Nájdu sa tu veriace mamičky?

sulamith
6. nov 2006

Chcem otvorit novu temu,ktora mozno viacerym nic nehovori,(a inym zase toho hovori vela)... predsa to len skusim... 🙂 Ja sa za svoju vieru nehambim,a velmi rada by som si na tuto temu pokecela,...je tu este niekto taky...?

adusa
16. dec 2006

Aj ja si pamatam ze sme sa modlievali ked som bola mala, a bol to pre mna ako ritual kazdy den. A casom dieta zacne chapat o com to je ,primerane veku. Je len dolezite aby sme zacali a vydrzali. 😉

sulamith
autor
17. dec 2006

adusa,velmi pekne si to napisala: Je len dolezite aby sme zacali a vydrzali.

dakujem vam, ze sa tato tema obnovovuje vasimi peknymi prispevkami.
Chcem sa vas opytat,ake mate vy osobne skusenosti s modlitbou.Boli ste uz niekedy na modlitbe prihovoru? Alebo zazili ste pri modlitbe dotyk lasky?

rebeka
17. dec 2006

sulamith: my sme sa doma nikdy nemodlili, ak tak na vianoce otcenas, zdravas, slava... co ja osobne strasne neznasam, lebo je to podla mna odrabkanie, lebo sa to ma...
Ale pamatam sa na jednu modlidbu spred 10 rokov, ked som bola v puberte a moc mi chybala stara mama, ktoru som nikdy nepoznala. Vtedy som sa tak strasne tuzila s nou porozpravat. a pri tej modlitbe mi zrazu bola neskutocne blizko.

sulamith
autor
17. dec 2006

rebeka,no tak to je super.
ja som pri modlitbe vela krat citila a citim dotyk Bozej lasky. Citim ako nas Boh velmi miluje.Ak prezivam tu hlboku lasku,tiez bolestne prezivam svoju hriesnost. Priala by som kazdemu aby citil ako je velmi milovani... 🙂

rebeka
17. dec 2006

Hmm, je zvlastne, ze neviem, co vlastne citim. Verim, ze nas Boh miluje a dava na nas pozor. Ale hlboke citove zazitky... Asi je to u kazdeho ine. Vira ako taka mi moc pomaha. Hlavne je to jednoduchsie, ked mozes tazkosti odovzdat niekomu inemu. To som najviac citila, ked sme prisli o mimco. Ked som letela na pohotovost, nemodlila som sa za to, aby s nami ostalo, aby bolo v poriadku, ale Bud vola tvoja. A aj bola... ale verim, ze to malo svoj velky vyznam, vratila som sa k hlbsej modlitbe a zacala som sa modlit ruzenec. 🙂

sulamith
autor
17. dec 2006

ano rebeka mas pravdu.Viera nie je o citoch.Obdivujem tvoju uzasnu silu,modlit sa v tak tazkej chvili "bud vola tvoja"

rebeka
20. dec 2006

sulamith: v tak tazkej chvili nemas na vyber. Pretoze, ked uz Boh dopustil, ze ti hrozi potrat, vie preco. Zrejme by Barborka nebola v poriadku. Uvedomila som si, ze mozno by som Boha prosila o to, aby nam nalozil vacsi kriz, nez by sme uniesli. Preto som sa podvolila. Samozrejme, ze mi to bolo luto, ze som plakala a rozmyslal som, preco a ci to neslo inak...
Ale to k tomu asi patri... 🙂

adusa
20. dec 2006

Rebeka mas pravdu. Boh vie kolko by sme uniesli a preto to vzdy zariadi po svojom, aj ked sa nam to nepaci a mame vela otazok...a tam je prave dolezita nasa viera.
Aj ja som niekedy slaba...vsetko si uvedomujem ohladom viery, ze On vie kedy, ako a preco...ale v kazdodennom rychlom zivote mam v sebe otazky 😒 .
Velmi by som chcela znova zacat sa modlit litanie k Duchu Svatamu. Ja som zacala, ale ako sa mi narodilo babatko...neviem co sa stalo.

rebeka
21. dec 2006

adusa: myslism si, ze Boh nepotrebuje odriekavane modlitby. To podla mna potrebuju skor ludia.
Strasne som sa smiala, ked sa moja (neveriaca) mamka vratila z putnickeho vyletu. Vravela, ze ona na mieste Panny Marie by tie babky vytrieskala, ze ju tolko otravuju (myslela na 50x zdravasov v ruzenci), sak snad jej to staci povedat raz, alebo dva krat. 😀
A ako rada som sama siahla po ruzenci, ked potom prisli moje problemy.. 🙂

Pointa: Moj nazor je, ze Bohu staci, ak na neho uprimne myslime. Ale my sami casto potrebujeme litanie a ruzence, aby sme sa dokazali trosku uvolnit. 🙂

elliana
22. dec 2006

Aj ja som veriaca, no neviem sa skutocne modlit.
Odriekat "zdravasy", to ano, ale skutocne sa modlit, to sa mi zatial nepodarilo

saska73
22. dec 2006

adusa si mi pripomenula litanie k Duchu svätému - mám ich založené v knižke a veru dlho som po nich nesiahla 😒

sulamith
autor
23. dec 2006

chcem vam vsetkym popriat pozehnena Vianoce,aby ste ich prezili radostne a pokojne,a nielen teraz ale kazdy den... 🙂

expertka8
31. dec 2006

..dávam do pozornosti..možno niekomu pomôže 😉
http://www.mstretnutia.sk/
http://www.rodinabb.sk/hlavna.php

sulamith
autor
31. dec 2006

expertka dakujeme 😉

expertka8
31. dec 2006

..sulamith...nexala som sa inšpirovať dnešným biskupským listom 😉

...s radosťou aj nabudúce 🙂

sulamith
autor
1. jan 2007

http://www.chlapi.cz/
tak toto je skor pre nasich chlapov,ale ani pre nas to nie je na skodu 😉

sulamith
autor
1. jan 2007
meggi
4. jan 2007

ANJELIČKU
Anjeličku môj strážničku,
opatruj moju dušičku,
ako vo dne, tak i v noci,
buď mi stále na pomoci.
Anjel boží, strážca môj,
prosím ťa, vždy pri mne stoj,
pomocnú mi ruku daj,
vo všetkom mi pomáhaj.
Aby som ti v každej chvíli
viedol život bohumilý
a tak tebou chránený
bol raz v nebi spasený.
Amen.
Takúto modlidbičku naučím
dcérku, keď budeme trošku vačší.
Adusa, pozdravujeme Vás...

nataliap
4. jan 2007

ahojte,aj ja by som sa rada prihlásit do klubu.Pre zaujímavosť a hlavne moju zvedavosť:je tu niekto z KE,presnejšie so sídliska Ťahanovce?

nataliap
4. jan 2007

sorry,opravujem si gramaticku chybu nie so ale zo

anika
4. jan 2007

My mame tuto:

Pane Boze na nebi,
srdce teba velebi,
modlim sa ti modlitbicku
za ocinka, za mamicku.
Zdravia, lasky Ty im daj,
chran ich, dlho zachovaj,
by ma mohli vychovavat,
Teba chvalit, slavu vzdavat.Amen

nataliap
4. jan 2007

ak môžem ,tak by som a ja rada prispela našimi modlitbičkami:
Za rodičov

Ked sa moja mamka smeje,
vtedy nebo krásne hreje.
Nech je v Tvojej ochrane
aj keď slnko zapadne.
Každý deň sa o mňa stará,
buď Ti za to,Bože,chvála.Amen

Ocko,ten má ruky toľké,
že unesú veci veľké.
Zo srdca on má ma rád,
vždy má čas sa so mnou poihrať.
Za to všetko, dobre viem,
Tebe,Pane,ďakujem.Amen.

wanda
5. jan 2007

krasne 🙂
aj s vami sa rodicia modlili?

expertka8
5. jan 2007

..a my klasickú.."Anjeličku strážničku" 😅

nataliap
5. jan 2007

expertka,ty si jedinečnááááá

snilko7
5. jan 2007

ach tie Rúfusove modlitbičky sú tak krásne, vždy sa mi až slzy vtisnú do očí keď ich čítam 😵

nataliap
5. jan 2007

snilko7, že su nádherné. 🙂 😉

snilko7
5. jan 2007

nataliap 😵

jankamanikova
5. jan 2007

Ahojte!
Mozem sa pridat? Nie som velmi v obraze, ale rada by som zapadla do akejkolvek temy tykajucej sa tejto oblasti. My sme veriaci, ale tuto oblast drzi pevne v rukach moj manzel a je to super. Vedie celu nasu malu rodinku ... A mam pocit, ze je to dobre.

Inac Vam prajem krasny "trojkralovy vikend" ....