Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

majka35
28. apr 2011

ahojte ... môžem sa k vám pridať? ale zatiaľ len s prosbami o rady ... ja som úúúplný začiatočník v háčkovaní a zatiaľ iba skúšam, čo dokážem, no je toho málo ... ked pozerám na vaše výtvory, tak závidím ... uháčkovala som dve čiapočky, ale tie sem nevložím, to by bolo smiechu ... 😀 odkiaľ beriete inšpiráciu?

pata31
28. apr 2011

@majka35 ahoj, vitaj medzi nami...ja som takto pred rokom zacinala hackovat ako uplny zaciatocnik a teraz hackujem jak diva 😝 😀 a ja beriem inspiraciu na mmb alebo sashe.sk, a tak podobne z netu, alebo aj z vlastnej hlavy 😉

majka35
28. apr 2011

@pata31 z mmb ale cz som si uháčkovala dve čiapočky a na sashe sú aj návody? zatiaľ musím háčkovať presne podľa návodu, pevne verím, že časom si budem tvoriť aj ja z vlastnej hlavy

majka35
28. apr 2011

@pata31 a ďakujem za privítanie 🙂

pata31
28. apr 2011

@majka35 nie, na sashe nie su navody, len inspiracie 😉 😝

lucia32
28. apr 2011

@pata31 no úžasnéééé, ja sa na toto už dlho chystám a furt niečo ine hačkujem... to je z camily tuším, že? a tam kde maš tu šnurku prevlečenu, si robila okienka? a akym hačikom to je robene? 3,5 ?
moje najnovšie

pata31
28. apr 2011

@lucia32 je to klasika camilla, hacik 3 a nerobila som okienka, len som to previekla pomedzi stlpiky 😉
a tvoje krasne, hlavne ta biela sa mi velmi paci 🙂

lucia32
28. apr 2011

@pata31 raz to začnem, prisahááám 😀 tvoje vyzeraju tak dokonale ako od ťažkej profesionálky ...
biela je z MMB 😉

pata31
28. apr 2011

@lucia32 hehe, ze tazka profesionalka 😀 😀 ked ich skusis, tak uvidis, ze ake je to jednoduche a super to vyzera 😉
prve som robila fialove pre moju Tami a potom pre tu istu babu co teraz sive, aj biele 😉

teri3
28. apr 2011

@dievcatko84 no tuším aj ja sa poddám 😀

baby, už ste mali niektorá z toho toptexu tú simplicity - 100% bavlna? Aká je?

catusca34
28. apr 2011

Ahojte babenky,
tak som to tu dnes objavila a ide Vám to krásne všetkým. Tiež som začala háčkovať, mám svoju stránku aj na mmb, troška som začala aj predávať. Ide to nenormálne na dračku, nestíham háčkovať. Môj album, hádam to nevymaže
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=135493
Mám 2 ročnú dcérku a pri nej sa to nedá, tak len troška po večeroch. Mám tam v ponuke aj nejaké priadze (camillu a nelu) ak by ste mali niektorá záujem. Pekný večer všetkým. Katka D. 🙂

dievcatko84
28. apr 2011

😉

iloha
28. apr 2011

@catusca34 no krása 😵
@pata31 SUper návlečky 😵
@lucia32 u mě to dnes vyhrála ta světlá růžová 😵 (je to Camilla? a jaký odstín, prosím 😉 )

@majka35 Vítej 😵

pata31
28. apr 2011

@catusca34 super, krasne ciapocky, vitaj medzi nami 😉 a ja tiez len po veceroch hackujem, bo pri malej sa neda 😉
@dievcatko84 pekna kabelka...joj, aj ja by som rada vselico vymyslala, ale nestiham, bo mam este objednavky... 😝

dievcatko84
28. apr 2011

@catusca34 krasa!!! a to si ziskala objednavky vdaka mmb? som ja zvedavy tvor,ze? Lebo ked som ich tam dala ja tak sa mi nikdy nikto neozval 😖 a zapadli do zabudnutia..ci mas zaplatene to aby ti vyhadzovalo vo vyhladavani?

@majka35 ahoj 😉

@pata31 dakujem 😉 a bud rada objednavkam 😉

pata31
28. apr 2011

@dievcatko84 hej, som rada, ale nestiham 😉 a mam uz objednavky na jesen uz 😝 😀

iloha
28. apr 2011

@pata31 tak to se máš, to bych taky chtěla.......... 😉

pata31
28. apr 2011

@iloha a ty nemas tolko objednavok? 😕 sak ty vies take krasne veci robit... 😉

iloha
28. apr 2011

@pata31 kdepak, sem tam nějakou.........nic moc

iloha
28. apr 2011

@pata31 bývalo to lepší

pata31
28. apr 2011

@iloha aha...a neskusala si sashe? sice neviem, ake su tam podmienky....ale @lucia32 tam ma ciapocky... ako sa ti tam predava?
sice to je slovenske...a na mmb nemas stranku?

teri3
28. apr 2011

no aj ja mám stále objednávky, dáko sa nemôžem dostať k tomu, aby som urobila vestičku pre môjho drobca. Ale ono to bude možno aj tým, že mi to tak pomaly ide, možno by hociktorá z Vás to už mala dávno hotové a "nemala do čoho pichnúť" 😀 tuším v tejto téme dosť trefné prirovnanie 😀

iloha
29. apr 2011

@teri3 😀

@pata31 na mmb jsem zkoušela, ale neměla jsem placenou stránku, takže mě to okamžitě rušili admini, to samé tady (to už je více jak rok), teď jsem na fleru a po známých 😀

pata31
29. apr 2011

@iloha no ved to, ze na mmb si musis platit, kedze to su nove vyrobky...a vlastne vsade...tak uz len mat dobrych znamych, ktory o to maju zaujem...

lucia32
29. apr 2011

@catusca34 vitaj...tvoje výtvory som zhliadla už dávnejšie, veľmi pekná práca... 🙂
@iloha nie je to camilla, je to vlna baby, ja som ich robila malej na jeseň a skorú jar, ale jedna pani ich chcela, aj ked sú vlnené... ale pôvodny original bol z camilly ...a o tých objednávkach aj ja rozmýšlam, zatial mám akože čo robiť, aležeby som nestíhala sa nedá povedať, som sa registrla na sashe a po týždni mám prvú objednávku, dúfam, že nie poslednú 😝 tiež rozmýšľam, že si zaplatím aj mimibazar, lebo inak bez šance...
@dievcatko84 krásna kabelôčka , aj ta ručka je robena z vlny? ja mam tiež jednu uloženu, ale kedy sa k tomu dostanem???? 😲

dievcatko84
29. apr 2011

@lucia32 dakujem 😉 ano je to vlna,ale taka ze je v nej nit, tak je pevna 😉

@pata31 ja mam tiez na sashe a mala som dve objednavky priamo z tade. A na mmb..bojim sa, ze clovek zaplati a aj tak nebudu objednavky 😖 v podstate robim vela malej a znamym a to fotim a davam na sashe. Tu mi tiez zrusili album uz dva krat 😖

catusca34
29. apr 2011

ďakujem babenky za pochvalu 🙂
ja mám inzerciu na mmb, len takú klasickú, nič extra a nejak sa tie objednávky zbierajú samé. Začala som čiapočky hodne ladiť k nextu a ide to... aj mne tu zrušili album. A na sashe to ako chodí?? Je tam platená inzercia?? Lebo na mmb musím mať takú, za ktorú sa mesačne platí 14,61€. Ale dá sa na tom celkom slušne zarobiť. Len keby bolo toho času viac :(

dievcatko84
29. apr 2011

@catusca34 na sashe platis proviziu za predane veci. a tak to nemas klasicku inzerciu 😉 ale platenu 😉 ked mas klasicku tak sa to tak posuva, ze hned po nahodeni veci uz su na x-tej strane a nedava ich ani vo vyhladavani 😖 A to je teda dost 14,61...ci nie?

lucia32
29. apr 2011

@catusca34 to fakt? ja že stačí mať normálnu...som si všimla, že maš 3 hviezdičky, musím to poštudovať...

dievcatko84
29. apr 2011

@lucia32 normalnu,ale plati 😉 takze je to platena inzercia 😉 a to sa ti dava stale do predu a dava do vyhladavaca a to je super pomoc 😉