Pečiete rady? Pridajte sa do diskusie

kote100
13. okt 2007

ahojte 🙂
je tu niekto kto rad pecie?

kajkape
16. jún 2010

@anibas dakujem ti :o) popozeram sa po tych smolkoch, kedze mam chalana :o)

ozi
29. júl 2010

Ahojte, milé šikovné maminky aj nemaminky, vedel by mi niekto do 14.8 upiecť tortu vláčika Thomas, som z BB, ak by sa niekto taký našiel, bola by som vďačná, lebo mi práve "vybuchla" moja pekárka. Kontaktujte ma cez IP, avšak do pondelka nebudem pri PC, tak sa vám ozvem potom. Veľmi mi tým pomôžete, dík.

ozi
2. aug 2010

už mi netreba, už som zohnala 😉

uhrikova1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
uhrikova1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
uhrikova1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alca85
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babika0
22. dec 2010

ahojte baby. dnes som skusala prvy krat jeden recept z netu a sice ceresnove gulky
Potrebujeme:

Cesto:, 1 BB puding, 150 g práškového cukru, 175 g masla, 3 PL kakaa, 0, 5 dl rumu, 1 konzervu sterilizovaných čerešní, 4 dl mlieka, 100 g kokosovej múčky, papierové košíčky
Ako na to:

Do misy dajte puding, cukor, maslo, kakao, rum, mlieko a spracujte. Pudingovú masu dajte na dosku posypanú práškovým cukrom, urobte šúľok a nakrájajte na rovnaké diely. Do každého vtlačte jednu čerešňu, sformujte guľku, obaľte v kokosovej múčke a vložte do papierového košíčka.

a ta hmota bola stale riedka. uz som tam minula cele piskoty, dalsi puding, aby to popilo a stale to nie je "ono" na tvarovanie. uz som zufala. minula som aj cely kokos. teraz cakam mm aby mi priniesol dalsi kokos. tej hmoty len pribuda a pribuda. 😠 ☹ ☹ ☹

sariana
22. dec 2010

@babika0 zazrela som tento recept...myslim, ze tam malo ist nie 4 dl mlieka, ale 4 PL mlieka...

babika0
22. dec 2010

@sariana jezismaria!! no tak to je fest riadny rozdiel :(((( dakujem. to vsetko vysvetluje. inteligenti to tam pisu 😠

lussy23
22. dec 2010

Jej, to je tu takéto téma? ja sa učím za cukrárku a pečenie ma veľmo bavííííííííííííííí. práve zajtra budem piecž čokoládové špice.

sedmolinka
25. feb 2011

pomoooc, kto mi vie poradiť? Včera večer som upekla piškotové cesto, ale je také tenšie, na kinder rezy, a nechala som plechy voľne stáť. Ráno som musela ísť s malým k doktorovi a cestá mi vyschli, sú také tvrdšie. Zmäknú ešte, keď ich naplním plnkou. Alebo ich nemám radšej plniť?

adky
25. feb 2011

@sedmolinka podla mna zmaknu,aj mne sa to stalo,ked som piekla malej tortu-uplne stvrdli az sa z nich krúšilo,ale dala som plnku a zmakli,krasne 🙂

lussy23
26. feb 2011

@sedmolinka - nám sa to tiž párkrát stalo, ale tiež zmäkli ,ale majsterka vyvádzala 🙂 Nabudúc nechať kratšie v rúre. a po čiastočnom vychladení posypať múkou. potom ostanú mäkké.

kawasaki17
1. mar 2011

nejaky dobry receptik na tortu alebo zakusok????? ale bez zelatiny poprosim 🙂 🙂 🙂 🙂

vivienkatka
2. mar 2011

Ahojte kočky chcem sa opytat ci niektore peciete aj na predaj mala by som zaujem premoju na meniny ale nechcem s potahom taku klasicku kremovu nejaku s motivom dakjujem za odpovede 🙂

vivienkatka
2. mar 2011

@vivienkatka a som z ke

pass
24. apr 2011

Ahojte, dnes som robila twister tortu (čokoládovo - gaštanovú) podľa receptu http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=22673 , tak pridávam na inšpiráciu.

tana78
6. máj 2011

ahojte, hľadam nejaku cukrárku z prešova, ktorá by mi upiekla bezlepkovu tortu na krstiny

danu
23. máj 2011

ak poznate nejaku dobru cukrarku, alebo niekoho kto by mi vedel urobit tortu poprosim kontakty do ip, diky 🙂

smoulinka22
25. máj 2011

@pass waw tak to teda vyzerá luxusne oveľa lepšie ako na recepte podľa ktorého si to robila, vnukla si mi nápad potešiť touto tortičkou svoju polovičku 🙂

pass
25. máj 2011

@smoulinka22 Ďakujem 🙂 Je vynikajúca, určite bude manželovi chutiť 😉

smoulinka22
25. máj 2011

Ja milujem piecť muffiny 🙂 sem tam (zhreším) lebo inak nejem vôbec sladké už 4 roky 🙂 pár receptov nájdete na stránke: http://www.oetker.sk/oetker_sk/html/default/deb.... Kamoši si robia srandu, že som profík v pečení muffín :D vyskúšala som už fakt obrovské množstvo receptov na nich, vyskúšajte

lussy23
25. máj 2011

Ja mám veľmi rada grilážky, sladké nemám veľmi rada a to čo napečiem jedia druhí, ted aokrme grilážiek a prázdnych venčekov 🙂
Tu je recept na griláýžky bez drahého sladeného mlieka. Chuť rovnaká 🙂
•kryšt. cukor- 440g
•maslo(margarín) - 190g
•mleté orechy - 190g
•smotana na šľahanie - 100g= 1deci
•jedno vajce
•6tortových oblátok
Inštrukcie
Cukor za stáleh miešania rozpustíme na svetlý karamel. Pridme maslo a rozpustíme. Smotanu rozšľaháme s vajcom a vlejeme do rozpusteného karamelu s tukom(smotana nesmie byť studená, lebo by sa karamel zrazil)Dôkladne rozvaríme a pridáme orechy. Krátko povaríme a odstavíme. Hneď zahorúca rozotierame na tortové oblátky. Spájame 3ks spolu.
Zaťažíme nejakou knihou, alebo niečim iným a necháme 24hodín tuhnúť.
Potom nakrájame(vodorovne tri pásy a zvyslo 10, ale to je jedno a ozdobíme čokoládou.

estera13
29. máj 2011

Vcera som piekla!!...MNAM!!!

traktor
29. máj 2011

@estera13 vyzera mnaaam 😉 ...hod recept, tento nepoznam 🙂

minicek
29. máj 2011

včera som piekla jemný tvarohový koláčik s rebarborou 🙂

minicek
29. máj 2011

ani som nevedela, že sa tu dajú uverejniť receptíky, ďakujem traktor @estera13. že mi s tým pomohla to tu nájsť....

mata_murkova
29. máj 2011

@minicek mnaaam prosiiiim o recept moj sa ide zblaznit za tvarohovymi kolacmi

estera13
29. máj 2011

Fantastická doboska!!!

estera13
29. máj 2011

@traktor OK! Dolozim!
🙂