Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

kili
23. okt 2008

ako sošijem tie dve časti dohromady?
už to potom budem mať 🙂

kili
23. okt 2008

eriqe, takže som zvládla retiazku a to je všetko. ďalej ani ťuk, vôbec neviem, ako pokračovať. Takže po 1. ako ukončím riadok? ako prejdem na druhý?
2. ako viem, do ktorého očka mám pichnúť?
3. nasledujúcim obrázkom nechápem už vôbec

eriqe
23. okt 2008

Kili normalne pichas do tych retiazkovych ociek a robit stlpiky, nepichnes ale hned do prveho ocka ale az do stvrteho, takze z tych troch ociek je ako keby prvy stlpik a ked skoncis radu tak spojis posledne ocko s prvym a zase urobis tri ocka retiazkove

eriqe
23. okt 2008

ja mam taku dobru hackovaciu knihu tak ti to tam zajtra nafotim to bude asi najlepsie,

kili
23. okt 2008

tak si tu 🙂
na prvé dve otázky som si už aj zodpovedala

ale teda čo tu píšeš, tak tomu zas nerozumiem 😨

eriqe
23. okt 2008

lebo pre mna bolo najtazsie pochopit spojenie toho posledneho a prveho stlpika, alebo v podstate len ocka aby sa ukoncila rada, lebo ja som roky robila takeho slimaka a cudovala sa, ze mi nic nevychadza 😅

kili
23. okt 2008

ja som teda pochopila do kroku 3 a ďalej už fakt nechápem. mám pocit, že tam nenapísali všetko. 😕

kili
23. okt 2008

no, ale do 8mej je času dosť 🙄 😔

kili
23. okt 2008

už som asi prišla na krok č.4 (alebo som prišla na niečo nové 😀 , lebo podľa popisu mi to nejak nesedí 😕 )

kili
23. okt 2008

už som pochopila ďalšie, ale fakt netuším, ktorý bod to je. mne to vôbec nesedí podľa toho popisu, proste len skúšam 😅 ale vyzerá to pekne. ale teda trvá mi to večnosť, asi je to tým, že mám takú chlpatejšiu vlnu (teda dúfam, že to s tou druhou bude ľahšie, toto je len na skúšanie)
no ale fakt neviem, ako mám spravit čiapočku. to akože z toho háčkovaním spravím kruh? alebo sa to potom zošije? a ako sa to zužuje? tomuto proste vôbec nechápem. na tej stránke, čo si mi eriqe dala, je len napísané pod tou prvou fotkou, že najprv spravímo obyčajnú čiapočku a návod je medzi návodmi a ja ho tam vôbec nevidím ☹

kili
23. okt 2008

no, ale diery mám riadne 😅 , asi som sa mala najprv učiť na letnej čiapke

ma_se
24. okt 2008

pacna,ja som plietla....a velmi jednoducho....zacala som troma ockami a postupne som pridavala po jednom ocku z kazdej strany ,vytvoril sa mi trojuholnik,tak pleties aspon 5cm bez priberania ociek....po 5cm rozdelis na 3casti-1.otvor na hlavu 2casti na ramena...
1cast je diera na hlavu....tam musis ocka ubrat....
2casti su na ramena a ruky....tam ocka nechas...
zasa pleties 5cm....ale musis kazde rameno pliest zvlast/najprv jedno rameno potom druhe/
potom ked zacinas pliest druhu stranu chrbat.....pleties stale rovnako,len nahodis naspat ocka ktore si ukoncila na otvor pre hlavu/mala by sa ti tam vytvorit diera/....a zasa ocka uberas po jednom....robis opacne...az kym ti neostanu tri ocka.
Potom mozes obhackovat,otvor na hlavu,alebo urobit golier ,rolak,to uz zalezi na tebe...
😉

ma_se
24. okt 2008

pozri www.sikovnerucicky.blog.cz tam je pelerina ktoru som plietla....

valka
24. okt 2008

bambu, ako si davala gumicku do tej ciapocky? jasne, ze este tam nie som, len ma to zaujima 🙂

eriqe
24. okt 2008

Kili, ten navod ma na mimibazari, takze ten druhy link co som davala
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=13321631&tab=4
a robis podla toho, len nerobis tie diery

bambusko
24. okt 2008

valka, gumicku som popretahovala cez ocka hacikom takto - - - - - - - - - 🙂

kili
24. okt 2008

eriqe, no neviem, nejak tomu nerozumiem 😅
ale možno, keď budem skúšať, tak to pochopím

bambusko
24. okt 2008

kili, pozri si na str. 8 som davala link na videa - hackovanie pre zaciatocnikov

eriqe
24. okt 2008

kili uz pracujem na nafoteni tej knihy, tak snad poobede vlozim na galerku, tam je to lepsie vysvetlene 😉 tam urcite pochopis

kili
24. okt 2008

jeeee, bambu, eri, moc ďakujem 😵

kili
24. okt 2008

videá sú super. fakt internet je úúúžasný, jak si človek môže pozrieť čokoľvek ho napadne a naučiť sa 😵

valka
24. okt 2008

bambu, a kam si tu gumicku dala ? 😅 do ktorej casti ciapocky? a pomohlo to pri tom jersey vzore, aby sa to neroztahalo?

kili
24. okt 2008

tak ja som už spravila pekný krúžok 😵

neviem, či už nemám ísť na ostro z normárnej vlny, nie s tejto

eriqe
24. okt 2008

Kili si sikovna, vidis, nakoniec ani tu moju nafotenu knihu nebudes potrebovat 😉

kili
24. okt 2008

eri, no pokec by sa mi fakt zišiel, na youtube je to po anglicky a to me je na..., takže sa to snažim pochopiť s tých videí, ale musím kukať krok po kroku, keďže neviem, kedy sa to môže zrazu zmeniť

kili
24. okt 2008

chcem sa spýtať, či som to správne pochopila. takže ak chcem robiť ten základ, teda že to ide do kruhu, tak dávam 2x do tej istej dierky a ak už tú časť čiapočky, čo ide dole (no fakt neviem, ako to vysvetliť a nazvať), tak len do jednej dierky? alebo to platí len pri klobúčiku? a ako sa pletie čiapka? júj, som z toho nejak mimo

eriqe
24. okt 2008

no presne ako pises 😉 spravne si to pochopila, ked davas do tej iste dierky dva, tak vlastne naberas, postupne sa nabera az do kazdeho druheho, tretieho ....
http://gallery.eriqe.sk/index.php?album=ruty%2F...
predsa len ta moja kniha

eriqe
24. okt 2008

na poslednej strane je aj obrazok toho kruhu, ako funguje to naberanie, dufam, ze ti to aspon trosku pomoze

kili
24. okt 2008

no ešte mám jeden problém, že ja si nepamätám, čo som spravila pred tým, čiže či som už spravila jedno v jednej dierke alebo dve a mám ísť do ďalšej ☹ a nerozornám to, že by som sa pozrela. musím sa buď strašne sústrediť, čo u mňa nie je možné, ale je to o tipovaní 🙄

kili
24. okt 2008

eri, a ty si aký spôsob robila pri tom mackovi? lebo to sa mi páči, je to také chlapčenské bez vzoriek