• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pečiete rady? Pridajte sa do diskusie

23. septembra 2012 
:grinning: :grinning: :grinning: jasne..polohruba.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: co su to tie ladove kocky?
24. okt 2007 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ladove kocky
4 vajcia,100g mletych orechov,300g prask.cukru,10 lyžic studenej vody,200g hrubej muky, 1prasok do peciva
Plnka:6dl mlieka,6 lyžic hrubej muky,240g masla,240g prask.cukru,100g mletych orechov
Postup:Zltky vymiesame s cukrom a vodou pridame sneh z bielkov, orechy a muku s prask.do peciva.Vylejeme na vymasteny a vysypany plech a upečieme.
Z mlieka a muky uvarime kasu.Maslo s cukrom vymiesame, pridame orechy a vyslahame. Natrieme na cesto a polejeme čok.polevou. Ozdobime šlahačkou alebo maslom vymiešanym s cukrom.

Ja ked som ho robila prvy krat tak som po vyliati na plech zistila ze to je recept na maly plech. ale tento je už upraveny. :slight_smile:
25. okt 2007 o 09:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte aj ja sa trosku venujem peceniu... tu su moje nejake vytvory...
http://www.mojasvadba.sk/album/album.php?vAlbumID=34323&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F

mate nejake recepty na plnky do tort? ine ako klasicke?
25. okt 2007 o 12:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a nejaky dobry recept na puncove rezy?
25. okt 2007 o 12:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte super tema a super zakusky mnam mnam ak mozem sa pridam k vam rada peciem a rada skusam nove veci aj tie vase su dobre... mnam ten jablckovy...
25. okt 2007 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a kiwi rezy robite so želatinou?
punčovy by resept aj mne sa hodil :slight_smile:
25. okt 2007 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj terqa..krasne torticky..mnamky..radost na ne pozerat a este vacsiu radost by som mala keby som ich mohla aj ochutnat :grinning: ..baby,kamoska chce aby som jej upiekla tortu pre syna s takou plnkou ako su dobosky,viete mi poradit ten krem na dobosky?? dakujem :slight_smile:
25. okt 2007 o 15:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte posielam recept na Piskótový koláč so želatínou

na tento recept potrebujete:4žltka vyniešate s200g prášk. cukru, pridáte 1 dcl oleja, 1dcl mlieka , polohrubú múku 250g a 1 balík kypriaceho prášku. vymiešame a pridáme sneh so 4 bielkov. cesto vylejeme na pripravený plech a doň pridáme ovocie (jahody, ananás, mandarinky, broskyne...) a upečieme. pečieme asi 15 minút.
na želatínu ptrebujete: šťavu s kompótu, dolejete do 1lvody, pridáte 150g kryšt. cukru, necháte zovrieť, pridáte 2 zlaté klasy rozmiešané v troche vody. masa je po uvarení sklovitá. želatínu vylejeme na upečený piškótový plát a necháme stuhnúť.
26. okt 2007 o 22:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj maca.Ako si travila tyzden bez pc? hmmm.ten receptik vyzera fajne..vyskusame.mnamky.. :wink:
27. okt 2007 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sisdl
strašne, už som sa nevedela dočkať,kedy prídem
našťastie malá dostala horúčku, tak som musela prísť na noc k našim, ináč som chcela zostať doma a porobiť si robotu :grinning:
27. okt 2007 o 22:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak skore uzdravenie Karolinke prajem..nas tiez hnevaju stolicky..tlacia sa a tlacia. :unamused: A inak od kial kam chodis k vasim? Ten gastanovy rez bol ozaj fantasticjy,len sa po nom zaprasilo.odporucam ti ho.Ty nahodou nevies aka plnka ide do dobosovych rezov?
27. okt 2007 o 22:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
z domu z fončordy do sásovej :grinning:
do dobošky maslový kakaový
s kamoškou sme robili piškétové rezy s kakaovou plnkou, išlo tam vajce, cukor, maslo a kakao. vajce sa vyšľahalo nad parou s cukrom, pridalo sa kakao alebo varová čokoláda, to všetko sa odstavilo a keď to vychladlo, tak sa vmiešalo maslo. bolo to super, ja som to zjedla, aj keď nenávidím maslo :grinning:
a koľký zub idete mať v poradí? my už máme16. más tiež pri každom novom zúbku trápili horúčky.pri duách som to ani nevedela, čo sú to zúbky
27. okt 2007 o 22:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
16???no to ste dobree.. :wink: my mame 9 zub.a prvy sa jej vytlacil ked mala 3 mesiace a tiez citime kazdy jeden zub.horucky,nervozita,plac ...no horor..ani ja som pri dvojkach nevedela kedy im idu zubky..len ked som z lycickou o nieco cinkla som zbadala zub.
27. okt 2007 o 22:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mám presne vyšli na pol roka u všetkých báb. pri dvojkách aj skoro začali vypadávať
27. okt 2007 o 22:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dvojkam zacali vypadavat teraz ako nastupili do prveho rocnika,hlavne dcere.ta je komplet strbava.Malemu sa vymenili len spodne dva.
27. okt 2007 o 22:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mi už máme aj nové predné 4hore a 4 dole ako aj po 2 stoličky v oboch radoch
27. okt 2007 o 22:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Cawte kocky.Dlho ste sem ziadna nenapisala nejaky dobry kolacik.Mohli by ste napisat receptik na puncaky?Dakujeem.
1. nov 2007 o 07:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
biccy
sorry. ale tie perníčky sú v čísle 6- recepty zo života.
9. nov 2007 o 19:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sisidl,ja robievam tieto punčáky, trochu iné ale vždy majú obrovský úspech :wink: :

Cesto-piškót sa pečie 3x, z toho jeden zafarbím na ružovo:
4 vajcia, 14 dkg pr.cukru, 14 dkg polohr. múky, 1/2 dcl vlaž. vody
Punč: 2 dcl vody, 2 dcl malinový sirup, 3 lyžice cukru, uvariť, po vychladnutí pridať 2 dcl rumu/aj trocha arómy je to voňavejšie /
Plnka: 4 lyžice cukru, 3 dcl vody-uvariť sirup. Balík piškót/alebo kraje zo všetkých 3 piškótov/ rozdrviť, poliať uvareným sirupom, pridať šťavu z 1 citróna, 5 dkg strúh. čokolády a rum a arómu / sirup dávam troška teplýale nie horúci,len aby sa čokoláda roztopila-je to krajšie/
Spájanie:
1. cesto pokropiť punčom, potrieť marhuľovým džemom, 1/2 plnky, položiť 2. plát, zase poliať punčom, džem a plnku. 3.plát poliať punčom a pokropenou stranou položiť na zákusok. Zaťažiť, najlepšie cez noc a potom potrieť cukrovou polevou: 20 dkg pr. cukru, citrónová šťava a malinový sirup.Ešte kým stuhne poleva, poprskám vrch roztopenou čokoládou.
9. nov 2007 o 21:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte babenky :slight_smile:

Opat ozivujem tuto temu, nakolko by som potrebovala nejake receptiky na jednoduche torty, nezalezi ci ovocne, kremove....proste tipy.Vdaka :wink:
26. jan 2009 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja dnes robim tortu :dizzy_face: uz je skoro hotova, len ju ozdobim. upiekla som 2 cesta, orechove a piskotove, plnky tiez 2 - karamelovu zo salka a citronovu, do tej som poukladala aj banan. cela ja ovakovana karamelovou plnkou a navrch pojde podla priania oslavenkyne slimacik - z kupenej piskotovej rolady s lekvarom a kukuricnej chrumky :grinning:

tu je orechove cesto, je fakt vyborne

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=7885
26. jan 2009 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bambusko, ja som vcera robila tortu :wink: , ale zaujalo ma ze si pisala ze karamelovu plnku so salka!

Prosim, prosim recept, mam doma este 2 salka a rada by som s nich nieco urobila, ak ma niekto daky recept, poprosim. No a ta karamelova plnka so salka ma tiez velmi zaujima. Dakujem.
26. jan 2009 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte..........tak aj mna chytilo pecenie tort.........no zatial to nie je ziadna slava :sweat_smile: mam sa co ucit.......prvu potahovanu som robila v oktobri muzikovi a potom este par dalsich:slight_smile:
tu mozte mrknut :grinning:
http://fotky16.azet.sk/dea1/moja-zaluba/?i9=081107272633&edit=1

zatial su to vsetky len take skusobne..........mame velku rodinku, cize stale je pre koho upiect :slight_smile:
26. jan 2009 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
langkofel, to je najjednoduchsia plnka :sunglasses: cele salko v konzerve das do hrnca s vodou, varis 2 hodiny. nechas vychladnut, mne pomohlo pocasie, dala som to vonku :slight_smile: vychladnute otvoris a vymiesas s 1 herou. hotovo :dizzy_face: mnam-mnam
26. jan 2009 o 14:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievčata potrebujem nieku dobru plnku na LASTONKY. pošlite dobre nejake. :pensive: :pensive:
26. jan 2009 o 16:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mozem dat miesto hery maslo? Heru tu nezozeniem. Asi hej ze?
26. jan 2009 o 16:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pridám sa..
Rada pečiem, je to môj relax.. naposledy som piekla v piatok ,tortu, pre moje dievčatko
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=10618&user=26418
26. jan 2009 o 17:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
monkula,si frajerka :wink:
26. jan 2009 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vídeňský zákusek:
4 vejce, 250 g cukru, 1 van. cukr – šlehat, přidat 1/3 l oleje, 1/3 l mléka, 300 g pol. mouky a ½ prášku do pečiva. Upéct. Krém: 80 g Gustinu, 1 l pomer. džusu, 6 pol. lžic cukru – uvařit, teplé nalít na moučník, nechat ztuhnout, rozetřít máslový krém, poklást piškoty namočenými v džusu s rumem a pocákat čokoládou.

to je super kolacik, mozno ho urobit aj ako tortu,ak sa da do tortovej formy :wink:
26. jan 2009 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
AHOJTE ! ako vas tak citam tak mnam.potrebovala by som najst recept na slovan-tortu,to bola taka pudingova-nemate niekto?
27. jan 2009 o 09:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok