Ordinácia v ružovej záhrade. Nadšené fanynky

marse
17. sep 2008

Ahojte!
Hladam nadsene fanynky tohoto suproveho serialu. Uz je tu tema Panelak aj Krehke vztahy a tak zakladam pre tie co maju tento serial radi ako ja.

Jednoznacne moj favorit je dr. Mažar, ktoreho hra Jozko Vajda ( a nie len preto ze byva u nas v dedine 😀 )

Tak babulky hura sem 😉

zelmirka1
22. sep 2009

no teda dnes mam zase pocit ze to trosku prehanaju...take idealne ako sa spravaju k pacientkam, boze keby to tak bolo v skutocnosti.
Inak to bolo dost nezmysel ked pacientka nemohla porodit normalne aby jej dali len anestezu ze bola pri vedomi,
ak sa v priebehu porodu musi urobit cisarsky tak ide celkova anesteza lebo to by nestihli pichnut do chrbta a musi to chvilu posobit kym sa znehybni dolna cast tela.
A Palenikova ako sa snazila aby ta mala nieco zjedla, v skutocnost si neviem predstavit zeby sa lekarka takto obtazovala.
A este ma napadlo ze ta cierna sestricka co prisla z Afriky to bola rychlovka, zazvonila a hned si tykali a boli naj kamosky....ved ked pride neznama osoba tak sa clovek sprava inak.
Uf ale som akasi kriticka, pozeram ordinaciu rada ale akosi stracaju na realnosti.

sasulec
22. sep 2009

no,vidiiis Zelmi,a mneto az teraz doslo 😅

veronika13
22. sep 2009

prečo už na urgente neni ten bývalý frajer Laury a tá mladá doktorečka?

zelmirka1
22. sep 2009

veru kde je ta mlada doktorka ? /byvaly frajer odisiel lebo mal pruser, zomrela pacientka/
mam pocit ze uz nevedia co vymysliet...stale niekoho zlikviduju aby mohli prist nove postavy a uz aj pravidelnu divak straca prehlad kto kde je...no uvidime hadam z toho nebude zrazu chirurgia s novymi lekarmi a sestrickami 😀 😝

junovka
22. sep 2009

slovenska telenovela 😀 ...aj ked ju rada pozeram 😉

kotenko
22. sep 2009

Ahojte, aaale, Jona, ved tu som... noooo... sice neskor, ale som, to je zaklad.
no Juricek je ako herec u mna na najvyssej priecke, klobuk dolu pred takymi vykonmi ake podava (nielen) v ordinacii.
daniela sa z adamkom prestahovala do mensieho bytu, kedze bola cobejova tehotna a chceli, aby babo vyrastalo v kompletnej rodine. a danielu takto pomalicky scenaristi odpinkali prec, dufam, ze ju pripinkaju ale naspat, niekto mi tam velmi chyba 😉
no veru, Milka chyba aj mne...
ozaj a ten vlasaty dr. si daval tusim ziadost na riaditela sem, ale prisiel novy riaditel ten cech, a tak Rasto sa vratil do jeho povodnej nemocnice.. a zeby aj z Milkou? lebo daco sa mi mari, ze spolu chodili... ci co...

no bola by som velmi rada, keby sa zuzka fialova opat vratila do ordinacie... ulavilo by sa nelke...

inak videli ste "bez servitky"? ta Mara tam bola a ked som ju zbadala dnes a povedali to meno, tak som sa smiala este dobrych apr minut... cernoska a hned z nej spravili hviezdu 😀

diddi
23. sep 2009

ta cernoska je znama spevacka....teda znama pre BA,hra v divadlach a velmi,velmi krasne spieva...vola sa Mara Lukama

sasiki
23. sep 2009

zelmirka, presne na tom istom sme sa s mužom bavili - že robia akútny cisársky a mamička je pri vedomí 😅
a nechápem, ako môže žena, ktorá nevie dobre po slovensky (veď Nela jej musela niektoré slová povedať v angličtine) robiť sestričku v nemocnici 😅
súhlasím aj s tým, že chlap, čo hrá Juríčka je super herec 😀

depecko
23. sep 2009

nejako sa to divne zamotáva.mne sa tam na začiatku nehodila Peťa Polnišová,ale včera som zmenila názor,dobrý babinec keď boli u Nely,Peťke sa viac hodí keď hrá veselú postavu-ale sme na to len zvyknutý?om sa nahlas smiala na Juríčkovi,ako povedal Kamenickej "ten účes vo vašom veku" 😀 😀 😀 😀

marcca
23. sep 2009

aj mne sa Juríček vidí ako herec, ale včera to bolo mooooooc prejurčíkované a aj tej Mary tam bolo na prvýkrát akosi veľa 😕 😕 ....celkovo ma včerajšia časť dosť nudila 😝 veď už pár dielov dozadu bolo jasné, že Jurčíkovi prepína 🙄 🙄

petusaaa
23. sep 2009

juricek ma velmi prekvapil jeho herereckym umom 😉
mara nejaka mi je tam nesympaticka

a som vam hovorila, ze vela postav neukoncili. tot dalsia - ucho doktrorka 😠 😀

ale na cisarak mozu prejst kedykolvek, ak ma zavedenu epiduralku 😉 aspon mne tak v porodnici hovorila. skoda, ze ja som nestihla ani tu epi 😠 mne sa skor nezda, ze uz tlacila a este mohli spravit cisarak a nepouzili klieste alebo zvon 😒

silvia123
23. sep 2009

petusa, ja som tiež už tlačila a malý mal omotanú šnúru a nešlo to, tak rýchlo cisarák, ale mna robili pod celkovou anestezou, bolo to na poslednú chvíľu všetko, malý bol resuscitovaný, keď pozerám niekedy tie zábery z pôrodov, tak mám dosť... keď si pomyslím, čo dovádzali so mnou... za môj pôrod by sa museli riadne hanbiť a hlavne za to pred pôrodom -(ma nechali 3 dni na "vzdychárni" -slabé ozvy a potom takej nevyspatej mi vyvolávali pôrod -a aj to im nevyšlo, lebo mi najskôr odtiekla voda a potom ma súrili ako zdutú kozu na infúziách... a ten strach čo je s malým po pôrode bol hrozný a mal veľký hematóm na hlavičke. 😒 ale som rada, že je zdravý a dopadlo to dobre.) Nabudúce chcem určite rodiť cisárskym.

petusaaa
23. sep 2009

silvia, viem ako sa citis, nieco podobne som zazila aj ja az na ten zaciatok a cs 😔 (IP)

ivmila
23. sep 2009

no baby, tiez pozeram ordinaciu ale zacina mi liezt vela veci na nervy...oni to uz fakt prehanaju, tak zmaotavaju dej a davaju nove postavy ze sami nevedia ako dalej. Vela postav zmizlo bez stopy - Tomecek, ta jeho blondina, ktorej zastrelil muza, ta sestricka Nada, Milka, Kristina, Daniela, p. Minacova a jej ten brutalny priatel....atd
Ja Fialovu nemusim, tak pre mna je dobre, ze tam nieje a ked vstane z mrtvych tak to bude riadna haluz.
Nemozem vystat Studenkovu ako sa sprava ako chudera, pubertiacka ziarliva zakomplexovana a ten Filip je tam len do poctu, nic sa s nim nedeje.

Tiez som velmi nepochopila, co to bola za haluz ta obnovena romanca Lucie a Gregora, a vcera ich ani neukazali....
Velmi sa to zamotava, nove postavy, na stare sa zabuda, fakt mi to uz lezie krkom... a to prehnane dobre spravanie k pacientkam, to je daleko od reality. Ale ja sprosta to stale pozeram 🙂 telenovela suvix

titkovamiriam
23. sep 2009

ja teda po vcerajsku zasa nebudem pozerat dlhsiu dobu ,aj panelak ma nebavi tak ficim na osudenych 😀

petusaaa
24. sep 2009

ivmila, kto je/bola kristina??? nejako si nemozem spomenut 😅

miriam, ja si pozriem prvu cast ordinacie, potom prepnem na odsudene a ordinaciu si porziem v archive 😀 teda ak mi to MM a syn dovolia 😀 😝

ankam
24. sep 2009

uz je to tak zamotane ze sa z toho nevedia vymotat 😀

akejka
24. sep 2009

zelmirka a sasiki : s tým cisárskym máte pravdu. Pozerala som to s prvorodenou dcérou, mala som úplne rovnaký pôrod - tiež som ju pol hodinu tlačila a keďže mám úzku panvu a dcérka vážila 3170 g, nevedela som ju vytlačiť a zakliesnila sa mi tam...samozrejme mi robili sekciu v celkovej anestéze, ve´d šlo dcére o život...
To bola veľká hovadina, aby robili sekciu v spinálke 🤐 , veď tam šlo o minúty !!!
Ešte som dcére hovorila, že taký istý pôrod som s ňou mala, ale že tú mamičku mali uspať, lebo v reáli by si nemohli dovoliť čakať, kým anesteziologička napichne EPI - keď má mamička minútové, alebo častejšie intervaly kontrakcií a potom čakať, kým EPI, alebo spinál zaberie 😒
No, v titulkoch som videla, že odborný poradca je Mudr. Lattáková z Antolskej - dúfam, že takéto prípady menovaná dr. nerodí tým spôsobom... 😉

ešte ma pri tam zarazili ďalšie 2 veľmi laicky riešené veci: 1. keď kontrolovali mamičke po sekcii jazvu - tak ten obväz mala nalepený tesne pod pupkom 😕 Veď cisársky je bikinkový rez- tesne nad ochlpením a oni je v seráli rozrezali dobre že nie cez pupok 🤐
2. vec - už viac krát som si všimla, keď robia UZV v počiatočnom štádiu tehu - 1. trimester, behajú s tou guličkou žene po pupku...a v 1. trimestri je dieťa uložené tesne nad ochlpením
🤐
takže tento posledný diel nepôsobil odborne ani náhodou 😀 Možno pre ženy, ktoré ešte nerodili, alebo pre chlapov 😀. Mali by sa lepšie radiť s odborníkmi, aby to bolo realistickejšie 😉

miluska.h
24. sep 2009

akejka, mas uplnu pravdu, dobre si to napisala 🙂 nechapem, preco si nedaju tu namahu, aby to bolo fakt doveryhodne. ved su tam same kiksy... keby neslo o porody, tak by si to az tak vela ludi nevsimlo, ale o porodoch a gynekologickych vysetreniach vie drviva vacsina zien az moc.

mne to cele pripada, ako keby to tocili narychlo, stihnut co najviac scen a potom to tak vyzera... este ze su tam niektori dobri herci, ktori tomuto serialu davaju aspon aku - taku uroven... 😉

zelmirka1
24. sep 2009

no vidim ze vela z vas so mnou suhlasi ze fakt sa nedari po odbornej stranke dodrzat sprave postupy, tiez nechapem lebo tu sme zeny ktore maju znalosti len zo svojich porodov a z nemocnice a vieme ze sa neda
akutny cisarak robit pri vedomi tak potom co tam robia ti odborni poradcovia to fakt neviem. Nuz co
asi si myslia ze vsetko zhltneme. A obcas by mohol byt ten pristup lekarov nie taky idealny aby sa aspon
priblizili realite, jasne je to serial nie skutocnost ale aj tak.
Len dufam ze nezacne romanca medzi Mokrym a tou Marou 😖

slovakia13
24. sep 2009

ahoj
mojej kamoske robili cisarak pri vedomi.....tak je to mozne a tu v UK tiez 😉

sue
24. sep 2009

Slovakia, ale nie akútny... to proste technicky nejde, pretože kým ti zaúčinkuje lumbálka chvíľu trvá a keď sa bábo zasekne, tak tam ide o sekundy, nie o minúty.

diddi
24. sep 2009

Lekari-poradcovia su pritomni na natacani,ked ide o real porod,prip.manipulacia s novorodencom-teda len detail ich ruk...lekari kontroluju-konzultuju len scenare...a takato chyba ako s ultrazvukom je vecou rezisera,skutocny lekar tam pritomny nie je...a ako viete,su tam chlapi reziseri....a herecky-statistky,ktore vo vacsine pripadov este nerodili,takze nam skusenym to bije do oci 😕

grettka
24. sep 2009

tak nielen vam skusenym rodickam, ale aj nam este bezdetnym a netehotnym pripada ten tv ultrazvuk ako fakt dobra blbina, pretoze aj ked zena nie je tehotna, resp. nerodila tak sa robi ultrazvuk dole na bruchu a nie na pupku... ale asi tam nechcu heeeerecky prilis vyzliekat, alebo by sa im nepacilo, keby im zasli nizsie nez je pupuk..... 😀

kotenko
24. sep 2009

baby, to co dnes bolo za cast?????? som sa nudila, tak som si sadla za pokec.. akoze nenormalna cast 🙄 🤐

kotenko
24. sep 2009

no, druha cast hned lepsie zacala 😀

kotenko
24. sep 2009

Peto je bohovy... v parku 😀

milliigoret
24. sep 2009

baby mne robili akútny cisarák pri spinale ale mala som predtým pichnutý epidural 😉 takže takto sa to dá ...ale či to malá aj tá baba pichnué,to už vedia len scénaristi 😉 😉 😉

marcca
24. sep 2009

no mne sa dnešná časť videla lepšia ako tá minulá...hlavne vtipnejšia 🙂 peter sa fakt všade dostane do problémov, ešte aj na ihrisku 😀 btw. čo robí na ihrisku s takým malým dieťaťom?? 😕 😕

a kde sa vytratil Gregor?? 😕 😕 😕 či išli s vlkovou na dovolenku 😝 😝

akejka
24. sep 2009

bože ten Peter 😕 Zas mu chýba milenka ? Asi sa z Daniely nepoučil 😒

a dlho neukázali Nelinho tatka aj s manželkou...

milliigoret - jedine tak...možno preto nevládala tlačiť, alebo netlačila správne, lebo mala EPI...ale to by jej skôr robili kliešťový pôrod, alebo vákuumextrakciu, si myslím 😒