Oblečenie zo second-handov. Aký máte názor?

bzuco
5. feb 2008

maminy, aký máte názor na kúpu oblečka zo sekáčov? nakupujete alebo by ste oblečenie v sekáči nikdy nekúpili.
ja ak nájdem pekný kúsok za babku, neodolám
a pravidelne sledujem MMB 🙂

majka.mn
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kacorka06
29. júl 2013

Moj osobny nazor je ze preco nie,pravidele sledujem sekaciky u nas v Trencine a este sa nestalo,ze by som odolala,hned vecicky doma krasne vyperiem a su super,ciste a vonave,takze naozaj nevidim ziadny problem nakupovat v sekacoch...prave ze nerozumiem niektorym maminam,ktore vyhodia neskutocne vela penazi za uplne nove vecicky s obchodou,dietatko rychlo rastie,rychlo to znici ak uz ide o vecsie dieta a zbytocne vyhodene peniazky,samozrejme ze v niektorych pripadoch je nevyhnutne nakupovat cisto nove veci...ale ak natrafim na krasne ako nove veci,tak beriem a nevaham ci su so sekacika,alebo nie...nedam dopustit na second-hand 🙂

coffea
5. feb 2014

Ahoj kočky, nedávno som bola na pohovore na triedičku second handoveho textilu pre sekač textil hous. Bola som nenormálne šokovaná. Od tej chvíle som si povedala, že nikdy viac. Pani na pohovore ma previedla po triediarni, bola to velka hala, v ktorej bola zima ako v psinci. Pani zastupkina mi s úsmevom na perách povedala, že to tam žartovne volajú kryokomora. Žienky tam stali 8 hodín na nohách a vyberali kus po kuse veci prezerali, triedili podla kvality, čistoty, značky, .... a neviem ešte akých úžasných kritérii. Nebolo by na tom nič zle, ved je to každého osobná vec akú prácu si vyberie a co všetko bude v práci akceptovať. Ale popravde ma zabilo, keď mi pani s úsmevom na perách povedala, ze veci ktoré triedia sú s kontajnerov, ktoré máju po takmer celej západnej a strednej Európy a tiež časť z Ameriky. Jedna sa o kontajnery, ktoré mame takmer na každom jednom sídlisku. Sú to kontajnery HUMANA. Neraz som dala krásne veci po synovi, manželovi alebo veci co už som neobliekla, s naivitou v hlave, ze snáď niekomu pomôžem, kto má menej ako ja. Tiež som bola naivná, keď som si myslela, že veci sú chemický čistené ako mi to raz pani v spomínanom sekáči povedala. Aj tak som vždy veci vyprala, ale podla mňa to bolo zavádzanie zákazníka. Tiež mi pani na pohovore, vraví, že by som sa nemala štítiť špiny, prípadne iných škaredších vecí. Tak som sa spýtala o akých škaredších veciach vraví. A ona, že sa im pravidelne stáva, že sú veci, okakané, ocikané alebo, že v nich sú ešte aj detské použité plienky. Tak som sa s naivitou spýtala, že čo sa robí potom s vecami čo sú pri takýchto škaredých veciach. Mi vraví, že nič, to sa všetko pretriedi tak ako keby tam nič škaredé nebolo. Takže dievčatá spravte si svoj vlastný názor, ja už ho mám, NIkdy viac, a veci, ktoré by som inak niekedy chcela darovať do kontajnerov HUMANA už nikdy nedám. Každá máme v okolí rodinu, ktorá je finančne slabšie na tom ako mi, tak to radšej podarujem im a viem, že to nebudú predávať a obohacovať sa na naivite o pomoci, pre chudobných. Keď sa to k nim vlastne ani nedostane.
a perlička na záver pohovoru, bola, že pracovné oblečenie je len čierne, dôvod aby sa predišlo krádežiam. a tiež pri podpise zmluvy musím súhlasiť s takmer každodennou prehliadkou do spodného prádla pri odchode z práce. 🙂 . Takže čo viac dodať.

adri266
15. feb 2014

@coffea toto som uz davnejsie pocula, ze veci su podarovane na charitu, ale len tie najhorsie kusy sa dostanu do Afriky. Preto, ked pozerate dokumenty ci spravy, su obleceni do handier. Lebo tie lepsie veci sa nejakym sposobom dostavaju do sekacov.
V Anglicku vsak veci naozaj idu to tzv Charity shops a vynos ide na tu ktoru charitu /pre deti, pre starsich, cerveny kriz a podobne/. Ale veci tam su ozaj cistene v cistiarni...len neviem, ako sa vlastne dostavaju veci tu na Slovensko. Len je to smutne, ze niekto sa toho zbavi s vedomim, ze pomoze chudobnym, a on pomaha mozno milionarom zarobit este viac 🙄 🙄 🙄

evaighomitedo
15. feb 2014

Ahojte...ako byvali zamestnanec...second handu...asi len tolko....NIC CO SA DAVA DO KONTAJNEROV NEJDE NA CHARITU.....boli by ste prekvapene a akoo to funguje a ako sa da v tomto state zarobit.....

jaroe
31. aug 2014

aj ja som pocula, ze tie veci z kontajnerov idu na predaj. Ale nejako mi to nevadi. Davam tam veci, ktore nepotrebujem, nechce sa mi ich predavat a nemam komu dat v ramci rodiny a znamych. Raz som davala na charitu, ale to si vyzaduje nejaku namahu navyse, zistit, kde, ako, komu odovzdat, navyse vela z oslovenych organizacii mi odpovedalo, ze nepotrebuju....skratka je ovela jednoduchsie hodit vecicky do kontajnera.

svetlusska
31. aug 2014

preco nie?daju sa tam kupit fajn veci za fajn ceny..a to ze je to zo zbernych kontajnerov na odevy?bohuzial takto to na tomto svete chodi ze sa zaraba aj tam kde by sa nemalo :( ja osobne preto ak aj hodim nieco do takeho kontajnera tak je to vacsinou su to uz nemoderne veci...

secondhandbetty1
20. nov 2015

Ahojte zienky. Mam second hand ked mate zaujem o oblecko, kludne mi napiste. Mam damske, detske vecicky vo vybornej kvalite, cream aj I trieda za nizke ceny. Kontaktujte mna: secondhandbetty1@azet.sk 😀

dilino
23. sep 2022

Výhoda sekáčov je to že nikdy to mať také oblečenie nebude žiadna žena lebo majú len po jednom kuse a nie ako od šikmookých. Ze to ma oblečená každá druha.