Nájdu sa tu veriace mamičky?

sulamith
6. nov 2006

Chcem otvorit novu temu,ktora mozno viacerym nic nehovori,(a inym zase toho hovori vela)... predsa to len skusim... 🙂 Ja sa za svoju vieru nehambim,a velmi rada by som si na tuto temu pokecela,...je tu este niekto taky...?

kvila
30. nov 2006

Chcem pozdraviť všetky veriace mamičky, radostne sa k vám pripájam. Ináč, nie je tu nejaká veriaca mamička aj z Košíc (príp. sídlisko Terasa???), mohli by sme si zájsť spolu do kostola, môj malý zbožňuje kostoly, strašne rád si to tam obzerá, keď hrá organ, zaspáva a keď ľud spieva, pridáva sa svojím tichučkým "agúúú" 😀

sulamith
autor
30. nov 2006

ahoj,kvila,ja sice z Kosic niesom,ale byvala som tam isty cas,pretoze som tam pracovala a dochadzanie kazdy den bolo unavne...teraz idem z casu na cas pozriet do ke sesternicu,ktora tam studuje,ale to len tak na skok...takze skoda...hoci rada by som... 🙂

majka35
30. nov 2006

Kvila - skús sa popýtať vo fóre: regióny - "Košičanky, tehulky..." 🙂

wanda
30. nov 2006

O chvilocku je tu advent.Uz tuto nedelu!Mam rada advent,pretoze je to cas cakania.Zima nas zahana do kludu domacej kuchyne, k rozpálenej peci. Chmurne vecery pozyvajú k rozjimavej nalade, tma k sustredeniu. Kniha vlastneho svedomia sa v tejto dobe čita oveľa pozornejšie ako v inych ročnych obdobiach.
Advent je sucasne i stvortyzdennou putou. Usekom nasej cesty k Bohu.Kazdu nedelu si na adventnom venci rozsvietime jednu sviecu.
Ako vy prezivate tento cas ocakavania?
Budem velmi rada,ak sa so mnou o to podelite...

andrea.m
30. nov 2006

kvila ahoj som veriaca mamina z Košíc a bývam na Terase

saska73
30. nov 2006

wanda ako si to pekne napísala. 🙂 😉 Presne taký má advent byť "úsek našej cesty k Bohu" Ja tento čas prežívam tak, že sa snažím vyupratovať si svedomie, ísť na svätú spoveď, s manželom sa budeme každú nedeľu pri zapálenej sviečke spolu modliť, (inak, modlíme sa spolu každý večer pred spaním). V toto obdobie chodím rada po meste. Nie po obchodoch plných nervóznych ľudí, ktorí kupujú všetko bez rozmyslu, ale len tak po meste, na námestí často vystupujú deti s pripraveným divadelným predstavením alebo spievajú pesničky, zájsť si na vianočné trhy, dať si teplý punč alebo medovinu, stretnúť známych, porozprávať sa. A veľmi sa mi páči, keď večer pečieme medovníčky a iné dobrôtky. A na štedrý večer, na omši, keď sa zhasnú svetlá a celý kostol spieva Tichú noc..... 😵 si myslím, že takto nejako to bude i v nebi.

janinah
30. nov 2006

ahoj, všetci, my sme taká normálna veriaca rodinka s troma deťmi. Tešíme sa na Vianoce, na sviatočnú atmosféru, vôňu pečenia aj borovice, že bude viacej času venovať sa deťom, prídu vítané návštevy, oslávime manželove aj synove meniny na Štefana....Chodíme aj na sv. omše, ale doteraz sme sa s manželom a staršími deťmi striedali tak, aby náš 1- ročný syn ostával doma. Dosť sa totiž o neho bojím teraz v chrípkovom období, aby nenachytal dáke bacily. V lete chodil do kostola s nami, ale bol vonku v kočiariku. Pôjdeme s ním popozerať jasličky, ale radšej mimo omšu, keď tam bude minimum ľudí. Chodíte s malinkými deťmi v zime do kostola, alebo radšej až keď podrastú?

luciask
30. nov 2006

ahojte mamicky,
aj ja som veriaca mamicka dvoch malych dievcat. Som rada ze sa tu otvorila tato diskusia veraicich mamiciek lebo v slovenskych mamickovskych forach sa skoro vobec neobjavuje tato tematika, napriek tomu ze na Sk je este stale dost vysoky pocet praktizujucich veriacich. Som katolicka a aj manzel je katolik, a snazime sa obe dcerky vychovavat k viere. Do kostola chodime kazdu nedelu ale an etapy kedze mladsia dcerka dost vyrusuje nielen okolie ale aj mna a pockame kym podrastie. Starsia skoro 3 rocna dcerka chodi do kostolika velmi rada a vzdy jej nachystam tasku s tichymi hrackami a papierom a voskovkami, tak vydrzi bez slova celu omsu. Chodieva s manzelom a ja som s mladsou doma a varim obed. Kym mladsia nevymyslala tak sme chodili spolu ako rodina, no v terajsej situacii si myslim ze na etapy dava vacsi vyznam. Janinah, myslim, ze bacily moze chytit aj v obchode aj v kniznici aj an ihrisku a este vacsia pravdepodobnost je u lekara v cakarni.

wanda
1. dec 2006

saska,dakujem ved som sa taaaaaak snazila 😵
velmi ste ma povzbudili,je to krasne ze este aj dnes nezabudame na to najdolezitejsie...je to krasne ked sa tak povzbudzujeme,pretoze mne neda nehovorit o Bohu...ste uzasne...

wanda
4. dec 2006

ahojte.tak ako ste prezili nedelu? A o dva dni je tu sv. Mikulas?Pride aj k vam? Priniest nieco?

sulamith
autor
4. dec 2006

k nam chodi pravidelne,my mame taky zvyk,ze sladkosti nosi Mikulas do topanok,a teraz sme to s Mikulasom vybavili tak,aby Sarke doniesol do tatikovych topanok a opacne 😀

kvila
5. dec 2006

Ak su tu nejake dievcata z Kosic, chcem vam povedat, ze zajtra, t.j. stredu 6.12. je v kostole sv. Gorazda na Terase o 10:00 sv. omsa pre zienky na materskej a maminy. My sa tam chystame a tesime sa (dufam, ze prave vtedy sa nerozhodne Oli kakat alebo papat).

andrea.m
5. dec 2006

kvila aj mi s filipkom sa chystáme ak nás choroba neskláti.len neviem či tam ako 3,5 ročný nebude už veľký.aké veľké deti mali namysli?

davidko
5. dec 2006

aj mi sa chystáme zajtra len moja to celé asi prespinká 🙂

andrea.m
5. dec 2006

tak to môj filip tam asi bude najstarší 😉

davidko
5. dec 2006

nevadí bude ochranca tých menších 😉 🙂

sulamith
autor
6. dec 2006

ahojte kosicanky,tak ako bolo na omsi?Vyrusovali vasi drobci?A bol aj Mikulas?

kvila
7. dec 2006

Ahoj, bolo celkom fajn, ale Mikuláš bol nejaký lenivý, prišiel niekedy 15 minút po omši. To sa už môj drobec peknú polhodinu obracal v kočiari, takže my sme sa Mikuláša vlastne ani nedočkali. Ale o rok už budeme behať po kostole, tak to bude väčšia zábava ako včera 😀

sulamith
autor
8. dec 2006

ahoj kvila a bolo vas tam vela mamiciek a deticiek,a stretli ste sa tam vsetky tri?Ja som bola na omsi dnes rano a tolko deti som tam este nevidela.No asi zo 12 kociarov a kopec deti do troch rokov...normalne zoznamovacia agentura.Bolo to mile,deti si podavali ruky,tie vacsie chodili za mensimi,hladkali sa po licku,brali si hracky 😀 ,no proste mile... 🙂

daniela1977
13. dec 2006

Ahojte vsetky.Aj ja by som sa velmi rada k vam pridala.Vcera som pozerala zamenu manzeliek to bola katasrofa.Ktore ste to videli viete o com hovorym.Inak ja kazdy vecer dakujem bohu zato ze som mohla stravit den v zdravy a zo svojou rodinou.Moj maly tiez rad chodi do kostola aj ked tam nevidrzi dlho.Srasne rada pocuvam pribehy mojej babky ked my rozprava o niektorych veciach ktore sa stali a ma aj vlastnu skusenost.Vtedy my behaju zimomriavky po tele.Preto verym,ze smrtou sa nic nekonci ako by sa potom dali vysvetlit rozne zjavenia co sa stali ludom kedisi tych zjaveni bolo viacej teraz uz nie asi preto,ze su ludia taky na seba zly.

adusa
13. dec 2006

Ahojte mami aj cakajuce maminy. Ja sa k vam pridavam z dialky, ale ved na tej nezalezi. Prajem vam vsetkym krasne adventne obdobie a vela pokoja. Mne tu velmi chyba "nasa" vianocna atmosfera... krasne piesne spievane v nasich kostoloch na ktore som tak zvyknuta ☹ , a viem ze to nie je podstatne, ale chyba mi aj zimne podnebie. Do kostola chodievame aj s malou (zatial to este prespava), a ked bude starsia, tak v kostole je vyhradena miestnost pre deti s rodicmi.
Mimochodom velmi dobry napad otvorit tuto temu. 🙂

adusa
13. dec 2006
luciask
13. dec 2006

ahojte mamicky i cakatelky. Ako prezivate advent? Moja starsia dcerka skoro 3 rocna sa velmi tesi na Vianoce. Pred spolocnou rodinnou vecerou vzdy zapalujeme sviecky na adventnom venci, pomodlime sa pred jedlom a potom mala povie Prid, Jezisko, prid. Je to hrozne zlate a uprimne ako to prezivaju deticky.Adusa, aj mne casto chybaju slovenske kostoly na ktore som bola zvyknuta. My s manzelom sme si na zaciatku ked sme sem prisli pobahali zopar a vybrali ten ktory nam najviac vyhovoval. Starsia dcerka chodi do kostola s manzelom a ja chodim na omsu sama. Vyhovuje nam to tak lepsie kedze mladsia(15 mesacna) dost vystrajala a zabavala aj mladsiu. Skusali sme aj miestnosti pre rodicov s detmi a tam to bolo este horsie, mam pocit ze sa tam kopu veciam "priucili".Ja som si sem zo Slovenska zobrala JKS a spievame si cez vianoce sami.

adusa
13. dec 2006

To je dobre lucka ze si to takto udrziavate. Moj manzel aj jeho rodina su sice katolici (nie moc praktizujuci), a kedze on nie je slovak tak to bude na mne ako malu povediem, a pravdu povediac mam trochu obavy ako to zvladnem. Treba verit... 🙂
Prajem Vam vsetkym vela trpezlivosti s detickami.
Kedy ste sa zacali modlievat spolu s detmi a ako ste na to sli?

luciask
13. dec 2006

Modlievat sme sa zacali spolu s detmi ked mala starsia asi 6 mesiacov a motlidba bola sucastou ritualu pred spankom. Najprv sa okupala napapala a potom sme sa pomodlili a ja som jej zaspievala uspavanku a dali sme ju spinkat. Mladsia sa zapojila od narodenia.A vzdy pridava mena za koho sa modlime ako za mamu za daddy a za babku a pod. Teraz je po modlitbe miesto uspavanky citanie knih kedze ich to viacej bavi. Inak drzim palce a nikdy nevies, mozno manzel uvidi priklad vas dvoch a prehlbi svoju vieru.

rebeka
14. dec 2006

Ahojte babenky, ako sa mate?

sulamith
autor
15. dec 2006

moja desatmesacna dcerka este nechape zmysel modlitby.Netusi jej prenikavu silu...Coraz viac si vsak uvedomuje jej pravidelnost.Niektore deticky,ktorym sa rodicia naozaj takto venuju uz rano automaticky nastavia mamke cielko na znamenie kriza.(pre mna to je uzasne...)
Pre Sarku je zatial modlitba iba zabavou.Ale snad uz tusi hlboku lasku a nasu vdacnost .A tak ako nam teraz doveruje,dufam ze bude raz doverovat aj nebeskemu Ockovi...

Vsetky vas srdecne pozdravujem a prajem vam pokojny advent a obrovsku radost z ocakavania...

rebeka
15. dec 2006

sulamith: myslim si, ze je dolezite, ze zatial si tvoja dcerka zvykla, ze to patri k zivotu. Vyznam pochopi neskor. 😉

luciask
15. dec 2006

Sulamith, to je samozrejme ze este nechape zmysel modlitby ani moje okrem ked sa modlime za blizkych a pod. sa nezapajaju, skor si listuju knizky ktore chcu po modlitbe citat. Ale to am zmysel lebo si skor zvyknu ze cas na modlitbu a vedia vtedy stichnut. Starsim sa asi potom tazsie zvyka.