Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

pata31
19. apr 2011

@lucia32 hej, veru, ze jak na pase, ale su pekne tie bekovky, tak to asi preto 😅 😝 😀

lucia32
19. apr 2011

@pata31 a mate bekovku z camily aj doma? že ako ten šilt stojí?

pata31
19. apr 2011

@lucia32 takto to vyzera, nekruti sa vobec...ja to ale robim este tak, ze spravim jeden DS, potom naspat KS, potom zase DS a KS, potom obhackujem len silt s KS a potom este celu ciapku s KS 😉

teri3
19. apr 2011

@zuzka72 gratulujem, ale však sme vedeli, že to zvládneš 😉

letuskah
19. apr 2011

@zuzka72 gratulka aj od nas 😵 😵 😵

zuzka72
19. apr 2011

@lucia32
@letuskah děkuji
@pata31 krásná 😉

pata31
20. apr 2011

tak moje dalsie dielko...ale nechcem to dat na fb, bo to bude ako darcek pre kamosku 😉

iloha
21. apr 2011

@zuzka72 obrrrrrrrr gratulace 😵

lucia32
21. apr 2011

@pata31 chutnučká 🙂))
ja opäť kitušku

pata31
21. apr 2011

@lucia32 peknucka 🙂

zuzka72
21. apr 2011

Tak taky vkládám, už to ani nefotím, je to furt dokola to samé, co na tom ti lidi vidí? 😀 😀

dievcatko84
23. apr 2011

ahojte krasavice 😉 pridavam dalsi z hackovanych vyrobkov 😉 vcera vecer som si uvedomila, ze je fajn, ze je slniecko,ale vsetky dievcatka v okoli maju uz moje klobuciky, len ta moja krasavica nie 😅 tak som si vymyslela toto 😉

pata31
23. apr 2011

@dievcatko84 peknucky klobucik...a aj mne treba spravit pre moju, bo teraz uz je fajne teplo a to v ciapke uz aj horuco...

dievcatko84
23. apr 2011

@pata31 no to veru ano 😖 ja spekulujem nad viacerymi a chystam sa par aj usit a hlavne som dnes zistila, ze nema poriadne suknicku 😖 tak idem sa pustit do nich,ale hlavne asi usit. Lebo chystame sa na oducanie uplne od plienok ked bude teplo a to vies ako sa budu saty minat 😉

pata31
23. apr 2011

@dievcatko84 aj ja chcem v lete malu oducit, uvidime, ci sa podari 😉 a to suknicka pre malu je asi raz-dva usita, ze?

dievcatko84
23. apr 2011

@pata31 no to ano 😉 a vy uz idete na to? Ja som skusala minuly rok,ale bolo to slabota..neuvedomovala si to tak..na velku sa zacala pytat ked mala 18-19 mesiacov..ale na malu len rano a vecer...inak zabuda..

pata31
23. apr 2011

@dievcatko84 no chcela by som, zatial ju davam len podla toho, ako vidim, ze zacne tlacit, aj ked okolo roka hovorila a-a, ale to sme skoro v kuse sedeli na nocniku, asi sa jej to vtedy pacilo 😀 a teraz uz vobec sa nepyta... 😝

teri3
23. apr 2011

ahojte, krásne veci ste zase dali, ja to furt sem zabudnem dať, aj mám zase nejaké dve či tri vo foťáku a sa mi to nechce dávať do PC 😕

ale sa mi stala stráááášna vec...mám v skrini vlnu - Zina sa volá, je to 100% bavlna, ale už ju tam mám nejakých možno aj 10 rokov a dávala som z nej trochu na takú čiapočku a zistila som, že sa úplne ľahko dá roztrhnúť 😖

prajem krásne sviatky - dávate si pauzu s ruč. prácami? Ja veru nie, aj keď robím menej, lebo je viac roboty v kuchyni 😉

pata31
23. apr 2011

@teri3 ja si tiez nedavam pauzu, lebo ma objednavky 😉 akurat som dala piect kolacik, tak pospratujem za sebou a idem zase na to 😉

teri3
23. apr 2011

@pata31 ja mám tiež objednávky a teraz budem robiť tri tie špirálové čiapočky. Robila som ju aj predtým, ale z tenšej vlny a pokúsila som sa ten vzor rozšíriť, ale mi to neukázalo pekne, tie riadky sa akoby začali prekladať cez seba, tak som ju vypárala a urobila som druhú...no možno ešte teda hodím foto 😀 ale ja asi aj tak viacej sťahujem, tak som rozmýšľala, ako na tej vzorke pridať počet vzorov - tak už to realizujem 😉

pata31
23. apr 2011

@teri3 no daj fotky, ja som este spiralove nerobila... 😉

teri3
23. apr 2011

@pata31 no ešte ju mám len začatú, tentokrát už to bude hádam dobre, je to táto: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6665 a kamarátky ju chceli aj v tomto farebnom prevedení, ale nezohnala som všetky farby 😕

no a prikladám teda moje fotos, tú jednu proste musím kvôli tomu, aký ksicht nahodil drobec 😀 😀 😀

letuskah
23. apr 2011

@teri3 ten bager je dokonaly 😵 😵 😵

a veselu velku noc 🙂

teri3
23. apr 2011

@letuskah myslela som, že môj drobec ho ani nebude chcieť dať, on ešte rozpráva len veľmi málo, ale bolo mi jasné, že sa doňho zaľúbil 😀

baby, našla som vlastne pôvodnú verziu tej špirálovej čiapočky http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=5514 - je trochu iná a potom vlastne vznikla táto druhá verzia

pata31
24. apr 2011

@teri3 super je ta spiralovita ciapocka, idem skusit, kedze mam chvilku volna, mm zobral malu von 😉

pata31
24. apr 2011

@teri3 inac z akej priadze si robila tu ciapocku a s akym hacikom? lebo ja to robim z camilly a trojkou a sa mi to zda dost hrube na leto...asi som mala vacsi hacik zobrat 😕

teri3
24. apr 2011

@pata31 no teraz robím tak, ako Ty, camilla a 3. háčik, ale ako píšeš, tak je to dosť hrubé. Predtým som robila z Katky a 3 háčik a bolo to na leto akurát, ale tie vzorky mi tam nevychádzali - tá katka, to je tá fialková, čo som sem dala foto 😉

pata31
24. apr 2011

@teri3 ta tvoja fialkova je prave velmi pekna 🙂 si vymyslela novy vzor 😝 😀
ja som to nakoniec nedokoncila, spravim jej az na jesen taku 😉

teri3
24. apr 2011

@pata31 hej, inšpirovala som sa jedným na MMB, ale začala som už od vrchu čiapočky vzor, v pôvodnom návode bola základná placka len z DS a keď už som mala robiť ten vzor, tak som si ho trochu upravila 😉 . Ale skús z tenšej priadze, prípadne aj z háčkovacej, to by bola len taká pavučinka, to by bolo pekné 😎

teri3
24. apr 2011

@pata31 inak ak sa Ti ten vzor páči, tak hodím popis, alebo ak budete niekto chcieť 😉