Ockovia z Prievidze a okolia

kiko13
27. sep 2007

Tak ak máte chuť sa podeliť so skúsenosťami ockov kľudne sa pridajte. Môžme podebatovať o vážnych i menej vážnych témach keď to dokážu naše baby prečo by sme neriešili tiež problémy cez fórum 😀

paska
27. okt 2007

maruškovci tak gratulujem k prvému Ačku 🙂

julova
27. okt 2007

ahoj paska 🙂...tak co? pasko nezaspal? 😉

paska
27. okt 2007

nie 😉 evaje prišla o novú kamošku 😀

julova
27. okt 2007

😉..este aby Ti to luto bolo 😀 ...ona ich tam ma dost 😉

paska
27. okt 2007

petku pracuje? a kikovci neviem kde su 😕 aj icq vypnuté ani nehlásili odchod 😀

julova
27. okt 2007

veru...pracuje...aby sme mohli ostat doma s Terezkou co najdlhsie 🙂....a v pondelok a utorok zasa bude sunky valat...aj ked ziadne sunky nema 😀 😀...veru, sa tu cely den neukazli kikovci 🙂

maruschka
27. okt 2007

čaute dievčatá.julova,tak dneska to bolo nezáživné?Ja keby som jazdila v BA,tak skolabuje doprava.Kôli mne by museli postaviť obchvat okolo BA 😀 😀 Cez leto sme išli do ZOO a ja som mala v strede BA chuť vystúpiť z auta,čo som mala také nervy,ja neviem,ako to gorazd mohol zvládnuť.Okrem tých strašných jám po celej ceste,som si ešte aj šťavnato ponadávala na bratislaváckych frajerov na autách. 😅

julova
27. okt 2007

ahoj marusch 😀...ale fajn bolo to, ze boli poloprazdne cesty 😎 ...tak dnes by si to v BA zvadla aj bez obchvatu 😀 😀...a veru...ti frajeri, co sa narodili s vodicakom su najhorsi 🙄 😠

maruschka
27. okt 2007

julova,ty si totálny flegmatik 😀 😀 tak to ťa teda úprimne obdivujem.ale to je asi tým,že si zvyknutá jazdiť od začiatku na takých rušných cestách.ja neviem,asi by chytila strašná panika.Teda už mám čosi odjazdené,ale teda BA,to je silné kafe.Ja som taký bojko.

julova
27. okt 2007

marusch - ja som 4 roky zila v Moskve..a to by si len videla, co su rusne cesty 😀...tam som mala panicky strach aj ako chodec aj ako spolujazdec 😀...ale ten ruch - asi ho fakt vnimam uz "normalne"...a este oproti tej Moskve je BA slaby cajovy odvar 😀...a ty ze si bojko?? a to dnesne A-cko? Ha? Za to zasa obdívujem ja Teba 😉 😎

kiko13
autor
27. okt 2007

Ahojte tu sme boli sme na oslave a prave sme dorazili 😀

julova
27. okt 2007

ahoj kiko 🙂

kiko13
autor
27. okt 2007

marusch gorazd blohoželám k A čkam len tak ďalej a čože je to 35 skúšok 😀 😀

kiko13
autor
27. okt 2007

julová ty si žila v Moskve tam by som sa chcel ísť niekedy pozrieť len netuším či sa mi to podarí 😒

paska
27. okt 2007

b moskve? a tam si što delala?

kiko13
autor
27. okt 2007

paska nestihol som poslať hlásenie musel som ísť na futbal a potom oslava u mamy dúfam, že si nám to odpustila na budúce určite hlásenie už pošleme 😀 😀 😀

kiko13
autor
27. okt 2007

julova ty govoris po rusky? 😉

paska
27. okt 2007

odpustené

julova
27. okt 2007

v Moskve ja rabotala, potomu shto ja byla lenivaja svinja i ne chotelos mne shtudirovat 😀

Aby som to objasnila - moja mamina robi na MZV SR a bola tam pracovne vyslana...tak isla najprv len ona s malym brachom (vtedy mal 5 rokov) a my so starsim sme ostali na Slovensku a pracovali...ale potom - ze je moznost tam najst pracu aj pre nas, tak sme isli a nakoniec z toho bol 4 rocny pobyt..a veru, kiko...bola to super skusenost a velka sanca pozriet si Vychod...ale fakt ze ist tam na "vylet" to chce riadne tucnu buxu...lebo ako vieme, Moskva je najdrahsie mesto na svete... 😖...tak som rada, ze sme mali taku prilezitsot..ja by som si velmi priala sa tam este vrait, hoci aj na vylet...ale uz s mojim usipleskom a ukazat mu tam vsetko mozne🙂..ale tiez netusim ci uz to pojde tak lahko ☹

julova
27. okt 2007

kiko - da, koneshno 😉....

inak prihoda...idem si na Velvyslanectve nastupit do vytahu a taka sympaticka zienka sa usmieva a ja ju teda zdvorilo pozdravim...ved sme jedna Slovač vo velkom meste...a straaaasne mi bola povedoma a ona sa cestou vytahom len tak potmehudsky na mna usmievala a vravi: No ano Zuzka, som to ja...a ja ze no hej, ale kto ja? 😀...a nakoniec to bola moja ruštinarka zo ZŠ, ktora tam bola s manzelom 😉...

kiko13
autor
27. okt 2007

julova tu Moskvu ti ticho závidím ☹ ale veď nie je vštkým dňom koniec možno sa to niekedy podarí a kikovci pôjdu na výlet do Moskvy 😀 inak ta prva veta lenivaja svinja nemá chybu 😀 😀 😀

paska 😉

paska
27. okt 2007

tak sa priznam to som netušila že je to najdrahšie mesto 😕 kto by to bol do tých našich bratov povedal 😕

kiko13
autor
27. okt 2007

zuzka zuzka ta pamäť je poriadne krátka 😀 , paska tak tak je tam očen draho 😀

julova
27. okt 2007

veru kiko - aj ja by som si zavidela 😔 ....a to som vtedy mala 19 a ze cooo?? na vychod? ked vsetci sa hrnu na zapad??? 😀...ale Volodju sme chodili pozerat...bolo tam fakt skvele 🙂....ale zit natrvalo by som tam asi nechcela 😀....a ktovie kiko...mozno sa stretneme na Krasnoj ploshcadi 😉 😀

paska - no veru...bila sa s Tokyom a NY...ale minuly rok tusim bola na vrchole opat Moskva...v kazdom pripade pari do prvej patky...ale len Moskva...vyjdes za Moskvu a je to des...strasna chudoba...a v niektorych dedinach este fuguje naturalna mzda 😖...si predstav, ze robis vo fabrike, kde vyrabaju krystal a ako vyplatu dostanes sadu krystalovych poharov...nepredas-nemas co jest...strasne 😖....

julova
27. okt 2007

my ked sme tam prisli, tak sme asi dva tyzdne mali tendenciu prepocitavat nakupy na nase koruny...ale velmi rychlo nas to preslo...to sa neda 😀...inak by sme nic nekupili a umreli by sme od hladu😀

kiko - veru - poriadne..ale kto by to bol tusil, aky je svet maly 😉

paska
27. okt 2007

julova ani nevrav mne je z toho strašne smutno z takyto vecí 😒

julova
27. okt 2007

paska - aj mne...zo zaciatku nam bolo luto nedat tym zobrajucim detom v meste...ale casom clovek zistil a videl, ze tie deti zneuzivaju rodicia-alkoholici na zobranie..a keby si dala kazdemu, tak si o chvilu s holym zadkom ty sama ..proste akokolvek to bolo "sebecke" lepsie bolo odvratit pohlad a nevsimat si 😖 😔 ...alebo im kupit v stanku nejaky hot-dog, alebo nieco podobne...

kiko13
autor
27. okt 2007

ak sa tam stretneme pozývame vás na kávu 😀 akeď nie tak vás pozývame tu na kávu veď to je v podstate jedno kde ju vypijeme 😀 😀 😀

paska nebuď smutná ☹ buď rada, že to nie je tu

julova
27. okt 2007

kiko -na kavu TAM by som Vas zaviedla ja...bud do Ceskeho domu, alebo do Slovenskeho spolocenskeho domu...predsa len je to za iny penjaz ako priamo v centre Moskvy 😀 😉....jooooj...a dakujeme za pozvanie...bude motorcek, nakopneme a hadam aj niekedy dorazime..ved PD alebo BA je vlastne aj okolie centra Moskvy 😀 😉

veru-budme radi....ale tam je to viac viditelne aj preto, ze je to fakt velkomesto...aj tu su zobraci..ale BA je oproti tomu fakt dedina...a tam pri 10-12 milionoch ludi v meste...niet sa comu cudovat...korupcia katastrofalna...kupis tam DOSLOVA vsetko, ked mas peniaze.... 🙄

kiko13
autor
27. okt 2007

budete tu vítaní v okolí centra Moskvy veď motorom ste tu za dve hodinky v ruských pomeroch moc malinká vzdialenosť 😀 😀

v Rusku by sa oplatilo podnikať krajina bohatá len oni to nevedia využiť, mám pocit, že ľudia tam stále žijú z vojenskej histórie a asi by len bojovali 🙄