Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

iloha
14. jún 2011

Ahoj děvčata, tak hlásím, že budu zase častější návštěvník MK, neboť jsem ke dnešku dostala padáka 😖
Takže zase hurá na tvořeníčko a pracovní úřad 🙂

pata31
14. jún 2011

@iloha ☹ ta co to tak zhurta ti dali vypoved? 😠 😠

iloha
14. jún 2011

no ve zkušební době......protože jsem byla více doma než v práci................... to víš
10.1. jsem nastoupila, 17.1. byla Terezka prvně nemocná a hnedle 14 dní............. pak jsem chodila 5 dní a zase 8 dní doma, pak 14 dní v práci 3 týdny doma.............pak jsem ale chodila 2 měsíce a žádná známka vyhazovu, no a Terezka onemocněla a přijdu po nemoci a dozvím se, že přeci se to takhle nedá a nashledanou ☹
Ale co život jde dál .....snad si zase něco najdu dříve nebo později 😉

pata31
14. jún 2011

@iloha hmm, tak to je blbe, tak ale dietatko je dolezitejsie ako vsetko...drzim palceky, nech sa ti rychlo nieco podari najst...ale si aspon uzijete prazdniny.. 😉

letuskah
14. jún 2011

@iloha hovada 😠

lucia32
15. jún 2011

@iloha to je blbé, fakt, ale deti sú prednejšie, aj ked peniažky sú dôležité 😝 držím palčeky, nech sa všetko utrasie a hlavne nech je Terezka zdravučká 🙂))))

lucia32
15. jún 2011

POMOOOC
potrebujem súrne bielu priadzu Daniela (pekne bielu, nie sivastú, lebo aj take sú), má niektorá z vás? alebo mi ju vie kúpiť? pošlem peniažky za balíček, momentálne mi vedia aj 2 klbka pomôcť...
u nás v okruhu 20 km vypredaná a dnes bol díler a na skladoch vraj momentálne nie je...

pata31
15. jún 2011

@lucia32 u nas by mohol mat...len mam malu choru, tak ti neviem slubit, ci sa zajtra dostanem do mesta...dam ti doobedu vediet, ok?

pata31
16. jún 2011

@lucia32 tak hadam sa mi podari poobede ist do mesta, dufam, ze mi nasi postrazia malu 😉 napis mi do IP adresu...

lucia32
16. jún 2011

@pata31 zda sa, že aj kolegynka mi kúpi, aj svokrovci sa pôjdu pozrieť, tak len kvôli mne sa nemusíš trapiť s chodením....ale vdaka za láskavosť, som rozhodila siete na všetkych frontoch 😀

pata31
16. jún 2011

@lucia32 tak ok, ja by som sla len kvoli tebe, tak ked tak buduci tyzden, ked uz bude mala zdrava, tak to pojdem do mesta, tak ak budes potreboavat, ti kupim 😉

lucia32
16. jún 2011

@pata31 fakt zlatá si, ale už mi otec volal, že kúpili, takže v sobotu ju budem mať... pusinku za ochotu 😲

pata31
16. jún 2011

@lucia32 nemas zac 😉

lubinka26
16. jún 2011

ahojte, na vas sa nehrabem, ale tak pridavam nejake moje vytvory 🙂

zuzka72
18. jún 2011

@lubinka26 ty čelenky jsou krásné 🙂 máš na to návod? Že bych si udělala sobě na doma-furt mi vlasy lícou a klasicky čelenky mi sjíždí..

lubinka26
18. jún 2011

@zuzka72 dakujem za pochvalu. ja "viem" hackovat iba podla navodov, takze mam 🙂 http://dielnicka.blogspot.com/2009/09/hackovana...

zuzka72
18. jún 2011

@lubinka26 děkuji-zkusím... 🙂

letuskah
19. jún 2011

@lubinka26 pekne ja ani podla avodu 😝 som si zacala bolero hackovat podla navodu a uz som tri krat skoro kompletny zadny diel vyparala co tam stale nieco nesedelo a momentalne mam kvoli tomu tvorivu krizu 😖

pata31
19. jún 2011

cafte, ja som uz skor dokoncila tento klobucik, len az vcera som prisila ten okraj, nejako som na to nemala cas...a bol to taky pokus, hadam sa to da... 😝

iloha
19. jún 2011
dievcatko84
21. jún 2011

@iloha krasne!!! 😉

@pata31 peknucky 😉 a preco si prisila okraj? ide jej do ociek?

lucia32
21. jún 2011

poradíte? Chcem si uhačkovať organizer do kabely, som sa ulakomila na jednu kabelu a nema vo vnútri priehradky a kedže je dosť velká, mám tam jedno skladisko... ako by ste to hačkovali? zaklad mi je jasný, obdlžnik a potom dvihať steny, to som niekde aj natrafila, že poza 1 nitku aby bol pravý uhol, ale čo s tymi priehradkami? to som ešte nerobila...pripajam aj original stranku
http://knitpossible.blogspot.com/2010/07/bag-or...

pata31
21. jún 2011

@dievcatko84 hej, islo jej to do ociek, len jak si to da na hlavu neter, tak vyzera jak z ruskej rozpravky 😀 😀 idem vyparat ten kraj a dam klasicky... 😝

pata31
21. jún 2011

@lucia32 asi by som uhackovala kazde zvlast a potom pozosivala... 😕

lucia32
21. jún 2011

Je tam aj návod po anglicky, takže ak je tu dobrá duša, ktorá ovláda plynule angličtinu, alebo jej nerobí problém preklad, prosím o výcuc v slovenčine 🙂

lucia32
21. jún 2011

@pata31 aj tak by sa dalo, no ja sa na to pozriem zblízka a možno niečo vymyslím 😝 😀

pata31
21. jún 2011

@lucia32 kuknem sa na to neskor, ked porozumiem, tak ti napisem... 😉

dievcatko84
21. jún 2011

@lucia32 joj tak to je, ze aka paradna kabelka!!! a skusala si cez translator google?

pata31
21. jún 2011

inac baby, v piatok idem na pohovor, myslite na mna doobedu 😉

lucia32
21. jún 2011

@dievcatko84 hej dala som si to, ale ved to poznaš, je to taka zvláštna slovenčina 😀 ale ked dorobim 2 čapice, tak sa na to kuknem, pozajtra? v piatok...ja len, že aby som sa netrapila, ak niekto take niečo hački, alebo ovlada angličtinu lepšie ako ja 😝 😉