Nájdu sa tu veriace mamičky?

sulamith
6. nov 2006

Chcem otvorit novu temu,ktora mozno viacerym nic nehovori,(a inym zase toho hovori vela)... predsa to len skusim... 🙂 Ja sa za svoju vieru nehambim,a velmi rada by som si na tuto temu pokecela,...je tu este niekto taky...?

mimi
5. jan 2007

janka,tak toto je vynimocne by som povedala,lebo zvycajne zeny musia tahat chlapov. 😉
vecer pred spanim sa modlite spolu nahlas aj s vasimi babetkami?

nataliap
5. jan 2007

vitaj jankamaniková 😀
mimi, ja sa modlím s mojou dcérkou odkedy je na svete.

mimi
5. jan 2007

nataliap,co presne sa s malickou modlis?tie bezne modlitby?

nataliap
5. jan 2007

ahoj mimi, modlím sa anjeličku strážničku, a potom za mamku a ocinka.No a prečítam jej modlitbičku za starkých.A ona je teraz v takom období,že všetko opakuje,tak je to strašne krásne ked sa ona modlí tou svojou krásnou detskou hatlaninou. 🙂 🙂

mimi
5. jan 2007

jej,tak to musi byt naozaj krasne! 🙂 uz sa tesim,ked nas maly bude rozpravat. 🙂

nataliap
5. jan 2007

mimi bude to 😀 😀 😀

sulamith
autor
6. jan 2007

VITAJ jankam.!
inac vy dvaja ste skveli par,obdivujeme vas 🙂 😉

expertka8
8. jan 2007

..veľmi zaujímavá stránka 😔
http://exorcizmus.szm.sk/exorcizmus.htm

rebeka
9. jan 2007

Ahojte baby. Aj ja mam strasne rada Rázusoveé modlitbičky. Ako malá som mala ešte to prvé vidanie a bola som z neho nadšená!

danka1
10. jan 2007

Ahojte maminy, my sme s manželom tiež obaja veriaci, chodime spolu do neokatech. spolocenstva ako to tu už niektora kocka spominala. Je to pre mna velke stastie, že mame obaja s manzelom rovnaky pohlad na tieto veci. Pekny den prajem vsetkym 🙂

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nataliap
11. jan 2007

ahoj snežienka 33,pekne ta tu vítam.Ja viem,že sa mi ľahko hovorí,aby si sa nebála pôrodu,ale jedno slovenké príslovie hovorí:,,Kto sa Boha nespustí-Boh ho neopustí." 😉

a ešte pripájam jednu modlitbičku ZA RODIČOV 🙂, toto sa modlievala so mnou moja starká,ked som bola ešte dieta a bola som u nej na prázdninách. 🙂

Pane,ktorý si na nebi,
zachovaj všetkým deťom mamy.
Nech ako cesto na chlebík,
im rastú v teple pod rukami.

Podávaj deťom otecka na každý deň,
nie iba včera.
Bez otecka je ovečka zatúlaná
a bez pastiera.

Zachovaj nám ich Pane obidvoch,
veď dve ruky od Teba máme.
Dve rúčky deťom stvoril Boh,
pre otecka jednu,druhú mame.

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nataliap
11. jan 2007

ahoj snezienka,ja mám už 19 mesačnú slečnu Natáliu Emmu a pochádzame z KE.Mne sa hrozne lúbia tehotné maminky,lebo je to najkrajší pohlad vidiet očakávajúce a netrpezlivé maminky-pretože pre mna je dieta najužasnejší boží dar.Ja hrozne milujem detičky a možno preto som si vybrala aj povolanie výchovného poradcu na školách.Pred materskou som pôsobila ako učiteľka.A ty?

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nataliap
12. jan 2007

ahojte baby, prajem vám krásny a slniečkovský den.
snežienka máš správu odo mna na IP.

sulamith
autor
12. jan 2007

ahojte,tak tu zacina byt klub ucitelov a vychovnych poradcov? 😀 ..tak sa pridavam ku prvej skupine...

rebeka
12. jan 2007

jej, to je dobre, ze je tu tolko vychovnych poradcov. Aspon sa budete moct podelit o skusenosti.

btw mamicky: zalezalo vam na tehu vysledkoch?
Ide mi o to, ze vlastne sa to vsetko robi, aby sa zistili dopredu nejake vady. Na zaklade tych negativnych vysedkov je mozne tehu skoncit. Mne sa ta myslienka nepaci. Neviem si predstavit, ze by som si dala vziat dieta kvoli zlym vysledkom. (Samozrejme, ze nesudim ziadnu mamicku, ktora tak spravila) Ale,... tak nejak nestresujem z toho, co nam nameraju. Pre mna je podstatne, ze som na UZV videla dve rucicky a dve nozicky a hlavicku na spravnych miestach. Viac zatial neriesim. Aky mate na to nazor?

emily3
12. jan 2007

ahojko rebeka, na tvoju otazku mam ten isty nazor. mojej svagrinej, ked cakala tretie vysli zle vysledky z afp ci z coho ...bala sa ze bude mat postihnute dieta, lekari jej to nahovorili a narodilo sa jej krasne zdrave divcatko.
ta ista svagrina, teraz ma stvrte a kedze ma 36rokov, chceli jej urobit amniocentezu, co odmietla. v porodnici sa potom stretla s jednou mamickou, ktora podstupila toto vysetrenie a zatial pohodove teho sa zmenilo na nocnu moru. mala problemy a musela zostat v nemocnici aby neprisla o babo.
mne sa zdaju zbytocne take vysetrenia, lebo babo chcem ci je zdrave alebo postihnute, nedam si ho vziat.
keby to vedeli liecit to hej. ale ked mi navrhnu interupciu...to nieje riesenie

rebeka
12. jan 2007

emily: ale to je nas nazor, mnohe mamicky mozno nemaju moznost alebo si nevedia predstavit starostlivost o postihnute dieta. Netvrdim, ze su tie vysledky zbytocne, ale...

emily3
12. jan 2007

rebeka: nie netvrdim. je to moj nazor. ale lekari sa mozu tiez pomylit a povedia ze dieta je postihnute, vyplasia mamicku a ...

emily3
12. jan 2007

rebeka. vsak vies...nam Boh pozehnal a hned vzal. ja by som nedokazala si dat zobrat babatko. bolo to pre mna strasne ked mi babatko zomrelo a oni ho zo mna vyberali...a hodili dokosa.
neviem si predstavit, ze by zabijali zijuce babo...brr

nataliap
12. jan 2007

no tak čaute pedagógovia a vitajte všetky dobré duše v klube 😀
ja sa priznám,že chvála bohu som mala všetky testy v poriadku počas tehotenstva.odber plodovej vody mi nerobili,pretože na základe toho sa dá tiež zistit,či je dietatko v poriadku.takže neviem rebeka.....ale poznám jednu babu,ktorej lekár podla USG povedal,že vraj bábo sa mu zdá,že bude postihnuté a tak ju objednal na odber plodovej vody, a neprajem nikomu zažit to hrozné čakanie,ta baba bola psychicky v koncoch-ale nakoniec bolo všetko v najlepšom poriadku...ale čo si vytrpela... 😢 😢 Môj názor na tie moderné výdobytky medicíny,radšej nekomentujem...Všetkého veľa škodí...ved aj naše mamy a babky boli tehotné a rodili- vtedy ešte nepoznali tie vymoženosti a sme chvála bohu tu.... ale pokrok nezastavíme.....

martina4
12. jan 2007

ahojte 🙂
suhlasim s vami, ze by som si nikdy nenechala vziat babätko, hoci by bolo neviem ake... vzdy musime s velkou pokorou prijat od Boha to, co nam dava...

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danka1
12. jan 2007

Ahojte mamulky, ja by som tiež nešla na tu amniocentezu, po prve je tam riziko vyvolania potratu a tiez by to vobec neovplyvnilo to ci by som si babatko nechala alebo nie. Ved chuda male, to babatko to citi, ak je v brusku len "podmienecne", že mama si ho nechá ale len ak je zdravé ☹ Tiež si myslim čo nam Boh dáva, to je pre nás najlepšie, netreba bojovat proti Bozej voli, lebo Bozia vola je aby sme boli štastní 🙂 papa pekný den

rebeka
12. jan 2007

to som rada, ze so svojim nazorom nie som sama. Aj ked, v ociach dnesnej medeciny sme asi divne. 😒 Inak, tiez som rozmyslal nad 3D a tak nejak sme si s manzelom povedali, ze ho nepotrebujeme. Sluzi na 2 veci. 1) odhalit mozne postihnutia dietatka (to uz sme prebrali, ze pre nas nie je podstatne)
2)aby mohli rodicia vidiet svoje dietatko. ... neviem ako sa na to pozerate vy, ale kedze existuju spekulacie o tom, ze to moze mimcu ublizit, tak si radsej pockame 🙂

jaja25
12. jan 2007

Ahojte maminky. Vyšetrenie APF, alebo alfafetoproteínu nie je presné. Častokrát sú výsledky chybné, lebo sa to porovnáva s týždňom tehotnosti. Ja som mala našťasie obe deti zdravé, ale pri tom druhom sa modlila celá rodina a všetci čo o tom vedeli. Absolvovala som totiž operáciu a nevedela som o tom, že čakám nášho Filipka.

martina4
12. jan 2007

jaja, akoze si to nevedela? tomu nerozumiem 😲