Pečiete rady? Pridajte sa do diskusie

kote100
13. okt 2007

ahojte 🙂
je tu niekto kto rad pecie?

maca793
20. okt 2007

sisdl
to je super
😝

sisidl
20. okt 2007

maca,uz by si to tam mala mat 🙂 ..dufam.mas??

maca793
20. okt 2007

díky koláčiky sú super mňam 😵

sisidl
20. okt 2007

za malo..akurat som dopiekla ten gastanovy rez.aby sme mali zajtra po obede. vyzera to byt dost prudko jedle.. 😵

maca793
20. okt 2007

tak to verím ja som piekla pre rodinku perník s čokoládou a zjedol sa na posedenie, takže zajtra znova sa musí piecť. u nás musia byť každý víkend nejaké koláče na zahryznutie. a u vas?

sisidl
21. okt 2007

Ahoj maca..bola som nakojit malu a uz som tam zostala v polohe spanok. 😀 .jasnacka aj u nas musia byt.Prve co bolo dnes rano sa mali opytal kedy moze jest kolac 😀 😀 ..bol sklamany ked som povedala ze az po obede.Tak idem pomalicky chystat obed.Prijemnu nedelu prajem 😉 .

maca793
21. okt 2007

díky aj tebe ja len trošku mame pomôžem a idem domov, budem musieť vytrpieť týždeň bez pc 😔
tak o týždeň pridám nové recepty pa

sisidl
21. okt 2007

Ok.Dik. ..tesim..papa.

blanka.t1
21. okt 2007

PARIZSKE ROZKY:vyslahame 5 bielkov dame to nad paru pridame400g praskoveho cukru a slahame do zhustnutia dame dole s pary a pridame 250g orechov a 4PL struhanky zmes dame do vrecuska a tvarujeme rozky na mastny papier pecieme pri teplote 140stupnov a 20minut. PLNKA:3vajicka a 10 PL praskoveho cukru a 3PL kakaa vyslahame vo vodnom kupeli do zhustnutia nechame vychladnut vymiesame maslo a potom pridavame vychladnutu zmes .dame to do cukrarenskeho vrecuska a striekame na rozky ,nakoniec namacame do cokolady DOBRU CHUT!

musa
22. okt 2007

sisidl,tak ja som dnes upiekla ten tvoj cucoriedkovy kolac s kokosom,je vyborny 😝 ,aj svokre chutil. 🙂

sisidl
23. okt 2007

Ahoj musa.tak to ma velmi tesi.. 😀 ..ja som piekla na nedelu gastanovy rez.Aj ten ti odporucam.Je vyborny. 😉

janula_nz
23. okt 2007

ahojte

chcela by som sa opytat, ci niektora nemate recept na ovocno zelatinovu tortu. neviem taku nikde zohnat ☹

maryam
23. okt 2007

ahoj, podla toho aku myslis, ja som robila asi 2x recept od kamaratky, normalny tortovy korpus a na to ide krem zo slahacky a kyslej smotany + cukor, na vrch ovocie a zaliate zelatinou

janula_nz
23. okt 2007

nie taku mam na mysli. moja mala nesmie ani slahacku ani smotanu lebo ma alergiu. normalny tortovy korpus a medzi to sa dava ovocie a neviem ci aj nejaka plnka alebo nieco a tusim sa to zalieva zelatinou.

pacna
23. okt 2007

baby a obrateny jablkovy rez ste skusali?ja ho zboznujem hlavne u sestry.ale robievam ho aj ja. ozaj sisidl podobas sa mi hrozne na jednu kocku z cadce. 😀

kiwuska
23. okt 2007

dobra a rychla torta je korpus, natriet ribezlovym lekvarom, na to poukladat ovocie vselijake *pekne to vyzera) alebo len jeden druh a zaliat priesvitnou zelatinou. Varianta dva: korpus, takisto lekvar, ovocie a zo zlateho klasu urobit podla navodu vanilkovy puding, ten hustejsi, aby to pekne stuhlo, ak da sa este nestuhnuty vrch ozdobit ovocim.

sisidl
23. okt 2007

pacna faakt??Vies co uz mi vela ludi vravelo ze sa na niekoho podobam.Musim sa otca opytat ci nebol niekedy v cadci 😀 .Napis mi receptik na ten kolacik.prosim ta.Dakujeem. 😉

pacna
23. okt 2007

sisidl chces ho tu alebo do ip. 🙂

sisidl
23. okt 2007

pacna.to je jedno.mozes aj sem.ako sa ti chce. 😉

sisidl
24. okt 2007

3 BIT - ka

Čo potrebujeme: CESTO: 3 vajcia, 100 g práškového cukru, 0,1 l oleja, 2 lyžice kakaa, 1 balíček kypriaceho prášku do pečiva, 300 g hladkej múky, 250 ml mlieka, PLNKA: 2 balíčky Zlatého klasu, 2 balíčky vanilkového cukru, 0,5 l mlieka, 100 g práškového cukru, 150 g masla, 2 balíčky BB keksov, KRÉM: 1 konzerva kondenzovaného sladeného mlieka, 200 g masla, POLEVA: 150 g čokolády, 80 g masla

Plnka: Zo Zlatého klasu, vanilkového cukru a mlieka uvaríme hustý puding.
Práškový cukor vymiešame s maslom do penista. Do vychladnutého pudingu postupne pridávame vymiešané maslo s cukrom a ušľaháme krém.

Krém: Konzervu kondenzovaného sladeného mlieka uvaríme vo vode dve hodiny.
Potom ju vyberieme a keď vychladne, otvoríme ju a do vychladnutej masy pridáme maslo a dobre vymiešame.

Poleva: Čokoládu s maslom rozpustíme nad parou.
Na upečené a vychladnuté cesto natrieme plnku.
Na plnku poukladáme BB keksy a na ne natrieme krém.
Na krém ide čokoládová poleva.

pacna
24. okt 2007

obrateny jablkovy rez

8vajec,75dkg jablk (ja davam kolko chcem),hrozienka,8 lyzic prašk.cukru,1 lyžica kakaa,8 lyžic polohr.muky,škorica,1prašok do pečiva,1lyžica vlažnej vody
(kolko vajec tolkomuky)

PLNKA:10dkg margarinu, 10dkg masla, 1/2l mlieka, 1a pol zlateho klasu, 20dkgprask.cukru

Na plech dame alobal ktory vymastime maslom.Na alobal nastruhame jablka,posypeme trochou škorice a hrozienkami. Z bielkov ušlahame sneh,žltka s cukrom a vodou vymiešame. K vymiešanym žltkom pridavame muku s praskom do pečiva. Polovicu cesta zmiesame s kakaom a vylejeme na jablka rozotrieme, na hnede cesto dame blede cesto. Pečieme neviem presne kolko ja si to kontrolujem nožikom. Po upečeni nechame na plechu vychladnut a potom obratime a dame plnku.

Plnka: v mlieku uvarime zlaty klas na hustu kašu a nechame vychladnut. Maslo a margarin vymiešame s cukrom do peny a zmiešame s kašou. Natrieme na kolač a polejeme čok. polevou. Dame vychladnut. 🙂

sisidl
24. okt 2007

hmmm.mnamky..pacna diky..urcite vyskusam. 😉

musa
24. okt 2007

tuto 3bit som robila,a pochutili si na nej babkine kury,neviem co som urobila zle,ale kym som cakala ze mi to vsetko stuhne,tak ten krem mi vytiekol,po zemi,taka to skoda.Ja som tam poplietla tie vrstvy,viac som to nerobila.

antonia1
24. okt 2007

ten obrateny kolacik robim aj ja,ale ked ho obratim na jablcka dam len cokoladu 😝 aj takto je perfektny

sisidl
24. okt 2007

..akurat som dorobila sisky..mnamky..deti sa len zalizujuu.. 🙂

pacna
24. okt 2007

sisidl mnam mnam ja ked spravim sisky a chcel by niekto za hodinu tak nemaju sancu lebo moje pahltnice zjedia vsetko same. 😀

sisidl
24. okt 2007

pacna a ako ich robis?

sisidl
24. okt 2007

Mne teta poradila recept..voda ,kvasok,cukor,sol..to je vsetko.. 😉

pacna
24. okt 2007

klasicke cesto akurat mama /ked jej ostane/ povie že mam jemnejsie cesto.
sisidl aj muka nie? 🙂

pacna
24. okt 2007

a ešte lubim "ladove kocky"