci rok. Nikto s tým nemá ani najmenší problém, len moja mama. Ja som veriaca a chodím aj do kostola (po mojej "ultrakatolickej" vychove v detstve a v mladosti som sa vzbudila a dobrých pár rokov na všetko zanevrela, až kým som sa sama nevrátila späť) a verím že to dieťatko mi poslala Panna Mária keď som ju o to prosila, moja mama stále vyťahuje tému svadba a "čo budeme robiť" a vôbec nechce rešpektovať moje /naše rozhodnutie. Možno má odsudite, no verím že nie, mali ste niektorá podobnú skúsenosť?

slamienka
14. apr 2016

Prosím o modlitbu za môjho synovca, ktorý ťažko ochorel. Má zápal mozgových blán. Veľmi pekne Vám ďakujem. Pán Boh vám to zaplat.|-O

belasy_motylik
14. apr 2016

@slamienka nie si v skupine Veriace mamičky?

slamienka
14. apr 2016

Nie, mohla by si ma tam pridať? Vďaka🙂

belasy_motylik
14. apr 2016

@slamienka je to súkromná skupina, tak som napísala moderátorkám 😉

vreckova
27. jún 2016

@sulamith no, absolutne som nestihla precitat ani jeden komentar, ale cela nadsena sa hlaaaaasim... 🙂

janakas
7. júl 2016

I ja sa rada zapojím 🙂

janakas
7. júl 2016

@sulamith Poznám len z Ružomberka, kde som chodila niekoľko rokov, je to Spoločenstvo pri Katolíckej univerzite, to je len na margo...,lebo je to možno predsa len ďalej od Mikuláša, ale ak by to pomohlo🙂

slniecko87
3. aug 2017

Ahojte baby...neviem ci tu este niekto prispieva 🙂 ale chcem sa vas opytat ako to riesite s nadtupom plodnosti po pôrode. Funguje vam ekologicke dojcenie? Ja dodrzujem jeho zasady a este sa mi nevratila plodnost. Sledujem si znaky STM ale zaroven mam velky strach, ze nieco prehliadnem resp. ze nedostanem varovnu menstruaciu.

natashkaa
12. dec 2018

Ahojte našla som tuto skupinu a prichádzam možno s netradičnou otázkou ako riešite intímny život a spoveď a prijímanie myslím teraz tie ktoré využívajú akúkoľvek formu antikoncepcie hovoríte to nám spovedi pravidelne? Ak áno veď to aby každú nedeľu vedel ísť človek na prijímanie musí sa spovedať 3x týždenne s tým istým ako to robíte ? Nepoviete a idete na prijímanie aj tak ? Dakujem

dadkovaz
7. okt 2019

Dobrý deň mamičky, veľmi pekne Vas prosím o modlitbu pre môjho synčeka, zajtra ho budú operovať, mám obrovský strach. Ďakujem z celého srdca.

katkasaska
30. aug 2020

Dobry den, viete mi poradit dobreho spovednika v Kosiciach? Dakujem...

medea2003
30. aug 2020

@natashkaa Ja neviem, ty chápeš významu spovede, v čom je jej podstata? Keď sa z niečoho vyspovedáš, ide o úprimný úmysel, ktorý vyznáš aj pred Bohom, že sa budeš snažiť viac svoje hriechy neopakovať. Snažiť! Ak ideš domov a pokojne ďalej užívaš antikoncepciu, aj keď si sa z toho vyspovedala, to znamená, že chápeš, že to nie je správne, tak to je ťažký hriech. Sľúbiť pred Bohom, že nebudem a nemyslieť to vážne... Takže spovedať sa z toho istého, vedieť, že s tým neprestanem a ešte chodiť na sv. prijímanie rovná sa bohorúhačstvo. Len aby si vedela, to ti žiadny kňaz pri tej spovedi nevysvetlil? Porozprávaj sa o tom radšej s ním.
Inak ja som nikdy nechápala tie výčitky neveriacich, že katolík môže hrešiť koľko chce, vyspovedá sa a môže pokračovať, že veď sa potom zase vyspovedá. Už to chápem, niektorí samotní kresťania to takto sami chápu :(

natashkaa
30. aug 2020

@medea2003 a ty o com hovoríš ? ja niekde píšem že beriem antikoncepciu ? a že hresim dokola a len sa z toho spovedam ? to si odkiaľ nato prišla ? prečítaj si ešte raz moju otázku prosím tá. a mimochodom sú ženy ktoré zo zdravotných dôvodov nesmú otehotnieť lebo berú ťažké lieky napríklad a preto sa pýtam ako to riešia iné ja nikde nepíšem že beriem antikoncepciu

natashkaa
30. aug 2020

@medea2003 a namiesto sudenia (ktoré môže akurát tak Boh) porad ako to robíš ty ? používaš sympto metódu ? ak áno ako na ňu nabehnúť ? kým si človek odsleduje cyklus tak s mužom nespáva ? veď niekomu to môže trvať mesiace. podstatná je dobrá vola že človek chce tak ako ja chcem. jedine čo potrebujem poradiť ako nato. aby som mala 100% záruku že neplánovane neotehotniem lebo beriem ťažké lieky

tilonka
30. aug 2020

@natashkaa
Ahoj, tu je kazen veriaci a antikoncepcia, najdes tam odpovede na tvoje otazky.

https://www.youtube.com/watch?v=-6IrEPu1Jrk