Oblečenie zo second-handov. Aký máte názor?

bzuco
5. feb 2008

maminy, aký máte názor na kúpu oblečka zo sekáčov? nakupujete alebo by ste oblečenie v sekáči nikdy nekúpili.
ja ak nájdem pekný kúsok za babku, neodolám
a pravidelne sledujem MMB 🙂

ukana
7. feb 2008

aj u nas maju v sekaci spodne pradlo aj pancusky, to fakt nie 😕 😝 😝 😝 😝 Pancusky mame z Beponu, maly neznasa ked ho pancuchy tlacia, tak mu kupujem kvalitnejsie. V Bepone sme vychytali na jesen akciu 1ks po 99sk 😉

famfrla
7. feb 2008

ahojte my v sekacoch nekupujeme pretoze zijeme v zahranici a ked tu su zlavy tak sa neoplati ani u nas v skacoch nakupovat napr vcera som malej kupila sveter 3 eur. menzestraky 2 eura a tak...... inak sem tam ked som bola doma pred rokmi som kukla do sekaca len tak a videla som tam tiez podprsenky plavky a tak.... hroza to aj niekto kupuje fuuuj... no oni uz ani nevyzerali ako podprsenky ale nieco natiahnute a divnej farby 😝 😖

ikke
7. feb 2008

ja som tiez na slovensku byvala castym zakaznikom sekacov. ale v holandsku sa to moc neoplati, vo vypredajoch nakupim lacnejsie 😀 a nove...
samozrejme, spodne pradlo by som nekupila v sekaci ani keby bolo zadarmo 😝

bzuco
autor
7. feb 2008

famfrla, ikke, toto vám závidím, ale v dobrom
tie výpredaje za 2-3 eurá
to u nás môžem len snívať, možno v BA je to lepšie, ale u nás v RK to je bieda, tu výpredaje nehrozia - ešte v hypermarketoch, ale v malých obchodíkoch - súkromných ani náhodou -ak, tak len smiešnych 10% 🙄 , na to sa môžem vykašlať
tu súkromníci "sušia" veci, len aby to nepredali pod cenu, tak to zo skladu vytiahnu o rok ako super nový tovar, ved vravím, katastrofa

bzuco
autor
7. feb 2008

sestra má svokru pracovne v Rakúsku a tá jej odtiaľ ponosila pre malú také super veci, že naozaj len tíško závidím (disney bundička zlacnená z 34 euro na 9, triopack bodyniek za 3eurá, ...prišla s plným kufrom, čo toho toľko pokúpila)
ale som ju poprosila, ak bude niečo pekné vidieť, nech nám to kúpi a ja jej to preplatím
škoda, že nebývame bližšie pri hraniciach s rakúskom, urobila by som si nákupný výlet

ikke
7. feb 2008

bzuco, ten vylet by sa ti mozno oplatil aj z RK, keby si vedela, kam a kedy treba ist...

ukana
7. feb 2008

bzuco, ved zbehni do MT aj v TESCU boli teraz dobre vypredaje a spojila by si prijemne ( stretnutie s nami) s uzitocnym ( nakupy). Alebo opacne je to ?? 😀

bzuco
autor
7. feb 2008

ukana, v tescu som aj ja nakúpila 😉

ikke, no ved to 😒

mari.m
7. feb 2008

ja som zacala nakupovat v sekacoch asi pred mesiacom..ked mi kamoska povedala,ze si kupila prekrasny kasmirovy sveter za 75sk.
😀
spodne pradlo a nohavice tam nekupujem..neviem preco..zda sa mi to byt nehygienicke..

a vidim v nasom sekaci aj super vecicky pre deticky..asi aj ja raz budem kupovat miminku veci zo sekaca..vazne sa da vybrat a aspon to nepusta farbu a ma to len jeden clovek na SK 😉

leva
7. feb 2008

Tiez som nevidela,kde chodim do sekaca spodne pradlo,no tiez by som nekupila,to by sa ani predavat nemalo podla mna.

ukana
7. feb 2008

inak ja mam zo sekaca aj krasne zavesy do detskej izby so 101dalmatincami 🙂 🙂 🙂

alinka76
7. feb 2008

etuska, ja som raz chcela dcére kúpiť súpravu nohavičiek , lebo z menších mi vyrástla a to vieš, keď chceš sadu, to aspoň 10 ks. v riadnom obchode mi chceli predať nohavičky pre dcéru á 60 Sk. To by ma stáli 600 SK!!! a to som nebola ochotná zaplatiť. tak som ich kúpila u číňana, boli čisto biele, takže chémia tam nehrozila, boli bavlnené, však to rozoznám, oprala som ich a veru už ich nosí 2 roky a nič im nie je. niektoré veci teda nebudem podporovať a ani nemám na to peniaze.

etuska
7. feb 2008

Alinka,netvrdím,že vsetky veci od Cinanov su zle...ale ja zo zásady spodne pradlo u nich nekupim,aj ked je biele 😒 Karcinogenne latky volnym okom nevidis a nijako sa to ani na pokozke nemusi prejavit,ale vraj tieto skodlive latky prenikaju cez pokozku do vnutornych organov a pomaly,ale iste ich poskodzuju.
Ja som napr, kúpila gatky slovenskej výroby za 28,-Sk/kus,no vo vedl. obchode mali nieco podobne za 60.-Sk a ko hovorís. 😒

Mne chvalia kolegyne vsetky veci,ktore mam zo sekacov a tie oblecka su ozaj originalne 🙂

etuska
7. feb 2008

Zaujímavá stránka: www.soi.sk /Slovenská obchodná inšpekcia/-nebezpečné výrobky,nielen textil,ale aj hračky,iné...

bzuco
autor
10. feb 2008

tak...ja som sa trošku vytešila na MMB 😉
zasa bude po mne poštárka divne pozerať, ked mi donesie pár oznámení o balíčkoch 😀

digysa
11. feb 2008

hmmm, tak to nemusim.....do sekacov nechodim...

medvedik30
11. feb 2008

hmm..ja pre zmenu nechodím k číňanom..pred pár rokmi som chodila, ale nakoľko nemám ani veľmi pozitívnu skúsenosť s tými vecami, tak už nechodím..ale zase, je to otázka aj finančná, takže určite sa tam dajú vybrať nositeľné kúsky..

skôr sa mi páči sekáč, ak je slušný a nesmrdí hneď po vstupe naftalínom, tak sa poprehrabujem..mám niekoľko vecí, ktoré stáli úplne minimum a nosím ich už niekoľko rokov..v dobrých sekáčoch mávajú aj nové veci, takže nakúpiť tam mi vôbec nevadí..akurát to spodné prádlo a topánky by som tam nekupovala..

no a ani mať pre mimi veci po niekom mi nevadí..veď ten,kto to predtým nosil, bol tiež len bábätko a bábätká sú pekné, čistučké..a maminy často majú veci, ktoré obliekli na svoje bábo len 1-2x, lebo mali toho veľa a nestihli to prestriedať, alebo im z toho vyrástlo..alebo na tú vec v skrini jednoducho zabudli..MMB napr. má super vecičky.. 😉

bzuco
autor
11. feb 2008

digysa
ani ja by som nechodila, keby sme tu mali také super výpredaje ako zvyknú bývať v zahraničí
ale tu u nás už ani nie je poriadny obchod, len samí číňanci alebo sekáče
a v tých normálnych detských sú príšerné ceny
nemám na to, aby som mohla dcére a synovi podchvíľou kupovať tričká minimálne po 300,-, nohavice po 600,- obyčajné tepláky po 250,- to by sme skrachovali 😒

bzuco
autor
11. feb 2008

medvedík - spodné prádlo ani topánky tam tiež nekupujem, to kupujem vždy nové
akurát raz som natrafila v sekáči na úplne nové sandálky, ešte mali značenie, a stáli pár korún 😉 tak tie som kúpila, inak nie

etuska
11. feb 2008

Ja som kupila v lete dcerke v sekaci topanky do vody za 20,-Sk.Ako nové,a v mori ich mala takmer celu dovolenku 🙂

monkula
11. feb 2008

aj u nás predávajú v sekáčoch spodné prádlo 😝 😝 😝

A ešte v sekáčoch kupujem plyšákov 😀 😀 😀 Stoja okolo 20 korún, Jarkovi som kúpila veľkéo macíka za 50 korún... doteraz s ním spí... Volá ho moje mláďatko... 😀 😀

Ale u nás v sekáčoch majú aj rôzne akcie, ako napríklad, všetko za 59 korún, alebo všetko za polovicu... ja som si tam kúpila krásny červený sveter, sestra mi o strašne závidí, keď môže, tak si ho požičia a skoro odpadla, keď som jej povedala ,že som zaň dala 120 Sk, bol drahší, lebo je značkový...

fibi
11. feb 2008

Neviete o nejakom dobrom sekáči v dúbravke alebo v lamači?

digysa
11. feb 2008

bzuco: verim Ti, ja zakazujem mojej rodine kupovat akekolvek oblecenie zo SK. Bud je vsetko v take nekvalitne, ze raz to operies a hotovo, alebo velmi predrazene a majitelia obchodov nemaju cudnosti a oblecenie, ktore mozes v USA kupit za napr. 10dolarov = okolo 230sk, tak na slovensku ho vidim za 700sk. ☹ Mate to tazke....
Mne to mama stale hovori, ked s nou volam.

biba12
11. feb 2008

Ja nakupujem niekedy v sekaci Lary Fary v Petrzalke na Sintavskej. Maju tam detske oblecenie aj znackove a vo velmi dobrom stave a za prijatelne ceny. Ale vacsinou sa malemu snazim kupovat nove veci. Co by som v sekaci nekupila su boty, spodne pradlo.

rybecka
11. feb 2008

Ahojte,
akurat dnes som nastivila second hand chodim len do jedneho ked idem na nastevu k svojej svokre tak vtedy nastevujem ale vzdy si tam super nakupim a potom my vsetci zavida 😀
teraz tam mali akciu vsetko za polovicu mam super rifle znacky Mexx za 90 SK dnes skoro kamoska odpadla ked ich videla su ako nove 🙂 aj suknu som si kupila a aj tricko tak prajem prijemne nakupovanie vzdy lepsie ako cinan si myslim 🙂 😎

alionuska
11. feb 2008

Baby a u nas je taky sekac,ze v pondelok vsetko za 59,v utorok vsetko za 49,streda39......A ked idem v piatok tak po 19.Mala ma vetrovku za 19 a taku ako novu.Ale chodim tam,len ked nemam pri sebe draheho,lebo toho slak trafa.....Ja som schopna priniest domov aj 5 igelitiek veci,,,lebo za 19 korun rifle...aj ked ich budem nosit po dome... 😀 😀 😀

rybecka
11. feb 2008

alionuska,
tak to iste no nekup to za 19 korun 😀 😀 😀
ale taky lacny sekac tu nie je skoda asi by som tiez chodila s piatimi igelitkami 😀

ramzesa
11. feb 2008

Ahojte maminky. Tak ja som parkrat zabludila s kamaratkou do detskeho bazaru. Kupila som jedne teplaciky asi za 25 Sk 😕 a nosi ich este aj dcerka 😅 . Maju uz sice malu dierku ale niektore nove veci tolko nevydrzali. Ale inak som ine nic nekupila,nejako mam psychycky blok a radsej kupime nove. Ci v tescu vo vypredaji alebo mam nejake vytipovane obchodiky,zial jeden taky dobry nam zrusili ☹ . A cinaky to ja nemusim. Fuj,sebe tam nekupujem,nie este drobcom,ja ked tam omylom zabludim,hned zacnem kychat... takze cinak spoznam hned pri vstupe 🙄 . No a na MMB som si objednala zopar veciciek,to ma pochytila nejaka mania ci co 😅 . Ale ked tak uz radsej vecicky priamo po detickach predavajucej ako kadejake dovozove nosene. Niektore tie veci vyzeraju naozaj strasne blee 😝 .Ale uz skoro rok tu maniu nemam nastastie. Inak ponozky a pancusky mam rada Tatrasvit a potom z Beponu a este od slovenskeho Clematisu rada nakupujem detske natelnicky,su take pekne,ze ich syncek nosi do skolky ako normalne tricko,cena je primerana a su biele alebo sive,takze nie je problem s flakmi, z bieleho vybielim a je pokoj 😅 .A znesu vela prania. 🙂

maca793
16. feb 2008

ja zvyknem kupovať u nás raz za mesiac, keď sú sekáčové trhy, tam sa dá kúpiť detské oblečenie za 20,-sk a je to v super stave, na seba si nekúpim nič, lebo toho mám dosť ale často pozerám aj MMB alebo Babybazar, niečo si aj objednám a hlavne tam mám svoj album, kde predávam veci po malej za pár korún.

etuska
16. feb 2008

Moja dcerka ine ako Tatrasvitske puncosky ani nechce 😉 a to som jej kupila aj pekne vzorovane,no co uz.
Mali sme tu supeeer sekac,aj mame,no je tam nova predavacka a odvtedy je výber neporovnatelne horsi.Bodaj by nie,ked dostanu tovar a maju "inventuru",tak vidim ako pusta vonku známe s plnými taskami 😠 -takze uz davno som tam nic pekne nekupila.