Ordinácia v ružovej záhrade. Nadšené fanynky

marse
17. sep 2008

Ahojte!
Hladam nadsene fanynky tohoto suproveho serialu. Uz je tu tema Panelak aj Krehke vztahy a tak zakladam pre tie co maju tento serial radi ako ja.

Jednoznacne moj favorit je dr. Mažar, ktoreho hra Jozko Vajda ( a nie len preto ze byva u nas v dedine 😀 )

Tak babulky hura sem 😉

monika_123
24. mar 2011

No puškačova-jurajova žena,to je tá nova sexica 😀 http://zivot.lesk.cas.sk/clanok/9053/sexica-and...

marcovka
25. mar 2011

včerajšia ordinacia ☹ asi najlepší bol Kubovec a Sandokan 😀 a zase rozoberali to morfium?! 😝

pipka
25. mar 2011

ale konecne aspon par minut sa odohralo v ordinacii a videli sme aj Majku 😵

mirka414
25. mar 2011

dievcata ja trosku rozoberiem tiez tu temu morfium..teda nikdy som sa o morfium nezaujimala az do casu kym sa mi dostal pod ruky.taka mala flasticka a tolko respektu a strachu som nemala este pred nicim inym v zivote.ako je to vlastne na Slovensku z morfiom?Ja zijem vo Svajciarsku a staram sa o svojho svokra a fakticky az teraz ma zaujalo ci aj naozaj je okolo morfia na Sk take divadlo ako v ordinacii...Ako je mozne ze zena co tak trpi nema narok na morfium a ze doktor jej ho nepichne?Ja nie som ziadna doktorka ani len sestricka a morfium picham 2x za den len mi to lekar ukazal a par x skontroloval ci to robim spravne 😕 .Lekar mojho svokra vravi ze ak to ma pomoct svokrovi proti bolesti tak to treba pouzit hlavne je netrpiet.

pipka
25. mar 2011

@mirka414 no neviem, ja som to pochopila tak, ze morfium by jej pichali, ale iba v nemocnici, nemozu jej ho dat na domov. Ale ona nechcela byt v nemocnici, ze chce zomriet doma, tak preto jej ho nechceli dat. U nas asi este lekari nedorastli na to, aby chodili k pacientovi domov a tam ho osetrovali 😒
ale ako je to v skutocnosti u nas netusim ani ja 😕 😖

mirka414
26. mar 2011

@pipka ale co je na tom take tazke pichnut jej ho doma alebo zdravotna sestra 😕 ?tu vo Svajciarsku je priorita aby pacient netrpel a aby podla moznosti mohol zomriet doma...Ale asi naozaj to nieje pripad nasho zdravotnictva aj ked mu nechcem krivdit ani zhadzovat.A co viem existuju aj naplaste co su 24hodinove len sa nalepia a nechaju volne posobit alebo aj morf.kvapky tie sa zasa normalne zapiju my to striedame raz davame injekcie a neskor zasa kvapky.jedine co nam zatial doktor nedal su tie naplaste,lebo to je uz to posledne stadium kedy naplaste vypustaju postupne morfium 24 hodin a to svokor zatial nepotrebuje.

steva
26. mar 2011

Ja skusenost s morfiom na slovensku mam.tiez to nechapem,preco okolo toho robia taky rozruch.ja som sa starala o mojho otca a ked uz bolo velmi zle tak som mu doma lepila tie morfiove naplaste sama.akurat som musela v lekarni podpisat papier ze som ich prevzala a to niesom ani zdravotna sestra.sice to uz bolo pred osmimi rokmi.

pipka
26. mar 2011

@mirka414 tak asi len potrebuju v seriali napinavu zapletku, tak si vymysleli toto 😝

mirka414
26. mar 2011

@steva
@pipka tak to trafili teda potom uplne mimo 😅 a az trapne ked nechaju tu zenu tak trpiet ja uz par rokov nezijem na Sk ale myslim ze aj na Sk existuju hospice alebo ze taky pravnik si nevie najat opatrovatelku domov co by pichala to morfium? 😅 pekne pritiahnute za vlasy...uplne trapna zapletka.Ked take nieco nevie vybavit pravnik co sa podla mna stara o vyssiu vrstvu co uz ma potom robit taky obycajny clovek 😒 myslim ze v ordinacii by mali na tuto zapletku rychlo zabudnut.Uplna blbost je ze lekar nemoze ist domov pichnut morfium skor je to jeho povinnost aspon tak som sa pytala tu zdravotnej sestry co chodi kontrolovat svokra.

janinah
26. mar 2011

zápletka s morfiom je hlúposť na entú 😉 lieky proti bolesti sa dávajú ako treba,kedy treba,kolko treba a aké treba-podla ordinácie lekárov,morfium je len jedna z možností tlmenia bolesti a to,že žena končiaca svoj život bola doma bez nejakéj odbornej pomoci je tiež blbosť,kto si už vie vybaviť ošetrovatelku al. sestru z odb.agentúry lepšie ako právnik? kto tie scénare píše by sa mal lepšie poradiť s odborníkmi 😒

kukulka21
30. mar 2011

NO co je baby akosi ste prestali pisat...co sa stalo uz vas to nebavi co?...ani mna moc nie uz to pozeram iba s povinnosti minule som nepozerala ale asi som o nic neprisla 😀

marcovka
30. mar 2011

@kukulka21 presne ako píšeš...nejak ma prešla chut na tu ordinaciu 😝 a tak som sa tešila.... 😀 najlepší su fakt Kubovec a Marika 😅 jooj a zabudla som na Sandokana 😀 😀 😀

pipka
30. mar 2011

no ja ani nie ze z povinnosti, ale skor zo zvyku pozeram 😀 ale teraz ma v minulej casi navnadili, ze par zaberov zo Slavikovej ordinacie...ale vidim, ze zase asi vycerpali na 10 dielov dopredu 😠 🙄 a pritom, ked tam zacinali, ake to bolo dobre 😒 skoda ☹

no Sandokan...no comment 😀 ten je najlepsi, to je pravda 😀 😀 😀

Inak ked sa tam prvykrat objavila ta socialna pracovnicka, tak ja som si ju v prvom momente pomylila so Slavikovou dcerou Magdou, nepodobaju sa v niektorych momentoch? 😕 😅

a co mi este udrelo do oci, Laura mala nejake neupravene mastne vlasy, take priplestene, ci to sa mi len zdalo? 😅 ci akoze chudera sama zivi dieta, tak nemoze si ani hlavu umyt a vlasy vyfukat? 😝 😀

marcovka
30. mar 2011

no presne aj ja som na tu Lauru pozerala a ona chuderka sa dala ostrihat 🙂 pani doktorka 😝 a učet vybieleny tak jej neprispeje,ved žije s primarom 😀

marcovka
1. apr 2011

ahojte baby,sledoval niekto ordinaciu ja ano,ale som snej sklamana ☹ nič doležite sa neudialo akurat Kalmanova ma mladeho milenca tak sa vytešuje 😀 a Laura tiež sa prekonava zhana Burgerovi prachy .....no trapna je 😠 Zuza jej dobre povedala...tolko moj komentar 😕 😝

monika_123
1. apr 2011

ja to neviem pochopit ako mozu vymyslat taky scenar...aby doktor,primar nemal ziadne peniaze na ucte ani nikde inde to co je 😕 😅

bambola
1. apr 2011

ja som moc nekukala lebo som uspavala 😅 mal by sa burger nechat nejako podplatit, vsak ako primar by si mal vediet nahnat prachy tymto sposobom 😀 😀 ja im hned povymyslam scenar 😀
no je to teraz take suche, a ta kalmanka... no comment. som zvedava ako odpracu zo serialu Nelu a ci sa potom vrati z vacsimi kozami 😀

pipka
1. apr 2011

ja hlavne nechapem, ze to zisti tak zrazu...ze ide do bankomatu a hop! ziadne prachy 😅 sak to je aka haluz 🙄 🙄 🙄 to co, on nechodil do obchodu, neplatil seky ziadne, nevyberal priebezne peniaze, sak musel vidiet zostatky na ucte 😠 🙄
totalna nerealna kravina 🙄 a hlavne, sak aj vypisy snad dostaval, kde by mal mat pohyby na ucte, a hlavne zostatok...ved to je fakt za vlasy pritiahnute aby teraz vyse tyzdna primar cakal na vyplatu 😅 😀 😀 😀 co mam potom robit ja na rodicovskej, ked ledva cakam, ze mi 190€ nabehne 😅 😝 😝 😀

no sak Nela tam uz pekne dlho nebola 😅 ta je teraz akoze kde? 😕 😅
na plastike? 😀 😀 😀 😀 😀 to akoze dojde a bude sa robovi predvadzat? 😅 😝

monika_123
1. apr 2011

@pipka bohvie kde je nela teraz,ale v adela show hovorila ze ide na 3 mesiace do new yorku tak ktovie kde ju potom odpracu 😀

pipka
1. apr 2011

no mozno ju odpracu do New Yorku aj s matusom... 😅 😀 a budu si tam vlasy mastit 😝 😀

vieraj
1. apr 2011

tanček kalmana bol uzasny, 😀 ale som sa narehlila 🙂
a kramar ake vyfukane vlasy, ako helma

marcovka
2. apr 2011

@vieraj 😀 😀 😀

bzuco
2. apr 2011

5.4.

Sen“
Keď Nora oznámi svojmu mužovi, že znovu vidí, Juríček je šťastím bez seba. Ilúzia o tom, že je všetko v poriadku sa však opäť zrúti a Stano Juríček tak znovu potrebuje od Vaškovcov pomoc.
Puškáč, Steiner a Belovič tlačia na Puškáčovu ženu kvôli podpisu obchodnej zmluvy. Puškáčová sa bráni, ale nátlak troch proti jednej je na ňu nakoniec prisilný.
Akútne zhoršenie stavu Niny Rezákovej postaví do pozoru celú gynekológiu. Riešenie prípadu má viac možných alternatív a doktori Kraus a Fabián sa dostávajú do svojho zatiaľ najväčšieho profesného konfliktu.

7.4.

„Spoločenské hry“
Juraj Puškáč neustále presviedča Zuzanu, že ak sa mu vydarí biznis s pozemkami, môže konečne opustiť svoju ženu. Keď ale Zuzana spozná jeho obchodného partnera, prestane sa jej celá tá záležitosť pozdávať.
Nina Rezáková leží pod neustálym dozorom v nemocnici - lekári zúfalo riešia otázku, či ju operovať alebo nie.
Marta Kmeťová chce naďalej utužovať rodinné vzťahy s Mažárom a Páleníkovou. Čoskoro bude oslavovať jubileum a rozhodla sa, že hlavnými pozvanými by mali byť práve oni dvaja...

12.4.
„Nina“´
Akútny stav Niny Rezákovej vyžaduje operáciu, ktorú ona odmietne. Je presvedčená, že u nej prepukol AIDS a nemá význam strácať v nemocnici čas. Nikto z lekárov ju nedokáže presvedčiť, že to tak nemusí byť...Eva Páleníková má pocit, že Mažár s Martou za jej chrbtom niečo spolu riešia. A aby toho nemala dosť - náhodu zistí, že Filip s Pavlom sa na dovolenke v Las Vegas vzali.
Peter odhalí čosi, čo Lucia pred všetkými skrýva - Lucia si z Nepálu priniesla domov veľmi svojrázny suvenír, ktorý je opradený tajomstvom.

14.4.
18. časť - „Zásnuby“
Viktor Mažár hľadá ten najlepší spôsob, ako požiadať Evu Páleníkovú o ruku. Pri všetkom utajovaní situáciu skomplikuje natoľko, až sa v nemocnici šíria klebety, že si berie za ženu Martu.
Kamila stratila trpezlivosť a je rozhodnutá riešiť situáciu s Petrom radikálne. Na dohováranie rodiny si Peter vstúpi do svedomia a vráti sa domov. Zistí však, že do bytu sa už nedostane...
Laura skrýva pred Kalmanom pocity viny, že požičala Burgerovi peniaze. Nanešťastie sa to dozvie Kalmanová, ktorá si túto informáciu rozhodne nenechá pre seba.

mirka414
2. apr 2011

@bzuco mne sa zda totalne prehnane ze Dr.Burger nema na to aby uzivil dve deti 😕 😅 co potom obycajny robotnik?a ze by nemal 1500Eur?

tamka84
5. apr 2011

nevynechali zase jeden diel....veď sa to skončilo s tým že Juríček kričí do telefonu že Nora vidí a teraz sa bavia o tom že sa jej stav zhoršil....nechááápem

bzuco
5. apr 2011

@tamka84 bolo to...ale to nora vraj mala taký živý sen, že videla, no pravda to nebola 😒

tamka84
5. apr 2011

aha už som pochopila. nevynechali žiadny diel

marcovka
6. apr 2011

ahojte,malo som toho včera videla mala nechcela spat tak sem tam čosi som zahliadla 😒 atej Rezakovej vlast čo našli cystu,lebo mala dost bolesti či.... 😖 ...Kamila som to nepochopila.... 😕

pipka
6. apr 2011

marcovka som na tom detto ako ty 😅 😀 musela som odbiehat a prepinal mi muz na KBK, tak mam hokej v tom 😕 😀 😀 co bolo s Norou? co ta kamila? to akoze peter odisiel a s bohorovnym kludom ju stretne na ulici a ide dalej??? 😕 😅 😅 to co bolo? 😝
a tiez neviem, co je s tou Ninou, sak na konci ako keby umierala 😕 😒 to dalsej postavy sa chcu zbavit? 😕 😖 🙄

marcovka
8. apr 2011

no včerajšia ordinacia čisty prepadak 😝 😠 lutuje Rezakovu ona je taka normal 😉 ale Rezak.... 😀 nezda sa vam,že Kalmanova to už prehana 😠 mne ide na nervy 😠 a Laura...ked sa to dozvie Kalman tak to budu rozoberat aspon tri diely 😀 😕