Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lucia32
30. mar 2011

@letuskah rozumiem ... už som rozmyšlala, či by to nebolo lepšie na kruhovej ihlici ... lebo vpredu to nikdy tak pekne človek nezošije...

letuskah
30. mar 2011

@lucia32 hej na kruhovej vsetko spolu akurat ze tolko ociek pribuda hrozitansky pomaly a je to nudne ale ja radsej robim veci tak ze nemusim zosivat

teri3
30. mar 2011

babyyy, viete mi niektorá poradiť, ako sa toto háčkuje? To je to tuniské háčkovanie, či čo? Za tým je totiž nejaký tuniský vzor...tak ja neviem...
https://picasaweb.google.com/gomelicka/NECOPROD...
https://picasaweb.google.com/gomelicka/NECOPROD...

dievcatko84
30. mar 2011

Terezka ma inspirovala tak mame uz aj my svoju celenku 😉 Teraz na tieto dni je ako stvorena aj ochrani a zaroven ne je tak teplo 😉 No nie som ja uzasna? 😉 😀 😀

nawal
30. mar 2011

@letuskah
@dievcatko84 dakujem za odpeved 😎

nawal
30. mar 2011

@dievcatko84 kraaaasne, to je hackovane?

dievcatko84
30. mar 2011

@nawal ano 😉 ale prave sa chcem spytat kociek, ako robite celenky aby sa nenatahovali? ja som hotova, ona sa jej stale natahuje 😖 a uz som ju dva krat zuzila a stale pada na oci 😖 po par minutach nosenia 😖

iloha
30. mar 2011

@lucia32 je to jednoduché

xx xx
xxxxxx
xxx
x

1. řada jedno hladce
2.řada tři hladce
3.řada 5 hladce
4.řada 2 hladce 1 hladce jinou barvou 2 hladce na mail ti pošlu detailní foto - fakt je to lehké

iloha
30. mar 2011

@teri3 ano je to tuniské háčkování............ a když budeš klikat tak je tam i návod str 184 z 200

teri3
30. mar 2011

@dievcatko84 ja som robila iba z DS, obháčkované KS, ale či sa nebude rozťahovať, tak to si musím počkať na referencie od kamarátky, čelenka je ešte u mňa doma. Inak to vyzerá byť ozaj taký riedky vzor, tak to tam asi veľmi nemá čo držať...alebo tam daj klobúkovú gumičku

@iloha no ja som ten návod našla, ale tak som dúfala, že mi niekto povie, že to nie je k tomu 😅 . Ovládate niektorá toto háčkovanie?

letuskah
30. mar 2011

@dievcatko84 no jasne ze si 😵 😀
ja neviem ja celenky nerobim 😎 ale asi by som tam natiahla klobukove gumicky 😉

iloha
31. mar 2011

@dievcatko84 Zuzi, já jí dělám kratší a místo sešití tak přiháčkuji gumičku do vlasů........ a nepadá 😉

iloha
31. mar 2011

@dievcatko84 možná je to i tou vlnou......... já je dělám z bavlny a začínám řetízkem , a pak z obou stran háčkuji.
Nemám jak vložit foto, ale koukni se tady, mám tam i čelenku, a jsou tam docela velké obrázky, třebas to vykoumáš, dělala jsem jí i asi v šíři 7cm a v pohodě........... http://www.fler.cz/zbozi?uid=77256&page=2

pata31
31. mar 2011

Ahojte...ja som robila taketo celenky...a vacsinou si spravim retiazku, potom do toho DS a nakoniec to spojim a potom este obhackujem cele a tiez to celkom drzi 😉

iloha
31. mar 2011

@pata31 moc pěkné a máš návod na oranž. kytičku? 😵 Líbí se mi jak je střapatá. 😵

pata31
31. mar 2011

@iloha to som spravila kolecko a potom z toho retiazku, cca 10 ociek a som to do dalsieho ocka na tom kolecku PO uchytila a tak dookola kopec tych retiazok 😉 na tejto fotke to mozno lepsie vidno...
a som rada, ze som inspirovala taku profesionalku 😉

iloha
31. mar 2011

@pata31 😉
profesionálkou si mě tedy pobavila 😀 , ale děkuji

lucia32
31. mar 2011

@iloha aké jednoduché 😀
Ja som včera dokončila dalšie 2 a jednu ešte v nedelu...ak sa mi podarí, pridám 😝

lucia32
31. mar 2011
pata31
31. mar 2011

@iloha no ved ked som pozerala na tvojej stranke vsetky tie krasne vecicky, tak urcite si profesionalka 😉

dievcatko84
31. mar 2011

Dakujem za rady! Hlavne ta s gumickou sa mi velmi paci, vdaka @iloha 😉 a hlavne sa pripajam ku @pata31 ze si ako profesionalka a rovnako mnohe z vas! Mate krasne vytvory! Sikovne!!! Maju ti nasi chlapi doma ale zlaticka,ze? 😉

dievcatko84
31. mar 2011

oozaj a prave sme sa vratili z babkoveho predstavenia a nase prasiatka s vlkom zozali velky uspech 😉 hned sa medzi detmi vychytali a tak sedeli a objimali moje vyrobky, no krasne to bolo! A sama som sa cudovala, ze moja princeznicka vobec neprotestovala a pekne sa podelila 😉

lucia32
31. mar 2011

@dievcatko84 to musel byť krásny pohlad 🙂
Pre skúsené, mam doma stašiu čiapočku, po staršej, asi kupovaná, vite mi povedať, ako by sa hačkovali vzorky???
To bambulkove som už niekde zahliadla, tam sa asi natača niť, ale to druhé vôbec netuším...

lucia32
31. mar 2011

Na tej prvej fotke to je akokeby prekrižene stlpiky

pata31
31. mar 2011

@lucia32 to su do kriza hackovane, dostala som na vianoce knizku s asi 500 vzormi a tam so to zahliadla 😉
@dievcatko84 tak to potesi, ked sa detom pacili tie babky, sikovna si!
ja by som chcela krtka uhackovat malej, len mam este vela objednavok, tak asi az niekedy v maji sa k tomu dostanem 😅

a este moj posledny vytvor 😉 chlapcenska bekovka...

lucia32
31. mar 2011

@pata31 no skúsim pogugliť možno to vypatram...
Ja teraz robim malek bekovku z DS podla tohto http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=4091&order=1 predchvilou som začala, tak uvidím...autičkova je krásna.... z akej priadze je robená? z camilly?

zuzka72
31. mar 2011

@lucia32
@lucia32 tak to první je překřížený sloupek, napřed uděláš ten druhý v pořadí a teprve pak ten první a ty bucánky jsou klasický pecičky do 1dl sl uděláš 4, ale nedokončíš a až ten poslední protáhneš...je to tohle, jen tady je to v celých řadách a ob jeden ....
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/zuzka72/albu...

pata31
31. mar 2011

@lucia32 hej, z camilly 😉

dievcatko84
1. apr 2011

Ste ma nastartovali teda 😉 aj ked som si dala "zavazok" ze jeden vecer budem len tak sediet a nic nerobit (pripadne sa venovat manzelovi 😅 - ide na sluzobku na mesiac ☹ 😠 ) nevydrzala som a spravila som ciapocku aj celenku 😉 ked pojdeme vonku pofotim a dam sem fotky 😉 To nemozete stale nieco vyrabat...sak ja uz doma prach mam bolo by aj upratat 😀

lucia32
1. apr 2011

@zuzka72 dik ... ked dorobím, čo mam, skúsim to...
@pata31 🙂