Pečiete rady? Pridajte sa do diskusie

kote100
13. okt 2007

ahojte 🙂
je tu niekto kto rad pecie?

dupinka
13. okt 2007

ja!!! 😀

kote100
autor
13. okt 2007

ja som vyucena cukrarka,ale peciem doma popri robote a ty si vyucena?

kattum
13. okt 2007

kote, porad dobry krem do medovnika, aby to bolo nieco ako v cukrarni, alebo ako marlenka.

kote100
autor
13. okt 2007

fuha 😒 ,medovniky moc nerobim iba pre nas na vianoce najviac peciem torty a zakusky,ale niekto sa specializuje len cisto na medovniky.Hadam sa tu niekto taky najde 🙂 z medovnikmi je dost prace,ale najviac ztym zdobenim to je umenie kto to vie.

sisidl
13. okt 2007

Ahojte.JA tiez velmi rada peciem,nie som cukrarka.(kuk moj albumik)ci sa vam to paci.. 😉 Ja len tak pre radost.

wighy
13. okt 2007

ahojte

ja rada peciem a moj manzel rad papa moje vytvory 😀 ale odkedy sa mi narodila dcerka tak nestiham, mozno trosku neskor

teraz zacneme prijimat navstevy tak poradte nejaky dobry a zaroven rychly kolac, zakusok dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeem

dupinka
13. okt 2007

kote: a ako robis piskotove cesto? mne sa nikdy nepodari pekne nadychane... 😒
davam: kolko zltkov, tolko lyzic ckru - vymiesam, potom tolko lyzic muky polohrubej + kypr. prasok, polovicna davka lyzic vody, a sneh z bielkov. predsa to nie je ono, ako ked robia cukrarky ☹

lia
13. okt 2007

ahoj wigh a nechces urobit piskotovu tortu zo smotankou a ovocim??je to jednoduche a rychle pre teba 😉

kote100
autor
13. okt 2007

sisidl super torty pre deticky 🙂
ja ked budem mat niekedy svoje tak im chcem na kazde narodeniny alebo inu prilezitost upiect krasne torty pre deti 😀

lia
13. okt 2007

pardon,so smotankou. 😀

wighy
13. okt 2007

lius rada ked mi hodis recept vudem ti povdacnaaaaaaaaa

inak ako sa mi mas??

kote100
autor
13. okt 2007

dupinka najprv si vyslahaj zltky s cukrom a postupne pridavaj vodu a ztou vodou to musis co najdlhsie slahat aby to bolo az take huste a malo kopu bubliniek a potom zlahka primiesat muku s kypriacim a nakoniec zlahka zamiesat sneh 🙂
zalezi dost od slahania tym je nadychanejsie cim sa dlhsie slaha 😉

wighy
13. okt 2007

sisidl fiiiha krasne torticky, no na take nieco by som asi odvahu nemala 😉

kote100
autor
13. okt 2007

dala som do albumu detske torty a este mam album na svadobnej stranke tam su aj svadobne torty mozte pozriet 🙂

lia
13. okt 2007

das do tortovej formy alebo do nejakej misky piskoty na spodok,v miske si rozmiesas kyslu smotanu s cukrom praskovym,na piskoty naukladas ovocie,ja davam jahody a mandarinky,zalejes smotanou a zase urobis to iste este raz.piskoty,ovocie,smotana,mozes urobit jednu vrstvu bielu,do druhej vmiesat kakao a das do chladu.ked ju urobis vecer,rano je uz stuhnuta 🙂 .to je vsjo 😀

sisidl
13. okt 2007

Dakujeem. Ja som zacala ked sa mi narodili dvojicky a pokracujem do teraz.Uz aj kamaratkam peciem.Sa im to paci.Mna to velmi bavi,tak sa snazim. 🙂

kote100
autor
13. okt 2007

sisidl to sa ti cudujem,ze to pri tolkych detoch zvladas ja by som to asi pri detoch obmedzila a uz tolko na objednavky nepiekla lebo je to fuska hlavne ked toho mas vela a mne este pomoze mama aspon riady poumyvat a ja utekam do prace 🙂

wighy
13. okt 2007

jaaaj lius tu poznam hehe ale ja cem nieco peceneeeee tuto straasne lubime aj s manzelom mnaaaam

sisdl mas moj obdiv pri 3 detickach stihat piect take krasne kusky 😉

kote100
autor
13. okt 2007

wighy ja tak najrychlejsie upecem bublaninu,ale dam ju do formy v tvara venceka a nkrajam do nej broskyne alebo ine ovocie a pekne to vypada 🙂 ,ale prenas malo peciem nam uz to tolko ani nechuti stale sladke alebo strasne lubim jeden zakusok ten je ako bublanina len tam pridas kakao do cesta a vylejes na plech poukladas marhule a das upiect a na vychladnuty das cokoladu 😝 ten mozem taky cely cokoladkovy 😀

dupinka
13. okt 2007

kote:
vdaka, ja som to totiz vzdy robievala tak, ze som vysliahala sneh, potom zltky s cukrom , plus voda äale rychlo vymiesane) a potom na striedacku sneh a muka, teraz viem, ze to nie je ono... Vdaka za radu. vidis, tema sa oplatila

kote100
autor
13. okt 2007

nemas zac dupinka ja vsetko peciem tak ako nas to ucily v skole nie take umeliny ako robia v cukrarnach 😒

wighy
13. okt 2007

kote pekne torticky mnaaaam dala by som si 😉

no asi fakt urobim bublaninu ak mi manzel vyslaha sneh hihi

kote100
autor
13. okt 2007

ja mam najradsej pre seba obycajne jednoduche zakusky nemusia mat ani plnku 🙂

sisidl
13. okt 2007

kote100 wighy..ja pri tom relaxujem.Vacsinou pecem ked dam deti spat,alebo ked su dvojicky v skole a mala mi spi si to nachystam..korpus a plnky a potom vecer dorabam.Ale teraz co som piekla na posledy pre malu na prvy rok ,tak som to stihla do obeda kym boli deti v skole a mala sa pekne hrala.Je to taky moj relax.Teras som piekla venceky z odpalovaneho cesta..mnam.. 😉

kote100
autor
13. okt 2007

venceky aj ja robim
sisidl a ty mas trubu na viac plechov alebo iba jeden mozes piect ja iba jeden a je to dost zdlhave hlavne pri lineckom 😒
ja idem este poobede dorobit puncove a tortu sdrce 🙂
musim zatial vyuzit moznost byt na nete zakedy je muzik v praci lebo potom ma sem uz nepusti 😠

sisidl
13. okt 2007

Kote..mam trubu na viac plechov,je to super.. mnaaam,puncaky milujem,ale este som ich nikdy nepiekla.Ani recept nemam.Je to tazke upiect?

kote100
autor
13. okt 2007

nieje to tazke
aj ja by som chcela taku trubu,ale nechcem ju kupovat teraz lebo by sme chceli niekedy prerobit kuchynu a chcela by som vstavanu trubu.Ja som sa vzdy bala,ze sa to neprepecie ked tam je viac pechov aj ked je tam ten ventilator a este som pocula,ze to vysusa.

sisidl
13. okt 2007

Ja mam vstavanu,lebo sme sa nedavno stahovali do noveho domceka,tak som si kupila taku,mam fagor a nemam s tym problem. A nezda sa mi ze by to vysusalo..ja som s nou spokojna.Aj maso som tak piekla,na jednom plechu maso,na druhom zemiaky a v pohode,len som to pre istotu otocila a vimenila plechy. 😉

kote100
autor
13. okt 2007

to je dobre ked to teda upecie aj ja potom taku chcem,hned sa bude lepsie piect ked to pojde rychlejsie 😀

sisidl
13. okt 2007

to ano.. 😉