Odber pupočbíkovej krvi v Košiciach. Pripojte sa

dankaa
7. feb 2007

ahojte budúce mamičky !

zacala som novu temu - pre niekoho neznámu,pretože my zvažujeme odber.Verím,že sa už čoskoro sem pripoja aj ďalší...

dankaa
autor
7. feb 2007

zaujímalo by ma,ci niektorá z vás mala odobratú pupočníkovú krv v novej nemocnici v Košiciach?dakujem za odpovede 🙂

gia
7. feb 2007

ahoj danka, len tak mimochodom, v piatok by mala byt odvysielana reportaz o pupocnikovej krvi na joj-ke v Crepinach plus o 18,45h 😉

dankaa
autor
7. feb 2007

dik gia,my sme toho prestudovali tiež,už mame zaplatenu zalohu,cakame už len na porod a samotný odber 🙂

dankaa
autor
9. feb 2007

dievcata,po dnesnom programe na jojke,som sa nedozvedela takmer nic.Aj tak sme sa definitivne rozhodli pre odber.Máte to už niektorá za sebou?

nera
12. feb 2007

dankaa- ja som tiež dala pre malú odobrať pupočníkovú krv alebo tiež zárodočné bunky a v novej, je to bez problémov, len lepšie je dať to vopred vedieť svojmu lekárovi ak ho máš, aby tam došli tí, ktorí Ti to urobia. A napokon už keď som došla do nemocnice tak sa ma pýtali či to mám zajednané.
A či je to dobré? Podľa mňa jednoznačne a to ešte nevieme ako sa medicína v priebehu 10 rokoch vyvinie.

dankaa
autor
12. feb 2007

ahoj nera,

to som rada,že si z tých mamičiek,ktoré sú za 🙂 na buduci víkend sa chystáme na ultrazvuk k Mudr.Rosakovej tak jej všetko poviem...zálohu už máme aj zmluvy v poriadku,už len porodiť 😀

nera
12. feb 2007

zaplatiť stačí po pôrode, zálohu čo najskôr po pôrode a potom dostanete(poštou) papiere ako to bolo úspešné a koľko sa podarilo odobrať a samozrejme spolu s tým aj šek na zaplatenia zvýšku
My sme to nejak nestíhali, no aj ke´d sme to zaplatili neskôr nebol problém
Držím palce 😵

dankaa
autor
13. feb 2007

dakujem nera,

my sme museli zaplatit zalohu,zvyšok sa platí až po obdržaní certifikátu.

monika1
13. feb 2007

aj my si to davame urcite spravit,len este som sa neregistrovala lebo som sa nevedela rozhodnut kde budem rodit...no ale niezeby som to uz teraz vedela 😀 ale som naklonena teraz k novej takze asi tam...

kosicanka1
13. feb 2007

Ahojte holky, no my sme sa s manzelom dohodli, ze urcite dame odber urobit, budem rodit u Dr. Rosakovej
ako je to s platbou? kolko to vyjde dokopy? kolko bola zaloha? vidim, ze uz mate viac informacii, no my sme zatial taky informacny zberatelia, tak mi poradte, prosim

dankaa
autor
13. feb 2007

kosicanka aj ja budem rodit u MUdr.Rosakovej-máme aj tému na MK,Takže si sa jej dovolala?záloha je 8400 skk,ja som vsetko zistila cez www.ceptra.sk,proces je trosku zdlhavý,kým nam prisli papiere,potom zmluvy a nakoniec platba

kosicanka1
13. feb 2007

no idem kuknut tu stranku poriadne si to nastudovat, zatial som pozerala len letaciky, co som dostala od doktorky, ale myslim si, ze je to investicia, ktora sa urcite oplati
a je pravda, ze medicina sa rychlo vyvija...
no a dr. rosakova vravela, ze ked je vsetko v poriadku staci za nou prist po 20 tt, ked bude hotovy ten velky ultrazvuk, vtedy sa dohodneme presnejsie
a budes rodit aj s epiduralkou? no lebo ja by som chcela urcite... len som pocula, ze ten dobry anesteziolog dr. slavik zdrhol do sace 😖

dankaa
autor
13. feb 2007

planujem epi,ale este sa chcem s nou porozpravat .na buducu nedelu idem na uzv a vsetko zistim,danm Ti potom vedieť...

kosicanka1
13. feb 2007

Oki, Danka, diky a drzim palce 😉

dankaa
autor
13. feb 2007

som pokojnejšia,že to robia aj v novej nemocnici,ale to je len taký vnútorný pocit neistoty...

dankaa
autor
19. feb 2007

ahoj kosicanka!takže po vcerajsku som zistila to,že odber sa robí standardne a vsetko je indivindi.staci ak si to vsetko vybavis sama,nepotrebujes suhlas lekara,ale je dobre opýtat sa.Moja porodnicka s tým skusenossti má ,ale v den porodu musím "kričať"že je u mna plánovaný odber 😀

dankaa
autor
1. mar 2007

inac baby je dobre si urobiť klystýr pred pôrodom,ak sa plánuje odber pupocnikovej krvi-odporucil mi to doktor-iné metody ako napr.YAL nemusí vycistit dokonale a okrem toho po klystýre to ide velmi rýchlo...

kosicanka zaujimave foto 😉

dankaa
autor
21. jún 2007

takže pisem vám moje skúsenosti:

rodila som v 37 tt u p.Dr.Rosakovej-výborná porodnicka.Podstupila som klasicke veci pred porodom ako je kystýr atd.Jednoducho to patri k tomu a vobec to nie je také strasne ako sa pise ci hovori.Sestricky boli velmi milé aj po porode mi zodpovedali vsetky moje zvedavé otazky.Izby boli o.k.

Ubehlo to strasne rýchlo.Sice este stale na to myslim,ale som rada že máme krásnu dcéru a vám buduce mamicky držím prsty!

balog
19. jan 2008

Ahojte baby ja si vybavujem akurat odber pupoc.krvi..najprv sa treba zaregisterovat na stranke ceptra.sk nasledne vam poslu zmluvy,ktore obratom poslete a vystavia vam FA na sumu 8000,-sk po porode do 6 tyzdnov vam urobia testy a daju vediet ci krv je ok alebo nie..ak nie mozte od zmluvy odstupit..ak ano zaplatite zvysnu sumu a rocny pausal ,ktory je okolo 1000,-sk..celkoco to stoji priblezne 30 000sk ..tie poplatky rocne sa menia...

balog
22. nov 2008

Moj maly ma uz 8 mesiacov a verim,ze nikdy nebudem potrebovat kmenove bunky 🙂 drzim palce aj inym maminam ........