Oblečenie zo second-handov. Aký máte názor?

bzuco
5. feb 2008

maminy, aký máte názor na kúpu oblečka zo sekáčov? nakupujete alebo by ste oblečenie v sekáči nikdy nekúpili.
ja ak nájdem pekný kúsok za babku, neodolám
a pravidelne sledujem MMB 🙂

marse
6. feb 2008

Ja si pre seba veci v sekacoch kupim, mam jeden v BA vyhliadnuty robi tam znama a nie je problem tam pekne kusky dostat, aspon nejamu take vsetci na okolo 😀

ale co sa tyka malej tak nie, to chcem skor nove veci, pre malu nakupujem hlavne v Terranove, uz je to celkom financne dostupny obchod, a casto tam menia tovar a su tam vypredaje a to mozem, pred tyzdom som tam malej kupila rifle za 100 sk a ponco za 110 🙂

mirka
6. feb 2008

ja nakupujem pre malú oblečenie, ale len také, čo je v super stave, a za pár korún 🙂 aj ja som mala voľakedy odpor, ale potom sa to zmenilo a teraz rada chodím do sekáčov a hrabem sa tam 🙂 a ak nájdem náhodou niečo pekné pre mňa, aelbo manžela, tak aj nám kúpim 🙂

nenka83
6. feb 2008

ja v sekacoch nekupujem, neviem preco ale protivi sa mi to... aspon tieto sekace u nas... mozno su inde aj normalne. 😒

ukana
6. feb 2008

tak ja radsej sekac ako Cinan, aspon je to bavlna, a aj tak to nosilo len nejake dieta 🙂 Prave dnes som bola na vypredaji vsetko po 10sk, to ste mali vidiet tu tasku. Ale disney obojstranna bundicka s mackom Pu za 10sk, no nekup to, plus kadejake mikiny a teplaky som malemu kupila, skoda mu je do skolky nove, aj tak pride zablateny alebo od farbiciek. aj v sekaci si vyberam, krajsie veci, z bavlny, neznosene. Smrad u Cinanov ja nemusim 😒 Cast su v sekacoch kvalitnejsie veci ako unas v obchodoch.
Samozrejme, ze maly ma aj nove veci, asi tak pol na pol, ale na doma a na lietanie po vonku mu stacia starsie a sekacove veci. Nekradnem 😀 A kolkokrat mu tie veci zo sekaca aj dlhsie vydrzia, vidno, ze su znackove, nezmolkuju sa, neroztahaju 😉 Ja teda predsudky nemam a pokojne sa prehrabujem 😀

lien1
6. feb 2008

Mate pravdu mimibazar a mimiaukcie nemaju chybu podarilo sa mi kupit nove tricko za 1sk a next celkom novu bundu
len bez vysacky za 100sk.Jediny problem je ze drobec ma viac veci ako ja a budeme musiet kupit novu skrinu lebo to
uz nemam kam davat.Ja kupujem len nove veci alebo len oprate max ak su oprate 3krat.Ale zas sa v tom viem hybat
tak za babku nakupim kopec. 🙂 🙂 🙂 Niesom milionar ale mam rada maleho pekne obleceneho a som az prehnane
cistotna tak ak mam veci z cinana tak ich periem ze sa rozidu a mozem ich pouzit akurat na handry.Tak to teraz uz neriskujem zbytocne vyhodene peniaze.

otrivinkajanka
6. feb 2008

no ja zasa kupujem rozumne,lebo deti rychlo rastu a je mi luto ked tie veci nevynosi a zbytocne som za to dala peniaze a ostane to vo vreci ktore mam na male veci kupujem to co mala potrebuje aj ked ma to kolko krat laka kupit to ci ono,lebo tie veci su tak krasne pre tie decka,ale uz som obozretnejsia ako ked sa krpata mala narodit a ja som mala doma dupaciek aj 30 a vobec som to nevyuzila

leva
6. feb 2008

Tiez kupujem v sekacoch,samozrejme uz viem do ktorych sa oplati ist.Teraz su u nas uz take sekace,kde maju ozaj krasne a znackove oblecenie za dobru cenu.Naposledy som kupila malej dres na tanecnu za 50sk,co som bola prekvapena,je uplne zachovalí a v blave za novy by som dala aj 700sk.No ale stretla som sa aj so sekacom kde to riadne prehanaju s cenou.

verulka
6. feb 2008

No my mame v beznom obchode aj problem najst vhodne veci...v sekaci sa mi to podari...ja na MMB nemam trpezlivost, akosi sa mi nedari zorientovat sa tam...ale uz som zacala intenzivnejsie sledovat vselico...Len ked tam sa mi tiez neoplati nakupit 1ks...na aukciach som ziskala 2 vymakane siltovky- mne a muzovi 😀
no ja som v tom nasom staly zakaznik, ci ze dojdem a rovno sa opytam ,ci je nieco pre mna- teta pozna velkosti deti a aj moj vkus, takze kolkokrat mi sama vyberie presne tie kusy, ktore by som inak aj ja 😉
a jaska, ze maju aj nove veci 😉

monkula
6. feb 2008

verul, ani mňa nebaví brázdiť po MMb, a niektoré baby to tam majú riadne predražené 🤐 🤐
u nás je sekáč pre deti, a vozia tam značkové veci z UK, hlavne môj obľúbený next, to mi pripomenulo, že so mtam dávno nebola...

magg
6. feb 2008

ja nakupujem v sekaci pre seba aj pre malu, velakrat kupim uplne nove veci s visackou a malokedy su drahsie ako 100 sk 😉 , ale poznam jednu taku spekulantku, ktora nakupi v sekaci a potom to predava 2x drahsie 😠 , takze na internetove bazare si davam pozor a radsej sa poprehrabavam priamo v obchode a dalsia vec je, ze cez net nevidim v akom stave naozaj tie veci su

verulka
6. feb 2008

monkula, ja som bola aj v malackach pred par rokmi v jednom skvelom...vsak ked budem po statkach a na md, tak ta dojdem navstivit...mam tam aj family 😉

monkula
6. feb 2008

super, čakám... 😉 😉

verulka
6. feb 2008

vsak sa dockas 😀

monkula
6. feb 2008

😀 😀 😀 😀

revayova
6. feb 2008

ja nakupujem vela v sekaci.Malemu som tam kupila take krasne dupacky a nema ich nik. Ked niekomu poviem, ze nakupujem v sekaci, tak sa pozrie na mna ako na divnu, ale naozaj sa tam da krasne nakupit.

verulka
6. feb 2008

reva, to len zavidia, ze on ito nevedia, reps nemaju tu moznost 😀

leva
6. feb 2008

tak,tak zavist je zla vlastnost.

revayova
6. feb 2008

asi naozaj zavidia, no a terz ked mi nieco niekto pochvali na detoch, tak sa len usmejem a podakujem. 😝

mari.m
6. feb 2008

ahojte, aj moja kamoska nakupuje len a len v sekaci,aj pre svojho pol rocneho synceka a niekedy donesie take kusy, ze som tak nadherne a originalne vecicky este nikde nevidela..
tak som tam zacala chodievat aj ja..mam uz par kuskov..
aleeeeeeee..
nikdy ste nerozmyslali, ze ci nemozu malicky, alebo aj vy dostat z toho nejaku koznu chorobu???alebo infekciu???
bo mna to niekde v uzadi stve..ze kto to nosil,ci nebol chory a pod.
taketo otazky Vas netrapia?

dadulka19
6. feb 2008

ja v sekáči občas nakúpim 😀 ,no najviac cez MMB,tak isto tam aj popredám 😉 .Tento týždeň mi prišli superné maskáčové ružové gaťuše pre Lindu.Už sa pár krát stalo,že mi prišli totál handry 😠 ,s tým asi treba počítať,že aj hnusná handra je pre niektoré maminy "vec v super stave" 😠 😖 😨

leva
6. feb 2008

mari.m,samozrejme ze to cloveku prejde hlavou,no samozrejme ked nieco kupim,najprv to ja vzdy operiem,no taktiez veci z obchodu,niekedy riadne smrdia,bohvie ako ich skladuju a kde sa povaluju.

leva
6. feb 2008

Ja som kupila cez internet vec 2 krat,stoho 1 mikinka bola uplne mala,co mal raz na sebe,radcej si teda prezrem velkost na oko a viem ze to bude dobre.No teraz davaju mamicky aj miery rukavov a dlzku,nie len cislo a na aky vek,tak sa da kupit lepsie,no tiez je pravda ze foto moze skreslit,napr,predava sa niaka vec a foto je tam z casopisu.

etuska
6. feb 2008

Super téma! Ja v sekáčocch nakupujem roky. Minule som si chcela kupit nieco pekne na seba.Prebrazdila som NewYorker,Peacock-nic....-baby a zistila som,ze najlepsie kusky mam zo sekacu 😀

Aj malej tam nakupujem. A súhlasím s názorom-radšej zo sekáča ako od Číňana.Tam by som malej nekúpila nič-fuj,samá chémia-bol na to super článok v jednom čisle časopisu Dieťa.-Aj 400x prekročené normy karcinogennych látok.

Nie je však sekáč ako sekáč.U nas maminky niekedy daju aj za vec zo sekaca,ak je znackova dost velku sumu a v zahranici by ste dali niekedy to iste za novu vec!!!!-overené na vlastnej koži 🙂

etuska
6. feb 2008

A ešte jeden postreh- dost vela maminiek "pohrda" slovenskými výrobkami pre deti,ale verte ci nie,platia pre ne, podla Slovenskej obchodnej inspekcie,najprísnejšie pravidlá a sú tým pádom najbezpečnejsie pre deticky.
Ja osobne kupujem veci,ktoré sa nosia priamo na tele-gaťky,punčošky,tricka slov./ceských značiek a ostatné veci v sekáčoch.

ukana
7. feb 2008

ja periem pred nosenim vsetky veci- aj nove. V skladoch sa valaju po zemi aj nove veci, bohvie ake potkany po nich behaju 😅
Spodne pradlo, pancusky, pyzamka mame tiez vacsinou zo Slovenky, alebo slovenske vyrobky, nie su take predrazene 😉
tiez si myslim, ze veci od Cinana su viac skodlive ako zo sekaca, uz len to zlozenie- napisu tam Cinankovia ze je to 100% bavlna a umelina ako vysita 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

verulka
7. feb 2008

ja stym nemam problme, presne ako pisete periem vsetky veci..okremtoho oni musia tie sakcove veci dezinfikovat, to viem... azase ked dostanem od kamosky veci pre mimco a ta ich ma od nejakej kamosky, tiez nemam ani potuchy kto to nosili...takze ja doverujem pracke a zatim sme problem nemali 😉
ja u cinana kupujem rukavicky, lebo tam stoja 20sk a tych mame extremnu spotrebu 🙄

bzuco
autor
7. feb 2008

v sekáči ani ja nekupujem spodné prádlo, ponožky, ani pančušky
ale tričká, mikiny, nohavice, bundy, sukne, šaty bez problémov

etuska - máš pravdu, slovenské výrobky sú fajn
mne sa najviac pre malého osvedčili bodynká a dupačky od slov. výrobcov - Japitex, Tajpex, Antony, Tinko - super kvalitka 🙂

verulka
7. feb 2008

vsak ja som spodne pradlo v sekaci ani nevidela...pancusky a ponozky kupujem v tescu alebo v bepobne- tam mavaju perfektne zlavy.

majcik
7. feb 2008

Ani by ma nenapadlo kupovat spodne pradlo v sekaci ... to nie. Ale ostatne veci, preco nie? Urcite su kvalitnejsie ako od cinanov... niektore vyrobky od nich byvaju farbene nevyhovujucimi az skodlivymi farbami.

bzuco
autor
7. feb 2008

verulka, no u nás bežne predávajú - ponožky, pančušky,nohavičky, dokonca podprsenky 😝 , bleeee