Pečiete rady? Pridajte sa do diskusie

kote100
13. okt 2007

ahojte 🙂
je tu niekto kto rad pecie?

rejocka
1. dec 2009

ďakujem mirecka,no tam som si dala ale tam sú,také s kávou a aj hera aj maslo,ale skúsim ten ladovec.Inak baby pozerala som vaše albumy a tie poťahované torty-no paráda,to by som sa chcela naučiť,a to fakt s tých cukríkov? a na takú veľkú tortu-obdlžnik ide koľko balíčkou tých cukríkov?No veľmi ste šikovné 😉

annie13
3. dec 2009

babeny prosim vas neviete mi poradit aka je adekvatna cena za plech kolacov ako spice, rozky, bratislavsky rez, ked si dam vsetky suroviny, plech cca 50 ks koláčikov, čiže cena len za prácu a elektrinu
ocino má 50ku a dali sme piecť chcem vedieť cca cenu
dakujem

evitkamalicka
3. dec 2009

annie ja ked davam material tak beriem za take kremove 0,30€ za kus a ked davaju suroviny oni tak 0,2€

lukika
25. dec 2009

Ahojte! Neviete mi poradiť? Už dávnejšie na niektorej stránke som čítala o jedlej fólii na tortu,myslím že to bola fólia. Sú to nejaké detské obrázky alebo tam môžu dať na tú fóliu tuším aj fotku. Vraj sa to dá niekde objednať. Môj malý má hrozne rád auto Herbie. Chcela by som mu to objednať k narodeninám, ale už neviem kde som to čítala. Díky!

ajlinka
21. mar 2010

ahojte babenky,aj ja hrozne rada peciem,dokonca aj 3-4 krat do tyzdna...aj ked to ma nevyhody,co sa tyka priberania,ale mna to proste bavi...prave teraz robim taku jednu tortu snov ,tak vam dam potom vediet ako to dopadlo,kedze je to cista improvizacia...daco bolo v recepte,daco som dotvorila... 😀

ajlinka
21. mar 2010

zatial to vyzera skvele,korpus chuti skvele,je lahulinky.... 😉

henikav1
22. mar 2010

ahoj ajlinka, tak pridaj recept, potesi ma, aj mna to pecenie teraz nejako chytilo 😉

avuska19
24. mar 2010

prosím vás, viete niektorá recept na takú tortu,čo má naspodu korpus, potom je tvarohová plnka so želatinou a potom sa dáva ovocie?

babulina
25. mar 2010

sikovnice mate niektora tip na krem do torty, zachvilu mame dva rocky len nech to neni cokoladove alebo slahackove, bambula ma intoleranciu laktozy a ta bezlaktozova slahacka je moc sladka a nechuti jej 😒

macka01
25. mar 2010

dievčatá a ten zákusok so smotanou robíte????dole je korpus,potom tá smotanka a na vrch želatína.Čo sa zamišeava do tej smotany a aká ma byť?nejaká pochuťková v kelínku,alebo...?vdaka

klara_klara
25. mar 2010

caute baby, nepoznate niektora recept-podrobny na orechovy kolac s jablkami a na vrchu je taka bielkova kora...neviem ako sa vola jedla som ho niekde davno a strasne mi chutil...keby ste vedeli velmi by mi to pomohlo 😉

babulina
30. mar 2010

caute vcera som piekla tak posielam mnamky recept na inspiraciu
ČOKOLÁDOVO –SYROVÁ TORTA
60g masla
100g sušienok/piškot
tuk na vymastenie formy
200g horkej čokolády
400g Mascarpone alebo podobného typu (ja dávam bánoveckú s jogurtom)
2 vajíčka
60g kryštálového cukru
200ml smotany na šľahanie
40g škrobovej múčky
40g čokolády na varenie (na zdobenie)

Maslo necháme zmäknúť. Sušienky rozdrvíme valčekom a zmiešame s maslom. Tortovú formu vymastíme a naplníme sušienkovou zmesou. Odložíme na chladné miesto. Rúru predhrejeme na 170C. Roztopíme čokoládu vo vodnom kúpeli. Mascarpone vymiešame s vajciami a cukrom, vyšlaháme šlahačku a spojíme so syrovou hmotou. Pridáme roztopenú čokoládu, škrobovú múčku a vymiešame na hladkú masu. Syrovú hmotu natrieme na sušienkovú hmotu. Pečieme asi 55minut (ja mam doma teplovzdušnú trúbu).

ajlinka
21. apr 2010

henikav1 no skusim sem napisat ten recept...vlastne som ho pisala kamoske tak ho len skopirujem 😀
recept na orieskovo-vanilkovu tortu...takzvanu zmrzlinovu ako ja vravim,lebo ten biely krem chuti jak vanilkova zmrzlina 🙂))

1.upecies dva piskotove korpusy...jeden biely a jeden kakaovy...
zalezi aku velku mas formu
ja robim tak,ze na 6 vajec davam 250g cukru,225g muky,1kypriaci prasok,1vanilin
alebo na 4 vajcia davam 166g cukru,150g muky,1kypriaci prasok,1 vanilin
na kakaovy pridavam 2PL kakaa
-postup je klasicky bielka vyslahas na sneh s 3/4 cukru a zltka so zvysnym cukrom a vanilinom,zlahka rucne zamiesas s preosiatou mukou a kypr.praskom,

peciem na 180° asi tak 25-30 minut
2.nechas vychladnut a prerezes...
3.spravis takuto plnku:
uvaris husty krem zo zlateho klasu s tym rozdielom,ze don pridas aspon jedno zltko a cukor,pomaly miesas kym vychladne potom si pripravis rastlinnu slahacku 1/2 litra s 2 PL praskoveho cukru spolu s vanilinom vyslahas...ja pouzivam slahacku Hopla a cukor pridavam aj ked je uz sladena...mozes dat aj dva vanilini...bude lepsia...
potom do toho vsetkeho primiesas este 250g mascarpone vsetko vyslahas...ale opatrne...aby neostalo riedke...
do jednej tretiny tohto kremu primiesas zopar PL nutely podla chuti alebo orieskovy koncentrat
korpus troska navlhcis a plnis nasledovne:
tmavy korpus-biela plnka -biely korpus-tmava plnka-biely korpus-biela plnka-tmavy korpus
nakoniec potries cele bielou plnkou a ozdobis ako len chces...cele nechas odstat niekolko hodin v chladnicke...najlepspravit den vopred
a este nieco...korpus navlhcujem vodou alebo mliekom,zmiesam s troskou cukru,kto chce moze dat liker...ale neviem aky by sa sem hodil...
a tu mate aj fotku...skoda ze som to neodfotila aj rozkrojene...vypadalo to krasne...ale nestihla som...hned bolo po nej.. 😀

ajlinka
22. apr 2010

no baby...vcera som dokoncila tortu...karamelovo-cokoladovu so slahackou...a dnes sa do nej pustime... 😀

ankan
22. apr 2010

ajinka je nádherná už len zakusnúť... 😀

hedva83
4. máj 2010

ahojte nevie niekto recept na kokosové zákusky?
recept by bodol.dakujem

milocka29
4. máj 2010

hedva neviem ake presne by si potrebovala recepty, lebo kokosovych zakuskov je strasne vela, ale tu ti dam link, kde ich mas vela aj s obrazkami. /www.tortyodmamy.sk

ajlinka
6. máj 2010

no...ja mam tiez nejake...som vyhrabala stary zosit po babke(jedina sranda bola lustit tie skratky a take ze "dame za 50 halierov kvasnic"-a to v takych 50-60 rokoch bolo pisane...hahaha),tak napriklad su tam fajne kremove jezky...vzdy ich robim ,ked je nejaka oslava...je to rychle a nenarocne...
KREMOVE JEZKY:
200g praskoveho cukru
1 vajce
50g margarinu
2PL medu
-vymiesame vsetko spolu a pridame:
250g muky
1 kypriaci prasok
200ml mlieka
cesto vylejeme na plech...vystlany papierom na pecenie a pecieme na 180° dozlatista

poleva:
300g praskoveho cukru
200g margarinu
50g kakaa
8PL mlieka
-vsetko uvarime spolu za staleho miesania
upeceny korpus krajame na kocky a namacame v poleve,nakoniec obalujeme v kokosovej mucke a pokvapkame rumom...

hedva83
14. máj 2010

dakujem ti za stránku prezrela som si ju a aj som vyskúšala tie jahodovo kokosové rezy a boli fajné.
DAKUJEM

labelo
15. máj 2010

baby ja som dnes prvy krat isla piect,ale velmi sa nazadarilo 😀 😠
co som urobila zle?robila som krem-2 zltka,cukor,zlaty klas a mlieko.Dala som si to vsetko do hrnca, poriadne za studena zamiesala,to zltko mi trocha stale ostavalo na povrchu take male mapky,dala som to varit,stale v kuse som to miesala,ale hrudky asi s toho vajca mi ostali,nakoniec po vychladnuti som si vymiesla maslo izbovej teploty,pridala kakao a pomaly pridavala uvareny krem,ale vobec sa mi to nechcelo vyslahat do hladka ma to stale take akesi hrckave,zrazene....

lia23
15. máj 2010

ahojte kocky...prepacte ze sa vam sem pletiem..no zhanam nejake recepty ...kde sa nedavaju vajciaa....nepoznte prosim vas take??? 😉 😉

zlatat
1. jún 2010

Ahojte, môžem sa pridať? Aj ja pečiem torty. Začala som len nedávno a pečiem len pre rodinu, takže až tak veľa toriet nemám napečených, ale začalo ma to strááášne baviť. 😅
Pečiem len bezlepkové, nakoľko mladší synček je celiatik.

http://zlatusik1.rajce.idnes.cz/Moje_torty/

maja22
3. jún 2010

Ahojte, ja potrebujem radu od skúsenejších, lebo pečiem na rodinné oslavy, ale ako total laik, niečo sa podarí, niečo nie.. Poradíte mi, akým krémom zlepiť Bebe keksy (chcem z toho urobiť vláčik, ak sa podarí - ešte som to neskúšala), aby som to nemusela dať do chladničky a aby mi to vydržalo v špajze (veľmi sa od izbovej teploty nelíši) min 24 hodín? Nechcem hostí niečím nakaziť, ale do chladničky mi to nevojde, nemám skúsenosti, ktoré krémy sa kazia rýchlo a ktoré čosi znesú... Ďakujem 🙂

tamka84
4. jún 2010

Ahojte baby, tiež rada a dosť často pečiem. Najviac pečiem torty s čokoládovým krémom ktorý sa varí nad parou. Ako ho robievate? lebo je podľa mna najchutnejší ale najnáročnejší...Možno len ja si ho zbytočne robím náročným...ale babka ma učila že ho treba v kuse miešať ručne, alebo šlahať až kým sa nezačne lepiť trocha na okraj. je to fakt nutné? alebo niektorá robíte jednoduchšie a tiež je to dobré?

ja dávam na taký korpus s 8vajec takýto krém:
6 vajec, 10 lyžíc cukru, 2 celé čokolády na varenie a toto vymiešať nad parou, keď vychladne vymiešať s 2 veľkými maslami

layla06
15. jún 2010

ahojte kocky, prosim Vas neviete o niekom kto robi na objednavku cisto syrove torty?? Trenciansky kraj dikes

kajkape
15. jún 2010

ahojte, mozte mi prosim poradit, ako zafarbim bielu hmotu na ine farby bez toho, ze by som musela zhanat potravinove farby?
otazka dva, kde v bratislave sa daju kupit taketo farby, v normalnom obchode som to nevidela.... dakujem

anibas
16. jún 2010

@kajkape akú hmotu myslíš ?

kajkape
16. jún 2010

no roztopila som marshmallow /ci ako sa pisu tie cukriky :o) / ale ked zozenim aj marcipan, tak s nim budem mat asi ten isty problem...

anibas
16. jún 2010

@kajkape ak chceš modré -urob šmolkou, ak chceš ružové skús pridať pred topením šťavu z čučoriedok,
ak chceš fialové - dávajú genciánovú violet - takú detskú dezinfekčnú vodičku, ale len málo, ak chceš hnedú, daj roztopenú čokoládu, všetko ide už do mikrovlnky pred topením, hotový MMF sa už ťažko farbí a v žiadnom prípade nie tekutými farbami - drobí sa
na farbenie sú dobré gelové farby z e -schopu