Nájdu sa tu veriace mamičky?

sulamith
6. nov 2006

Chcem otvorit novu temu,ktora mozno viacerym nic nehovori,(a inym zase toho hovori vela)... predsa to len skusim... 🙂 Ja sa za svoju vieru nehambim,a velmi rada by som si na tuto temu pokecela,...je tu este niekto taky...?

expertka8
6. nov 2006

..hlásim sa do klubu 🙂 ...je nutné vyplniť aj nejakú prihlášku..príp. dotazníkový formulár??? 😀

zuziq26
6. nov 2006

aj ja sa pridavam, aj ked este nie som maminka, ale skor snazilka... moze byt?

krissy1
6. nov 2006

sme teda viacere 😉

tessa
6. nov 2006

ahojte,
aj ja sa hlasim 😉

sulamith
autor
6. nov 2006

oooooooo...to som rada,ze tak rychlo som uz niekoho nasla 😉
Chcem sa opytat,ci chodite do nejakeho spolocenstva?Z Mikulasa poznam par ludi s ktorymi som bola na duchacoch(spolocenstvo oaza 😉 )

expertka8
6. nov 2006

...ja sa priznám..že nemám dobré skúsenosti s obdobnými spoločenstvami..stačila mi jedna dovolenka a ples ..bola som veľmi sklamaná... 😒

sulamith
autor
6. nov 2006

tessa,v albume mas pekne fotecky(hlavne to prve rodicovske zdruzenie 😀 )

sulamith
autor
6. nov 2006

co sa tam stalo?ak sa smiem opytat.viem ze viac ludi nema s tym dobre skusenosti,povedz z coho si bola sklamana?

ramzesa
6. nov 2006

ahojte, aj ja sa pridavam...

terqa
6. nov 2006

ahojte, aj ja sa mozem pridat?

expertka8
6. nov 2006

...možno by som si nemala "špiniť do vlastného hniezda"..keď sa hlásim k veriacim ...ale aj napriek tomu..že človek je veriaci...v prvom rade by za neho mali hovoriť jeho skutky.../Viera bez skutkov je mŕtva/ 😔 ...a nie večné mentorovanie o Bohu... 😒

zuziq26
6. nov 2006

mozem sa opytat: ste tu vsetky rimskokatolickeho vyznania?

bublinkajasminka
6. nov 2006

ahojte - samozrejme že som veriaca......

terqa
6. nov 2006

ja som rimskokatolickeho vyznania...
a k tym spolocenstvam, chodim do neokatechumenatu...

expertka8
6. nov 2006

..bublinka...ten pojem "samozrejme" ma pobavil 😀 😉

verulka
6. nov 2006

Caute baby, ja som veriaca, RK, no nemam potrebu sa stretavat zamerne s ludmi iba kvoli viere...Suhlasim s expertkou v mnohom. Hlavne v umeni odsudit cloveka- co som si zazila dost vela a prave od ludi, ktori sa strasne hrdo biju do prs a kricia ja som veriaci a ja sa zijem podla Jezisa a pod...Za vieru sa nehambim, mam vtom jasno...

sulamith
autor
6. nov 2006

to je super ,ze je nas tu tak vela...uprimne som velmi prekvapena 🙂vsetky vas tu rada vitam 😉
expertka,ono sa to stava,ze niekedy sa viac hovori ako zije.Mozno kazda z nas co sme tu mame na vieru iny pohlad a kazda ju mozno aj inac zije.A je vela takych ktory iba hovoria....mozno su to ti,ktori sa snazia najst Boha vo svojom srdci,tak verejne prezentuju nieco co nezazili a tak to asi nikoho neoslovi.Lebo ten kto zije zivu vieru,sa mozno snazi o nieco viac ....a to zit naplno...
ja som rimo-kat.a co vy?

nikolasko
6. nov 2006

expertka súhlasím že skutky majú hovorit aj ja verím ale v Boha v cirkev žial už nie dosť ma sklamala radšej sa budem správať ako slušný človek a pomáhať druhím ako klačať každu nedlu v kostole a potom ohovárať hrešiť a pod.

tessa
6. nov 2006

sulamith,
dakujem! 😉

Ja som chodievala na stretka, este za slobodna...ale to byvali u nas v dedine, par mladych sme rozoberali Sv.Pismo...ale to uz davno..teraz nechodim nikam..popravde ani nestiham 😉

zuziq26
6. nov 2006

myslim ze v poslednom obdobi sa coraz viac ludi stotznuje s nazorom: viera ano, cirkev nie

tessa
6. nov 2006

aj ja som rim.-kat. 😉

ramzesa
6. nov 2006

ja som tiez rimokat. ale nie velmi dlho... ☹

expertka8
6. nov 2006

...všetci sme rím.-katolíci 😉
...a čo vaše zákonité polovičky???...predpokladám..že sa tu nájdu aj takí mangelia..ktorí sú síce pokrstení..ale do kostola nexodia...ale nebránia vo viere deťom...

ramzesa
6. nov 2006

... no my sa snazime chodit vsetci, ale tutu nedelu som bola s detickami doma,isla len polovicka, lebo ja a sdeticky sme chori... ☹

sulamith
autor
6. nov 2006

veriaci,neveriaci,ved vsetci sme len ludia,aj neveriaci maju vo svojom zivote urcite zasady,ktore dodrzuju,a mnohy z nich su fakt super ludia,castokrat lepsi ako veriaci...samozrejme.Len ten kto sa nesnazi vo svojom zivote tak nic ani nepokazi....preto na veriacich tak zazeraju,pretoze sa o nieco snazia,a ked sa to nepodari tak vsetci povedia"pozrite co spravili,ved oni su veriaci a takto sa spravaju?to je strasne"no na nich nepoukazuje nikto,pretoze su v ustrani iba pozorovatelia...dalo by sa to prirovnat k mnohym situaciam doma v praci atd.

expertka8
6. nov 2006

...sulamith...úplne súhlasím 😔 ...ale ja som mala na mysli aj také "extrémy"...ako keď mi niekto tvrdí..že načo sa maľujem/podotýkam..že sa "nemaxlím"/...načo si farbím vlasy???..a pod. nezmysly 😠

erika153
6. nov 2006

sulamith nesuhlasim, ja veriaca nisom pretoze som nebola tak vychovavana, ale nikdy som ani neporovnavala ci niekto spravil to alebo ono a ci je veriaci alebo chodi do kostola... ludia ktori neveria sa praveze o taketo veci velmi nezaujimaju a ani ich nenapadne prave taka myslienka...praveze ked si to tak citam mam dojem akoby boli utlacani neveriaci, ja ked poviem ze niesom ani pokrstena tak na mna vela ludi zazera to vravim uprimne... 😖

verulka
6. nov 2006

Ex, moj je presne ten typ, vyjasnili sme si to hned zo zaciatku- chcem viest deti k viere, on mi v tom nebrani, ale moc sa nezapaja. Pokial za nim nedojdu krpci s otazkou (vtedy odpoveda tak ako by som aj ja)...
a nazor viera ano a cirkev nie- je podla mna nesprvane povedane, cirkev sme my a neda sa to oddelit. Chapem, co sa tym mysli, aj ja som to tvrdila, ale potom som mala velmi zaujimavy rozhovor a pochopila som, ze to sa neda. Tak to citim ja...
Sula, ano, tak zvyknu ludia pozerat na veriacich. No horsie je, ked na teba pozeraju veriaci: A to si vravisa veriaca??!?!?!?! Ak by si bola, toto by si nespravila. A opdla mna je takych este stale vela

ramzesa
6. nov 2006

...no a... to sa nemozes malovat? ved aj ja sa, ked stihnem 🙂 .a co. pomoz si sam a aj Boh ti pomoze...

ramzesa
6. nov 2006

no to som teda napisala... utekala som k malej...