Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

zuzka72
7. apr 2011

@iloha jo to možná bude ona..já vždy něco stáhnu a pak ani nevím odkud , ale to asi bude ona.

teri3
7. apr 2011

ahojte baby, viete mi poradiť, koľko je výška čiapky pre pol ročné dieťatko?

pata31
7. apr 2011

@teri3 ja mam takuto tabulku velkosti:
VEĽKOSŤ OBVODHLAVY VEK
0 33 - 35 cm do 1 mesiaca
1 36 - 38 cm do 2 mesiacov
2 39 - 41 cm do 4 mesiacov
3 42-44 cm do 8 mesiacov
4 45 - 47 cm od 1 do 1,5 roka
5 48 - 50 cm od 1,5 do 3 rokov
6 51 - 53 cm od 3 do 10 rokov

pata31
7. apr 2011

@teri3 a vlastne tam nie je hlbka, tak ta ju tu: 😝

pata31
7. apr 2011

a moja dalsia bekovka pre chlapca 😉

teri3
7. apr 2011

@pata31 ďakujééééém už si to aj idem napísať. Sa mi zdá, že si to sem už dávnejšie aj dávala, ja som to tu aj včera hľadala, ale nenašla. No a čiapka super, to bez debaty 😉

pata31
7. apr 2011

@teri3 juj, ja som to tu isto nedavala, lebo nechodim tu este dlho 😉 a dakujem za pochvalu 😵

iloha
8. apr 2011

@pata31mooo pěkná 😵

iloha
8. apr 2011

já si raději nechávám hlavičky změřit i hloubky čepiček.............. z vlastní zkušenosti:
švagrovic Barča téměř 5 let obvod 53 cm a hloubka 17,5 (a to bych řekla že má velkou hlavu)
naše Terka 4 roky 50 cm a hloubka 16,6cm
Kája 2,5 roku 51 cm a 16,5cm
Nikolka 2 roky 50 a 15 cm
kamarádky kluk 4 roky a 49 cm a hloubku 17 cm
kamarádky holčička půl roku - 40 cm a hloubka 13cm
kdybych udělala čepičku Terezce podle tabulky tak jí má až k nosu 😀

dievcatko84
8. apr 2011

@iloha hm...ale ja mam malu to jej robim priemer 48 (ale hackujem tych 46) a na hlbku 18..takze sedi aj ked som nevedela, ze taka tabulka je 😉

kvojtanikova
8. apr 2011

@iloha @dievcatko84 @teri3 ahojte prepacte ze sa sem vtieram, ale hladam navod na takuto ciapocku. V tomto linku to je sice vysvetlene ale tak ze tomu vobec nerozumiem.
http://www.mimibazar.sk/navod.php?id=1157

dievcatko84
8. apr 2011

@kvojtanikova hm..tazko ti to vysvetlit..myslim, ze tam je to pekne vysvetlene.. ☹ co ti na tom nie je jasne konkretne?

kvojtanikova
8. apr 2011

@dievcatko84 no ja som na rucne prace dost slaba, hackovala som naposledy na ZS, ale chcela by som vediet ze aky velky ma byt ten kruzok co je hore na hlave po ktorom sa uz zacina ten vzor a ako dlho treba ten vzor robit. Taktiez neviem ako sa robi ten kruzok - to su iba stlpiky? Chcela by som pre svoju dcerku take cosi uhackovat ale asi to nezvladnem... Hackujete niekto taketo ciapocky aj na objednavku? a kolko by to stalo? Chcela by som takuto vyslovene letnu s velkymi dierkami a vacsinou ked pozeram na internete mamicky ponukaju take "plne" ciapocky, husto hackovane, ktore su sice krasne ale podla mna dost teple, aj ked su z bavlny. Vedel by mi niekto urobit takuto dierkovanu?

zuzka72
8. apr 2011

Dnešní...

dievcatko84
8. apr 2011

@kvojtanikova 😉 tu je vytvor 😉

dievcatko84
8. apr 2011

@zuzka72 ten kvietok hore je dobry napad 😉 vydela si navod na ten kvietok namiesto placky, to je tiez super, na to sa chystam 😉

zuzka72
8. apr 2011

@dievcatko84 já to dělala od oka, ale nic moc další už bude lepší 😉

teri3
8. apr 2011

@iloha aj ja si radšej nechávam odmerať hlavičky, ale teraz robím pre kamarátku a nemám na ňu tel. a na nete už pár dní nebola...no a hĺbka čiapky 14 cm pri obvode 44 mi prišla dosť málo, ale asi teda môže byť...no nič počkám, pokým sa mi ozve 😉

iloha
8. apr 2011

@dievcatko84
@zuzka72 jste ďáblice obě, já bych vám vložila taky jednu čepku ale pořád mi nefunguje vkládání, takže to zkusím zase nějak obejít 🙂, ale model teď spí, tak asi během víkendu
jinak dírkatá je super, ale mě to přijde skoro zbytečně - proti sluníčku to není, takže jen paráda a to bych děcko netrápila, alespoň ne to svoje - raději chce kšiltovku 😀
a kytka nahoře je pěkná, mě nedávno napadlo zkusit je tvořit i po obvodu , ale jsem moc líná na počítání - musela bych si nejdříve udělat asi nákres 😵

pata31
8. apr 2011

cafte...inac aj ja si nechavam odmerat aj hlbku hlavy, leo je to pravda, ze su aj netabulkove deti, teda asi vacsina 😝 😀
a tuto moj dnesny vytvor, uz sa lepsim, vcera jedna, dnes dalsia 😀

zuzka72
9. apr 2011

@iloha já to dělám od oka, ale musím to zdokonalit, vždy zkouším a až je to to pravy, tak si napíšu návod do svýho sešitku, ale text je pro mě po lopatě, abych to příště pochopila 😀 😀 😀 😀
Mě to vkládání fotek dělá taky, zkus napřed celou stránku aktualizovat a pak znova piš a přidej foto-mě to jde jen tímto způsobem, jinak ne...
😠
@pata31 pěkná

dievcatko84
9. apr 2011

@iloha ;) ja zase tie dierakave robim na take dni, ked je trosku slniecko,ale zaroven sa stane, ze zafuka chladnejsi vietor, tak sa jej hlava nespari a zaroven su chranene uska 😉 len na take jarne ci jesenne dni 😉

dievcatko84
9. apr 2011

@pata31 a ja som chcela iiiist spaaaat a ty mi toto robis!!!!

pata31
9. apr 2011

@dievcatko84 😀 😀 ale pekne ciapocky tam ma 😉 😝

pata31
9. apr 2011

sa prekonavam, este som dnes stihla dokoncit dalsiu 😝 😀

dievcatko84
10. apr 2011

@pata31 paradna!! Vy mate tolko objednavok na ciapky? Ja hlavne mojej malej robim a potom ak sa nahodou niekto ozve tak spravim ciapocku 😉 skor svetriky a tak...ale krasna je!! a ta kotva je super to je aj super napad pre chalana ked uz ma milion auticiek 😉

pata31
10. apr 2011

@dievcatko84 diky...tato sa mi fakt paci, taka namornicka 😵 a ja mam dost objednavok hlavne od bab z temy, co mame rovnako stare deticky, ale aj kamosky z nasho mesta apod 😉 a spravila som si aj na fb stranku, tak uz mam 45 fanusikov 😉 😝
a kotvicka je fakt jednoducha, pripajam navod 😉 horsie ju bolo prisit 😝

zuzka72
10. apr 2011

@pata31 krásná a já tě mám na FB ? Já totiž některý neumím zařadit , která to je 😝

pata31
10. apr 2011

@zuzka72 ja ta asi nemam na fb....ti napisem do IP meno 😉